Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

énis szurkolok Lucem! várjuk a beszámolókat.
    majd énis indulok valamikor a vizsgán, ha már elég felkészültnek érzem magam.

Hozzászólás

Havi 20%?

Sziasztok!

Havi 20% a veszteségeket is beleszámolva nagyon jó eredmény, de csak a kockázatkezeléstől függ és szerintem egy normális/konzervatív money management mellett nem reális cél reuters előfizetés, arbitrázs vagy belsős infók nélkül. Ha valaki havonta csak 5-10% profitot ér el úgy, hogy amellett nincs lebegő veszteség akkor az egy reális és nagyon szép teljesítmény normális kockázatkezeléssel párosítva, legalábbis ha a feltett tőke egy része a margin miatt van a számlán és nem szándékozik valójában az egész tőkét kockáztatni.
      Sok helyen tapasztalni, hogy 200% profit per hó vagy akár trade, aztán az egész bukta. Persze ez a másik szélsőség.
      De egy komoly befektetőnek reális elvárásai kell, hogy legyenek.
      http://www.traderegyetem.hu/

Hozzászólás

Áh sz.r ez az egész Ma is az AUDUSD kötésem 46 pip pluszból fordult vissza. Egy csomó kötésem jó irányba ment, csak nem eléggé, a korrekció meg kiszedi a kötelező 50-es stoppot. Pozíciókezeléssel nagyon szépen teljesítettek volna a kötések, de a fix nyitok és hagyom a fenébe dologgal eddig kemény 26%-on vagyok (headshot).
        Ha ezek tényleg csak hazárdjátékosokat keresnek, nem is lesz baj, ha nem nekik dolgozom. Hétfőtől ráállok a szerencsejátékra, kocka fogja eldönteni, mit merre nyitok, aztán ha szerencsém van, lesz munkám
        http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Update:
          Észrevettem, hogy a max 20%-os drawdown-t túlléptem, úgyhogy ennek a lehetőségnek lőttek.
          Ha valaki náluk szeretne dolgozni, nyílvánvalóan egyszerűbb lenne nyitni náluk egy számlát és 3 hónap után, ha megvan a teljesítmény felvételt lehet nyerni. Nekem úgy tűnik, az egész propaganda pont erről szól:

Menj el az interjúra, elküldenek az ingyenes oktatásra, aminek fel kéne készítenie az állásra. Kiderül, hogy nem arra készít, hanem a gyakorlati oktatást (elméletileg mellékprojekt) hírdeti, ezt fizesd ki. Utána menj vizsgázni, olyan feltételek mellett, amiket az idő szűke és kockázatkezelés teljes hiánya miatt szinte lehetetlen hozni. A nagy volitalitású pároknak pedig olyan nagy a spreadjük, hogy nem lehet őket használni. Ügyesen meghúzták a korlátokat.
          Erre vagy idejében rájössz, vagy a sikertelen vizsga után nyitsz náluk egy számlát, ahol még mindig a munka reményében megpróbálsz 3 hónapig 20%-ot hozni. Ez sem túl reális, de nekik már mindegy, hisz beszerveztek.
          Valószínű itt nem a munkán van a lényeg, hanem egy jól kitalált ügyfélkutatásról.

A másik megoldás, hogy egy másik brókernél élő, legalább fél éves, kellő eredményt hozó számlát mutatsz be. Szerintem itt is tisztán látszik, hogy mire eléred azt, hogy élesben stabilan tudsz hozni ha nem is 20-at, de aközeli eredményt, akkor már túl vagy az átlagos stabil 5-10%-on is, hisz erre építetted a profit növelő technikát. Tegyük fel egy éve hozol 8%-ot, és rájössz, hogy tudod ezt duplázni. Az is megy már vagy egy éve, tehát tök jó vagy. Rámész az állásra, van 6 hónap próbaidő, szerintem arra csak 500USD-t adnak, ahogy a HR-es mondta. Ha csak 250 USD-vel indítottad az első sikeres számlád, akkor már most, 2 év után magadnak is kitermeled ezt a profitot. Rátolsz még fél évet, és ott a fix fizetésed.
          Szóval nálam ez csapódott le tanulságként: Mire eléred azt a szintet, hogy megfelelj egy ilyen magas elvárásnak, már nem kell, hogy ilyen cégnek dolgozz.

