Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó, akkor gondolkodjunk a befektető fejével.

Adjam a pénzem egy olyan cégnek, ami névtelenül, fórumokon keres tőzsdegurukat, majd bizonytalan jogviszonyban, másodállásban („nem 8 órás munkaidőben”) „hidegburkolókkal, Tescos polcfeltöltőkkel” jutalékért kezelteti sokak pénzét?

Ha veszítenek, vajon hogyan, meddig tud helyt állni a cég helyettük (hisz nem is jogosult még kártérítési eljárásra sem az alkalmazottal szemben), ha nyernek, mekkora jutalékot kapnak, hogy nekik is megérje?

Ha kiégnek szakik az állandó teljesítménykényszertől, ill. a veszteségesek, vagy a piac nem kedvez nagy mozgásokkal a profitnak és túl kevés a jutalékuk, valószínűleg nem éri meg nekik, így gyakran fognak cserélődni (vagy visszamennek alkalmazottként hidegburkolni). Ha túl sok, akkor meg nekem nem nagy bolt.

De azért biztos ki van ez találva, hogy nektek jó legyen egy rövid ideig (amíg be nem dől, vagy le nem léptek a zsozsóval.)

Azt hiszem, bimbózó kapcsolatunknak itt van vége.
    Munkatársként ilyenből már ki is maradnék.
    De a pénzem is inkább komoly pénzintézetbe viszem, ahol részben szakemberek kezelik, részben meg elkötögetek magamnak. Legalább tudom, mit miért csinálok, s mire számíthatok eredményként.
    Kedves Misi,

Próbálok szépen fogalmazni: ne írkálj hülyeségeket! Hol láttál engem befektetőket keresni, betéteket gyűjteni vagy bárkinek bármilyen hozamot is ígérni? Amit írtál, kizárólag a fantáziád meg az eddigi korlátozott pénzügyi tapasztalatod szüleménye. Melyik befektető fejével akarsz gondolkodni? Mert a mi cégünk nem keres befektetőket, köszöni szépen van elég tőkéje. Így mivel az alapjaitól hülyeség amit írtál, az erre felépített gondolatmeneted is hasonló logikai bukfenceket tartalmaz. Kinek a pénzével lépnénk le? A sajátunkkal? Nem kérünk pénzt, hanem adunk, így érted már? Nincs semmiféle teljesítménykényszer és egyéb butaságok, amiket kitaláltál. Misi, ébresztő!

Hozzászólás

Jó, akkor gondolkodjunk a befektető fejével.

Adjam a pénzem egy olyan cégnek, ami névtelenül, fórumokon keres tőzsdegurukat, majd bizonytalan jogviszonyban, másodállásban („nem 8 órás munkaidőben”) „hidegburkolókkal, Tescos polcfeltöltőkkel” jutalékért kezelteti sokak pénzét?

Ha veszítenek, vajon hogyan, meddig tud helyt állni a cég helyettük (hisz nem is jogosult még kártérítési eljárásra sem az alkalmazottal szemben), ha nyernek, mekkora jutalékot kapnak, hogy nekik is megérje?

Ha kiégnek szakik az állandó teljesítménykényszertől, ill. a veszteségesek, vagy a piac nem kedvez nagy mozgásokkal a profitnak és túl kevés a jutalékuk, valószínűleg nem éri meg nekik, így gyakran fognak cserélődni (vagy visszamennek alkalmazottként hidegburkolni). Ha túl sok, akkor meg nekem nem nagy bolt.

De azért biztos ki van ez találva, hogy nektek jó legyen egy rövid ideig (amíg be nem dől, vagy le nem léptek a zsozsóval.)

Azt hiszem, bimbózó kapcsolatunknak itt van vége.
      Munkatársként ilyenből már ki is maradnék.
      De a pénzem is inkább komoly pénzintézetbe viszem, ahol részben szakemberek kezelik, részben meg elkötögetek magamnak. Legalább tudom, mit miért csinálok, s mire számíthatok eredményként.
      Én nem értem,mi abban a különös,ha egy cég számlakezelőt keres.
      Sok cég keres számlakezelőt!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én nem értem,mi abban a különös,ha egy cég számlakezelőt keres.
        Sok cég keres számlakezelőt!
        Elnézést, biztos félreértettem.

