Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Van egy levelezőpartnerem, aki közgazdászként 90%-ban fundamentális alapon elemez, s csak a belépés pontosításához használ technikai elemeket. Január óta 110 nyertes tradeje volt, (5480 pip összesen), vesztes trade nélkül.

A kétkedőknek mondanám tehát: nem lehetetlen ezt így is csinálni.

Persze az igaz, hogy ezt nem lehet egy gyorstalpaló tanfolyamon megtanulni.

A gazdasági főiskolán, egyetemen sem a befektetők, spekulánsok szemszögéből oktatnak. Leadják az anyagot, benne van a tankönyvekben sok minden, de be kell járni órákra, meg kell érteni.

Aztán ha valaki spekuláns szeretne lenni, akkor célirányosan tovább kell gondolnia, kutatnia, kísérleteznie, átültetnie a gyakorlatba. Ez néhány év is lehet.

Egy japán mondás szerint a diploma csak belépő az életbe.

Én úgy látom, hogy a technikai elemzés a spekuláns iskola alsó tagozata. Felső tagozatban már van igény a miértekre, a fundamentumok megismerésére. Középiskolában meglátsz összefüggéseket, főiskolán megtanulod az egészet lekereskedni. Aztán elkezdesz pénzt keresni. Egyszer hopp, máskor kopp.

Ilyen fórumokon sok alsótagozatos van, akik Mókus őrsbe tömörülnek egy őrsvezető körül, s lehurrogják azt, aki olyat mer mondani, ami kívül esik a kompetenciájukon.

Eppur si muove!

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Van egy levelezőpartnerem, aki közgazdászként 90%-ban fundamentális alapon elemez, s csak a belépés pontosításához használ technikai elemeket. Január óta 110 nyertes tradeje volt, (5480 pip összesen), vesztes trade nélkül.

A gazdasági főiskolán, egyetemen sem a befektetők, spekulánsok szemszögéből oktatnak. Leadják az anyagot, benne van a tankönyvekben sok minden, de be kell járni órákra, meg kell érteni.

Aztán ha valaki spekuláns szeretne lenni, akkor célirányosan tovább kell gondolnia, kutatnia, kísérleteznie, átültetnie a gyakorlatba. Ez néhány év is lehet.

Én úgy látom, hogy a technikai elemzés a spekuláns iskola alsó tagozata. Felső tagozatban már van igény a miértekre, a fundamentumok megismerésére. Középiskolában meglátsz összefüggéseket, főiskolán megtanulod az egészet lekereskedni. Aztán elkezdesz pénzt keresni. Egyszer hopp, máskor kopp.

Ilyen fórumokon sok alsótagozatos van, akik Mókus őrsbe tömörülnek egy őrsvezető körül, s lehurrogják azt, aki olyat mer mondani, ami kívül esik a kompetenciájukon.

Eppur si muove!
      Nem kétséges,fundamentumokkal lehet nagy pénzt keresni,a technikai tőzsde csak aprópénz.
      Chart elemző minden nagy befektetési cégnél van 5-10 fő.
      A nagy pénzt mégis mással keresik.Ezt nem hallottam,hanem tudom!
      Az árfolyam nem mindig tart azonnal a fundamentumokkal,
      előfordul,hogy először másik irányba mozdul el,de a végén a fundamentumok irányítanak mindenképpen.Ezért nem lehet 10-20 pip stoppokkal fundamentumokat kereskedni.
      Itt magabiztosság,tudás,és tapasztalat(ész)együtt kell hogy jelen legyen.
      Nehéz műfaj,ezért is művelik kevesen jól a földgolyón.
      És persze ehhez kevés a "diploma",de még a "mókus őrs"is.
      Ha ilyen egyszerű lenne,mindenkinek csak le kéne diplomáznia,vagy mókus őrsöket alapítani,és gazdag ember lenne garantáltan.

Hozzászólás

Van egy levelezőpartnerem, aki közgazdászként 90%-ban fundamentális alapon elemez, s csak a belépés pontosításához használ technikai elemeket. Január óta 110 nyertes tradeje volt, (5480 pip összesen), vesztes trade nélkül.

Eppur si muove!
        Különböző bölcsességeket és okításokat hallottunk már tőled és azt is tudjuk, hogy van egy sikereses kereskedő levelezőpartnered, csak egy dolog hiányzik borzasztóan: a te sikeres számlatörténeted. Ha lenne ilyen, biztos megemlítetted volna már, mint ahogy a közgazdász diplomádat (BGF-en??) sem felejted el felemlegetni minden egyes hozzászólásodban. Egy dologban azért egyet értünk, a fundamentális elemzéssel együtt lehet igazán komplex kerekedési stratégiát kialakítani.

