Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Forex kezelt számlák

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    az kb évi 200 kereskedési nappal számolva 200%/év. Szólj lszi, ha éles számlán tartósan (min 10 év)elérted ezt a szintet)))))
    csak azért írtam, mert ezt a fórumot sok kezdő is olvassa, és nem kellene ilyen illúziókkal áltatni őket, mert gondolom, ha nem jön be, akkor felelősséget nem vállalsz az írásodért...
    Végigolvastam újra a kommentemet. Szerintem tartalmilag nem azonos az általad önkényesen kiemelt mondatrésszel és a kapcsolódó kritikával.

De úgy látom, te is a kezdők között lehetsz. Ezért kellő önfegyelmet gyakorolva felhívom a figyelmedet, hogy
    - a kamatos kamat exponenciálisan nő (persze ez növekvő pozicióméretet is jelentene egyben)
    - napi cél kitűzését javasoltam az említett formában, amit nem érdemes automatikusan évesre konvertálni
    - nem csak nyereségről beszéltem
    - így nincs semmi garancia arra, hogy éves, sőt 10 éves távlatban minden nap tudod hozni a profitcélt (egyébként is kevés ember csinálhatja ezt Magyarországon már 10 éve).
    - olyat szoktam írni, amit tapasztaltam, így tudom érte vállalni a felelősséget
    - légyszí kérd már számon azokat is, akik ennél sokkal durvább ígéretekkel csábítják a fizetős ügyfeleiket oktatások, expertek, kezelt számlák értékesítésekor.

Hozzászólás

Persze papíron minden szép és jó.

De ha kamatos kamat elvét használod napi 1%-al akkor 260 munkanap alatt (1 év) 1315 %-ot lehetne elérni!
      1 millából 13 milla és ez exponeciálisan novekszik!

De ha csak 1%-ot kockáztatsz a tokédból az lélektanilag nem ugyanaz 1 milliónál mint 13 milliónál. Másrészt nem létezik olyan hogy minden nap profitos lesz! Úgyhogy már itt megbukott a dolog!

A legjobb kereskedok is 60-40% ban van profitos ill veszteséges pozícióik. Minden a kockázatkezelésen múlik!

Hozzászólás

kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Végigolvastam újra a kommentemet. Szerintem tartalmilag nem azonos az általad önkényesen kiemelt mondatrésszel és a kapcsolódó kritikával.

De úgy látom, te is a kezdők között lehetsz. Ezért kellő önfegyelmet gyakorolva felhívom a figyelmedet, hogy
        - a kamatos kamat exponenciálisan nő (persze ez növekvő pozicióméretet is jelentene egyben)
        - napi cél kitűzését javasoltam az említett formában, amit nem érdemes automatikusan évesre konvertálni
        - nem csak nyereségről beszéltem
        - így nincs semmi garancia arra, hogy éves, sőt 10 éves távlatban minden nap tudod hozni a profitcélt (egyébként is kevés ember csinálhatja ezt Magyarországon már 10 éve).
        - olyat szoktam írni, amit tapasztaltam, így tudom érte vállalni a felelősséget
        - légyszí kérd már számon azokat is, akik ennél sokkal durvább ígéretekkel csábítják a fizetős ügyfeleiket oktatások, expertek, kezelt számlák értékesítésekor.
        Nézd, annyira nem érdekel a dolog, hogy most itt jobban kifejtsem, miért nem értek egyet azzal, amit leírtál.(ezért ragadtam csak ki az 1%-ot)
        Röviden: ahogy látom, teljesen más oldalról közelítjük a piacot, ami természetesen nem jobb v rosszabb, csak más.
        Mindenféle tanulás és varázslás után is 1000-ből max 1-2 emberke marad a piacon, megélni meg ennél is kevesebb tud belőle.
        (aki bebukja a tőkéjét, ált. elkezd oktatni)
        Kezdőnek meg napon belül bohóckodni, ráadásul Forexen kész öngyilkosság.
        De hajrá, napi 1% nyerő, meg napi 1% bukó hosszabb távon meg minek merengeni, az 1 év már átláthatatlan a forexmágusoknak
        Ó, még valami: 16 éve kezdtem, a graboplaston tanultam a kockázatkezelést.Jelenleg főleg rv és etf opciók, és megélek belőle úgy, hogy oktatnom sem kell.

