Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen kérdésre kaptál választ az eddigiekből?
    Te nem érted amit írok? Akkor leírom lassabban, kicsit másképp.
    Én vettem a fáradtságot és írtam neki privát üzenetet az index fórumon található email címére.
    Csatoltam eredményeket és tettem fel olyan kérdéseket amik engem érdekeltek.
    Milyen arányú a sikerdíj, milyen platformon kell kereskedni, végezhető-e otthonról a tevékenység, stb-stb...
    Kaptam is választ minden kérdésemre és bízom benne, hogy lesz még folytatása ennek a történetnek.

Neked is ezt tudom javasolni. Ha van mit felmutatnod, ami érdekli őket, szóba fognak veled állni. Ha nincs, kár rabolnotok egymás idejét.
    De mint fxtom is rávilágított, a demó számlán fix 1 lotokkal, néha stop nélküli kötögetés nem az a kategória amit keresnek.

Hozzászólás

• "Ezért keres tradereket, de nem akármilyen tradereket, olyanokat, akik sikeresek, tehát profit termelésére alkalmasak. Mint tudjuk, ezekből az emberekből igen kevés van, mondhatni ritka, mint a fehér holló.
      Ezt én így tudom elképzelni."

Csak picit pontosítanék: jó pár jól dolgozó trader van, csak azok nem nagyon fórumoznak. Akiket én ismerek, azok háromnegyede soha nem írt fórumra. (heti 2-5%, több tízezres számlával). A sok fórumhuszár és a "egy hét alatt megtanulom a forexet" emberek nagyon elriasztják a profikat a fórumoktól.

Hozzászólás

• Tényleg kár ezen tovább rágódni, hiszen mostanában egyáltalán nem jellemző, hogy ismeretlen hátterű cégek jelennek meg a befektetési piacon, akik aztán botrányos körülmények között tűnnek el, vagy kerülnek a hatóság látókörébe.

A csalódott károsultak mindig elkerülhetnék a bajt, ha induláskor alaposabban odafigyelnének a részletekre.

Én nyitottam álltam a kérdéshez, de szakmailag értékelhetetlen válaszokat kaptam, így röhögve túlélem, ha egy noname cég noname embereinek nem teregetem ki a lapjaimat, vagy esetleg egy-két beépített ügynöke elkezd azonnal kóstolgatni, amint nyilvános adatokra is kíváncsi lennék.

Hozzászólás

Én nyitottam álltam a kérdéshez, de szakmailag értékelhetetlen válaszokat kaptam, így röhögve túlélem, ha egy noname cég noname embereinek nem teregetem ki a lapjaimat, vagy esetleg egy-két beépített ügynöke elkezd azonnal kóstolgatni, amint nyilvános adatokra is kíváncsi lennék.
          Most jön az a rész, hogy azért nem adsz ki kötéslistát, nehogy visszafejtsék a stratégiát?
          De tényleg kár tovább ragozni. Aki érez tehetséget magában, az szerintem jelentkezzen nyugodtan.

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Most jön az a rész, hogy azért nem adsz ki kötéslistát, nehogy visszafejtsék a stratégiát?
            De tényleg kár tovább ragozni. Aki érez tehetséget magában, az szerintem jelentkezzen nyugodtan.
            Tévedsz. Ha már lemegyünk megint erre az alpári szintre szakmázás helyett, akkor bevallom, jelentkezés előtt szeretnék elvégezni nálad egy gyors tanfolyamot. Minden vágyam, hogy informatikustól tanuljak közgazdaságtant, hogy majd hidegburkolókkal tradelhessek együtt egy tőkeerős svájci cégnél. Ugyan már.

Hozzászólás

• Ha egy vállalkozásommal felhalmoztam volna rengeteg pénzt, de nem lenne időm, energiám vagy türelmem, hogy annak forgatásával foglalkozzak, akkor sztem. nem kezdenék egy "trader X-faktorba", hanem nagy nevű vén rókákhoz vinném, akik esetleg már évtizedek óta ezzel foglalkoznak.