Hozzászólás

• kmisi:
          Visszatérve az állás témához. Hazai jó nevű brókercég (XTB) egyik oktatójának láttam az éles számlatörténetét egy ingyenes előadásán. Zsinórban több száz darab nyertes kötése volt. Ide mégse "vennék fel", mert a kereskedési stílusa, kockázatkezelése nem az, amit ők keresnek. Bukott is azóta az illető egy olyat, ami egyből elvitte 20-30 kereskedési napjának a nyereségét.

Lehet fáj az egódnak, hogy nem borultak egyből térdre előtted, de itt az eredmények számítanak, nem pedig a papír alapú tudás, vagy a nagyképű szöveg. Tegyél ki egy statisztikát az oldaladra és bizonyítsd azzal, hogy mennyire nyerő a fundamentális scalp. Vagy néha oszd meg az olvasókkal a múltbéli kötéseidet magyarázatokkal, hogy valami halvány fogalmuk legyen róla mit is csinálsz. Biztos sokkal több követőd lenne. De ha szerinted ezek megértéséhez minimum egyetemi végzettség kell, akkor az nagyban csökkenteni fogja a hallgatói kört.

kismentor:
          "Ezért nem lehet 10-20 pip stoppokkal fundamentumokat kereskedni."
          Szóval mezei halandónak, kispénzű spekulánsnak nem ez a járható út.

Hozzászólás

• archenius:
            Valóban nem,az 1%-os kockázatú felfogásban semmiképp.

Hozzászólás

• "Egy dologban azért egyet értünk, a fundamentális elemzéssel együtt lehet igazán komplex kerekedési stratégiát kialakítani. "
              Ezzel én is egyet értek.

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Egy lehetőséget szeretnék felkínálni olyan tradereknek, akik huzamosabb ideje képesek profitot termelni saját élő számlájukon, de nincs elég tőkéjük, hogy összegszerűen is jelentős profitot tudjanak elérni, még ha a százalékos eredmény biztató is. Olyanok jelentkezését várom, akik rendelkeznek legalább féléves (minél hosszabb, annál jobb) élőszámlás eredménnyel, amely normális kockázatkezeléssel stabil profitot mutat. A százalékos eredménynél fontosabb az alacsony drawdown, illetve a kettő aránya.
                Hogy feleslegesen ne raboljuk egymás idejét, arra kérek mindenkit, hogy robotos kereskedéssel, hetente új stratégiával elért eredménnyel, kozmetikázott statementtel, többhónapos lebegő DD-vel és egyéb „nyalánkságokkal” ne fárasszuk egymást.
                Az aktív kereskedés január-februártól indul, addigra lesznek meg a szükséges engedélyek. Ellentétben a több helyen hirdetett népbutító, ügynökösdi marhaságoktól és egyéb ’account management’ álcába csomagolt tanfolyamoktól, itt valódi, tőkeerős svájci cégről és valódi pénzkezelési lehetőségről van szó, teljesen tiszta profit-sharing alapon. Akit érdekel a lehetőség, küldjön egy e-mailt (ne privát üzenetet) a fórumon keresztül, lehetőleg egy rövid bemutatkozással és elérhetőséggel együtt.
                Kétlem, hogy lenne ezen a fórumon alkalmas jelentkező, mellesleg egy igazi tradernek ez ideális munka lenne. A detailed statement-et illetően, azért konkrét határértékek még jobban behatárolnák az esélyeket.

A nagyobb tőke és a "más" pénze, lehet rám ösztönzőleg hatna. Így jobban hasonlítana egy demo számlára-ez a kijelentés befelé vagy kifelé egyengetné a pályázó útját?

Hozzászólás

Eppur si muove!
                  Látom most már nem csak a közgazdász diplomáddal, hanem japán és olasz szállóigékkel is dobálózol...fantasztikusan sokoldalú vagy.

Hozzászólás

(Vagy keress választ a weboldalamon. Bocs a reklámért.)
                    Volt egy kis időm, belepillantottam a weboldaladba.
                    Ha jól látom, 150000 Ftért akarsz eladni egy fundamentális elemzésre alapuló skalp stratégiát tartalmazó ebookot. Felraktál a weblapra egy demo számla eredményt, amiben 2012.07.10 és 2012.07.25 között egész szép eredményt értél el. Megtennéd, hogy felrakod a 2012.07.25 - 2012.10.30 időszak kötéslistáját is?

Hozzászólás

• Ti komolyan azt gondoljátok, hogy ilyen névtelen provokációra, rosszindulatú fröcsögésre az lesz a reakcióm, hogy elkezdek bármit is bizonygatni, megmutatom, hol mekkora pénzeket mozgatok, elmagyarázom ingyen, pusztán a népszerűségi indexem növelése céljából a sok év alatt összeállt stratégiám részleteit?

Ló****t.

Én nem azoknak írogatok, akik primitív válaszokat adnak, hanem akik olvassák, elgondolkodnak és megkeresnek privátban.

