Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Én eddig egy nemzetközi ilyen céggel találkoztam itthon, szerintem arra utalt itt valaki a több 100 jelentkezővel és a többszakaszos felvételivel és próbaidővel.

Nem tudom miért a titokzatosság, semmi gáz nincs vele. GHF-nek hívják, angol cég, itt is van águk. A szokásos City-beni sémára havi fix van, + negyedéves bónusz ha plusszos a számla.
    A felvételi szerintem elég rosszul van kitalálva: az első forduló kb. olyan mint egy gimis matekverseny, időre fejszámolások, meg rövid szöveges feladatok, soduku stb., azán a köv. körökben interjúk.
    Az előzetes tapasztalat abszolút nem számít, munkatapasztalat sem, ált. jó matekosok, fejszámolók jutnak be.

Azok alapján amit a topic készítője írt a másikról...egy kicsit amatőrnek tűnik. Az oktatás is. Ha profi kereskedő cég, akkor erősen kétlem hogy úgy kereskedik ahogy azt a tanfolyammal kapcsolatban írtad, meg forexfactory-t nézegetnek a hírekhez...

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem tudom te melyiken voltál, én a Deákra jártam ki. Itt nem a napi 50 pip a lényeg, hanem hogy 10 nap alatt 20 kötésből, 14 jó irányba menjen Valójában a 70%-hoz 8 db kötést kell önmagában eltalálnom, ha ez megvan, akkor a többire simán csak két ellentétes pozit kell nyitnom, és meglesz a 14 win/6 loss-os arány.
      ja múlthéten költöztek át a deákra. én a TTIn******ult -nál voltam.

össze vissza magyarázták a vizsga menetét is mondjuk, egyszer aztmondta a srác, hogy napi 50 pip, aztán meg azt h a lényeg a 70:30. tehát 70% jó kötés.

Delfin: kösz, utánanézek. bár én nem értem miért kell ilyen jó matek. matekzsenik szerintem nem a tőzsdére kellenek. bár a fene tudja...

Hozzászólás

Ő az Moran.

Nagyon kegyetlen lesz, íme a szabályok:

10 munkanap. Virtuális tőke: 10000 USD.
        A platform által felkínált bármilyen devizapárokon lehet kereskedni.
        Minimum 20 kötés szükséges.
        Nyitásnál kötelezően meg kell adni a fix 50 pip SL-t, TP-t. Lehet azonnali, vagy függőben lévő megbízást is alkalmazni. Pozíciót nyitás és limitek megadása után kezelni, módosítani nem lehet.
        Egy devizapáron egy időben 1 db, 1 lot-os mennyiséget lehet nyitni és futtatni. Amíg nem zárul le a pozíció, azon a páron nem kereskedhetünk.
        Egyszerre maximum 4 nyitott pozíciónk lehet.
        Két ügylet között max. 24 óra lehet.
        A maximális drawdown a reportban nem mehet 20% fölé.
        Sikeres felvétel 70% és feletti nyertes pozícióval.

Hétfőn indul a móka.
        http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Kicsit hülye szabályok, de ez van.
          Ha nincs profitelvárás, csak találati arány, akkor 0,5-1% kockázat/ kötés.
          Szerintem figyeld a nagy volatilitású párokat, amik sokat tudnak menni egy nap. USDDKK (6-9 pip spread), EURNOK vagy USDNOK (20-30 pip spread), esetleg USDMXN. Azokkal gyorsan megvan az 50 pip cél+ költség.

http://www.forexticket.co.uk/en/tools/02-01-volatility

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kicsit hülye szabályok, de ez van.
            Ha nincs profitelvárás, csak találati arány, akkor 0,5-1% kockázat/ kötés.
            Szerintem figyeld a nagy volatilitású párokat, amik sokat tudnak menni egy nap. USDDKK (6-9 pip spread), EURNOK vagy USDNOK (20-30 pip spread), esetleg USDMXN. Azokkal gyorsan megvan az 50 pip cél+ költség.

http://www.forexticket.co.uk/en/tools/02-01-volatility
            Mivel a kötésmennyiség is adott, így tényleg teljesen le vagyok butítva a beszállási pontok keresésére. Valami oka csak van, hogy így válogatják az embereket, csak nem értem miért...

Köszi a linket, nagyon hasznos volt, össze is állítottam a használandó instrumentum palettám

Hozzászólás

Mivel a kötésmennyiség is adott, így tényleg teljesen le vagyok butítva a beszállási pontok keresésére. Valami oka csak van, hogy így válogatják az embereket, csak nem értem miért...
              Egyszerű: mert egy ökörség amit elvárnak tőled és a többiektől. Ha lenne ilyen ember aki a 70/30-at huzamosan tartja még akár 1:1 RR-al "hozzánemnyúlokhamárbekötöttem" szabállyal, az szerintem csoda lenne.
              Ez ám a kockázatkezelés. Egyszer csak eljut mindenki oda, hogy nem a belépéssel hanem a menedzseléssel lehet a pénzt megkeresni.

