Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

DTT Financial

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Namost pld 0.1 lot x(6x+50)pip=+300 -(5x-70)pip=-350=-50pip ,ami neked plusszos számla.Elárulnád hogy a Te matematikai számitási rendszeredben ez konkrétan mennyi plusz dollár?
    Nem fix lottal köt. Az 'egység' nem a 'lot', hanem a 'tréd'.
    Az egyes 'tréd'-ek azonos összegűek.
    Pipben ugyan bukik 50-et (300 vs -350), de 'tréd'-ben nyer, mert 6 nyerő vs. 5 vesztő.
    Ha teszem azt egy 'tréd' 1000 dolcsi, akkor 6x1000 vs. 5x1000 = 1000 nyereség.

Hozzászólás

ALTERMAN eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kedves forexkutya!
      Nem kell felnénézned rám,úgysem érek vele semmit!
      De azt hiszem,ismét kinyitok egy üveg jó Tokait a szokásomhoz méltóan,mert eléggé elfáradtam.Így az az igazság,irkálni sem nagyon van kedvem..
      Bár még meggondolom,mert már csak egy 56-os évjáratú van amit magammal hoztam,és ez egy kuriozum!
      Valóban kifelejtettem egy szót,ami az hogy "Neked".Tehát neked muszáj (lenne) maximális 1 lottal kötögélni,hogy teljesítsd a feltételeket!Ezért elnézésedet kérem!
      Azt próbáltam elmagyarázni,hogy itt minden kötést maximális 1 lottal 1 páron maximum 2.5 lot lehet nyitva egyszerre pozikkal kell végig nyomnod,hogy esélyed legyen teljesíteni az áhitott eredményt!Csak ez lehetséges a számodra,hogy esélyed legyen,de még ez is kevés.
      Namost pld 0.1 lot x(6x+50)pip=+300 -(5x-70)pip=-350=-50pip ,ami neked plusszos számla.Elárulnád hogy a Te matematikai számitási rendszeredben ez konkrétan mennyi plusz dollár?
      Lehetséges,hogy mégis valami martingeles grides ha rossz irányba megy rányitunk még nagyobb egységgel systemet magyarázol,akkor kijöhet plusz dollár,de képes vagy látni,hogy ha pld 0.1 lottal kezded,akkor halvány esélyed sincs még úgysem teljesíteni az évi 100000 dollár nyereséget,mert a profit faktorod olyan alacsony lesz,mint ami most is van 1.2??
      Teljesíteni kell 1000 pip nyereséget nettoban!Ezt fix 1 lottal!Ha 0.1 -et kötsz,akkor 10000 pipet kell!Ha kevered,akkor meg közte!A kötésegységed változtatásával nem tudod kikerülni a feladatot!
      (De az igazság az,hogy 10%(1000pip)eredményért sem adnék oda pénzt kezelni egy cégnek,hogy még ebből adjak a számlakezelőnek,meg még ebből adót fizessek.)

Hogy milyen személyes napi tapasztalatom,stb van?
      Leírtam hogy már ezt egyszer legépeltem,de Te talán lusta voltál megkeresni.
      De röviden:komoly személyes tapasztalatom van,komoly helyeken,
      Mire alapozom?Hát nyilván nem a hasamra ütök,és találgatok!
      A saját tapasztalatomra alapozom,amit vagy elhiszel,vagy nem!
      Lehetséges,hogy baj van a blogokkal,mert a "királyok hu***znak"méghozzá körbe néha,de ha a "király" gatyáját is szeretnéd látni közben,netalán azt amivel teszi eme nemes cselekedetet,akkor lehet hogy a "király" esetleg inkább máshol akarna könnyíteni magán,és nem nyilvános fórumon!
      Remélem megérted!Köszönöm.
      Véleményem szerint a válaszaid alapján mindenki el fogja tudni dönteni, hol is tartasz szakmai szempontból és ezentúl mennyire kell Téged szakmailag hitelesnek venni. Én már neki sem futok válaszolni.
      Szerintem se nyisd ki azt 56-ost kár érte, inkább egy jó üveg házi páleszt nyomj le húzóra. Lehet az segít, és talán úgy már megérted Bill helyettem is megírt válaszát amit nagyon köszönök.

