Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Lmax

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• skylight eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    http://offshore-market.com/eu/szlovakia-cegalapitas/

Itt vannak jól leírva az elonyei. Biztos találsz olyan céget, akinél olcsóbban csinálják meg
    "A társaság kötelezettségeiért - a törvényben meghatározott kivétellel - a tag nem felel."

1. erről a törvényi kivételről tudsz írni vmi konkrétabbat?
    2. az ügyvezető igazgatóra vonatkozik vmi külön paragrafus mint nálunk?

(nem Veled baszakodok,
    csak ha valaki rohan szlovák céget alapítani, ezekre szerezzen előtte hivatalos választ,
    mert egy ügyvéd/kft alapító cég szava is kb annyit ér szóban, mint egy brókeri honlap mézesmadzagja
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Dvit, Mónika

Én úgy gondoltam hogy 4 instrumentumon (2 fx 2 index) használsz egyenként fix 3 tőkeáttételt, az 12x összesen. Akkorát nem fog mind a négy csúszni hogy ne bírj stoppolódni, ráadásul szökőévente van nagyobb gond azt bőven fedezi a kamatos kamattal évek óta növő számla.

Hozzászólás

• szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Dvit, Mónika

ráadásul szökőévente van nagyobb gond
        ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????
          Ezen mit nem lehet érteni? Értsd: kb 4 évente...

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            HA töredék lottak kötsz egy 20000$ számlán, akkor ahogy telik az idő egyre lassabban növekszik, és ez a problémája sokaknak most a külföldi fórumokon is.
            Senki nem mondta hogy töredéklotot kell mindig használni.
            Ha kis szorzót használok akkor is ahogy növekszik a számlám úgy kell növelni a lotot is arányosan.
            A 4 évente meg példa volt, inkább még ritkábban van.

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              "A társaság kötelezettségeiért - a törvényben meghatározott kivétellel - a tag nem felel."...
              persze, kozeljovoben bemegyek az adóhivatalba, és rákérdek

spuxra amúgy kitettem egy blogot, abban leírom

Hozzászólás

• Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ezen mit nem lehet érteni? Értsd: kb 4 évente...
                Értem

...

Hozzászólás

• Több brókernél van számlám a brókerkockázat csökkentése jegyében, mivel már átéltem egy brókercsődöt.
                  A csütörtöki EURCHF felfordulást is több számlán éltem át egyszerre. Ez egy igazi stresszteszt volt minden szempontból.
                  EURCHF vételeim voltak, mint a világ legtöbb spekulánsának 1.19-es stop lossal.
                  A stop megbízásokat viszont CSAK és KIZÁRÓLAG az Ultrafx - LMAX rendszere teljesítette 1.1880-on !!!
                  Én inkább középtávú pozíciókat nyitok, nem szoktam skalpolni, HFT-zni, de egy ilyen napon kritikus és életbevágó volt, hogy a megbízásokat a lehető leggyorsabban, mindenféle késlekedés és trükközés nélkül (requote) végrehajtsák. Most megtapasztalhattam, hogy az UltraFx-es szövegek a sebességről és a végrehajtásról (no last look) nemcsak üres marketingdumák.
                  A stop aktiválódása miatt itt minimális veszteséggel megúsztam a napot, ami sajnos nem mondható el a többi forex brókerről. Ezek a legnagyobb,leghíresebb és a legmegbízhatóbbnak mondott cégek. Ugyanezek az EURCHF pozíciók voltak nyitva a többieknél is. Volt ahol egyszerűen átugrotta a piac a stop szintet, nem aktiválódott a megbízás. Utána egy ideig fel volt függesztve a CHF kereskedés.
                  Miután kicsit normalizálódott a piac, visszatért valamennyi likviditás, a kereskedést is újraindították és 1.02 körül már lehetett zárni a longokat. Ez nem túl szívderítő, de valószínűleg a legtöbb retail ügyfél így
                  járhatott a világon. Viszont az Saxobank eljárása egészen felháborító. Ők is visszaigazolták a stop zárást 1.1880-on, ami egész nap megnyugvással töltött el. Majd este zárás után értesítették az ügyfeleket, hogy utólag felülvizsgálták a kötéseket és inkább a napi minimum közelében hajtják végre a longzárást.
                  De ha nem teljesült reggel a stop, akkor miért is igazolták vissza? Szerintem az történhetett, hogy miután kiderült, hogy rengeteg ügyfélnek mínuszba ment a számlaegyenlege, egyszerűen a főnökség kiadta az
                  utasítást, hogy a még plusszos számlákon próbálják minimalizálni a veszteségeket.
                  A reggeli kis mínuszból estére óriási bukó lett. És mit tehet az ügyfél? Konkrétan semmit. A retail forex egy nem szabályozott piac.

