Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Armada Markets

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• alkonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És abban az esetben ha a brókercég adomentes országban van és te rendelkezel kinti bankszámlával és arra utalod ki a pénzt, onnan meg haza vagy kimész érte ebben az esetben szerintem ki lehet kerülni?!Vagy tévedek?
    az ilyen ötletekkel csak óvatosan!!!!!
    http://www.oecd.org/tax/transparency...ommitments.pdf
    a felsorolt országok 2017, ill 2018-tól automatikusan küldik a magyarországi rezidensek számláinak adatait.név, cím,egyenleg, hozam.

Hozzászólás

Igen ez így van! És abban az esetben ha a brókercég adomentes országban van és te rendelkezel kinti bankszámlával és arra utalod ki a pénzt, onnan meg haza vagy kimész érte ebben az esetben szerintem ki lehet kerülni?!Vagy tévedek? Annyit tudok pontosan,hogy mindig abban az országban kell adót fizetni ahol a lakhelyed van.Jelen esetben Magyarország
      Ha jól sejtem, több mint fél évig ott kell élned, hogy ott adózhass. Ha ez igaz, akkor elvileg legálisan megoldható, hogy veszel részvényeket, ráülsz 20-30 évre, és mielőtt eladod őket, kiköltözöl fél évre egy adóparadicsomba.

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        az ilyen ötletekkel csak óvatosan!!!!!
        http://www.oecd.org/tax/transparency...ommitments.pdf
        a felsorolt országok 2017, ill 2018-tól automatikusan küldik a magyarországi rezidensek számláinak adatait.név, cím,egyenleg, hozam.
        Erről egy linket tudsz adni, hogy pontosan/részletesebben ez mire vonatozik, milyen körülmények között, és miket foglal magában?

Hozzászólás

• Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Erről egy linket tudsz adni, hogy pontosan/részletesebben ez mire vonatozik, milyen körülmények között, és miket foglal magában?
          persze:
          http://www.oecd.org/tax/transparency...-statement.pdf
          http://www.oecd.org/ctp/exchange-of-...g-standard.pdf
          vagy itt tudsz még szétnézni:
          http://www.oecd.org/tax/transparency...nformation.htm

vagy írd be a keresőbe: oecd aeoi és válassz kedvedre a találatok közül.

Hozzászólás

• Nem tiszta a helyzet nekem sem a brokival kapcsolatban. Amikor nyitottam a számlát az Armada Markets-nél akkor egy észt céggel kötöttem online szerződést (amit persze nem nyomtattam ki), valamint garanciát adott nekem hogy EU-s pénzügyi felügyelet alatt van, illetve az LMAX partnereként hirdette magát. Küldtek decemberben egy e-mailt hogy január 1-től elindítják a Tickmill Ltd-t és hogy az ügyfeleknek semmi változás nem lesz.
            Megbízhatóság szempontjából nem feltétlen előny a székhely áthelyezése.
            Jogilag szerintetek ez rendben van?

Hozzászólás

• fxandthedax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem tiszta a helyzet nekem sem a brokival kapcsolatban. Amikor nyitottam a számlát az Armada Markets-nél akkor egy észt céggel kötöttem online szerződést (amit persze nem nyomtattam ki), valamint garanciát adott nekem hogy EU-s pénzügyi felügyelet alatt van, illetve az LMAX partnereként hirdette magát. Küldtek decemberben egy e-mailt hogy január 1-től elindítják a Tickmill Ltd-t és hogy az ügyfeleknek semmi változás nem lesz.
              Megbízhatóság szempontjából nem feltétlen előny a székhely áthelyezése.
              Jogilag szerintetek ez rendben van?
              Na ez szívás, ha így van, mert:"Tickmill.com is owned and operated by Tickmill Ltd, Seychelles. "
              A Seychelles szigeteknek meg szerintem nincs kettős adóztatást elkerülő egyezménye hazánkkal, akkor ha minden igaz, lehet csengetni a +27%-adót. Elsumákolni meg nem érdemes, mert 2017-ben Seychelles már jelent a 2016-os évről a nav-nak.

Hozzászólás

Na ez szívás, ha így van, mert:"Tickmill.com is owned and operated by Tickmill Ltd, Seychelles. "
                A Seychelles szigeteknek meg szerintem nincs kettős adóztatást elkerülő egyezménye hazánkkal, akkor ha minden igaz, lehet csengetni a +27%-adót. Elsumákolni meg nem érdemes, mert 2017-ben Seychelles már jelent a 2016-os évről a nav-nak.

Ha jól tudom akkor 16% az adó mértéke (de lehet tévedek)
                Most olvasok egy cikket ami valami 27% EHO-ról beszél

Hozzászólás

Ha jól tudom akkor 16% az adó mértéke (de lehet tévedek)
                  Most olvasok egy cikket ami valami 27% EHO-ról beszél
                  elnézést, pongyolán fogalmaztam: az adó alapesetben 16%. erre jöhet a 27%EHO (ezt írtam+27%adónak) bizonyos esetekben, ha a bróker olyan helyen van, akivel nincs kettős adóztatást kizáró egyezménye Mo-nak.A Seychelles szigetekkel nincs,ezért az ott bejegyzett bróker esetén a nyereség után valszeg 16+27%-ot kell a nyereségből kicsengetni.
                  Mivel én usa brókernél vagyok, ezért pontosabban nem tudom, de akit érint, nézzen utána, mert pl a Sch. szigetek is jelent a nav-nak 2017-ben már a 2016-évről.(pontosabban a nagy értékű számlákról 250.000usd+ 2017-ben kell először, a kis értékűekről és a "céges" számlákról 2018-ban.