Hát azt meg sejtettem, hogy vagyonkezelői, alapkezelői ismereteidet, tapasztalataidat komoly helyeken szívtad magadba, mit szívtad, szívod , mert gondolom napra kész vagy még mindig - legalább is hozzászólásaid azt tükrözik - elvégre egy profi , ha már tapasztal azt a legmagasabb szinten teszi.
      Gondolom a titoktartási kötelezettség is gátat szab, hogy megírd, hogy is működik ez a világ, az elmúlt időszakban hogy változott, merre tart, milyen új termékek felé fordul vagy ugye azt is amit már írtál, hogy pl :" Komoly alapkezelők nem skalpolnak,ez nem az a pálya".

Az meg természetes, hogy elhisszük. Elvégre egy hiteles évek óta a fórumon bizonyított szakmailag nagy tudással bíró kitűnő szakembert ismernek benned.

További jó trédelést Neked.

Hozzászólás

Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem fix lottal köt. Az 'egység' nem a 'lot', hanem a 'tréd'.
        Az egyes 'tréd'-ek azonos összegűek.
        Pipben ugyan bukik 50-et (300 vs -350), de 'tréd'-ben nyer, mert 6 nyerő vs. 5 vesztő.
        Ha teszem azt egy 'tréd' 1000 dolcsi, akkor 6x1000 vs. 5x1000 = 1000 nyereség.
        Bill,értem én,értem!De azt érted,hogy pont ez a probléma?
        Ilyen rendszerek a nagyobb cégeket nem érdeklik.
        Enyém a galaxis leggyorsabb hajója!

Hozzászólás

Forexkutya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Véleményem szerint a válaszaid alapján mindenki el fogja tudni dönteni, hol is tartasz szakmai szempontból és ezentúl mennyire kell Téged szakmailag hitelesnek venni. Én már neki sem futok válaszolni.
          Szerintem se nyisd ki azt 56-ost kár érte, inkább egy jó üveg házi páleszt nyomj le húzóra. Lehet az segít, és talán úgy már megérted Bill helyettem is megírt válaszát amit nagyon köszönök.

Hát azt meg sejtettem, hogy vagyonkezelői, alapkezelői ismereteidet, tapasztalataidat komoly helyeken szívtad magadba, mit szívtad, szívod , mert gondolom napra kész vagy még mindig - legalább is hozzászólásaid azt tükrözik - elvégre egy profi , ha már tapasztal azt a legmagasabb szinten teszi.
          Gondolom a titoktartási kötelezettség is gátat szab, hogy megírd, hogy is működik ez a világ, az elmúlt időszakban hogy változott, merre tart, milyen új termékek felé fordul vagy ugye azt is amit már írtál, hogy pl :" Komoly alapkezelők nem skalpolnak,ez nem az a pálya".

Az meg természetes, hogy elhisszük. Elvégre egy hiteles évek óta a fórumon bizonyított szakmailag nagy tudással bíró kitűnő szakembert ismernek benned.

További jó trédelést Neked.
          Köszönöm,de nem fogadtam meg a tanácsodat sajnos.Most pedig kicsit meg is ártott.Ez van!

Hozzászólás

hát ezt a diszkurzust roppant nagy élvezettel olvastam.

a következő hasonlat Harzol számára készült az OFFTOPIC, letöölhető kategoriába:
            "olyan ez mint amikor 2+ kakas udvariasan egymásnak ugrik egy friss takonykupacért." ©Jano 2014

A DTT által kínált lehetőség azért nem ennyire drámaian negatív. Ha jol emlékszem még korábban regisztráltam rá és akkor a platform még nagyon gyönge volt. A marketingduma meg a "Bizonyára hihetetlennek tűnik, pedig igaz" mondatok miatt eleve gyanús, a cég se szimpatikus, az általam elérhető infok alapján még küzdenek a saját folyamataikkal. Az egyetlen ami szimpatikus az Mr Tatai zenei ízlése.

Nem tudom h mint AG már elérhetők e valamely tőzsdén, de most még azt mondanám rájuk, hogy NO BUY, WAIT.