Hozzászólás

A következő vizsgát lehet nehezebbé teszik, kizárólag eur/chf-en szabad kötni a napi 50 pip profitot )

Hozzászólás

Várjál, mert állítólag ugye tréder menedzser lenne a pozíció neve... nah de mindegy, ha ezt kérik, hát megcsináljuk nekik. Kis szerencse, és benn vagyunk Aztán ha jól értettem, jön 6 hónap próbaidő, ahol hozni kell a havi 20%-ot nah majd megnézem a benn lévő profikat, hogy is van ez...

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egyszerű: mert egy ökörség amit elvárnak tőled és a többiektől. Ha lenne ilyen ember aki a 70/30-at huzamosan tartja még akár 1:1 RR-al "hozzánemnyúlokhamárbekötöttem" szabállyal, az szerintem csoda lenne.
                    Ez ám a kockázatkezelés. Egyszer csak eljut mindenki oda, hogy nem a belépéssel hanem a menedzseléssel lehet a pénzt megkeresni.
                    Tényleg ökörség, mert kezdők közt ilyen nem nagyon van. Gyakorlott (és folyamatos profitot elérő) traderek közt viszont 1:1-es R:R mellett nem ritka a 70%-os találati arány vagy akár ennél is jobb. Lásd HWT rendszere, az a legjobb példa, ha betartod, hogy mindig zársz 1:1-es R:R-nél, ami egyébként nem biztos, hogy a legjobb kiszálló, kiemelkedően magas lesz a találati arányod. Majdnem azt írtam, hogy "garantáltan" 70% feletti.
                    Ezt a "nem a belépéssel keressük a pénzt" filozófiát mindig is baromságnak tartottam, talán Pintér Péteréktől (copyright Birger) származik. Nehogy már kitalálja valaki, hogy nem fontos a belépés, elég, ha menedzseljük az amúgy rakás szar random pozinkat. Persze, fontos a pozíció menedzselés, a kockázatkezelés meg a kilépés is, de ugyanilyen fontos a belépő is. Miért ne lenne érdemes figyelmet fordítani rá és és a maximumot kihozni belőle?

Hozzászólás

Várjál, mert állítólag ugye tréder menedzser lenne a pozíció neve... nah de mindegy, ha ezt kérik, hát megcsináljuk nekik. Kis szerencse, és benn vagyunk Aztán ha jól értettem, jön 6 hónap próbaidő, ahol hozni kell a havi 20%-ot nah majd megnézem a benn lévő profikat, hogy is van ez...
                      Ez az elvárás a 6 hónapos próbaidő alatt???
                      Kiváncsi lennék a csúcsgórék vagy oktatók közül melyik tudja ezt produkálni hónapról hónapra?
                      Kérd meg őket, hogy mutassanak jó példát és kapják elő a live statementjeiket. Gyanítom, hogy lesz nagy vakarózás...

Hozzászólás

Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Egyik sincs a másik nélkül....

Be lehet lépni EURUSD longba kb 160 pip után most is, aztán menedzselni, csak nem sok értelme van....

Én szeretem azt a jó belépőt, amikor másodpercekig sem vagyok minuszban.

Hozzászólás

Megkérdezhetem, hogy ezért az óhajtott teljesítményért milyen fizetést szándékoznak adni?

Hozzászólás

fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ez az elvárás a 6 hónapos próbaidő alatt???
                            Kiváncsi lennék a csúcsgórék vagy oktatók közül melyik tudja ezt produkálni hónapról hónapra?
                            Kérd meg őket, hogy mutassanak jó példát és kapják elő a live statementjeiket. Gyanítom, hogy lesz nagy vakarózás...
                            Összesen 5 alkalmazott van bejelentve a cégnél, azt nem lesz nehéz ellenőrizni, mennyit is produkálnak havonta.

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Összesen 5 alkalmazott van bejelentve a cégnél, azt nem lesz nehéz ellenőrizni, mennyit is produkálnak havonta.
                              Vicc az egész, vak vezet világtalant. Azért ha az egyik hónapban csak 18%-ot csinálok, lehet, hogy megtartanak, nem???

Hozzászólás

nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Megkérdezhetem, hogy ezért az óhajtott teljesítményért milyen fizetést szándékoznak adni?
                                1000 USD fix nettó + 20-50% jutalék, tapasztalat/eredmény függő. Próbaidőn 5000 USD-t kezelsz.

Hozzászólás

Working...
                                X