Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tőkefinanaszírozott rendszerek: FTMO

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tőkefinanaszírozott rendszerek: FTMO

Sziasztok

Nemrég volt róla egy ellőadás a Trader's Night-on.

Engem konkrétan az FTMO nevű cég érdekelne, főleg hogy valaki tradel-e ott.
    Trustpiloton nagyon jókat írnak róla.
    Az külön tetszik, hogy pl a Topsteptraderrel ellentétben nincs egy rakás szabály, hanem a napi és össz Loss Limiten és a profitcélon kívül gyakorlatilag azt mondják, hogy csinálj, amit akarsz , csak legyen meg az eredmény.

Azt is hangsúlyozzák, hogy nem a tesztidőszak díjaiból akarnak megélni. Ha sikeres vagy, és átmész a tesztidőszakon, az első kifizetéseddel együtt vissza is utalják az összeget, amit befizettél az elején.

Ha nem abból akarnak megélni akkor ők egy milliókkal gazdálkodó hedge fund. Reális volna ez?? Ezt nem godohatod komolyan.

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha nem abból akarnak megélni akkor ők egy milliókkal gazdálkodó hedge fund. Reális volna ez?? Ezt nem godohatod komolyan.
      Nagyjából biztos vagyok benne, hogy meg sem nézted a linkeket.

Kérdésedre válaszolva, igen, komolyan gondolom. Tudom, hogy sokkal reálisabb, hogy az összes Trustpilot hozzászólást ők írták, valamint lefizették a Tustpilotot, hogy ne engedélyezzenek negatív véleményt velük kapcsolatban, de hát én már csak ilyen naív vagyok.

UI: Azért nem nézegetem a fórumot az utóbbi pár évben, mert nem igazán láttam professzionális válaszokat, csak hogy "de hülye kérdés", "én sokkal jobban értek hozzá", stb stb. Aztán akárhányszor kértem valami myfxbook-os linket a "jaj de okos vagyok" mellékleteként, csak a nagy csönd... De azért köszi a válaszod.

Hozzászólás

safe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azt is hangsúlyozzák, hogy nem a tesztidőszak díjaiból akarnak megélni. Ha sikeres vagy, és átmész a tesztidőszakon, az első kifizetéseddel együtt vissza is utalják az összeget, amit befizettél az elején.
        A kezdeti befizetés csak azért kell, hogy a szerencsejátékosok nagy részét kizárják. Jelenleg nem hiszem, hogy van jobb funded FX cég a piacon.
        Ők akarnak lenni a legjobbak és a legnagyobbak. Persze bármikor változhat bármi. Jöhet bármikor,bármilyen szabályozás..stb. Van olyan cég ahol 30% helyett 20%-ot kérnek el a profitból, de ott meg lehet egyéb hülye szabályok vannak. Tetszik a cég hozzáállása, mert igyekeznek segíteni és könnyebbé tenni a trader életét. Hiszen ha a trader nyer, akkor ők is. A befizetési díjat meg simán vissza tudják adni, mert 20 traderből kb. 18 veszteséges. A vesztő traderek befizetési pénzéből adják vissza gondolom neked a befizetési díjad. Nem kell a cégnek a saját pénzéhez nyúlnia. A vesztő tradereket kizárják,a nyerő traderek visszakapják a befizetési pénzüket. Mindenki jól jár.

Hozzászólás

Megalith eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

A kezdeti befizetés csak azért kell, hogy a szerencsejátékosok nagy részét kizárják. Jelenleg nem hiszem, hogy van jobb funded FX cég a piacon.
          .
          Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Eddig én is csak jókat hallottam róluk. Valószínű pár héten belül elkezdem a "Challenge"-et. Addig nézem a free trial-on, hogy hogyan működik.

Hozzászólás

safe Nem tűnik rossznak, ha valós minden. csehek, nem ciprusi cég, ami plusz piros pont A futures cégek közül, ha a szabályok zavarnak a legjobb ajánlat tudtommal a oneuptrader. Egy körös rendszer, nem kell hírek alatt zárni, csak nap végén, nincs prof adatdíj fundeden.

Hozzászólás

shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              safe Nem tűnik rossznak, ha valós minden. csehek, nem ciprusi cég, ami plusz piros pont A futures cégek közül, ha a szabályok zavarnak a legjobb ajánlat tudtommal a oneuptrader. Egy körös rendszer, nem kell hírek alatt zárni, csak nap végén, nincs prof adatdíj fundeden.
              Köszönöm a válaszod. Megnéztem a oneuptrader-t. Nem fárasztalak titeket a részletekkel, de ahogy látom sokkal több a megkötés, mint az FTMO-nál. És nehezebbek is a feltételek. Pl $100.000 -es Challenge-nél az FTMO-nál $10.000 a profitcél és $10.000 a maxlDD is. Az oneuptradernél $6000 a profitcél és $3500 a max DD.

Hozzászólás

Amire nagyon oda kell figyelni, az az adózás, emiatt oneuptrader és társai kiesnek szerintem, de van megoldás. FTMO-t ismerem, de nem részleteiben, megnézem neked.
                HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Megalith
                  Megalith kommentje
                  Editing a comment
                  Miért esik ki az oneuptrader az adózás miatt?

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Amire nagyon oda kell figyelni, az az adózás, emiatt oneuptrader és társai kiesnek szerintem, de van megoldás. FTMO-t ismerem, de nem részleteiben, megnézem neked.
                Köszönöm szépen. A következő mintát taáltam, hogy mit kell nekik kiszámlázni:
                Click image for larger version

Name:	invoice.jpg
Views:	449
Size:	42,2 KB
ID:	193682

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az FTMO-nál ahogy a fentiekben csatolt kép mutatja "commission"-t kell kiszámlázni nekik, és a velük kötött szerződésben "povider"-ként hivatkoznak rád. (Csatolom a szerződésmintát)
                  Feleségem könyvelő, szerinte első ránézésre a sima kata-s vallalkozás is jó lehet a számlázáshoz.

Én megértésem szerint meg ez végül is szignálszolgáltatás, ahogy a szerződés is írja: "provider" A NAV-nál régennem nekem azt mondták, hogy azt "önálló szellemi tevékenységből származő jövedelem"-ként illene bevallani.

Kedves Dávid, vagy más "kolléga". Megköszönném, ha megosztanátok ezzel a témával kapcsolatos információitok.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

Hát minden esetre elkezdtem a $100.000 -os Kihívást náluk

Hozzászólás

• shortosgyula
                      shortosgyula kommentje
                      Editing a comment
                      Hajrá! Milyen MM-el vágsz neki?

• rpr
                      rpr kommentje
                      Editing a comment
                      majd szamolj be a fejlemenyekrol.

Belevágtam az 50k challange-be, sikerült, pénteken kezdtem a verification fázist. safe nálad mizu?

Hozzászólás

Working...
                    X