Hozzászólás

• Csend legyen mer' szétültetlek titeket !

Hozzászólás

• @kmisi: többször emlegetted már a közgazdász diplomádat. Nekem is van szerencsém közgazdász diplomával rendelkezni, (bár ennek ellenére programozóként dolgozok).
                  Nem vagyok profi spekuláns, nem ebből élek egyelőre, de már kb két éve foglalkozom a témával, és míg a programozói tudásomnak jó sokszor hasznát vettem, még nem fordult elő, hogy bármilyen iskolában összeszedhető közgazdasági ismeretre szükségem lett volna.
                  Elárulnád te konkrétan milyen tudást használsz spekulációhoz abból amit a közgazdász diplomáddal szereztél?

Hozzászólás

• "Én nyitottam álltam a kérdéshez, de szakmailag értékelhetetlen válaszokat kaptam,"

Mi abban az értékelhetetlen, ha azt írják, hogy az eredményeid ne ütik meg azt a mértéket, amit elvárnak?

Nekik, ha jól olvasom az eddigieket nem közgazdasági diploma kell, hanem érdemi eredménykimutatás.

Ha van, akkor tárgyalhatnak tovább és döntheted el, hogy egy ilyen céggel összebútorozol-e vagy nem. Ha pedig nincs, akkor "a savanyú a szőlő és mindenkit támadok" technika nagyon gyenge.

Vedd észre, hogy FXTom már nem is válaszol neked, így pedig nagyon értelmetlen a dolog.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      @kmisi: többször emlegetted már a közgazdász diplomádat. Nekem is van szerencsém közgazdász diplomával rendelkezni, (bár ennek ellenére programozóként dolgozok).
                      Nem vagyok profi spekuláns, nem ebből élek egyelőre, de már kb két éve foglalkozom a témával, és míg a programozói tudásomnak jó sokszor hasznát vettem, még nem fordult elő, hogy bármilyen iskolában összeszedhető közgazdasági ismeretre szükségem lett volna.
                      Elárulnád te konkrétan milyen tudást használsz spekulációhoz abból amit a közgazdász diplomáddal szereztél?

Hű vazzeg. Egyre inkább látom, hogy nem igazán szakmai ez a fórum. Inkább lelkes amatőr klikkek klubja.

@balacy: Fáziskésésben vagy, ezt már túlléptük. Próbáld felvenni a ritmust.

@smk:

Nem tudom, mennyire komoly a kérdés, de megpróbálok higgadtan válaszolni.

Az informatikusok többsége ebben az egész online trading témában adatokat, abból görbéket lát, amit megpróbál valahogy programozóként rendszerezni, kezelni. Ez valóban hasznos tud lenni.

De ne felejtsük már el, hogy ezek az adatok a pénz és tőkepiacokról származnak.

Nincs makrogazdasági kapcsolat a pénzügyi rendszer, a gazdaságpolitika és egy devizapár chartja között?

Nincs kapcsolat egy részvény ára, értékelése és a számviteli beszámoló között?

Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, hátha találsz összefüggéseket.

(Vagy keress választ a weboldalamon. Bocs a reklámért.)

Hozzászólás

• Egy nagyon érdekes témát hozott elő az állásajánlat: az elméleti (-leg) és gyakorlati (-lag) szakemberek kérdését.

Misinek teljesen igaza van abban, hogy az átlag közintézményben, illetve cégnél, teljesen lényegtelen az aktuálisan pénzügyi szakértőnek titulált munkatársak valós kereskedési , vagy elemzői teljesítménye. Amennyiben végignézitek a neten fellelhető ilyen jellegű hirdetést a felsőfokú végzettség mellett (már ha az elvárt) főként értékesítői múltat követelnek meg.