Hozzászólás

(Nem Nekem kell, ezt én pontosan tudom, hogy működnek és jelenleg merre tartanak az új termékek, fejlesztések, melyek az új irányok, jelenleg miket keresnek a kezelők )
              engem viszont érdekelne a téma, talán EZ a topik megfelelő lenne a válaszra

köszi

Hozzászólás

_pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                engem viszont érdekelne a téma, talán EZ a topik megfelelő lenne a válaszra

köszi
                Kedves pda,

Mint írásaim számából is láthatód, nem vagyok egy "fórum betyár". Most is csak a szakmaiság vezérelt, annak is egy fontos tényezője az MM megvilágítása, ( ami engem érdekel) majd onnan keveredtem egy
                ahogy megírták "takonykupacért" zajló szakmai szóváltásba.

Engem ez nem hoz lázba, nem látom értelmét, és nincs is érdekem ilyenekben részt venni. És hát lássuk be aki a fórumozásra adja a fejét, és még ki is áll az
                igazáért, az legtöbbször így jár. (sőt talán mindig). Ez nagyon sok időt, energiát követel, és messze nincs arányában a visszakapott köszönettel, elismeréssel.

Azt , hogy nyomon kell követni - én magam is immár 8 éve olvasgatom - a szakmai fórumokat, erre specializálódót szakmai oldalakat, stb..azt remélem, ez mindenkinek teljesen természetes.
                Viszont, arra energiát fordítani, hogy az ember meggyőzzön, vitába szálljon, konfrontálódjon, tudás vagy csak korlátozott tudással bíró ismeretlen emberekkel, az teljesen felesleges.
                Azt meg kell hagyni másoknak, aki bölcs az előbb utóbb úgyis rájön, ez nem segíti a céljainak eléréséhez vezető úton.

Ettől független ennek tudatában is, sokszor nehéz az - unalmas chartok feletti időszakban -, hogy az ember időnként az olvasgatás mellet ne ragadjon klaviatúrát.
                Nekem azért ez elég jól megy, és aránylag tudom magam türtőztetni, fegyelmezett vagyok (talán ezért is vagyok jó tréder, vagy legalább is annak tartom magam) annak ellenére, hogy elég sűrűn olvas az ember világba kiáltó ostobaságokat, sületlenségeket.
                Sajnos ezek nem egyszer olyanok billentyűzetéből, akiket elismertek és mivel az évek alatt sikerült veletek elhitetni, hogy ügye,okos, hiteles, eredményes szakember, kontrollálatlanul minden kétely és visszakérdezés nélkül vakon elhiszitek amit mond vagy csak nagyon határozottan - érvek, indokok, alátámasztott bizonyítékok, hivatkozott források nélkül - kijelent.

Szóval választ is adjak a kérdésedre. A fentiek alapján Én most ismét visszavonulok, és nem állnék be az észt osztok sorába, de mivel egy nyitott és díszkurzusra hajlamos ember vagyok, amennyit az időm és hát bevallom a kedvem is enged, nyitott vagyok konkrét kérdésekre válaszolni privát nem publikus módon.
                Mint ahogy van rá példa időnként meg szoktak szólítani, ami rendszerint nem nagy nyilvánosság előtt zajló értelmes beszélgetésekkel szokott végződni.

Én továbbra is maradok mindenki felé tisztelettel, és amennyiben esetleg valakinek felém irányuló kérdése lenne, azt privátban tegye fel, megpróbálok válaszolni rá, amennyire a tudásom a tapasztalatom ez lehetővé teszi.

Azt nem ígérem, hogy többet itt a fórumon nem leszek majd olvasható, de megpróbálok fegyelmezett maradni, és szokásomhoz híven csak nagyon ritkán, amikor számomra is elég érdekes lesz a téma.

Tessék egymást szeretni, és akkor maradjunk a már említett nyereménynél, nem harcba szállni holmi takonykupacért.

Üdv

Hozzászólás

Azt , hogy nyomon kell követni - én magam is immár 8 éve olvasgatom - a szakmai fórumokat, erre specializálódót szakmai oldalakat, stb..azt remélem, ez mindenkinek teljesen természetes.
                  Viszont, arra energiát fordítani, hogy az ember meggyőzzön, vitába szálljon, konfrontálódjon, tudás vagy csak korlátozott tudással bíró ismeretlen emberekkel, az teljesen felesleges.
                  Én csak ehhez szeretnék hozzászólni.