Hozzászólás

[QUOTE=Zoltán Németh IronFX;24876] Úgyhogy már itt megbukott a dolog!

QUOTE]

Tulajdonképpen egyetértek stingy és Ironfx utolsó beírásaival, mert ugyanazt mondják, csak más szavakkal.

Volt egy kérdés, hogy mennyit lehet keresni. Erre senki se tudott egzakt választ adni. Én megpróbáltam körülírni.

Minden menedzser tanfolyamon alapból tanítják ugyanis a célkitűzés fontosságát. A jól kitűzött cél legyen kihívás, elérhető, mérhető, időben behatároható, s elérése elégedettséggel töltsön el.

Számomra a napi 1% egy ilyen viszonyítási pont a forex scalp témában. (Mert a 100-szoros tőkeáttétel mellett felesleges havi, éves távlatban "merengeni".)

Nem azt mondtam, hogy mindig el lehet érni a napi célt, vagy sosincs veszteség. De ahogy változik (fel, le) a tőke nagysága, annak megfelelően lehet rugalmasan méretezni excellben a következő pozíciót, annak megfelelő lesz a profitcél, stb... S ez segít fejlődni.

De úgy tűnik, kár volt belemenni a célkitűzés témájába. Részemről le is zárnám az eddigiek fenntartása mellett.

Hozzászólás

Erősen egyénfüggő lesz ki mennyit képes (ha egyáltalán képes) keresni a piacon. A jó viszont, hogy ezer meg egy módon meg lehet ezt tenni. Van akinek a napközbeni scalp vagy daytrade "bohóckodás" fekszik, és van akinek a swing trade, az opciózás, vagy a carry. Van aki trendirányban köt, van aki ellene, mégis lehet mindkettőnek igaza. Függ továbbá a kockázatvállaló hajlandóságtól, képességtől is. Viszont egy ügyesebb forex daytrader konzervatív kockázatvállalás mellett is (1-2% kötésenként) képes hozni átlagban a 0,5-1%-ot naponta. Aki nem hiszi, járjon utána.

Hozzászólás

Önmagában napi átlagos hozam százalékot nézegetni nincs értelme.
              Tegyük fel, hogy van két kereskedő, mindkettő napi 0.3% hozamot ér el. Itt van egy minta az egymás utáni napokon következő hozamaikból (tőke %ában kifejezve):

A: 1, -1, 1, 1, -1, 1, 1, -1, 1, 1, 1, -1, 1, -1, 1, 1, -1, 1, 1, -1
              B: 1, 1, 1, 1, -1, -1, -1, 1, 1, 1, 1, -1, -1, -1, -1, 1, 1, 1, 1, 1

Mind a kettőjüknek meg van a lehetőségük, hogy tőkeáttétes kereskedéssel tovább növeljék/csökkentsék a naponta kockáztatott összeget. Ha mindketten azt az elvet vallják, hogy nem igazán szeretnek a tőkéből 3-4%nál többet visszaadni a piacnak, akkor B nem növelheti tovább a kockázatát, míg A simán emelheti 3szorosára a kötésméretét, és még akkor is a meghatározott kockázati szinten belül marad. Tehát gyakorlatilag A 3x magasabb hozamot érhet el azonos kockázat mellett, mint B.

