Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    akkor ennyi?
    pedig már kezdtem reménykedni, hogy majd adsz egy kis trédelnivalót a havi 1000$-os fizudból .

amúgy én jól jártam a céggel. az 1 hetes ingyenes elméleti oktatáson sokat tanultam. még demozgatok, aztán ha úgy érzem és pénzem is lesz váltok élesre.
    Örülök neki, sajnos nekem már semmi újat nem adott. Bár ezt nem is értem, ha trédereket keresnek, nehogy már ilyen alapokat kelljen elmagyarázniuk... munkát jöttem oda vállalni, nem képzést akarok.

Amúgy fejlemény, ma jött egy telefon, érdekes volt Sok egyéb mondat után eljutottunk a lényeghez. Miután mondtam nekik, hogy túl drágák, semmiféleképp nem nyitnék náluk saját számlát, jött a másik megoldás, hogy ha keresek befektetőt, kezelhetem a pénzét, tehát így is dolgozhatom náluk. Na de most komolyan
    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

Még egy kis érdekesség az ügyhöz:
      http://www.pszaf.hu/bal_menu/figyele...azai?pagenum=4

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Örülök neki, sajnos nekem már semmi újat nem adott. Bár ezt nem is értem, ha trédereket keresnek, nehogy már ilyen alapokat kelljen elmagyarázniuk... munkát jöttem oda vállalni, nem képzést akarok.

Amúgy fejlemény, ma jött egy telefon, érdekes volt Sok egyéb mondat után eljutottunk a lényeghez. Miután mondtam nekik, hogy túl drágák, semmiféleképp nem nyitnék náluk saját számlát, jött a másik megoldás, hogy ha keresek befektetőt, kezelhetem a pénzét, tehát így is dolgozhatom náluk. Na de most komolyan
        A topik elején megmondtam, hogy az ügyfélfogás trükkös változata.

Hozzászólás

Igen, sőt archenius még nevén is nevezte a céget, bár akkor még nem tudtam, hogy ők azok. Teletrade néven futott a dolog, később meg már elkerülte a figyelmem.
          Azért érdekes élmény volt, és szívesen osztottam meg a belső személyes tapasztalatot veletek
          http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

A Teletrade nem azt nyujtja, amit a hirdetesekben reklamoz, sajnos. Ismerősöm járt náluk, ő is azt mondta, hogy nem szavahihető és a szöveg mögött, hogy pénzt nyujtanak, csak pénzbeszedés van.
            http://www.traderegyetem.hu/

Hozzászólás

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Még egy kis érdekesség az ügyhöz:
              http://www.pszaf.hu/bal_menu/figyele...azai?pagenum=4
              ez azért komoly!

Hozzászólás

ejej eredeti hozzászólása
                En is voltam egy hasonlo cegnel. Ezek 10-15% profitot varnak el havonta. Azt mondtak ez attol fugg, hogy hogy teljesitunk a vizsgan. Mennyire realis szerintetek a 10-15% profit havonta? En ugy erzem meg mindig magas, foleg a 15.
                Tőkeáttét használatával egy jó hónapban reális lehet de rendszeresen nem valószínű, hogy elérhető, legalábbis konszolidált money managementtel !

Hozzászólás

ejej eredeti hozzászólása
                  En is voltam egy hasonlo cegnel. Ezek 10-15% profitot varnak el havonta. Azt mondtak ez attol fugg, hogy hogy teljesitunk a vizsgan. Mennyire realis szerintetek a 10-15% profit havonta? En ugy erzem meg mindig magas, foleg a 15.
                  Elérhető!De minden eredményhez párosítani illik egy maximum engedélyezett dd-t.
                  Ráadásul ha 15%-hoz párosul egy 10-15% dd,az egyenlő a szerencsejátékkal!
                  (persze jó kérdés hogy ha ennyit tudsz,akkor miért kellene elmenni másnak dolgozni?)

Hozzászólás

Utolag vettem eszre, hogy megneveztetek a ceget. En is TeleTradenel voltam, csak egy Romaniai kihelyezesuknel. Itt nem emlekszem, hogy emlitettek volna olyasmit, hogy ha nincs meg havonta a x osszegu profit akkor felbontjak a szerzodest, csak azt mondtak, hogy akkor nincs fizu.
                    Mint emlitettem itt a 15%ot hataroztak meg es erre ajanlottak a 1000 USD osszeget fizunak. Eleinte az sem lenne rossz ha legalabb 3 havonta tudnam hozni ezt a profitot, de meg ebben is ketelkedek sajnos...