Szóval adott egy tőkeerős svájci cég, akinek nem kellenek új ügyfelek, egyetlen baja, hogy sok pénze van, s Svájcban nem talál megfelelő bankot, brókert, hogy azt kezelje. Inkább jön Magyarországra, rábízza másodállású hidegburkolókra és Tescos polcfeltöltőkre. A veszteséget lenyeli, a nyereséget meg hálásan megosztja a válogatott számlakezelőkkel.

És ebben semmi furcsa sincs. Máshol is így műxik.

Oké.

Ezt ki kell pihennem.

Hozzászólás

Szóval adott egy tőkeerős svájci cég, akinek nem kellenek új ügyfelek, egyetlen baja, hogy sok pénze van, s Svájcban nem talál megfelelő bankot, brókert, hogy azt kezelje. Inkább jön Magyarországra, rábízza másodállású hidegburkolókra és Tescos polcfeltöltőkre. A veszteséget lenyeli, a nyereséget meg hálásan megosztja a válogatott számlakezelőkkel.

Oké.

Ezt ki kell pihennem.
          Ugye ismered azt a szót, hogy diverzifikáció?

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ugye ismered azt a szót, hogy diverzifikáció?
            Persze!
            Ugyan olyan veszélyes betegség, mint a trombocitózis, vagy a pigmentikáció.

De van már rá gyógyszer.

Hozzászólás

Oké.

Ezt ki kell pihennem.
              A cég vezetősége mai rendkívüli közgyűlésén úgy döntött, hogy a saját magadról adott jellemzésed és a honlapod alapján havi 10000 CHF fizetést tud biztosítani számodra, valamint béreltünk neked egy 300 nm-es penthouse lakást Zürich belvárosában. Titkárnőd Miss Svájc lesz a próbaidő alatt, reméljük ez így megfelel az elvárásaidnak és arányosnak érzed a tapasztalatoddal.
              Referenciának elfogadjuk azt a 3 unit-linked biztosítást, amit a kecskeméti nyugdíjasotthonban kötöttél Gizi néniéknek meg azt a 2-hetes demo számlatörténetet, amiben 1 lotokkal lövöldözöl össze-vissza. Amennyiben az elvégzett tanfolyamok okleveleinek fénymásolatát is átküldöd, ez további párezer frankos bónuszt jelent havonta.
              Remélem ebben így semmi furcsa nincs.

Hozzászólás

• No, adott egy tőkeerős svájci cég, aki valamilyen egyéb tevékenységgel (kereskedelem, vagy építőipar, stb.....akármi..) profitot termel. Ha a keletkezett profitot Svájcban bepakolja a bankba, ott igen sovány kamatkára számíthat, ezért alternatívákat keres a pénze megforgatására. Ezért keres tradereket, de nem akármilyen tradereket, olyanokat, akik sikeresek, tehát profit termelésére alkalmasak. Mint tudjuk, ezekből az emberekből igen kevés van, mondhatni ritka, mint a fehér holló. Valószínűleg azért akad néhány emberke, aki megfelel a kritériumoknak, de még így is kérdéses, hogy ha nagyobb tőkét pakolnak a nyakába, ráadásul nem a saját pénzét kell kezelni, akkor azt az hogyan éli meg egy egyébként a saját mikroszámláján sikeres trader.
                Ezt én így tudom elképzelni.
                www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A cég vezetősége mai rendkívüli közgyűlésén úgy döntött, hogy a saját magadról adott jellemzésed és a honlapod alapján havi 10000 CHF fizetést tud biztosítani számodra, valamint béreltünk neked egy 300 nm-es penthouse lakást Zürich belvárosában. Titkárnőd Miss Svájc lesz a próbaidő alatt, reméljük ez így megfelel az elvárásaidnak és arányosnak érzed a tapasztalatoddal.
                  Referenciának elfogadjuk azt a 3 unit-linked biztosítást, amit a kecskeméti nyugdíjasotthonban kötöttél Gizi néniéknek meg azt a 2-hetes demo számlatörténetet, amiben 1 lotokkal lövöldözöl össze-vissza. Amennyiben az elvégzett tanfolyamok okleveleinek fénymásolatát is átküldöd, ez további párezer frankos bónuszt jelent havonta.
                  FxTom,ezt így én is bevállalom!Sőt,maradok a jelenlegi cégnél,és csak lekopizom a kötéseket neked is!Többet fogsz keresni,mint valaha is álmodtál,én meg két helyről is kapom a fizetést.
                  +a jutalék is jár?

Hozzászólás

• Természetesen. A profit 90%-át odaadom, de 10%-ot azért megtartanék, ha nem gond? Még abból is jól fogok élni?

