Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lmax

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Lmax

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    A LMAX Exchange (London Multi Asset Exchange) Európa első, Forex és CFD eszközök kereskedésére szakosodott multilaterális kereskedési platformja (MTF), amely egyéni és intézményi befektetők kiszolgálását végzi.
    Az FSA által felügyelt és szabályozott MTF-ként működő LMAX Exchange egyéni és intézményi befektetőknek teszi lehetővé a kereskedői pult nélküli, élő intézményi áras kereskedést. Az LMAX Exchange egy olyan semleges végrehajtási helyszín, ahol az eladók és a vevők egymással közvetlenül találkoznak.

Az LMAX Exchange az FSA által felügyelt és szabályozott, Angliában és Wales-ben székhellyel rendelkező cég (Nyilvántartási száma: 509778, http://www.fsa.gov.uk/register/firmSearchForm.do).
    Az LMAX Exchange regisztrált székhelye: Yellow Building, 1A Nicholas Road, London, W11 4AN, Egyesült Királyság
    Az LMAX Exchange tagja az FSCS (Pénzügyi Szolgáltatások Kompenzációs Alap)-nak, amely jelentősége abban áll a brit brókercégeknél élő számlával rendelkező befeketők számára, hogy a bróker esetleges fizetésképtelensége esetén minden egyes befektető a befektetett pénze teljes összegéig, de legfeljebb 50.000 GBP (angol font) erejéig biztosított.
    Az LMAX Exchange a legjobb választás azoknak az ügyfeleknek, akik teljeskörű kontroll alatt szeretnék tartani és tudni kereskedési döntéseiket.
    Az LMAX Exchange webes elérhetősége: www.lmax.com

LMAX - DMA, STP, NDD + API
    Az Ön kötései azon az áron teljesülnek, amelyet éppen lát: Az LMAX Exchange-nél nincsenek kereskedők (dealerek), ezért a FOREX és CFD kereskedés semleges és átlátható. Mivel nincs kereskedői beavatkozás – az árújrajegyzés a múlté – az élvonalbeli technológiájuk alkalmazása lehetővé teszi, hogy az ügyfelek vételi és eladási ajánlatai tisztán és egyszerűen egymásra találjanak.

Az árréseket (spread-ek) a piac árazza be: Az LMAX Exchange-nél látható FOREX és CFD árakat a tréderek és a nagykereskedői likviditást szolgáltató intézmények alakítják a nyílt, anonim ajánlati könybe adott ajánlataikkal és kereskedéseikkel. Így a legjobb vételi és eladási ajánlatokat a piac árazza be. Még mindig nem tetszenek az árak? Adj megbízást az Önnek tetsző áron, és várja meg, amíg teljesül.

Villámgyors teljesülés: A díjnyertes LMAX Exchange Forex és CFD platform lehetővé teszi a kereskedési ügyletek megbízható, alacsony várakozási idejű teljesülését (az ügyletek több mint 90%-a kevesebb, mint 10 milliszekundum alatt teljesül). LMAX teljesülési eredménytábla: http://www.lmax.com/execution-performance

Nincsenek rejtett költségek: A Forex és CFD kereskedés az LMAX Exchange-nél semleges és átlátható. Az LMAX Exchange-nél nincsenek rejtett költségek, semmiféle extra költség nincs beépítve az árrésekbe. Mint egy intézményi tőzsdénél, az LMAX Exhange instrumentumtól függően kontraktusonkénti jutalékot számít fel.

Kereskedjen ahogyan szeretne, bárhol: Az LMAX Exchange és annak minden funkciója elérhető az ügyfelek részére webes platformon keresztül, smartphone alkalmazással, MultiCharts, MetaTrader4 (MT4) és API alkalmazással. Bármelyik eszközt is választja, biztos lehet abban, hogy megkapja a devizakereskedés intézményi előnyeit.
    A nyílt ajánlati könyv nagy mélységben feltárja a lehetőségeket: Míg a hagyományos kereskedési helyszínek csak a saját áraikat tüntetik fel (ez a könyv felső szintje), addig az LMAX Exchange ügyfelek a teljes nyílt ajánlati könyvet láthatják, akár 20 szint mélységig*, és kihelyezhetik ajánlataikat bármelyik szinten, bármelyik könyvben, korlátozás nélkül.