Amennyiben azonban bárki a saját pénzecskéjét bízná másra, normális esetben (mint ahogy itt is történt) referenciát kér az ember arra, hogy valóban jó embert talált-e. És mivel itt profittermelés a cél, ezért egyetlen módon ellenőrizhető, hogy valaki erre képes, vagy sem, a számlamúlttal.

Mivel ezzel a kérdésével egyenlőre nem úgy tűnik, mintha feltevője meg szeretne károsítani bárkit is, normálisan két reakciónk lehet rá.
                        1. ha megfelelek a feltételeknek és érdekel, akkor kérdezek
                        2. ha nem felelek meg, vagy nem érdekel, akkor ez engem nem érint, tehát csak olvasok.

A pusztán fundamenális alapokon működő kereskedés valóban sikerekkel kecsegtet, ha van szerencsénk ismerni az ÖSSZES VALÓS paramétert és elég képzettek vagyunk ennek kiértékelésére. Ennek valószínűsége gyakorlatilag nulla.

Hozzászólás

Nem tudom, mennyire komoly a kérdés, de megpróbálok higgadtan válaszolni.

Az informatikusok többsége ebben az egész online trading témában adatokat, abból görbéket lát, amit megpróbál valahogy programozóként rendszerezni, kezelni. Ez valóban hasznos tud lenni.

De ne felejtsük már el, hogy ezek az adatok a pénz és tőkepiacokról származnak.

Nincs makrogazdasági kapcsolat a pénzügyi rendszer, a gazdaságpolitika és egy devizapár chartja között?

Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, hátha találsz összefüggéseket.

(Vagy keress választ a weboldalamon. Bocs a reklámért.)
                          Köszönöm hogy válaszoltál, nem kötekedésből kérdeztem, tényleg érdekelt az álláspontod. Ha valaki az én álláspontommal ellenkező véleményen van, rá szoktam kérdezni az érveire, hátha olyan, eddig számomra ismeretlen érveket tud felhozni, amik megváltoztatják az álláspontomat.

Nem tagadom, én is tisztán technikai elemzésre alapuló stratégián dolgozom. Nem vagyok analfabéta, tudom, hogy a chartok, és a mögötte húzódó gazdasági folyamatok között összefüggés van, de azért ez kevés ahhoz, hogy ebből az ember megéljen. Ennek főbb okai:

1 közgazdasági felsőoktatási intézményekben nem tanítják az elméleti összefüggéseket az valós helyzet, és az árfolyamingadozás között. Nyilván nem is ismeri azt egyik oktató sem, ha ismerné, kereskedne, nem oktatna.
                          2 A valós helyzet és az árfolyam között nincs függvény szerű kapcsolat. Pl nem volt lényegi változás a magyar gazdaságban 2011.09.08 és 2012.02.02 között, az EURHUF árfolyam mégis 280-ról felment 320 fölé, majd OV bejelentése után lement 290 környékére. Ebből egy tömegpszichológiával foglalkozó szakember is nagyobb eséllyel szed ki profitot, mint egy közgazdász...
                          3 A valós helyzet nem ismert, nincsenek elérhető információk, amikből kiindulva pontos modellt lehetne felállítani.

Számviteli beszámoló - részvény árfolyam: rengeteg befektetési alap van, amik mindegyikét nálam ezerszer képzettebb pénzügyi szakemberek kezelnek, és többek között a számviteli beszámolókra alapozva próbálják megállapítani melyik részvénybe érdemes fektetni. Érdekes módon a kezelt részvényalapok nem érnek el jobb eredményeket, mint az indexeik....

Nem mondom, hogy nem lehet fundamentális elemzéssel jó profitot elérni mert biztosan lehet azt is. Én mindenesetre egyelőre több lehetőséget látok a technikai elemzésben. Nem akarok közgazdász guru lenni, aki tvben szerepel, és bármilyen gazdasági helyzetre felvázolja a várható jövőt, és közben mindenféle technikai frázisokat pufogtat. Én megelégszem azzal, ha bizonyos helyzetekben felismerem a piaci hibákat, és abból profitot termelek.

