Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex kezelt számlák

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

[QUOTE=fxtrader55;24570]
    Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A realitás azonban évi 20-30% kozott van (sikerdíj levonás nélkul)
    QUOTE]

1-2 évig.
    Olyan vagyonkezelő nagyon kevés van aki ezt a teljesítményt mondjuk 2 évtizedig fent tudja tartani. Warren Buffet és Soros György is ennél kisebb eredményt ért el és az is elég volt a világhírnévhez.

Szóval a 20-30%-ot éves szinten nem realitásnak, hanem kiugróan jó teljesítménynek tartom, amely hosszú távon nem fenntartható csak egészen kivételes esetekben. Lásd. pl. a Market Wizards c. könyv szereplőit.
    Persze van benne igazság!
    nem kifejezetten évtizedekben gondolkodtam mikor ezt írtam.
    Viszont ha valaki nem tud évi 10%-nál tobbet elérni akkor érdemes bankban lekotni a pénzt mert ott kapsz legalább 10%-ot

Hozzászólás

Meggyőztem magamat, hogy nem érdemes több időt pocsékolnom ezekre az ajánlatokra. Köszi a választ mindenkinek!

Azt hiszem az lenne a legjobb, ha beletanulnék a kereskedésbe, csak fogalmam sincs, hogyan és hol kezdjek neki, illetve, hogy mire számíthatok.

Ha valaki magának kereskedik, mondjuk főállásban, akkor milyen hozamot lehet elérni? Mennyi idő alatt lehet beletanulni ebbe a szakmába úgy, hogy már határozottan nyereségesen űzzük a mesterséget?

Hozzászólás

függő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Meggyőztem magamat, hogy nem érdemes több időt pocsékolnom ezekre az ajánlatokra. Köszi a választ mindenkinek!

Azt hiszem az lenne a legjobb, ha beletanulnék a kereskedésbe, csak fogalmam sincs, hogyan és hol kezdjek neki, illetve, hogy mire számíthatok.

Ha valaki magának kereskedik, mondjuk főállásban, akkor milyen hozamot lehet elérni? Mennyi idő alatt lehet beletanulni ebbe a szakmába úgy, hogy már határozottan nyereségesen űzzük a mesterséget?
        Szia
        Van aki beletanul 1-2 hónap alatt. Van akinek évek kellenek. Van aki sose. A pénzkeresési lehetőség függ a befektetett tőkétől, a technikától, és a szerencsétől. A határ a csillagos ég- felfele, és lefele a teljes tőke elbukása rövid idő alatt. Remélem kielégitő a válaszom. Tőlem csak ennyire futotta.
        willow

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szia
          Van aki beletanul 1-2 hónap alatt. Van akinek évek kellenek. Van aki sose. A pénzkeresési lehetőség függ a befektetett tőkétől, a technikától, és a szerencsétől. A határ a csillagos ég- felfele, és lefele a teljes tőke elbukása rövid idő alatt. Remélem kielégitő a válaszom. Tőlem csak ennyire futotta.
          1-2 hónap alatt senki nem tanul bele, ne kelts hiú ábrándokat

Évek kellenek mire egyáltalán kiderül hogy alkalmas vagy -kereskedni.
          Aki fanatikus annak van esélye, egyébként kár elkezdeni.
          http://www.youtube.com/watch?v=agiwtX0hxoc

Birger a leghitelesebb jelenkori kereskedő érdemes megnézni ezt a videót.

Hozzászólás

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            http://www.youtube.com/watch?v=agiwtX0hxoc

Birger a leghitelesebb jelenkori kereskedő érdemes megnézni ezt a videót.
            Köszi a videót!

Hozzászólás

willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia
              A pénzkeresési lehetőség függ a befektetett tőkétől, a technikától, és a szerencsétől. A határ a csillagos ég- felfele, és lefele a teljes tőke elbukása rövid idő alatt. Remélem kielégitő a válaszom.
              Ja, godnolhattam volna, hogy ez bonyolult kérdés. Csak nagyságrendileg érdekelne az elérhető hozam, amit főállású traderek közül sokan meg tudnak csinálni hosszabb távon. Azért köszi!

Hozzászólás

Ja, godnolhattam volna, hogy ez bonyolult kérdés. Csak nagyságrendileg érdekelne az elérhető hozam, amit főállású traderek közül sokan meg tudnak csinálni hosszabb távon. Azért köszi!
                Osszegfuggo. Nem mindegy, hogy 1M $ 1%-a vagy 10k 10%-a. Nagyobb osszegeknel a cel alt az evi 20% fole, kisebbeknel egyenfuggo, van akinel evi 2000%. Persze a kockazat sem ugyanakkora %...

