Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex kezelt számlák

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Normál működés esetén ugye pozíció nyitás és zárás ott tud teljesülni, ahol éppen jár az ár, azaz jellemzően a gyertyákon belül. Speciális esetekben (long nyitáskor, és short záráskor) kerülhet a gyertyán kívülre, ha olyan nagy mértékű a spread.)
    A képeken az látszik, hogy vagy olyan árszinten nyílt 1-1 pozíció, ahol épp nem jár az ár, vagy időbeli csúszások vannak (következő gyertyában nyílt).
    A szolgáltató gyenge magyarázatai:
    - Csúsztatva vannak a kötések, hogy ne lehessen másolni őket.
    Hihető is lenne, ha az összes kötésük csúsztatva lenne. De a vesztők jellemzően nem csúsznak, és hosszabb ideig is tartanak, majd megjelennek a pár perces csúsztatott nyerők, amik visszahozzák pluszba az egyenleget.
    - Áragregátor használata.
    Ez valami nagyon rejtélyes eszköz/megoldás lehet, amiről senkinek nem szabad tudnia, mert valahogy kijátssza a likviditásszolgáltatót. De az ügyfeles homályosan beszél róla egy ügyfélnek a telefonba.
    Köszönöm szépen a válaszokat!

Keletkezett néhány további kérdésem:

- Ha már úgyis utólag rajzolgatják be a kötéseket, akkor miért nem olyan időpontra rajzolják, amikor a kötés valóban létrejöhetett volna?
    - Ez a szolgáltató azzal igyekszik bizonyítani a hitelességét, hogy a myfxbook-on megtekinthetőek az eredményei. Az ott fellelhető chart valóban szép, magas és egyenletes profitot mutat, és elvileg azt is látjuk, hogy a nyitott pozíciók pillanatnyi értéke is rendben van. A myfxbook-os információ is manipulálható valahogy? Gondolom a myfxbook a valós kötésekre lát rá, nem?

Nagyon köszönöm a válaszodat előre is!

Hozzászólás

• Dr.Szalacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Köszönöm szépen a válaszokat!

Keletkezett néhány további kérdésem:

- Ha már úgyis utólag rajzolgatják be a kötéseket, akkor miért nem olyan időpontra rajzolják, amikor a kötés valóban létrejöhetett volna?
      - Ez a szolgáltató azzal igyekszik bizonyítani a hitelességét, hogy a myfxbook-on megtekinthetőek az eredményei. Az ott fellelhető chart valóban szép, magas és egyenletes profitot mutat, és elvileg azt is látjuk, hogy a nyitott pozíciók pillanatnyi értéke is rendben van. A myfxbook-os információ is manipulálható valahogy? Gondolom a myfxbook a valós kötésekre lát rá, nem?

Nagyon köszönöm a válaszodat előre is!
      A myfxbook-on nagyon könnyen lehet hamis eredményeket feltenni. Van amikor a weboldal sem üzemel teljesen jól. A legtöbben nem teszik fel oda a kimutatást.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A myfxbook-on nagyon könnyen lehet hamis eredményeket feltenni. Van amikor a weboldal sem üzemel teljesen jól. A legtöbben nem teszik fel oda a kimutatást.
        Zalán, erről a MyFxbook-os trükkről szólhatnál pár szót. Technikailag hogyan kivitelezhető? És vannak-e jelei a trükközésnek, amiből levehető, hogy manipulálták a kimutatást?
        (Nem azért kérdem, mert jómagam trükközni akarnék, de elkerülném, hogy hülyére vegyenek.)

Hozzászólás

• Bill eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Zalán, erről a MyFxbook-os trükkről szólhatnál pár szót. Technikailag hogyan kivitelezhető? És vannak-e jelei a trükközésnek, amiből levehető, hogy manipulálták a kimutatást?
          (Nem azért kérdem, mert jómagam trükközni akarnék, de elkerülném, hogy hülyére vegyenek.)
          Ehhez kell a brókerrel együtt működni amennyiben a market maker számlán kezelik a pénzt. Ilyen pl. a sokat említett 3TG is és az összes kis weboldaluk amit létrehoztak azóta...Ezt már külföldön is észrevették...

Hozzászólás

• Dr.Szalacsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Jó kérdések. Mégis tartózkodnék a választól több okból is.
            1, Nem tudom a sejtéseimet minden kétséget kizáróan bizonyítani.
            2, Nem szeretnék hitelrontás, vagy más jogcímen vitába keveredni egy nyílt fórumon, aminek az is lehet a vége, hogy csak irigységből támadok másokat.
            3, Ha leírom, és igazam van, se lesz ettől jobb nekem.

Talán majd a jövőben írok a blogra erről egy bejegyzést.