Az LMAX Exchange ügyfeleinek 3-féle típusú számla áll rendelkezésre, Classic: 5 szintmélységig, Premium: 10 szintmélységig, és Professional számla* 20 szintmélységig. Tudjon meg többet az LMAX Exchange számlákról: LMAX számlatípusok .*Elérhető FIX API-n keresztül.

LMAX Exchange kereskedési instrumentumok
    Európa első igazi FX és CFD MTF-eként az LMAX Exchange egyedülállóan nyújt:

szűk spreadeket több mint 80 Forex és CFD instrumentumra,
    kereskedési pult és árújrajegyzés nélküli kereskedési lehetőséget,
    alacsony várakozási időt az ügyletek teljesülésére (az ügyletek több mint 90 %-a kevesebb mint 10 milliszekundum alatt teljesül),
    fantasztikus STP teljesülést (Straight Through Processing = a megbízásokat közvetlenül a likviditást szolgáltató nagybefektetőkhöz közvetítik).

Az LMAX Exchange nem egy újabb, ugyanolyan kereskedési platform a sok közül. Ez egy teljesen új módja a forex és cfd-k kereskedésének, a valóságos idejű, végrehajtható, intézményi árakhoz való hozzáférés biztosításában.
    Az LMAX Exchange egy objektív szolgáltatás. Nyitott platform, ahol nincs brókeri beavatkozás (no dealing desk), nincs az ügyfél pozíciójával ellentétes, fedezeti ügylet (hedzselés), és soha nincs árújrajegyzés (requote). Az LMAX Exchange egyszerűen összepárosítja a legjobb vételi ajánlatokat a legjobb eladási ajánlatokkal.

Az LMAX Exchange átláthatóbb. Az ügyfelek közvetlenül az LMAX Exchange-nél hajtják végre kereskedéseiket, és részesülnek a likviditást szolgáltatók átlátható és ellenőrzés (Last Look) nélküli árazásából.
    Az LMAX Exchange gyors, anonim kereskedési végrehajtást szolgáltat. Az ügyfelek anonim módon kereskednek, és a trédek 90%-a kevesebb, mint 10 milliszekundum alatt teljesül.

LMAX Exchange előnyök
    nincs kereskedési pult és soha nincs árújrajegyzés (no dealing desk, no requote)
    minden piacon 2 szintmélység látható
    anonim és kiváló végrehajtás
    STP – Straight through processing = a megbízásokat közvetlenül a likviditást szolgáltató nagybefektetőkhöz közvetítik
    ajánlatok rögtön az ajánlati könyvbe kerülnek
    ajánlatok a spreaden belül
    eurós számlára Magyarországról belföldi utalás lehetséges, megspórolja a külföldi utalás költségét!
    kiterjesztett likviditás vezető globális pénzügyi intézményektől
    az alacsony spread és a gyors kereskedési végrehajtás miatt különösen ajánlott skalpoló robotok használata esetén

Hozzászólás

Kiváncsi lennék, hogy mivel nem kifejezetten brókercégről van szó, milyen kockázatokat rejt egy ilyen cégen keresztül való kereskedés, illetve mennyiben tér el előnyére illetve hátrányára egy echte ECN brókertől.

Más részről a Lmax rendszerben használható platformok összehasonlítása is érdekelne (Lmax multichart,Metatrader4 stb.)

Továbbá akinek van tapasztalata céggel kérem ossza meg.

