Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

PETI használata

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• PETI használata

Hello!

Árinfo ablakban a színek mit jelentenek? Piros-sárga-zöld?

Ezek ugyebár a részvény forgalmak. Mikor, hány darab részvény cserélt gazdát és milyen áron. Az előzőhöz képest, ha magasabb az ár, akkor zöld, ha csökkent, akkor piros. Sárga, ha ugyanazon az áron történt az adás-vétel.

Hozzászólás

Jé tényleg. Köszi! :-)

Hozzászólás

És a kereskedés fülön bal felül a különböző papírok alatt (ahol a fejlécben az utolsó kötés szerepel) néhol világoskék, néhol zöld, egyes helyeken meg másmilyen zöld a háttér, néha egy-egy sor vagy egy egész ablak kifehéredik? Vagyis inkább azt kérdezném, hogy van-e ilyen kérdésekre is kiterjedő részletes dokumentációja a petinek?

Hozzászólás

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni hogy a peti-vel lehet e demó pénben kereskedni?
          És hogyan?

Hozzászólás

Én is kerestem éles tőzsdejátékokat, de végül az excel tábla mellett kötöttem ki.
            PETI-t arra tudod használni, hogy ott követed az árfolyamokat. Odaképzeled a te ajánlatod és figyeled mikor teljesülne, de az adatokat papíron, vagy excelben kell tárolnod.

Hozzászólás

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy már teljesült ajánlat esetén tudom-e a stop-loss szintet változtatni. (Ahogy megy felfelé az ár szeretném utána húzni.) Nem teljesült esetben módosítással tudtam, csak teljesült esetén nem. (PETI klienst használom)

Előre is köszönöm!
              Utoljára szerkesztve a következő által: Kalap; 2009-05-11, 08:04.

Hozzászólás

Sziasztok!

Kezdő vagyok, és a PETI klienst használom. Az imént vettem OTP-t 3109Ft-ért. Stop limitnek 3100Ft-ot adtam meg. Már jó ideje 3100Ft van az ár (volt 3075 is) de mégsem lépett működésbe a stop. Mit rontottam el?

Hozzászólás

Kalap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!

Kezdő vagyok, és a PETI klienst használom. Az imént vettem OTP-t 3109Ft-ért. Stop limitnek 3100Ft-ot adtam meg. Már jó ideje 3100Ft van az ár (volt 3075 is) de mégsem lépett működésbe a stop. Mit rontottam el?
                  Szia!

Feltételezem aktiválási árnak adtad meg a 3100 forintot, de nem állítottál be limitárat.
                  A Stop-loss úgy működik, hogy megadsz egy limitárat, ami akkor fog bekerülni az ajánlati könyv eladási oldalára, mikor az aktiválási áron történik kötés.

A te példád amúgy nagyon nem jó, mert 3109-es vétel után egy 3100-as limitár igen könnyen teljesül. Ennél azért nagyobb különbséggel célszerű azt megadni.
                  Tételezzük fel, hogy 2900-nál alább nem szeretnél menni, ezért adsz egy li mitáras megbízást 2900-on és beállítasz mellé egy Stop Limit-et 2905-ös aktiválási árral.
                  Az ajánlati könyvben lehet már 2895-ös ajánlatot is fogsz látni, de a sajátodat még nem, ha nem született kötés csak 2910 Ft-on.
                  Amint megszületik az első kötés 2905-ön bekerül az eladási ajánlatod 2900-ra.

stock

Hozzászólás

Hú de bonyolult ez a számitás,nem az a cél h.alacsony áron vedd és magasabban eladd.Persze ha van vevő,mert én nem igazán értem h.mindig megveszik?Bár biztosan ez a lényege a tőzsdének.Még csak szemlélődöm de már zavaros számomra az egész.Most lenne egy kis pénzem befektetni kb.4-500ezer de az információk szerint brokerre ne bizzam a pénzem.No de ha magam kezdem ??????????bukta.

Hozzászólás

Üdv mindenkinek.
                      Halottam,hogy érdemes lenne most olajban utazni.
                      Mi a véleményetek erről?
                      Doki

Hozzászólás

Én a magam részéről nem sokat tudok erről, de van az olajnak külön téma itt a fórumon: http://forum.tozsde.hu/arutozsde/17-...es-olajba.html

Hozzászólás

stock eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szia!

Feltételezem aktiválási árnak adtad meg a 3100 forintot, de nem állítottál be limitárat.
                          A Stop-loss úgy működik, hogy megadsz egy limitárat, ami akkor fog bekerülni az ajánlati könyv eladási oldalára, mikor az aktiválási áron történik kötés.

A te példád amúgy nagyon nem jó, mert 3109-es vétel után egy 3100-as limitár igen könnyen teljesül. Ennél azért nagyobb különbséggel célszerű azt megadni.
                          Tételezzük fel, hogy 2900-nál alább nem szeretnél menni, ezért adsz egy li mitáras megbízást 2900-on és beállítasz mellé egy Stop Limit-et 2905-ös aktiválási árral.
                          Az ajánlati könyvben lehet már 2895-ös ajánlatot is fogsz látni, de a sajátodat még nem, ha nem született kötés csak 2910 Ft-on.
                          Amint megszületik az első kötés 2905-ön bekerül az eladási ajánlatod 2900-ra.

stock
                          Ezt így én sem igazán értem.
                          Valaki elmagyarázná, hogy egy vételi ajánlatkor (én veszek) milyen szerepet tölt be a stop ajánlat funkció? Jól gondolom, hogy arról szól, hogy az itt beállított értékkor, amennyiben egy kötés is már születik ezen az áron, akkor kerül be az én ajánlatom a rendszerbe? Ennek milyen előnyei vannak és miért ne küldhetném meg egyből az ajánlatomat a vételre, hogy szerepeljen az ajánlati listákban? Így megkönnyítem a saját dolgomat is. Vagy van ennek buktatója, esetleg árnyoldala?
                          Előre is köszönöm a választ és bocsánat, ha ostobaságot kérdeztem, de mégt zölfülű vagyok..
                          Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

Ha kérhetném, megírná valaki, hogy milyen szerepet tölt be a stop limit funkió, amikor vételi ajánlatot teszek limitáron vagy éppen piaci áron?
                            Madi - http://sites.google.com/site/maditozsde/

Hozzászólás

Stop limit vétel:

Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy megadsz egy árat, amit ha elér az árfolyam, akkor szeretnél venni az adott részvényből. Pl. arra gondolva, hogy ha már addig emelkedett, akkor tovább is fog.
                              Pl. jelen esetben azt mondod, hogy ha 3500 Ft lesz az OTP, akkor szeretnél venni, mert akkor már tuti meglesz a 4000 is.

- Piaci ár esetén a PETI megveszi neked a piaci áron. Lehet 3500-ért, de lehet 3550-ért, ha csak annyiért volt éppen eladó mennyiség.
                              - Limitár esetén meg tudsz adni még egy árat, a limitárat. Mintha normál vételi megbízást adnál limitáron. Pl. 3550 Ft-ot.

Remélem legikus voltam. Ha kérdésed van írj bátran.

Hozzászólás

Working...
                              X