De utolsó alkalommal kiraktam a weboldalamra az októberi eredményem grafikonját is.

Aki hiszi, hiszi, aki nem, az meg fröcsögjön tovább, és magyarázza a saját bizonyítványát, hogy erősítse a hitet a híveiben.

Mivel a héten már nem nagyon érek rá, no meg kedvem sincs hozzá, részemről a téma lezárva.

Jó wellnessezést mindenkinek!

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kétlem, hogy lenne ezen a fórumon alkalmas jelentkező, mellesleg egy igazi tradernek ez ideális munka lenne. A detailed statement-et illetően, azért konkrét határértékek még jobban behatárolnák az esélyeket.

Miért ne lenne? Ne felejtsd el, hogy sokkal többen olvassák a fórumot, mint ahányan hozzá is szólnak. A statementtel kapcsolatba nem tudok pontos határértékeket adni, de nyilván, ha egy évben csinál valaki 30% profitot, 50%-os DD mellett, az nem jó, ha ugyanezt 5%-os DD mellett teszi, az viszont nagyon jó. A mi szempontunkból nem tolerálható az sem, ha valakinek nagyon alacsony a találati aránya. Ettől még lehet nyereséges, csak nekünk szimpatikusabb a magas találati arány. Hozzáteszem, hogy kevés kereskedő van (én még egyet sem láttam), akinek olyan a beállítottsága, hogy 30-40%-os találati arány mellett hosszútávon sikeres tud lenni.

A nagyobb tőke és a "más" pénze, lehet rám ösztönzőleg hatna. Így jobban hasonlítana egy demo számlára-ez a kijelentés befelé vagy kifelé egyengetné a pályázó útját?
                        Ezt nem értem...

Hozzászólás

• Mármint az utolsó mondatodat.

Hozzászólás

Mármint az utolsó mondatodat.
                            "Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat."

Átálltam a másik oldalra, azaz a tőkét felajánló oldalára. Hogyan védi magát, a saját tőkéjét?

Megjelenik nálad valaki egy féléves, élő, 1000$-os számlát lebegtetve, majd másnap beül, hogy egy 100.000$-os számlát kezeljen. Mivel semmi kockázata (a leírtak szerint) és semmi megkötése a kereskedésre nézve a profit termelésen kívül (a leírtak szerint), így úgy foghatja fel, mint egy demoszámlát. Játék. Semmi felelősség. Bedobok 50 lotot, ha nyerek kapom a %-ot, ha nem akkor meg nem az én pénzem...ha kirúgnak, akkor megyek vissza az 1000$-os számlámhoz.

Gondolom a válogatásnak hosszabb a folyamata, mint egy elküldött email.

Hozzászólás

Ezt nem értem...
                              Sajnos a hozzászólásod benne van a szövegdobozomban:-)

...én még egy sikeres kereskedőt sem láttam.

Hozzászólás

• nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                "Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat."

Átálltam a másik oldalra, azaz a tőkét felajánló oldalára. Hogyan védi magát, a saját tőkéjét?

Megjelenik nálad valaki egy féléves, élő, 1000$-os számlát lebegtetve, majd másnap beül, hogy egy 100.000$-os számlát kezeljen. Mivel semmi kockázata (a leírtak szerint) és semmi megkötése a kereskedésre nézve a profit termelésen kívül (a leírtak szerint), így úgy foghatja fel, mint egy demoszámlát. Játék. Semmi felelősség. Bedobok 50 lotot, ha nyerek kapom a %-ot, ha nem akkor meg nem az én pénzem...ha kirúgnak, akkor megyek vissza az 1000$-os számlámhoz.

Gondolom a válogatásnak hosszabb a folyamata, mint egy elküldött email.
                                Ezt már leírtam korábban is, hogy nem keresünk befektetőket, tőkét felajánlókat, így nincs is kiket védeni (vagy becsapni). A cég a saját tőkéjét kockáztatja, illetve annak is csak egy töredékét ebben a formában. A kiválasztás természetesen bonyolultabb, mint egy email, szeretnénk megismerni a tradert is és a kereskedési stílusát is, majd együtt meghatározni egy kockázati szintet, amit elbír pszichésen, aztán ezt folyamatosan módosítjuk az eredmények tükrében. Aki játéknak vagy demoszámlának fogja fel, ezt remélhetőleg még azelőtt kiszűrjük, hogy 50 lotokat "dobálna". Archeniusnak írtam privátban, hogy sok alap úgy próbálja ezt kiszűrni, hogy kér saját pénzbeli hozzájárulást is a tradertől és ezt egészíti ki mondjuk a tíz-húsz-százszorosával. Mi ezt sem kérjük, igaz nem is vagyunk hedge fund.

Hozzászólás

Working...
                                X