Minden tiszteletem a tudásod előtt, márcsak azért is, mert nem ismerlek, és minden ismeretlenről jót és szakértelmet feltételezek.
                  De érzek egy kis ellentmondást abban, amit írsz, és most itt általánosságban fogom megfogalmazni, amit gondolok, mert egyáltalán nemcsak rád vonatozik.
                  Szóval: többen vélik úgy, hogy jó olvasgatni szakmai fórumokat. Azonban írogatni már csak óvatosan, körültekintéssel kell, ha egyáltalán...
                  Nos, ha mindenki így gondolná, egy idő után mit lehetne akkor olvasni? Mitől lesz szakmai egy fórum (egyáltalán "fórum"), ha szép lassan elkopnak a szakemberk, vagy az irogatók róla? (Kicsit olyan, mintha azt szertenénk, hogy mások adjanak, de mi azért visszafogjuk magunkat.)

Persze, ez csak egy szélsőséges eset lenne, de a kiindulásból ez a tendencia adódik.

MAximálisan megértek mindenkit, aki kiaakad az ostoba kérdéseken, értelmetlen vitákon, pláne az okoskodó, de buta megjegyzőkön.
                  Na de miért kell ezt személyesre venni, miért is sért/idegesít/bosszant/elkedvtelenít ez szakmebereket? (Van ehhez elképzelésem, természetesen...)
                  Tényeket kell megbeszélgetni, törekedve a tiszteletteljes stílusra, és nem személyes sértésnek vagy bántásnak venni, ha a másik mást gondol.

Én így látom. És azt is határozottan így látom, hogy a szakmai kérdéseket én-kérdésekként értékelik és reagálják le sokan. Elnézést, de most előtört belőlem a szakbarbár.

Végül pedig: azt viszont tökéletesen meg tudom érteni, minden kritika nélkül, hogy ha sikeres valaki, akkor a legbelsőbb szakmai titkait vagy annak legapróbb részleteit, tökéletesen kimunkálva, nem fogja megosztani, vagy nem akarja teljes mélységeiben feltárni. Ezen a piacon különösen nem érdeke.

Nehéz megtalálni az arany középutat...

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    ...
                    És azt is határozottan így látom, hogy a szakmai kérdéseket én-kérdésekként értékelik és reagálják le sokan. Elnézést, de most előtört belőlem a szakbarbár.
                    Pedig szakmai kérdések bizonyítására ott a számla, énkép deformitásokra a pszichiáter.

Hozzászólás

Minden tiszteletem a tudásod előtt, márcsak azért is, mert nem ismerlek, és minden ismeretlenről jót és szakértelmet feltételezek.
                      Azt hiszem Forexkutya is pont erről beszélt.

Én inkább azt mondom, legyél nagyon szkeptikus mindenkivel szemben, senkinek ne higgy el semmit. Ha valaki kezdőként innen akar tájékozódni, akkor úgy elveszik a dzsungelben, hogy földi halandónak nincs kiút.

Ha az ember hajlandó időnként "vért hugyozni a sikerért" (mert a jellemfejlődés ezzel jár), akkor lesz róla fogalma, hogy is működik ez a dolog a valóságban.
                      És ha már az ember elkezdi látni a fától az erdőt, akkor időnként észrevesz egy-egy hasznos írást is, és tudni fogja, hogy a kire érdemes figyelni és kire nem.

Hozzászólás

Ettől még elmondhatod a véleményed, ne fogd vissza magad. Az igazán profikat már hidegen hagyják az "okos" beírások, és lazán szó nélkül hagyják őket.

szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        És ha már az ember elkezdi látni a fától az erdőt, akkor időnként észrevesz egy-egy hasznos írást is, és tudni fogja, hogy a kire érdemes figyelni és kire nem.
                        Kb 2-3 év után.

Hozzászólás

szeki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Azt hiszem Forexkutya is pont erről beszélt.

Én inkább azt mondom, legyél nagyon szkeptikus mindenkivel szemben, senkinek ne higgy el semmit. Ha valaki kezdőként innen akar tájékozódni, akkor úgy elveszik a dzsungelben, hogy földi halandónak nincs kiút.