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Update:
            Észrevettem, hogy a max 20%-os drawdown-t túlléptem, úgyhogy ennek a lehetőségnek lőttek.
            Ha valaki náluk szeretne dolgozni, nyílvánvalóan egyszerűbb lenne nyitni náluk egy számlát és 3 hónap után, ha megvan a teljesítmény felvételt lehet nyerni. Nekem úgy tűnik, az egész propaganda pont erről szól:

Menj el az interjúra, elküldenek az ingyenes oktatásra, aminek fel kéne készítenie az állásra. Kiderül, hogy nem arra készít, hanem a gyakorlati oktatást (elméletileg mellékprojekt) hírdeti, ezt fizesd ki. Utána menj vizsgázni, olyan feltételek mellett, amiket az idő szűke és kockázatkezelés teljes hiánya miatt szinte lehetetlen hozni. A nagy volitalitású pároknak pedig olyan nagy a spreadjük, hogy nem lehet őket használni. Ügyesen meghúzták a korlátokat.
            Erre vagy idejében rájössz, vagy a sikertelen vizsga után nyitsz náluk egy számlát, ahol még mindig a munka reményében megpróbálsz 3 hónapig 20%-ot hozni. Ez sem túl reális, de nekik már mindegy, hisz beszerveztek.
            Valószínű itt nem a munkán van a lényeg, hanem egy jól kitalált ügyfélkutatásról.

A másik megoldás, hogy egy másik brókernél élő, legalább fél éves, kellő eredményt hozó számlát mutatsz be. Szerintem itt is tisztán látszik, hogy mire eléred azt, hogy élesben stabilan tudsz hozni ha nem is 20-at, de aközeli eredményt, akkor már túl vagy az átlagos stabil 5-10%-on is, hisz erre építetted a profit növelő technikát. Tegyük fel egy éve hozol 8%-ot, és rájössz, hogy tudod ezt duplázni. Az is megy már vagy egy éve, tehát tök jó vagy. Rámész az állásra, van 6 hónap próbaidő, szerintem arra csak 500USD-t adnak, ahogy a HR-es mondta. Ha csak 250 USD-vel indítottad az első sikeres számlád, akkor már most, 2 év után magadnak is kitermeled ezt a profitot. Rátolsz még fél évet, és ott a fix fizetésed.
            Szóval nálam ez csapódott le tanulságként: Mire eléred azt a szintet, hogy megfelelj egy ilyen magas elvárásnak, már nem kell, hogy ilyen cégnek dolgozz.
            Na végre hogy rájöttél!Én nem akartam bele okoskodni,de pontosan ezt akartam volna neked leírni!

Hozzászólás

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Na végre hogy rájöttél!Én nem akartam bele okoskodni,de pontosan ezt akartam volna neked leírni!
              De mivel nem írtad le, így enyém volt a feladat, hogy kiokoskodjam

Hozzászólás

De mivel nem írtad le, így enyém volt a feladat, hogy kiokoskodjam
                http://forum.tozsde.hu/25936-post16.html

Hozzászólás

Igen, ezt a részét te is, Dvit is és még jópáran egyértelműen láttátok. Nekem arra volt szükségem, hogy az egész körítést megértsem. Természetesen ettől még a hozzám hasonló mentalitású emberek ugyanúgy neki fognak ugrani, mert maguk szeretnék megtapasztalni a dolgokat.

Hozzászólás

Ha kitanították a trendkereskedés szabályait, akkor a vizsgázók most nincsennek nehéz helyzetben, kedvezőek a kereskedési körülmények a bizonyításhoz.