Hozzászólás

smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Önmagában napi átlagos hozam százalékot nézegetni nincs értelme.
                Tegyük fel, hogy van két kereskedő, mindkettő napi 0.3% hozamot ér el. Itt van egy minta az egymás utáni napokon következő hozamaikból (tőke %ában kifejezve):

A: 1, -1, 1, 1, -1, 1, 1, -1, 1, 1, 1, -1, 1, -1, 1, 1, -1, 1, 1, -1
                B: 1, 1, 1, 1, -1, -1, -1, 1, 1, 1, 1, -1, -1, -1, -1, 1, 1, 1, 1, 1

Mind a kettőjüknek meg van a lehetőségük, hogy tőkeáttétes kereskedéssel tovább növeljék/csökkentsék a naponta kockáztatott összeget. Ha mindketten azt az elvet vallják, hogy nem igazán szeretnek a tőkéből 3-4%nál többet visszaadni a piacnak, akkor B nem növelheti tovább a kockázatát, míg A simán emelheti 3szorosára a kötésméretét, és még akkor is a meghatározott kockázati szinten belül marad. Tehát gyakorlatilag A 3x magasabb hozamot érhet el azonos kockázat mellett, mint B.
                Na ez már közelítí azt amit nálunk is elemeznek!Ez valóban fontos adatsor egy stratiból!
                Egyáltalán nem elhanyagolható szempont hogy hogyan követi egymást a minusz,és plussz.
                Nekem épp ennek az elemzése a feladatom éppen.
                Csak nálunk ez úgy megy hogy ti ti tá tá van,nem -1 +1
                De jó észrevétel!
                Következésképp én már morze jelekkel álmodom este is

Hozzászólás

A tisztánlátás végett...

Szia függő!

Én számlákat kezelek már jó ideje, úgyhogy tudok válaszolni a kérdéseidre és néhány más által feltett kérdésre is.

Mindig, amikor pénzről van szó, akkor nem árthat a túlzott óvatosság. Rengeteg kókler van a szakmánkban, mint mindenhol, ahol pénzhez lehet jutni. Gyakran hallok-látok olyat, hogy egy gyorstalpaló kereskedési tanfolyam után rászabadítja a cég a dolgozóit az ügyfelekre. A tanfolyamon természetesen megtanítják, hogyan kereskedjen úgy, hogy az minél jövedelmezőbb legyen a cégnek és neki. Ennél többet nem nagyon. Szerintem nem is nagyon lehet

Gyakori kérdés, hogy ha annyira jó vagyok akkor miért nem otthon magamnak kereskedek. Aki kereskedett már otthon, az biztos tapasztalta már, hogy egy idő után elcsúsznak a napjai és már nappal alszik és éjjel van ébren. Ráadásul az ember depressziós lesz egy kicsit attól, hogy a munkaidőt nem társaságban tölti, hanem egyedül. Egyébként pedig nem zárja ki számlakezelő tevékenység azt, hogy az ember a saját pénzével is kereskedjen, sőt...

Nem hallottam még olyanról, hogy valakik megléptek volna a rájuk bízott pénzzel, de ettől még előfordulhatott.
                  Az igazi kockázatot inkább az jelenti, hogy a számlakezelő kereskedéseiért te vállalod teljes egészében a kockázatot. Szerintem ez is éppen elég. Ennek ellenére is sok embernek jelent megoldást. Egy megfelelően összeállított vagyonportfólió tökéletes része lehet, ami a teljes hozamot jelentősen megdobja némi kockázatfelárért cserébe.

Azt felejtsd el, hogy minden pénzed egy ilyen lehetőségbe teszed!!

A választás nehézsége:
                  Nekünk tilos bármelyik ügyfél számláját megmutatni. Ez szerintem a leendő ügyfélnek is egy megnyugtató dolog a későbbiekre nézve. Demo számlák semmit nem érnek.
                  Olyan kezelőt válassz, aki megmutatja a saját kereskedési számláját és az azon elért hozamot legalább egy éves távlatban. Azt ugyanis megteheti a saját jóváhagyása mellett
                  Eleve bizalmat ébreszthet, ha látod, hogy a saját pénzét is rábízza erre a lehetőségre, illetve a cégére.
                  Még jobb, ha van olyan ismerősöd, akinek a számláját valaki már régebb óta kezeli gond nélkül.