Hozzászólás

de akit érint, nézzen utána, mert pl a Sch. szigetek is jelent a nav-nak 2017-ben már a 2016-évről.(pontosabban a nagy értékű számlákról 250.000usd+ 2017-ben kell először, a kis értékűekről és a "céges" számlákról 2018-ban.
                    Lehet ezek túl távoli dátumoknak tűnnek még most, de pl aki Skrillezik annak lehet máris parázni, mert azok ugyebár Angolok.......
                    ha a netbankokra ez nem vonatkozna??, akkor sorry.
                    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Lehet ezek túl távoli dátumoknak tűnnek még most, de pl aki Skrillezik annak lehet máris parázni, mert azok ugyebár Angolok.......
                      ha a netbankokra ez nem vonatkozna??, akkor sorry.
                      az e-walletekkel kapcsolatban még sok a kérdőjel, ahogy külföldi fórumokon olvasom. ami viszont nem kérdőjel, ha pl a forex bróker jelenteni fog, a nála lévő számláról, így hiába megy a nyereség mastercardra, skrillre, az esetleges nyereségről számlaegyenlegről tudni fog a nav. szvsz nem éri meg trükközni, mert később egy 5 évre visszamenő ellenőrzés elég kellemetlen kimenettel kecsegtet...

Hozzászólás

• Egyébként nekem az nem jött csak le 100%-ra, hogy ezek az adatküldési kötelezettségek automatikusak lesznek MINDEN esetben, vagy csak akkor, ha az a bizonyos országbeli szerv kéri.

Hozzászólás

• Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egyébként nekem az nem jött csak le 100%-ra, hogy ezek az adatküldési kötelezettségek automatikusak lesznek MINDEN esetben, vagy csak akkor, ha az a bizonyos országbeli szerv kéri.
                          automatikus, de az itthoni pénzhiányt ismerve ez gyakorlatilag tök mindegy, úgyis megfogalmazzák majd a körlevelet.
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            automatikus, de az itthoni pénzhiányt ismerve ez gyakorlatilag tök mindegy, úgyis megfogalmazzák majd a körlevelet.
                            igen, ez automatikus lesz.(a nevében is benne van:Automatic Exchange of Information). A FATCA mintájára hozták kb létre.Pl usa nem is szerepel, ők mindenkivel külön megállapodásokat kötnek.Mo-al 2014-ben írák alá a megállapodást.

amiről Lizardman ír, az a kérésre történő adatcsere, ezt ált TIEA-ban szabályozzák, de az OECD-nek is van ilyen "ernyő" típusú megállapodása, amit Mo. is aláírt pár éve.Az on request, azaz kérésre történő információcsere már ma is működik az aeoi-t aláíró országok nagy része között. sőt ugye eu-n belül bankszámlák kamatára vonatkozóan ma is automatikus adatcsere van. ezt bővítik ki sokkal több és automatikus infóra a jövőben.a kérdés inkább az h be tudják-e vezetni a tervezett időpontokban (pl. a fatca is csúszott vagy 3 évet).nyilván mindenki azt csinál, amit akar, csak azért írtam, h senkit se érjen meglepetés, aki azt gondolja, hogy egy seychelles szgk-i céggel majd jól elrejti a nav elől a jövőben a bevételét. szvsz. akit érint, 2015.dec.31-ig érdemes átgondolni.

Hozzászólás

• Köszönöm a válaszokat srácok!

Hozzászólás

elnézést, pongyolán fogalmaztam: az adó alapesetben 16%. erre jöhet a 27%EHO (ezt írtam+27%adónak) bizonyos esetekben, ha a bróker olyan helyen van, akivel nincs kettős adóztatást kizáró egyezménye Mo-nak.A Seychelles szigetekkel nincs,ezért az ott bejegyzett bróker esetén a nyereség után valszeg 16+27%-ot kell a nyereségből kicsengetni.

AZ ARMADÁS SZÁMLÁKAT KI LEHET DOBNI A KUKÁBA!!!
                                A +27% a legkevesebb.
                                Nem lehet szembeállítani a nyereséget a veszteséggel.
                                Ha egy évben van 10 millió nyereséged és 9 millió vezsteséged, akkor a 10 millió után kell adót fizetned.
                                Szóval még ha nyereséges vagy is, valószínű hogy a nyereséged többszörösét kell majd adóként befizetned a fenti szabály miatt!

Viszlát Armada
                                Utoljára szerkesztve a következő által: safe; 2015-01-14, 07:56. Oka: nyelvtan hiba

Hozzászólás

Working...
                                X