Az én számláim is egyre csak híznak.

Hozzászólás

Helo Lucem,
                      mi újság ezzel az új "trader melóval"?
                      Érdeklődve vártam a folytatást, aztán pár napja nem írtál erről semmit.
                      Remélem nem azért mert itt a vége.
                      Ha eszük van akkor is megtartanak, ha nem hozod az 50 pipeket, de összességében véve pluszos vagy folyamatosan.
                      De bárhogy is van, sikereket!
                      :-)
                      "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Helo Lucem,
                        mi újság ezzel az új "trader melóval"?
                        Érdeklődve vártam a folytatást, aztán pár napja nem írtál erről semmit.
                        Remélem nem azért mert itt a vége.
                        Ha eszük van akkor is megtartanak, ha nem hozod az 50 pipeket, de összességében véve pluszos vagy folyamatosan.
                        De bárhogy is van, sikereket!
                        :-)
                        De-de, itt a vége Volt egy olyan szabály, hogy nem lehet 20%-nál nagyobb drawdownom, amit 50 pipes stoppal, kötelező 1lotos kötéssel már az 5-ik nap elértem.
                        Hagyom a fenébe a szabályukat, kötöttem egy swing pozit, hátha behozza a %-ot Szerintem amúgy nem vennének fel, az sem biztos, hogy keresnek embereket.

Hozzászólás

Áh sz.r ez az egész Ma is az AUDUSD kötésem 46 pip pluszból fordult vissza. Egy csomó kötésem jó irányba ment, csak nem eléggé, a korrekció meg kiszedi a kötelező 50-es stoppot. Pozíciókezeléssel nagyon szépen teljesítettek volna a kötések, de a fix nyitok és hagyom a fenébe dologgal eddig kemény 26%-on vagyok (headshot).
                          Ha ezek tényleg csak hazárdjátékosokat keresnek, nem is lesz baj, ha nem nekik dolgozom. Hétfőtől ráállok a szerencsejátékra, kocka fogja eldönteni, mit merre nyitok, aztán ha szerencsém van, lesz munkám
                          Nem érdemes fix x pipes stoppot használni szerintem. Persze csak egy vélemény , de lehet érdemes megfontolni. Pl, USDJPY-en vagy EURGBP-n az rengeteg, AUD-on mondjuk még jó is lehet. De a stopot érdemes mindig a piac által kialakíott szintekben mérlegelni. Én például nagyon szeretek sakkozni, és stop húzásánál az ottani gondolatmenetből vettem át a jelszót : ' mi védi a stopomat? '

Hozzászólás

Suhi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nem érdemes fix x pipes stoppot használni szerintem. Persze csak egy vélemény , de lehet érdemes megfontolni. Pl, USDJPY-en vagy EURGBP-n az rengeteg, AUD-on mondjuk még jó is lehet. De a stopot érdemes mindig a piac által kialakíott szintekben mérlegelni. Én például nagyon szeretek sakkozni, és stop húzásánál az ottani gondolatmenetből vettem át a jelszót : ' mi védi a stopomat? '
                            Persze hogy nem érdemes, de nem volt választás. Olvass vissza mi volt a vizsgáztató által meghatározott kikötések.

http://forum.tozsde.hu/26381-post48.html

Hozzászólás

Persze hogy nem érdemes, de nem volt választás. Olvass vissza mi volt a vizsgáztató által meghatározott kikötések.

http://forum.tozsde.hu/26381-post48.html

Jogos, annyira nem olvastam vissza. Nem baj, biztos sokan nem, így legalább nem lesz tévedés

Hozzászólás

akkor ennyi?
                                pedig már kezdtem reménykedni, hogy majd adsz egy kis trédelnivalót a havi 1000$-os fizudból .

amúgy én jól jártam a céggel. az 1 hetes ingyenes elméleti oktatáson sokat tanultam. még demozgatok, aztán ha úgy érzem és pénzem is lesz váltok élesre.

Hozzászólás

Working...
                                X