Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

PETI használata

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Trialgit
    válaszolt
    Megbízást adhatsz kereskedési időn kívül is (stop-limitet is).

Szólj hozzá::

• StLui
    válaszolt
    adam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a PETI-vel kapcsolatban, most tértem át egy másik rendszerről és pár dolgot nem értek:

1. Nyereség/veszteség
    Van valamilyen részvényem amit megvettem adott áron és szeretném látni, hogy az aktuális piaci ár mellett eladva, hogy jönnék ki a dologból. Ez elég alapvető információnak tűnik, de nem találok ilyen ablakot.

2. Stop-limit
    Szeretnék venni mondjuk X-ért akármit, és rögtön be is szeretném állítani, hogy 0.95X érték elérésekor kerüljön eladásra. Jó értem, hogy ezt csak két lépésben tudom megcsinálni: 1. megveszem, 2. rögtön eladási ajánlatot is adok rá 0.95X aktíválási árral? Nem lehet ezt egy lépésben?

2b.
    Kereskedési időn kívül tényleg nem lehet stop-limit megbízást adni? Én rendszerint csak hétvégén foglalkozom a témával, és ez eléggé megnehezíti így a dolgot.

Előre is köszi a válaszokat!
    Ádám
    Minden stimmel, ez egy ilyen soha nem fejlesztendő valami sajnos

• adam
    válaszolt
    Aktuális nyereség / stop limit kérdések

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a PETI-vel kapcsolatban, most tértem át egy másik rendszerről és pár dolgot nem értek:

1. Nyereség/veszteség
    Van valamilyen részvényem amit megvettem adott áron és szeretném látni, hogy az aktuális piaci ár mellett eladva, hogy jönnék ki a dologból. Ez elég alapvető információnak tűnik, de nem találok ilyen ablakot.

2. Stop-limit
    Szeretnék venni mondjuk X-ért akármit, és rögtön be is szeretném állítani, hogy 0.95X érték elérésekor kerüljön eladásra. Jó értem, hogy ezt csak két lépésben tudom megcsinálni: 1. megveszem, 2. rögtön eladási ajánlatot is adok rá 0.95X aktíválási árral? Nem lehet ezt egy lépésben?

2b.
    Kereskedési időn kívül tényleg nem lehet stop-limit megbízást adni? Én rendszerint csak hétvégén foglalkozom a témával, és ez eléggé megnehezíti így a dolgot.

Előre is köszi a válaszokat!
    Ádám

• krisz
    válaszolt
    Üdv,

Kérdésem az lenne, hogy PETIn keresztül, tőzsdei nyitvatartási időn túl lehet eladási ajánlatot tenni? Nekem nem sikerül, csak vételi ajánlatot tudok tenni.

• Stockwalker
    válaszolt
    Főleg hogy amilyen agresszívan emelkedett az OTP az elmúlt 2 napban, a sajátrészvény vásárlás sem lehet kizárt, de ki tudja.

• Stockwalker
    válaszolt
    Ez még meg sem fordult a fejemben, egyébként igazad lehet, sőt..

• Madi
    válaszolt
    Gondolotam, hogy nem rám gondoltad.

...az OTP-s 700 milliós vételi ajánlatra visszatérve:
    - az nem lehet, hogy egy befektető (csoport vagy esetleg maga a bank) így próbálja meg "feljebbsrófolni" a részvények árát??

• Stockwalker
    válaszolt
    Így visszatekintve tényleg elég furcsán jött ki, még jó hogy szóltál

• Stockwalker
    válaszolt
    Dehogy rád, arra aki 4700on akar venni mikor 4200-as az árfolyam.

• Madi
    válaszolt
    Oké Mesterem! Igyekszem!

...
    Azt a fentebbi "hülyét" rám értetted?

• Stockwalker
    válaszolt
    Én azt mondom egy kisebb-nagyobb blogolást is csinálhatnál, a te érdekedben is, hogy tudd mit miért követtél el és hogy ebből profit vagy veszteség jött. Saját hibádból\okosságaidból sokat lehet tanulni.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Stockwalker; 2009-08-05, 15:51.

• Madi
    válaszolt
    Köszi Harzol!
    Na milyen az új profilképem?! (egyenesen a Wall-streetről jött )

Ja, és itt egy site, amit most kezdem el szerkeszteni és ha valakinek van ötlete, hozzáfűznivalója, akkor örömmel veszem, ha megosztja velem!
    http://sites.google.com/site/maditozsde/

További szép napot mindenkinek!
    Utoljára szerkesztve a következő által: Madi; 2009-08-05, 15:30.

• Stockwalker
    válaszolt
    "aki hülye haljon meg"
    (nem szószerint ;d)

(ezt az OTP-s szitura értettem)
    Utoljára szerkesztve a következő által: Stockwalker; 2009-08-05, 17:20.

• harzol
    válaszolt
    Részletes gomb megnyomása után írt válasznál itt is tudsz feltölteni képet.

• Madi
    válaszolt
    Akkor ezt nézzétek meg, itt a folytatás:
    Az OTP 4227 Ft-on zárt ma, de még így is lett volna, aki 147.483 db-ot vesz 4.770 Ft-os áron??
    (ezt akár hogy is számolom 700 millió Ft összértékű ajánlat )

(kattints a képre, majd a megnyitást követően mégegyszer - így elég nagy lesz ahhoz, hogy látszódjanak a számok )
    Utoljára szerkesztve a következő által: Madi; 2009-08-05, 15:13.

Working...
X