Hozzászólás

• ejej eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Utolag vettem eszre, hogy megneveztetek a ceget. En is TeleTradenel voltam, csak egy Romaniai kihelyezesuknel. Itt nem emlekszem, hogy emlitettek volna olyasmit, hogy ha nincs meg havonta a x osszegu profit akkor felbontjak a szerzodest, csak azt mondtak, hogy akkor nincs fizu.
                      Mint emlitettem itt a 15%ot hataroztak meg es erre ajanlottak a 1000 USD osszeget fizunak. Eleinte az sem lenne rossz ha legalabb 3 havonta tudnam hozni ezt a profitot, de meg ebben is ketelkedek sajnos...
                      Persze, ekkora profitnál nyilván megéri nekik, különben meg ingyen dolgoztál és termelted a brokerdijat. Biztos ki van találva, hogy az ő szemszögükből ne bukhass max te nem látsz belőle majd pénzt. Korrekt helyen iylenkor inkább megegyezünk abban, hogy mennyit kapok a haszonból.

Hozzászólás

• Valami friss hír? nagyon behalt a topik!

Folyamatosan látom, hirdetik magukat, annyi különbséggel, hogy 1000usd már nincs ott.
                        Gondolom eddig senkinek nem sikerült. Bár nekik a nagy számok törvénye szerint csak jól megy a dolog befizetik a tanfolyam árát.
                        Manapság Tanfolyamot tartani jobban megéri, ott 100% a haszon!

Hozzászólás

• Tradereket keresek

Egy lehetőséget szeretnék felkínálni olyan tradereknek, akik huzamosabb ideje képesek profitot termelni saját élő számlájukon, de nincs elég tőkéjük, hogy összegszerűen is jelentős profitot tudjanak elérni, még ha a százalékos eredmény biztató is. Olyanok jelentkezését várom, akik rendelkeznek legalább féléves (minél hosszabb, annál jobb) élőszámlás eredménnyel, amely normális kockázatkezeléssel stabil profitot mutat. A százalékos eredménynél fontosabb az alacsony drawdown, illetve a kettő aránya.
                          Hogy feleslegesen ne raboljuk egymás idejét, arra kérek mindenkit, hogy robotos kereskedéssel, hetente új stratégiával elért eredménnyel, kozmetikázott statementtel, többhónapos lebegő DD-vel és egyéb „nyalánkságokkal” ne fárasszuk egymást.
                          Az aktív kereskedés január-februártól indul, addigra lesznek meg a szükséges engedélyek. Ellentétben a több helyen hirdetett népbutító, ügynökösdi marhaságoktól és egyéb ’account management’ álcába csomagolt tanfolyamoktól, itt valódi, tőkeerős svájci cégről és valódi pénzkezelési lehetőségről van szó, teljesen tiszta profit-sharing alapon. Akit érdekel a lehetőség, küldjön egy e-mailt (ne privát üzenetet) a fórumon keresztül, lehetőleg egy rövid bemutatkozással és elérhetőséggel együtt.

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Egy lehetőséget szeretnék felkínálni olyan tradereknek, akik huzamosabb ideje képesek profitot termelni saját élő számlájukon, de nincs elég tőkéjük, hogy összegszerűen is jelentős profitot tudjanak elérni, még ha a százalékos eredmény biztató is. Olyanok jelentkezését várom, akik rendelkeznek legalább féléves (minél hosszabb, annál jobb) élőszámlás eredménnyel, amely normális kockázatkezeléssel stabil profitot mutat. A százalékos eredménynél fontosabb az alacsony drawdown, illetve a kettő aránya.
                            Hogy feleslegesen ne raboljuk egymás idejét, arra kérek mindenkit, hogy robotos kereskedéssel, hetente új stratégiával elért eredménnyel, kozmetikázott statementtel, többhónapos lebegő DD-vel és egyéb „nyalánkságokkal” ne fárasszuk egymást.
                            Az aktív kereskedés január-februártól indul, addigra lesznek meg a szükséges engedélyek. Ellentétben a több helyen hirdetett népbutító, ügynökösdi marhaságoktól és egyéb ’account management’ álcába csomagolt tanfolyamoktól, itt valódi, tőkeerős svájci cégről és valódi pénzkezelési lehetőségről van szó, teljesen tiszta profit-sharing alapon. Akit érdekel a lehetőség, küldjön egy e-mailt (ne privát üzenetet) a fórumon keresztül, lehetőleg egy rövid bemutatkozással és elérhetőséggel együtt.

Első ránézésre érdekes. Scalp és swing ötletem is lenne hozzá. Befalap, részvény, forex.

De ha valóban tőkeerős svájci cégről van szó, akkor kínáljon már meg a szaktudásomért cserébe egy svájci szintű alapbérrel, hogy ne kelljen akkor sem aggódnom a megélhetés miatt, ha beteg vagyok, nyaralok, szabadságot vennék ki, vagy nem előnyös magam után közterhet fizetnem, vállalkozóként NAV-val, könyvelővel szkanderoznom.

Ez így egy kicsit olyan, mint vállalkozói jogviszonyban, jutalékos rendszerben biztosítást árulni, azzal a különbséggel, hogy most nem csak az ügyfelet akvirálod, hanem még izzadhatsz a profitjáért is.