Szóval minden előnye megmutatkozott az Ultrafx-es számlának (gyorsaság, no last look, szabályozott piac - nem nyúlok utólag bele a kötésekbe).
                  http://www.ultrafx.com/hu/
                  (Ez persze nagyon reklámízű, de nem véletlenül. Elegem van már belőle, hogy a forex cégek ott szívatják az ügyfeleket, ahol csak tudják. Át kellene már térni itt is a szabályozott kereskedésre!)

Hozzászólás

• Pityke: Gondolom ez volt itt az (UltraFx) reklám helye. Pedig van más VPS bróker páros is, ami ugyanilyen jól teljesít, mindenféle last look "duma" nélkül is. Nekem Armadán volt EURCHF SL 1.19715 ami 1.19229-en teljesült. Kétségtelen, több slippage mint a tied, de egy konkrét esetből statisztikus különbséget nem lehet levonni. Ez itt egy kategória.

Pityke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Több brókernél van számlám a brókerkockázat csökkentése jegyében, mivel már átéltem egy brókercsődöt.
                    A csütörtöki EURCHF felfordulást is több számlán éltem át egyszerre. Ez egy igazi stresszteszt volt minden szempontból.
                    EURCHF vételeim voltak, mint a világ legtöbb spekulánsának 1.19-es stop lossal.
                    A stop megbízásokat viszont CSAK és KIZÁRÓLAG az Ultrafx - LMAX rendszere teljesítette 1.1880-on !!!
                    Én inkább középtávú pozíciókat nyitok, nem szoktam skalpolni, HFT-zni, de egy ilyen napon kritikus és életbevágó volt, hogy a megbízásokat a lehető leggyorsabban, mindenféle késlekedés és trükközés nélkül (requote) végrehajtsák. Most megtapasztalhattam, hogy az UltraFx-es szövegek a sebességről és a végrehajtásról (no last look) nemcsak üres marketingdumák.
                    A stop aktiválódása miatt itt minimális veszteséggel megúsztam a napot, ami sajnos nem mondható el a többi forex brókerről. Ezek a legnagyobb,leghíresebb és a legmegbízhatóbbnak mondott cégek. Ugyanezek az EURCHF pozíciók voltak nyitva a többieknél is. Volt ahol egyszerűen átugrotta a piac a stop szintet, nem aktiválódott a megbízás. Utána egy ideig fel volt függesztve a CHF kereskedés.
                    Miután kicsit normalizálódott a piac, visszatért valamennyi likviditás, a kereskedést is újraindították és 1.02 körül már lehetett zárni a longokat. Ez nem túl szívderítő, de valószínűleg a legtöbb retail ügyfél így
                    járhatott a világon. Viszont az Saxobank eljárása egészen felháborító. Ők is visszaigazolták a stop zárást 1.1880-on, ami egész nap megnyugvással töltött el. Majd este zárás után értesítették az ügyfeleket, hogy utólag felülvizsgálták a kötéseket és inkább a napi minimum közelében hajtják végre a longzárást.
                    De ha nem teljesült reggel a stop, akkor miért is igazolták vissza? Szerintem az történhetett, hogy miután kiderült, hogy rengeteg ügyfélnek mínuszba ment a számlaegyenlege, egyszerűen a főnökség kiadta az
                    utasítást, hogy a még plusszos számlákon próbálják minimalizálni a veszteségeket.
                    A reggeli kis mínuszból estére óriási bukó lett. És mit tehet az ügyfél? Konkrétan semmit. A retail forex egy nem szabályozott piac.

Szóval minden előnye megmutatkozott az Ultrafx-es számlának (gyorsaság, no last look, szabályozott piac - nem nyúlok utólag bele a kötésekbe).
                    http://www.ultrafx.com/hu/
                    (Ez persze nagyon reklámízű, de nem véletlenül. Elegem van már belőle, hogy a forex cégek ott szívatják az ügyfeleket, ahol csak tudják. Át kellene már térni itt is a szabályozott kereskedésre!)

