Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta.
    Átlagban vagy tickre minden nap???:-))))

mert, ha azt minden nap megcsinálod, akkor mi szükséged a cégre???

Hozzászólás

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Átlagban vagy tickre minden nap???:-))))

mert, ha azt minden nap megcsinálod, akkor mi szükséged a cégre???
      Pontosan! Egy öreg angol tréder mondogatta mindig egy jó barátomnak, akit mentorált. "Napi 20 pip biztosítja a megélhetésed, 50 pip pedig milliomossá tesz."

Hozzászólás

"a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta."

Én is ilyen alkalmazottat keresek évek óta...
        Ha ezt meg tudod csinálni egy gyorstalpaló tanfolyam után, ahol feltehetőleg az oktató sem képes erre, akkor vegyél egy repülőjegyet Zürichbe vagy Londonba és le fognak térdelni eléd a legnagyobb Hedge Fundok, és könyörögnek majd, hogy tradelj nekik.
        Persze megfelelő számú ember esetén talán lesz majd valaki, aki egyszer képes erre. Van erre egy angol mondás, miszerint ha elég majmot ültetsz le a klaviatura elé, az egyik lehet, hogy a Hamletet pötyögi majd be a gépbe.

Hozzászólás

fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          "a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta."

Én is ilyen alkalmazottat keresek évek óta...
          Ha ezt meg tudod csinálni egy gyorstalpaló tanfolyam után, ahol feltehetőleg az oktató sem képes erre, akkor vegyél egy repülőjegyet Zürichbe vagy Londonba és le fognak térdelni eléd a legnagyobb Hedge Fundok, és könyörögnek majd, hogy tradelj nekik.
          Persze megfelelő számú ember esetén talán lesz majd valaki, aki egyszer képes erre. Van erre egy angol mondás, miszerint ha elég majmot ültetsz le a klaviatura elé, az egyik lehet, hogy a Hamletet pötyögi majd be a gépbe.
          Jajj de igaz! (jó mondás)

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az nem lesz egyszerű, főleg ha lesz pár oldalazó, alig mozgó nap.
            Az sem teljesen világos miért pipben határozták meg, és miért nem adott kockázat melletti %-ban.
            Drukkolok.
            Nagy cégek pipekben számolnak.Majd a kockázatot vezetők meghatározzák,a teljesítményhez igazítva.

Hozzászólás

Ha vki. konzisztensen hozza azt a napi netto 50 pipet ( és a tőkeáttételről, mint szorzó tényezőről szó sem esett...), az akár a tanfolyam árát forgatva nagyon rövid időn belül elkezdhet azon gondolkodni, hogy kivel terveztesse meg a házát.
              Ilyen teljesítmény mellett éles micro számlát is érdemes nyitni.
              Ahhoz pedig még kubikos munkával is össze lehet szedni a pénzt kb. fél év alatt (ha nincsen család...)

Hozzászólás

recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha vki. konzisztensen hozza azt a napi netto 50 pipet ( és a tőkeáttételről, mint szorzó tényezőről szó sem esett...), az akár a tanfolyam árát forgatva nagyon rövid időn belül elkezdhet azon gondolkodni, hogy kivel terveztesse meg a házát.
                Ilyen teljesítmény mellett éles micro számlát is érdemes nyitni.
                Ahhoz pedig még kubikos munkával is össze lehet szedni a pénzt kb. fél év alatt (ha nincsen család...)
                Micro számlám 0.1-el napi 25 pipet kell összehozni, hogy megélj alap szinten. De ha rájössz, hogyan kell tegyük fel csak átlag 10-et összehozni, akkor már teljesen mindegy, mekkora lotmérettel nyitsz. Csak a tőkéd és a margin szabhat határt.
                http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Hétfőn utánaérdeklődök a dolgoknak részletesebben.

Nekem nemtom hogyan fog összejönni a vizsga, főlleg úgy hogy néha nem csak ebben a tanfolyamban hanem magában a tőzsdében is kételkedek. Néha annyira szerencsejátéknak érzem az egészet. Meg mindenki írja, hogy "ha megvan a jó stratégia akkor milliomos leszel" de valahogy eredményeket sehol se látok.
                  Mindig valamiért az a vége, hogy 50-50%. vagy bejön vagy nem.

Hozzászólás

Hétfőn utánaérdeklődök a dolgoknak részletesebben.

Nekem nemtom hogyan fog összejönni a vizsga, főlleg úgy hogy néha nem csak ebben a tanfolyamban hanem magában a tőzsdében is kételkedek. Néha annyira szerencsejátéknak érzem az egészet. Meg mindenki írja, hogy "ha megvan a jó stratégia akkor milliomos leszel" de valahogy eredményeket sehol se látok.
                    Mindig valamiért az a vége, hogy 50-50%. vagy bejön vagy nem.
                    Akinek már megvan, az nem dicsekszik, és nem nagyon izgatják a fórumok. Ha jár is ilyen helyekre, inkább csak olvas, és próbál értelmesebbekkel ismerkedni.
                    Valamit biztos tanultál ebből az ingyenes előadásból is, az előrébb visz az úton.