Szóval, ha mégis komoly a dolog, keress meg egy munkaszerződés tervezettel.

Hozzászólás

• Azt hiszem félreértettél valamit. Nem 8 órás munkaidőbe keresünk tradereket, így munkaszerződést sem kívánunk kötni senkivel. Így a bérrel, szabadsággal, betegséggel, NAV-val kapcsolatos felvetéseid is értelmetlenek. Befektetési tanácsadót és „ötleteket” sem keresünk, így az a rossz hírem van, hogy ebben az esetben a közgazdász diploma meg a tőkepiaci jelenlét az égvilágon semmit nem ér. Úgy mondom ezt, hogy nekem is van közgazdász diplomám, nem bántani akarlak. Amire szükség van, azt leírtam az előző hozzászólásomban, tőlem lehet valaki hidegburkoló vagy polcfeltöltő is a Tescoban. Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat.
                              Kerestem a honlapodon azt a teljesítményt, ami alapján az elvárásaidat megfogalmaztad, de sehogy se találtam. Találtam viszont egy 2 hetes demo számlatörténet, ahol kockázatkezelés nélkül kötögettél. Sajnos a kötögettél kifejezés a helyes, mert 40 pipes stophoz meg 100 pipeshez is 1 lot méretű kötések tartoznak, nem beszélve arról a 2 pozícióról, ahol egyáltalán nincs SL. Annyit hadd segítsek neked, hogy ez nem az a jellegű számlatörténet, amitől felcsillan a szeme egy befektetőnek.

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Azt hiszem félreértettél valamit. Nem 8 órás munkaidőbe keresünk tradereket, így munkaszerződést sem kívánunk kötni senkivel. Így a bérrel, szabadsággal, betegséggel, NAV-val kapcsolatos felvetéseid is értelmetlenek. Befektetési tanácsadót és „ötleteket” sem keresünk, így az a rossz hírem van, hogy ebben az esetben a közgazdász diploma meg a tőkepiaci jelenlét az égvilágon semmit nem ér. Úgy mondom ezt, hogy nekem is van közgazdász diplomám, nem bántani akarlak. Amire szükség van, azt leírtam az előző hozzászólásomban, tőlem lehet valaki hidegburkoló vagy polcfeltöltő is a Tescoban. Aki igazoltan tud profitot termelni, az kap tőlünk egy lehetőséget, hogy megmutassa mihez tud kezdeni nagyobb összeggel. A kockázat így is a miénk. Ha profitot termel, osztozkodunk, ha veszteséget csinál, azt mi bukjuk. Azt hiszem, ez nem egy inkorrekt ajánlat.
                                Kerestem a honlapodon azt a teljesítményt, ami alapján az elvárásaidat megfogalmaztad, de sehogy se találtam. Találtam viszont egy 2 hetes demo számlatörténet, ahol kockázatkezelés nélkül kötögettél. Sajnos a kötögettél kifejezés a helyes, mert 40 pipes stophoz meg 100 pipeshez is 1 lot méretű kötések tartoznak, nem beszélve arról a 2 pozícióról, ahol egyáltalán nincs SL. Annyit hadd segítsek neked, hogy ez nem az a jellegű számlatörténet, amitől felcsillan a szeme egy befektetőnek.
                                Jó, akkor gondolkodjunk a befektető fejével.

Adjam a pénzem egy olyan cégnek, ami névtelenül, fórumokon keres tőzsdegurukat, majd bizonytalan jogviszonyban, másodállásban („nem 8 órás munkaidőben”) „hidegburkolókkal, Tescos polcfeltöltőkkel” jutalékért kezelteti sokak pénzét?

Ha veszítenek, vajon hogyan, meddig tud helyt állni a cég helyettük (hisz nem is jogosult még kártérítési eljárásra sem az alkalmazottal szemben), ha nyernek, mekkora jutalékot kapnak, hogy nekik is megérje?

Ha kiégnek szakik az állandó teljesítménykényszertől, ill. a veszteségesek, vagy a piac nem kedvez nagy mozgásokkal a profitnak és túl kevés a jutalékuk, valószínűleg nem éri meg nekik, így gyakran fognak cserélődni (vagy visszamennek alkalmazottként hidegburkolni). Ha túl sok, akkor meg nekem nem nagy bolt.

De azért biztos ki van ez találva, hogy nektek jó legyen egy rövid ideig (amíg be nem dől, vagy le nem léptek a zsozsóval.)

Azt hiszem, bimbózó kapcsolatunknak itt van vége.
                                Munkatársként ilyenből már ki is maradnék.
                                De a pénzem is inkább komoly pénzintézetbe viszem, ahol részben szakemberek kezelik, részben meg elkötögetek magamnak. Legalább tudom, mit miért csinálok, s mire számíthatok eredményként.

Hozzászólás

Working...
                                X