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      No, adott egy tőkeerős svájci cég, aki valamilyen egyéb tevékenységgel (kereskedelem, vagy építőipar, stb.....akármi..) profitot termel. Ha a keletkezett profitot Svájcban bepakolja a bankba, ott igen sovány kamatkára számíthat, ezért alternatívákat keres a pénze megforgatására. Ezért keres tradereket, de nem akármilyen tradereket, olyanokat, akik sikeresek, tehát profit termelésére alkalmasak. Mint tudjuk, ezekből az emberekből igen kevés van, mondhatni ritka, mint a fehér holló. Valószínűleg azért akad néhány emberke, aki megfelel a kritériumoknak, de még így is kérdéses, hogy ha nagyobb tőkét pakolnak a nyakába, ráadásul nem a saját pénzét kell kezelni, akkor azt az hogyan éli meg egy egyébként a saját mikroszámláján sikeres trader.
                      Ezt én így tudom elképzelni.
                      Örülök, hogy van azért, aki tovább lát az orránál.

Hozzászólás

Csak egy titkárnőm lenne? Mi abban a kihívás?

De ne találgassunk tovább.

Pontosan milyen feltételekkel akartok bárkit is foglalkoztatni? Mik az elvárások, jogok/kötelességek?

Mi a cégetek, ill. a svájci háttércég neve?
                        Kik a vezető tisztségviselők (gondolom nem fxtomként anyakönyvezték egyiket sem)?
                        Mit lehet tudni a működésről, üzleti tervről?
                        Hol lehet megtekinteni a számviteli adatokat, különös tekintettel a tőkeerőre, nyereségességre, cégértékre?

Buffet valahogy ilyen nyilvános adatok alapján kezdené el vizsgálni a dolog komolyságát.

A többi csak mókusvakítás.

Hozzászólás

• Miért nem írsz neki egy privátot, csatolva az általa kért éles eredményt?
                          Én minden fontos kérdésemre választ kaptam, és nekem teljesen valódinak tűnik eddig a történet. Sok veszítenivalóm nincs, pénzt eddig nem kértek tőlem semmilyen indokkal. (tanfolyam, csatlakozási díj, belépési jutalék, stb...)
                          Persze ha nincs eredmény, ne is várd, hogy foglalkozzanak veled, kibicből van elég.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Miért nem írsz neki egy privátot, csatolva az általa kért éles eredményt?
                            Én minden fontos kérdésemre választ kaptam, és nekem teljesen valódinak tűnik eddig a történet. Sok veszítenivalóm nincs, pénzt eddig nem kértek tőlem semmilyen indokkal. (tanfolyam, csatlakozási díj, belépési jutalék, stb...)
                            Persze ha nincs eredmény, ne is várd, hogy foglalkozzanak veled, kibicből van elég.
                            Milyen kérdésre kaptál választ az eddigiekből? Hiszen még azt se adták meg, hogy milyen termékkel kellene tradelni. Befalap, részvény, forex, netán cfd, áru, kötvény, index, opció?

Ha valaki évek óta nyereségesen tartja a pénzét pénzpiaci alapban, az oké? Ha volt 10 év alatt két profitos részvényvásárlása egy értékpapírszámlán, az megfelel? Vagy csak forex daytraderek jöhetnek szóba? Scalp, swing esetleg?

Bocs már, hogy azonnal nem ugrok be egy noname fantomcégnek, mielőtt körbe nem járom.

Talán pont ez a különbség köztünk.

Viszont ha választ kapnék a kérdéseimre, abból mindenki számára tisztulhatna a kép.

Bár egyáltalán fontos ez?

Hozzászólás

Természetesen. A profit 90%-át odaadom, de 10%-ot azért megtartanék, ha nem gond? Még abból is jól fogok élni?
                              De kapzsi vagy!
                              (Egyébként a legtöbben minimum 1 éves számlatörténetet kérnek.
                              Rengeteg olyan ember van,aki 6-9 hónapig is jól kereskedik,de ennyi!)

Hozzászólás

• "Bocs már, hogy azonnal nem ugrok be egy noname fantomcégnek, mielőtt körbe nem járom. "

Nagyon úgy néz ki, hogy feleslegesen járkálsz körbe, mert nem kellesz nekik

Ha meg egyéb infóra van szükséged, és tudsz olyan számlakivonatot mutatni nekik, ami megfelelő, akkor keresd meg őket magánba, ahogy kérték.

Hozzászólás

Working...
                                X