Hozzászólás

Többe kérték, hogy adjam meg a vállalat nevét, akiről írtam, én pedig mindenkinek mondom, hogy nem adom meg, mert nem szándékozok senkit véletlenül sem odairányítani, mert a legtöbben szvsz biztos, hogy nem járnának sikerrel, nem küldök senkit a vágóhídra.
                      Ahogy írtam, szvsz elsősorban "született zseniket" keresnek az ilyen emberek pedig általában nem ezen a fórumon szokták a tőzsde rejtelmeit böngészni.
                      1000szer több értelme van ha nem másoktól várod, hogy majd megtanít kereskedni, és megcsinálja a szerencsédet, hanem önállóan megtanulsz egy startégiát ami nyereséges és függetlenül dolgozol. Akkor még a tőzsdés cégnél se kell napi 10 meg ki tudja hány túlórát hulla stresszesen pusztulni.
                      Másrészt nem vagyok egy 70 éves bölcs, de eddgi tapasztalataim szerint, akik ehhez hasonló "munkákban" munkáltatóktól (!!!) várják a megoldásokat a vagyonosodásra, annak általában nem egy karib-tengeri villa szokott a végeredménye lenni!
                      Persze biztos van kivétel, de erre sztem teljesen kezdőknek nem érdemes spekulálni.

Hozzászólás

Na vége az 1 hetes ingyenes tanfolyamnak, holnaptól kezdődik a gyakorlat 2 héten keresztül, de erre már nem megyek, nincs most feles 70.000 ft-om . Bár azt mondják a vizsga után visszaadják az összeget, ha sikerül a vizsga, ha nem.
                        Vizsgázni viszont el lehet menni ingyen is, gyakorlati órák nélkül. Napi 50 pip-et kell termelni 10 napon át.

A mai uccsó óra a stop loss-ról szólt, meg pár jótanács volt a végére.
                        Összességében hasznos volt ez az 1 hetes oktatás. Jó volt, hogy lehetett kérdezni, elmagyaráztak mindent, megtanultam az alapokat, és volt 1-2 dolog amit tévesen tudtam.

A gyakorlati 2 hétre lehet később is menni, bár én nem fogok élni a lehetőséggel sztem. A vizsgával kapcsolatban lehet, hogy utánaérdeklődök, majd ha olyan szinten állok. Bár jogosan vetődik fel a kérdés, hogy ha napi 50 pip-et teljesítek, akkor mi a frászkarikáért 'robotoljak' egy cégnek?
                        Ha biztosan hozom a napi 50-et és nincs tőkém, még az is megéri ha személyi kölcsönt veszek fel, berakom tőzsdére és indul a buli.

Microtrader:
                        1. felhoztad a témát, jogos az érdeklődés
                        2. ha ingyé van, mit veszíthet az ember?
                        3. honnan tudod, hogy nem vagyok zseni?

Hozzászólás

Microtrader:
                          1. felhoztad a témát, jogos az érdeklődés
                          2. ha ingyé van, mit veszíthet az ember?
                          3. honnan tudod, hogy nem vagyok zseni? [/QUOTE]

1.Én egy szóval sem mondtam, hogy az érdeklődés nem jogos.
                          2.Szvsz, igenis van mit veszíteni. Nagyon nem mindegy, hogy amíg eljut valaki addig, hogy nyereséges trader lesz (ha eljut) hány kudarcélményen kell túllépni és hányszor kell közben felállni a padlóról (és nem csak az kudarc ha pénzt vesztesz, hanem az is ha dolgozol eredmén nélkül, mert közben telik az IDŐ). Szvsz önként és dalolva nem muszáj, a mellényúlásaink számát gyarapítani, még akkor sem ha ingyen van.
                          Igenis minden egyes "ingyenes" taktikai próbálkozást ami azt célozza meg, hogy pénzt termeljünk forexen a lehető legnagyobb körültekintéssel kell megtervezni, mert millió egy rossz irányba el lehet menni, és ha mindegyikhez úgy állunk hozzá "egy próbát megér" akkor 100 év alatt sem biztos hogy jutunk valahova.
                          Persze leeht, hogy egyébként sem de az esélyek így szvsz biztosan jobbak.
                          3.Nem mondtam, hogy tudom, hogy nem vagy olyan értelemben zseni, amiylenre ennél a cégnél szükség van, csak a forexezéshez való eddigi taktikai lépéseidből valószínűnek tartom.
                          Ha viszont mégis rosszul gondolom, és igazi géniusszal állok szemben, akkor gond nélkül meg fogod találni ennyi info-ból a céget a neten.

Hozzászólás

Ha már 1-2 hasznos dolgot modtak neked a ''tréningen'' akkor szerintem már megérte a tobbi infót meg engedd el a fuled mellett!

A lényeg hogy jobb kereskedo legyél. És a legjobbak is folyamatosan képzik magukat, úgyhogy ne aggódj.

Hozzászólás

Napi 50 pip-et kell termelni 10 napon át.
                              Ilyen célokat tipikusan csak a nagyon kezdők szoktak kitűzni, pipesíteni a napi célokat.
                              Egyértelmű hogy ez a társaság le akarja húzni a bátor jelentkezőket, nehogy egy forintot is fizess nekik!

Hozzászólás

Én is kipróbáltam egy hírdetést, be is hívtak.

3 lehetséges módon lehet bekerülni. Éles számla fél éves kimutatással profitban. A bróker cégnél saját számlán 3 hónapos éles számlakimutatás, profitban. A 3. lehetőség amin indulok, részt kell venni egy 5 napos (alk. 1 órás) gyorstalpaláson, aztán nyitnak nekünk egy demó számlát, ahol 10 napig vagy 3 hétig, nem tudom már pontosan, tesztelik hogy milyen irányba kötünk. Ez annyit tesz, hogy naponta minimum 2 kötést kell megkötni, fix 50 pip stoppal és tp-vel, amiket nem lehet módosítani. 70%-os iránytalálat a minimum, efölött teljesítve miénk a munka.

Ez a talpaló ingyenes, gondolom végigtolják rajtunk az alapokat, de ezen ne múljék. Hátha valami újat is tudnak mondani. Egy próbát megér, már csak a tapasztalat miatt is.
                                http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Working...
                                X