Röviden annyi, hogy akár egy kifinomult "lenyúlás" is lehet minden olyan történetből, ahol:
            Távoli országokban bejegyzett brókercégek véletlenül partnerré válnak olyan számlakezelőkkel, akik kizárólag őket találják a legalkalmasabbnak arra, hogy a Metatraderes platformjukon fusson egy "csodarobot".

Gondold végig, mennyire lehet hiteles egy olyan Myfxbook számlatörténet, amit a bróker "rajzol", és ő maga is hitelesíti vissza a myfxbooknak.

Hozzászólás

Ehhez kell a brókerrel együtt működni amennyiben a market maker számlán kezelik a pénzt. Ilyen pl. a sokat említett 3TG is és az összes kis weboldaluk amit létrehoztak azóta...Ezt már külföldön is észrevették...
              Értem, köszi. Szóval kell hozzá "inside job", egyszerű kisbüfi nem tudja manipulálni.
              Annyit én is hozzátennék, tudok róla, hogy vannak olyan számlák, amelyeket az MT4 (és akkor nyilván a MyFxbook is) élesnek lát(tat), holott azok valójában csak demószámlák.

Hozzászólás

• Kezelt számla? Szerintem mindenki felejtse el... Csak gondoljatok bele! Miért érné meg bárkinek is ilyen szolgáltatást adnia?

Hozzászólás

• Aki annyira nem nyereséges, hogy önálló legyen és megéri neki a sikerdíjért.
                  Többnyire a brokinak bukják legalább egy részét az ügyfél számlájának, az szembefogad vele.

Hozzászólás

• TMforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kezelt számla? Szerintem mindenki felejtse el... Csak gondoljatok bele! Miért érné meg bárkinek is ilyen szolgáltatást adnia?
                    Kezelőnek azért, mert sikerdíjat kap. Minél jobban kezeli, annál nagyobb összeg után kapja a sikerdíjat.

Befektetőnek azért, mert lehet évek alatt nem tudott úgy kereskedni, hogy profitos legyen és feladta.
                    Lehet azért, mert elege van a nagyobb vagyonkezelők alacsony hozamaiból, alacsony banki kamatból.

Brókercéget kihagynám, mert egy magára valamit is adó kezelő nem egy retail forex cégnél fogja kezelni ügyfelei pénzét. Túl nagy a kockázat abban.

Hozzászólás

• Ha brókernél van a pénz pl 10% a, akkor nagy baj nem lehet, jók ezek az fx brokik.

Hozzászólás

• TMforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kezelt számla? Szerintem mindenki felejtse el... Csak gondoljatok bele! Miért érné meg bárkinek is ilyen szolgáltatást adnia?
                        Én pl. azért kezdtem el, mert egy brókercsőd majdnem elvitte a teljes vagyonom és így gyorsabban talpra tudtam állni, mintha csak saját tőkét forgatnám.

Egyéb info index forex topik.

Hozzászólás

• Pityke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én pl. azért kezdtem el, mert egy brókercsőd majdnem elvitte a teljes vagyonom és így gyorsabban talpra tudtam állni, mintha csak saját tőkét forgatnám.

Egyéb info index forex topik.
                          Nem találom... betudod ide linkelni?

Melyik cégnél voltál ami majdnem elvitte a pénzed? Most hol vagy?

Hozzászólás

• ..egyébként a sok magyar brókercsőd miatt most van itt az ideje a jól megfogalmazott korekt tájékoztatással történő számlakezelésnek........

az emberek igaz hogy most csalódtak a nagy hozamok ígéretében, de ilyenkor kezd pont helyet keresni magának egy nagobb összeg amiből sokan tudnak korekt hozzálással, nyílt ajánlattal részt szakítani.....
                            http://www.myfxbook.com/members/hoodini

Hozzászólás

Nem találom... betudod ide linkelni?

Melyik cégnél voltál ami majdnem elvitte a pénzed? Most hol vagy?
                              index

Voltam én már vagy 15 helyen. De a Refco, Worldspreads nem érintett jól.
                              Most is több számlám van, mert muszáj diverzifikálni.
                              Pl. FXCM, Ultrafx-LMAX, stb.
                              Most belefutottam az Alpari, Budacash csődbe.
                              Budacash versenyen második lettem. Hát az 500e díjamra is keresztet vethetek.

Hozzászólás

• A legjobb megoldás: kis pénzt tartani a számlán ami csak pár trédre elég+ legyen hozzá gyors befizetési lehetőség (pl skrill).
                                Ez természetesen a lehető legrosszabb a brokernek.

Bár az iron még így is megszívatja az ügyfeleket ha allint tolnak és sokat nyernek. Igaz ezzel magát is elásta a kert végében.

Hozzászólás

Working...
                                X