Elérhető hozamok:
                  Az csakis két dologtól függ. A piactól és a kereskedő ügyességétől, de az éves banki kamatot minden esetben jelentősen meghaladja. (persze nem a kóklerekre gondolok)
                  Én ezt szoktam válaszolni a leendő ügyfeleimnek.
                  De mivel annyi elvadult számot láttam itt, úgy gondoltam számszerűsítem kicsit.
                  Megütötte a szemem, hogy valaki Soros és Warren Buffett számaira hivatkozott. Ha jól tudom az első 26 a második profi 23%-ot ért el éves átlagban az elmúlt néhány évtizedben. Amit nem vesztek figyelembe az a tőkeáttétel. Anélkül a nyomában sem lennénk a fent említett profiknak.
                  Szóval az elérhető reális hozam ésszerű kockázatvállalás mellett
                  a havi 5-tól 60-ig. De az átlag felső határa nálam és a legtöbb konkurenciánál is nagyjából 20% havonta tisztán a jutalékok levonása után.
                  Szóval, aki ennél többet mond, annál én a szokásosnál is óvatosabb lennék. Kivéve persze, ha konkrét bizonyítékai vannak, hogy mégis igazat mond. Én még nem találkoztam ilyennel!

Szóval, ha olyat találsz, aki a fentieknek megfelel, akkor én azt tanácsolom, hogy egy próbát mindenképpen megér. Ha így döntesz, vagy bárki itt, aki olvassa, az is csak az adott cégnél nyitható minimális összeggel tegye először, amíg nem bizonyít a számlakezelő.

Minden jót!

függő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

Új vagyok, nem sok semmit tudok a tőzsdéről és a forexről, így előre is bocs, ha hülyeségeket beszélek.

Mit lehet tudni a kezelt számlákról? Kik a megbízható "kezelők"? Ők meg tudnak lopni engem? Milyen egyéb kockázatok vannak? Tudsz ajánlani olyan embert vagy céget, aki megbízható és foglalkozik ilyesmivel?

Ők vajon megbízhatóak: http://www.forexclubinc.com/ ?
                  Egyáltalán reális, amit ajánlanak?

Hozzászólás

"De az átlag felső határa nálam és a legtöbb konkurenciánál is nagyjából 20% havonta tisztán a jutalékok levonása után. "

A QXXl és az AMM bukása után most egy másik vezetett számlás rendszer a Perfecto is stagnál, egész évre vetített profitja eddig -2-3 % (tehát veszteség).
                    Ezek alapján, véleményem szerint többségében ezen számlás rendszereknél fut a szekér egy darabik, majd buknak. Rossz a megállapításom? Vagy ez a vezetett számlás rendszerek velejárója? Tudom a tőzsde, forex kockázatos, kiszámíthatatlan, a múlt eredményei nem jelentenek gatranciát........
                    Az általad említett havi 20% profitot nagy kockázatvállalás mellett lehet elérni, nem?
                    Én a havi 2-3 % is elégedett lennék.

Hozzászólás

Én nem mondanék egyik konkurenciáról sem jót, sem rosszat, mert nem tudom, hogy melyik milyen stratégia szerint kereskedik.
                      És, hogy őszinte legyek
                      van mivel foglalkoznom anélkül is, hogy mások eredményeit nézegessem. Attól nekem és az ügyfeleknek nem lesz sem rosszabb, sem jobb.

A Quantum az egy külön történet, mert ők robotot használtak.
                      Én abban hiszek, amit én látok a piacon és azt bekötöm.