Hozzászólás

• Hook eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Maximálisan egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy MAGÁNSZEMÉLYKÉNT nem szabad kereskedni annál a brókernél, akinél nincs negatív egyenleg elleni védelem. Akinél meg van, annál meg minek kereskedni, de ebbe most nem mennék bele, mindenki gondolja át mikor tudja egy brókercég átvállalni a tartozásunkat.
                      Úgy gondolom, hogy az általam használt szűk stoppokkal, nagy pozíció méretekkel akár több száz millát is bukhattam volna.
                      Megkérdeztem az LMAX-ot, hogy mi történne ha az LMAX szigorú kockázat kezelése ellenére negatívba kerülne az egyenlegem. A válasz: minden ügyfél teljes mértékben felelős a saját kereskedéseiért, ha negatívba kerül az egyenlegem, a client agreement szerint be kell fizetnem a tartozást, és ha ezt nem teszem meg határidőre, jogi lépéseket kezdeményeznek.
                      Telefon az ügyvédhez: igen, egy angol brókercégnél összeszedett tartozás könnyen behajtható, Magyarországon nincs magáncsőd, elméletileg a tartozást még az esetleges nyugdíjamból is vonhatják majd. Elvihetik mindened. Kinek hiányzik ez?

De van megoldás.
                      1. Mindened a feleségedre iratsz, nem marad semmid, csak a kereskedési tőkéd. Nem lesz mit behajtani rajtad. Aztán addig ülsz a chart előtt, amíg lelép egy másik pasival...
                      2. Csinálsz egy olyan társaságot, ahol mint tulajdonos csak törzsbetéted összegéig tartozol helyt állni a társasággal szembeni követelésekért.

Én a 2. megoldásban goldolkozom. Nem lesz olcsó fenntartani egy ilyen társaságot, speciális könyvelő kell, stb. DE NEM AZ ÉLETEMMEL JÁTSZOM!

Tud esetleg valaki ebben segíteni, mondjuk egy ügyes könyvelővel? Offshore nálam kizárva.

Hogy egy kis pozitiv jövöképet is felfessek azt gondolom a helyzet változni fog globálisan a történtek hatására.
                      A tömegek igénye lesz a negativ balance védelem. Az a broker amelyik nem fog kinálni védelmet hamarosan lehuzhatja a rolot.
                      Megfogják találni az "A booking" brokerek is a módját hogy megoldják ezt a kérdést, mondjuk egy speciális biztositással. Biztosito társaságok lépni fognak ha piaci rés, igény keletkezik. Ez némileg magasabb kereskedési költségeket eredményezhet, de az még mindig elfogadható és tervezhető.
                      Nagy esélyt látok arra hogy uj üzleti modellek jöhetnek létre a retail szektorban.

Hozzászólás

• Több brókernél van számlám, és ma vettem észre, hogy az LMAX-nál lévő DAX árfolyam 10-20 ponttal nagyobb, mint bármely más brókereknél lévő DAX árfolyam. Például jelenleg is a DAX index 11.912, az LMAX-nál pedig 11.923 a bid ár.

Esetleg tudja valaki, hogy ez miért van?

Hozzászólás

• g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Több brókernél van számlám, és ma vettem észre, hogy az LMAX-nál lévő DAX árfolyam 10-20 ponttal nagyobb, mint bármely más brókereknél lévő DAX árfolyam. Például jelenleg is a DAX index 11.912, az LMAX-nál pedig 11.923 a bid ár.

Esetleg tudja valaki, hogy ez miért van?
                          Származtatott termék. Árjegyzést a MM cégek csinálják akik adják a liquiditást. Valszeg arra számítanak, hogy emelkedni fog és kicsit a piaci ár főlé áraznak. Ez lehet máskor alacsonyabb lesz...

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Származtatott termék. Árjegyzést a MM cégek csinálják akik adják a liquiditást. Valszeg arra számítanak, hogy emelkedni fog és kicsit a piaci ár főlé áraznak. Ez lehet máskor alacsonyabb lesz...
                            Köszi. Mondjuk így nem nehéz alacsony spreadet adni, ha máshol meg elvesznek 10-et....

Hozzászólás

• g_fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Köszi. Mondjuk így nem nehéz alacsony spreadet adni, ha máshol meg elvesznek 10-et....
                              A származtatott terméknél ez van. Ők futják a kockázatot.
                              Bár ha 10 ponttal drágábban tudod eladni mint ahol veszed az szép arbi

Hozzászólás

• Index-nél van amelyik cfd a tényleges indexet követi, van amelyik a határidős indexet követi. A határidősben egy bizonyos kamattartalom be lehet épülve a termék lejáratáig. Lejáratkor szokott összeérni a határidős és a tényleges index árfolyama.

Hozzászólás

Working...
                                X