Hozzászólás

barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Osszegfuggo. Nem mindegy, hogy 1M $ 1%-a vagy 10k 10%-a. Nagyobb osszegeknel a cel alt az evi 20% fole, kisebbeknel egyenfuggo, van akinel evi 2000%. Persze a kockazat sem ugyanakkora %...
                  Az évi 2000%ban azért benne van, hogy évente 1x 2x lenulláza a számláját. Az meg azért nem olyan vicces.

Hozzászólás

Sziasztok! Számla kezeléssel nagyon vigyázni! Sok utánajárással jussatok csak döntésre!
                    http://widgets.myfxbook.com/widgets/320872/mini.jpg

Hozzászólás

Top-Fx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok! Számla kezeléssel nagyon vigyázni! Sok utánajárással jussatok csak döntésre!
                      A demoszámla- kezeléssel különösen vigyázni!

Erről a számláról ez az adat is elég sokat elárul:

Best Trade($): (Jun 08) 198.50
                      Worst Trade($): (Jun 11) -752.68

Hozzászólás

Mit árul el neked? Szeretem amikor valaki ilyen okos mint Te!
                        http://widgets.myfxbook.com/widgets/320872/mini.jpg

Hozzászólás

Új csillag születik a Quantum XXL után?

Hozzászólás

A piacon minden elérhető robot martingalet nyomat?

Hozzászólás

Tényleg jó shortosgyula által közzétett video. Az ilyen Birger-féle traderek miatt gondolom én is azt, hogy azért lehet ezt jól csinálni hosszú évek tapasztalatával.

Hogy kezdd el? Olvasd el a traderré válás útjának 38 lépését, ismerkedj az ajánlott irodalommal. Sok könyv van már a neten pdf-ben, vagy akár könyvtárban magyarul is a technikai elemzésről, tőzsdepszichológiáról, kockázatkezelésről, s nem utolsó sorban a pénz- és tőkepiacokról, makrogazdaságról. Kutass, olvass, tanulj, mindent kísérletezz le demóban, azt tartsd meg, ami neked értékes információt ad, s a végén összeáll egy saját, komplex stratégia. A tudás elmélyítését, a tapasztalatszerzést nem lehet felgyorsítani.

Mennyi a realitás? Attól függ, milyen kereskedési stílussal. Mivel forexen legtöbben kis tőkével, nagy tőkeáttétellel, alacsony idősíkon, szűk stoppal, technikai elemzéssel scalpolnak, így nézzük ezt. Szerintem érdemes napi célt felállítani, mert a havi, évi kezelhetetlen. Az elején bukni fogsz. Ha marad pénz a számládon, évek múlva én átgondolt money menedzsmenttel, napi 1-5 tervezett trade-del a napi 1%-os célkitűzést elérhető realitásnak tartom élesben, ha jól elemezted a körülményeket. Ha nem, kb. ennyi bukta után érdemes felállni, mert ha a koncepciód ellenére üldözöd a piacot, esetleg feleslegesen buksz, ill. túltradeled magad.

Kis számlánál ezzel a hidegvízre valót se keresed meg, naggyal viszont túl stresszes lehet.

Ezért nem kell rögtön felszorozni, hogy egy év alatt, kamatos kamat akár évi 1000%, mert a valóságban kiéghetsz, nagyobb pozi nagyobb stressz, változnak a hírek, napokig bizonytalanság lehet úrrá a piacon, jöhet peches széria, amikor jobb hagyni a francba az egészet, újra átnézni az alapokat, esetleg ismét nekifutni a stratégia csiszolásának demóban… (Volt egy fárasztó időszakom, amikor tudatosan ennek tesztelésére minden nap igyekeztem kereskedni. )

Más stratégiánál (technikai daytrade, swing) inkább pipekben lehet belőni a napi célt, s ehhez igazítani pénzben a kockázatot, profitot és ezzel együtt a pozícióméretet. Tehát tőled függ, mennyit buksz/nyersz.

Ez nem egy normára fizetett esztergályos munka, ahol minden nap ugyanúgy legyártasz 100 db féltengelyt és hónap végén ott a fizetés.

Hozzászólás

"évek múlva én átgondolt money menedzsmenttel, napi 1-5 tervezett trade-del a napi 1%-os célkitűzést elérhető realitásnak tartom élesben"
                                az kb évi 200 kereskedési nappal számolva 200%/év. Szólj lszi, ha éles számlán tartósan (min 10 év)elérted ezt a szintet)))))
                                csak azért írtam, mert ezt a fórumot sok kezdő is olvassa, és nem kellene ilyen illúziókkal áltatni őket, mert gondolom, ha nem jön be, akkor felelősséget nem vállalsz az írásodért...

Hozzászólás

Working...
                                X