Hozzászólás

• "A valós helyzet nem ismert, nincsenek elérhető információk, amikből kiindulva pontos modellt lehetne felállítani."
                            Nagyon érdekes amiket írsz!
                            Érdekes a közgazdaságtan (racionális szereplők, stb.)és a fundamentális elemzés alapjainak cáfolatát pont egy közgazdásztól olvasni.
                            Gondolok itt arra, pl., hogy minden érdemi információ nyilvános, stb... ( persze van olyan irányzat is amely elismeri az információáramlás asszimetrikus mivoltát is...)
                            Mindenesetre végre konstruktív párbeszéddé kezd szelidülni a dolog.
                            Engem kiváltképp érdekel, hogy közgazdászok mit látnak használhatónak tanulmányaikból.

Hozzászólás

• "De ne felejtsük már el, hogy ezek az adatok a pénz és tőkepiacokról származnak.

Szerintem vedd elő a régi tankönyveidet, hátha találsz összefüggéseket. "

A kérdés számomra nem az, hogy ezek közt van-e összefüggés, hanem az, hogy DT vagy swing távon ebből egy egyszerű ember relatíve kis, 100e alatti számlán tud-e profitálni, úgy, hogy abból meg is éljen. Anno a 2007/2008-as nagy bét-es esésben volt szerencsém most nagyon elismert közgazdászokat hallgatni, igaz nem szigorúan közgázt, hanem vállalati gazdaságot, marketinget. Hát... akkor fundamentálisan, mutatókkal levezették, hogy az OTP nem eshet 8000, majd 6000, majd 5000, majd 3000 alá.

Illetve az is kérdés, hogy mennyire a közgazdasági és egyéb funda alapok mozgatják meg a piacot és mennyi a mozgásból a pszichó rész.

Az előttem szóló a forintot emlegette, de bármilyen részvényre igaz, hogy az elmúlt években, hogy nagyot mozgott. Ennyit változott volna egy cég közgazdaságilag kimutatható értéke?

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Érdekes a közgazdaságtan (racionális szereplők, stb.)és a fundamentális elemzés alapjainak cáfolatát pont egy közgazdásztól olvasni.
                                Gondolok itt arra, pl., hogy minden érdemi információ nyilvános, stb...
                                Azért ne vegyél készpénznek mindent amit mondok. Pont azért írom a véleményemet, mert bizonytalan, és várom, hogy valaki megcáfoljon / megerősítsen érvekkel.

Tökéletes modellt felállítani nem lehet, mert ugye a gazdasági folyamatokat emberek döntései befolyásolják, és egyetlen ember döntéseit sem tudjuk modellezni, nemhogy az összesét. Nyilván nem minden információhoz, de elég sokhoz hozzá lehet férni, ezekre alapozva lehet jobb/rosszabb modelleket felépíteni. Minden bizonnyal vannak olyanok, akik a tömegnél jobb modelleket, és információkat alkalmazva olyan előrejelzéseket készíthetnek maguknak, amik segítségével profitot termelhetnek. Ezeket nyilván nem oktatják az oktatási intézményekben. Akik ilyen kategóriájú eszközökhöz hozzáférnek, azok azonban jóval egyszerűbb eszközök segítségével is termelhetnek profitot. Minek jósoljam, meg, hogy merre fog menni pl a Forint árfolyama, ha egyszerűen befolyásolhatom is azt, hogy merre menjen? Elég egy leminősítés, egy tüntető hazavonulás az IMF tárgyalásról, vagy pár cikk arról, hogy itt diktatúra, meg kisebbségek szisztematikus kiírtása zajlik, máris megy lefelé a Forint...

Lehet hogy kisemberként is meg lehet élni fundamentális elemzésre alapuló stratégiákból, én azonban inkább a technikai elemzéssel próbálkozok először. A tisztán tech elemzésre alapuló stratégiák ellenőrizhető információkra alapoznak, szépen lehet backtesztelni, stb.

Hozzászólás

Working...
                                X