A Perfecto eredményei szerintem elég meggyőzőek. A veszteség része a forexnek is, mint minden tőzsdei kereskedésnek. Abból még nem kell hosszútávú következtetést levonni, hogy idén éppen minimálisan veszteségesek. Mindig vannak rosszabb időszakok. Ez az év egyébként borzasztó nehéz minden kereskedőnek. Sok a váratlan esemény és nagy a káosz a világgazdaságban. Hogy mennyire nincsenek határozott irányok azt jól jelzi az is, hogy egy-egy beszéd pl. Bernanke, Draghi vagy bárki más részéről mekkora mozgásokat tud generálni, pillanatok alatt felülírva a jórészt technikai elemzés alapján meghozott döntéseket.

A 20%-os havi átlag hosszabb távú felső határ. Nehéz pontos számot írni, mert sok tényezőtől függ. Tavaly 126, tavalyelőtt 173 %-ot értem el éves szinten. Szóval a 20% engem és mindenkit, akit ismerek a szakmában eddig megfogta hosszabb távon. Idén eddig 36% hozam gyűlt össze a júliusi zárásig. Sokkal nagyobb kilengésekkel a tőkében, mint korábban. Voltam már az év eleji tőke 81%-án is!

Általában a tőke 3%-ával nyitok pozit és ezt igyekszek a korrekcióknál 10%-ig feltornászni. Zárás két lépcsőben. Ez nem egy veszélyes kockázatkezelés szerintem. A stratégiám találati arányát és profit/veszteség rátáját ismerve pedig főleg nem az.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Kamionos; 2012-08-06, 07:39. Oka: elírás

Hozzászólás

Kamionos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

......Abból még nem kell hosszútávú következtetést levonni, hogy idén éppen minimálisan veszteségesek. Mindig vannak rosszabb időszakok.......

.
                        Ezzel megfogtad az egész számlakakezelés biznic lényegét.

Bemondott és esetleg photoshop, excel, vagy html editor segítségével igazolt múltbéli eredményekre hivatkozva bukdácsolnak sokan, gyűjtögetve a spread visszatérítéseket, bízva a vakszerencsében.
                        A "rendkívüli piaci események", "kedvezőtlen környezet" kifejezések előfordulási sűrűsége növekszik a számlaegyenlegek csökkenésével. Nagyon ritkán hallom azt, hogy most azért ment ilyen jól, mert a piac jól mozgott.

Egy ismerősöm ittasan elmesélt sztorija jut eszembe:
                        Egyik irányba ment az euró és nagyon sokat kerestünk....
                        ......aztán megfordult és nagyon sokat buktunk....
                        .....ha jól emlékszem 5 millio euró volt a keze közt...

Hozzászólás

Akkor én ritka madár vagyok, ugyanis elmondom azt is amikor jó időszak van és azért kerestünk sok pénzt.
                          Ez tulajdonképpen egyrészt a korrektség része, másrészt pedig önvédelem, hogy tudja az ügyfél ez nem minden héten, hónapban lesz így. Fel tud rá készülni és nincsenek irreális elvárásai később, amikor nehezebben jönnek az eredmények.

Jól keresni mindenki tud, amikor szinte csak egy irányba kell kötni. Olyan ez, mint amikor a pókerben egy este szinte mindenre jön a lap.
                          A különbség ott jön ki, hogy a nehezebb időszakokat hogyan vészeli át az adott számlakezelő minimalizálva amennyire csak a lehet a veszteséget. Ezen a ponton buknak el sokan.

Hozzászólás

Szerintem az az igazi profi számlakezelő,aki már a saját számláján elérte hosszú évek alatt azt,hogy van az egyenlege akkora,amekkora egyenleg jövedelme szükségtelenné teszi,hogy más számláját kezelje.Ezért aztán nem kezeli más számláját.:-)

Hozzászólás

A bevételi oldallal nem is volt gond, csak a kiadásival De a részletekbe inkább nem mennék bele...

Hozzászólás

Ha a hozzászólásban elgépelek valamit, azt hogyan tudom utána javítani?
                                Látom, hogy Kamionos a hozzászólását később módosította.

Nekem meg bent maradt a "gatrancia". :-)

Hozzászólás

Working...
                                X