Ha az ember hajlandó időnként "vért hugyozni a sikerért" (mert a jellemfejlődés ezzel jár), akkor lesz róla fogalma, hogy is működik ez a dolog a valóságban.
                          Elég pontosan fel tudom mérni, kire miben, mennyiben érdemes odafigyelni, hová kell tenni a véleményét, és mennyire kell komolyan venni.

De én összességében egészen mást szerettem volna kifejezni az előbbi hsz-emmel.

Az ismeretlenhez való hozzáállással kapcsolatban pedig csak annyit, ami a jog területén (is) ismeretes: az ártatlanság vélelme - paralell alkalmazva ilyen szituban.
                          A jóhiszeműség pedig nem egyenlő ostobasággal.

Hozzászólás

........Szóval: többen vélik úgy, hogy jó olvasgatni szakmai fórumokat. Azonban írogatni már csak óvatosan, körültekintéssel kell, ha egyáltalán...
                            Nos, ha mindenki így gondolná, egy idő után mit lehetne akkor olvasni? Mitől lesz szakmai egy fórum (egyáltalán "fórum"), ha szép lassan elkopnak a szakemberk, vagy az irogatók róla? (Kicsit olyan, mintha azt szertenénk, hogy mások adjanak, de mi azért visszafogjuk magunkat.)....

Pedig ez van már most is, én rengeteget kaptam a fórumoktól 2006-tól 2009, talán 2010-ig, azóta már semmi más, csak sárdobálás megy mindenhol, értékelhetetlen lett sajnos az egész. Ki is kopott mindenki akitől tanulni lehetett, elment a kedvük az írogatástól, nem is tudom visszatér-e valaha az értelmes légkör, sajnos erre nagyon kis esélyt látok. Pl én 5-6 fórumnak is aktív tagja voltam, ez az utolsók között volt ahova bekapcsolódtam, de mostanra ez az egy maradt csak amire ránézek egyáltalán, de ennek is nulla értelme van. Szórakoztatni nem szórakoztat az állandó egymásnak beszólogatás, tanulni semmit nem lehet, de sajna azt nem bírtam eddig megtenni, egyszer próbáltam, hogy ide sem lépek be többet, de mindig reménykedek, hátha...

Hozzászólás

Tisztelt Uraim,

Amíg Önök itt megváltják a világot, addig az élesben kereskedő tradereink szépen élnek a lehetőséggel, és minden hónapban veszik fel a profitot. Nem posztolnak és nem is okosok "csak" kereskedők akik teszik a dolgukat. Bizonyára könnyebb kitalálni, hogy valami miért nem jó, mint megcsinálni azt. Egy kicsit tévedtem amikor azt hittem, hogy itt nem érvényes a szokásos (dögöljön meg a szomszéd tehene) elv, hiszen azt gondoltam, hogy lesz valaki aki esetleg él a lehetőséggel. Az viszont biztos, hogy senkinek nem kötelező itt kereskedni. Viszont ha valaki ajánlott egy lehetőséget (ingyen) akkor ki lehet találni, hogy élek vele vagy nem. Azt sem érdemes feszegetni, hogy miért nem érdemes elkezdeni. Na mind1 mindenkinek további kellemes fikázást kívánok !

Hozzászólás

Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                hát ezt a diszkurzust roppant nagy élvezettel olvastam.

a következő hasonlat Harzol számára készült az OFFTOPIC, letöölhető kategoriába:
                                "olyan ez mint amikor 2+ kakas udvariasan egymásnak ugrik egy friss takonykupacért." ˆJano 2014

A DTT által kínált lehetőség azért nem ennyire drámaian negatív. Ha jol emlékszem még korábban regisztráltam rá és akkor a platform még nagyon gyönge volt. A marketingduma meg a "Bizonyára hihetetlennek tűnik, pedig igaz" mondatok miatt eleve gyanús, a cég se szimpatikus, az általam elérhető infok alapján még küzdenek a saját folyamataikkal. Az egyetlen ami szimpatikus az Mr Tatai zenei ízlése.

Nem tudom h mint AG már elérhetők e valamely tőzsdén, de most még azt mondanám rájuk, hogy NO BUY, WAIT.
                                Olyan ez mint a trollkodás Jano!Valamivel el kell ütni az időt..Én is csípem a videoidat!

Hozzászólás

Working...
                                X