Hozzászólás

Az LMAX nem bróker, de még csak nem is liquiditás szolgáltató. Úgy van bejegyezve mint Multilateral Trading Facility (MTF).
        bovebb info: http://www.investopedia.com/terms/m/...#axzz25fT9gALg

Egy ''okos'' emeber kitalálta hogy megpróbál tobb brókert osszekapcsolni és így nekik nincs semmi kockázat a dologban.

Vagyis ha te az FxOpen-nél vezeted a számládat akkor a megbízásodat lehet hogy nem házon belul párosítják ossze máséval hanem mondjuk a FinFX-nél.
        Nem ECN szolgáltatás, legalább is nem az amire az ugyfél vágyna. Nem a bankozi piacon kereskedsz hanem más bróker kiskereskedoivel.

Hozzászólás

A lmaxon keresztül történő kereskedés ellenőrzött tőkepiaci műveletnek minősül vagy sem ?

Hozzászólás

A FOREX eleve nem egy szabályozott piac!

De ha az LMAX-ot kérdezed akkor ok sem szabályozottak (csak a brókerek szolgátatásait kozvetítik ki neked + a saját jutalékuk)

Hozzászólás

Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az LMAX nem bróker, de még csak nem is liquiditás szolgáltató. Úgy van bejegyezve mint Multilateral Trading Facility (MTF).
              bovebb info: http://www.investopedia.com/terms/m/...#axzz25fT9gALg

Egy ''okos'' emeber kitalálta hogy megpróbál tobb brókert osszekapcsolni és így nekik nincs semmi kockázat a dologban.

Vagyis ha te az FxOpen-nél vezeted a számládat akkor a megbízásodat lehet hogy nem házon belul párosítják ossze máséval hanem mondjuk a FinFX-nél.
              Nem ECN szolgáltatás, legalább is nem az amire az ugyfél vágyna. Nem a bankozi piacon kereskedsz hanem más bróker kiskereskedoivel.
              Szerintem Liqudity provider. Több bróker cég jelöli meg adat szolgáltatójaként. Pl Fxopen, pepperstone, roboforex, exness, nord fx.
              Emellett lehet nálluk kereskedni is, azaz bróker szolgáltatást is nyújt, nem kisbefektetőknek.

Ezért van, szerintem , multilateral ként bejegyezve.

Hozzászólás

A FOREX eleve nem egy szabályozott piac!

De ha az LMAX-ot kérdezed akkor ok sem szabályozottak (csak a brókerek szolgátatásait kozvetítik ki neked + a saját jutalékuk)
                Ha ez így is van, akkor azt egészen kedvező áron teszik.

Alaxsony spread+ 2 dollár comission.
                Nincs is olyan bróker, aki ilyen alacsony comissionnal ECN-t szolgáltatna.

Akkor ez most hogy is van?

Senkit sem akarok rábeszélni senkire, csak van egy kis pangó időm a retail adat megjelenéséig.

Hozzászólás

Azt javaslom próbáld ki és számolj be róla, mert szerintem is túl jó hogy igaz legyen.

Hozzászólás

Azt javaslom próbáld ki és számolj be róla, mert szerintem is túl jó hogy igaz legyen.
                    Éppen azt teszem.

Reggel a Eur/Usd bear trend feltörésből benyitottam longba, ami ment is 1.29300ig, amit sajnos a rossz angol adat megfogott, és ki is vettem a visszatörésből.
                    Kerestem 120 eurót, majd megvártam az eu retail adatot, ami jó lett, meg is indult a piac longba, de megtorpant, úgyhogy , gondolom sokak által elítélt módon a skalp mellett döntöttem, és trailing stoppot ráküldve fogtam még 56 eurot.

Most új lehetőségre vadászok.
                    Ennyi a ma reggel termése.

Hozzászólás

Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Éppen azt teszem.

Reggel a Eur/Usd bear trend feltörésből benyitottam longba, ami ment is 1.29300ig, amit sajnos a rossz angol adat megfogott, és ki is vettem a visszatörésből.
                      Kerestem 120 eurót, majd megvártam az eu retail adatot, ami jó lett, meg is indult a piac longba, de megtorpant, úgyhogy , gondolom sokak által elítélt módon a skalp mellett döntöttem, és trailing stoppot ráküldve fogtam még 56 eurot.

Ezek szép dolgok,egy éves több száznyi kereskedésből egy csipetnyi info.
                      De nyilván inkább az lenne az érdekes,hogy annyi-e a spread,annyi-e a jutalék,gyorsak-e a teljesülések,vannak-e trükkök stb.

Hozzászólás

Ellenőrzött tőkepiaci ügylet (Szja. tv. 67/A. § (3) bek.)
                        A hivatkozott rendelkezés szerint ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősül a befektetési szolgáltatóval a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló törvény szerint meghatározott - csereügyletnek nem minősülő - pénzügyi eszközre, árura kötött ügylet...http://www.pszaf.hu/data/cms2106985/toke01_2010.pdf

Namost: http://mtf.lmax.com/mtf-trading
                        MTF Trading Launched in October 2010 to provide an exchange based alternative to the traditional OTC market, LMAX operates the world's first Multilateral Trading Facility (MTF) for contracts for difference (CFDs) across multiple asset classes and is the world's first true public limit order book for spot Foreign Exchange & Metals.

Akkor ezt most hogy értelmezzem ?

Hozzászólás

Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Éppen azt teszem.

pont nem a te eredményed a lényeg hanem hogy a bróker milyen spreadet ad és mit ígért. Hol teljesul az SL, TP és pozi nyitás vagy zárás. stb...

Hozzászólás

kiwimango eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ellenőrzött tőkepiaci ügylet (Szja. tv. 67/A. § (3) bek.)
                            A hivatkozott rendelkezés szerint ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősül a befektetési szolgáltatóval a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló törvény szerint meghatározott - csereügyletnek nem minősülő - pénzügyi eszközre, árura kötött ügylet...http://www.pszaf.hu/data/cms2106985/toke01_2010.pdf

Namost: http://mtf.lmax.com/mtf-trading
                            MTF Trading Launched in October 2010 to provide an exchange based alternative to the traditional OTC market, LMAX operates the world's first Multilateral Trading Facility (MTF) for contracts for difference (CFDs) across multiple asset classes and is the world's first true public limit order book for spot Foreign Exchange & Metals.

Akkor ezt most hogy értelmezzem ?
                            Az hogy a magyar hatóságok mit hogyan tekintenek/értelmeznek teljesen mindegy. A lényeg hogy az aktuális brókert ki szabályozza.
                            Mivel az LMAX nem bróker és nincs is brókeri engedélye ezért veszélyes. Nem tudod hogy éppen melyik brókerhez kozvetíti ki a pozíciódat. Vajon az a bróker regulált-e stb...

Te ezt hogyan értelmezed?

Hozzászólás

Az hogy a magyar hatóságok mit hogyan tekintenek/értelmeznek teljesen mindegy. A lényeg hogy az aktuális brókert ki szabályozza.
                              Mivel az LMAX nem bróker és nincs is brókeri engedélye ezért veszélyes. Nem tudod hogy éppen melyik brókerhez kozvetíti ki a pozíciódat. Vajon az a bróker regulált-e stb...

Te ezt hogyan értelmezed?
                              Zoli, teljesen igazad van.
                              Meg is szüntetem valamennyi számlámat az összes cégnél, és nyitok egyet az Iron FX-nél, és ezentúl csak ott kereskedem.

Utánna néztem, az LMAX valóban nem bróker cég, és valóban nem liquidity provider. A valóságban homokozó műanyag formákat, és piros műanyag talicskákat, és kis lapátokat gyárt.

Hozzátok legalább egy "Archenius" nyugodtságú, és türelmű ember szükségeltetik.

Hozzászólás

Working...
                              X