Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Stratégia teszter programok

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Stratégia teszter programok

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sok hozzászólásban volt már szó back test-ekről, különböző szimulátor progikról. Szerintem érdemes ennek a témának nyitni egy külön topicot.

Kezdőknek írom, hogy a tesztelés lehetővé teszi stratégiák kipróbálását akár több évre visszamenőleg. Ezt érdemes megtenni, hiszen megerősítést nyújt, az ember el kezd hinni a stratégiájában. Természetesen egy back test nem váltja ki az élő demózást. Viszont sokszor a demózás sem elég önmagában, hiszen vannak stratégiák, amik néhány hónapig működnek (olyan a piaci környezet), utána viszont csak a veszteséget termelik.

A legtöbb progiban nem lehetséges magasabb időtávra váltani teszt közben, és a stopmódosítás, részleges zárás, stb. is nehézkes vagy nem is lehetséges.

Fizetős szoftver:
    Eddig a legjobbnak a Forex tester-t találtam (http://www.forextester.com/), a demóban egy hónapot lehet vele visszamenőleg letradelni, de mindig csak ugyanazt a hónapot. Jelenleg kb. 200dollár a teljes verzió megvásárlása, ami a tudásához képest olcsónak mondható. A teljes verzióban lehet teszt közben időtávot váltani. Be lehet pl. 1H esetén állítani, hogy 5percenként mutassa a gyertya állását. Nagyon hasonlít a metatraderre, nagyon könnyű pozíciómenedzselés. Lehet közben rajzolni, indikátorokat használni, stb.

Ingyenes szoftverek:
    MT4-hez:
    LFH simulator (csatoltam a file-t)
    History training : http://codebase.mql4.com/5949

Érdekesnek tűnik még a Forex Strategy Builder is, erről azonban szinte semmit sem tudok.

Első hsz-nak ennyit. Várom minden kedves fórumozótól, aki használ ilyen programokat, hogy ossza meg velünk tapasztalatát.
    Csatolt fájlok
    forex eszközök, robotok fejlesztése

Ez az LFH simulator nagyon jó, csak arra nem jöttem még rá, hogy hogyan lehet vele egyszerre több pozíciót is felvenni. Nekem csak egyet enged, utána a többit egyszerűen nem nyitja meg, hiába állítom be az értékeket. Van rá valami megoldás?

Hozzászólás

Sapka ! Ez a history trading szimulátor szerintem is nagyon jó, köszönöm, hogy ajánlottad.

Nekem csak egy gondom van, hogy nem az általam beírt kezdődátummal indul hanem egy általa kiválasztott időpontban. Pedig beírtam a
      használat dátumát és a pipát is betettem. Ha tudna valaki segíteni
      megköszönném !!!!!!

Hozzászólás

For-FOREX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sapka ! Ez a history trading szimulátor szerintem is nagyon jó, köszönöm, hogy ajánlottad.

Nekem csak egy gondom van, hogy nem az általam beírt kezdődátummal indul hanem egy általa kiválasztott időpontban. Pedig beírtam a
        használat dátumát és a pipát is betettem. Ha tudna valaki segíteni
        megköszönném !!!!!!
        Igen, ez sajnos nekem is probléma volt. Nem tudom a megoldást sem erre, sem a több pozíció nyitására. Hátha esetleg valaki más...

Hozzászólás

Ha az LFH szimulátorról beszéltek, akkor F2 , majd kiválasztani a devizanemet, majd download, majd mégegyszer download, és már látod is, hogy mikortól töltötte le az adatokat. No ezt lehet aztán kezdö dátumnak beállitani.
          willow

Hozzászólás

Fsb

szó esett a Forex Strategy Builder - ről

én régóta kattintgatom, szerintem ( egy kis hekkelés után ) egész használható eszköz stratégia tesztelésre optimalizálására.

próbálta már valaki közületek?

szívesen kicserélném ismereteimet.

Hozzászólás

ttorhcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              szó esett a Forex Strategy Builder - ről

én régóta kattintgatom, szerintem ( egy kis hekkelés után ) egész használható eszköz stratégia tesztelésre optimalizálására.

próbálta már valaki közületek?

szívesen kicserélném ismereteimet.
              Kíváncsiak vagyunk a tapasztalataidra. Hátha azon felbuzdulva más is leírja a sajátjait.

Hozzászólás

Fsb

hümm

litániát tudnék írni...

elég jól, könnyen használható, stratégia építés közben azonnal látod az eredményt is.
                ha valakinek mond valamit a WYSIWYG (azt kapod amit látsz), na ezt stratégiaépítésben még nem találtam meg más szoftverben sehol. Biztos van..
                Rengeteg indikátort tud.

Van neki egy kereskedő modulja is - Forex Strategy Trader - amivel használni is tudod az elkészített stratégiákat, MT4-hez tud kapcsolódni.

hja, ingyenes és nyílt forráskódú szoftver, ennek ellenére jól ki van dolgozva.

Képes kezelni a Dukascopy-s (kiváló minőségű) adatokat, és amióta van nekik MT4-es kapcsolatuk is, (Fair Trading Technology) le is lehet kereskedni náluk az elkészített stratégiákat. Ami nagyon jó, mert azonos adatokkal és kiváló végrehajtással ( gyorsak, precízek a Dukasnál) tudsz dolgozni.

Akit érdekel az automatizált kereskedés, de úgy, hogy szeretné tudni is hogy mi történik, szeretné érteni, annak nagyon ajánlom. ezeknek a sok száz dolláros "nem tudod hogy mit veszel" robotoknak nem vagyok nagy híve.
                (Fap ,Fapturbo ,Forex-Megadroid...stb.)

nekem egy 15 stratégiás rendszerem fut egyenlőre demoban,
                1H charton 2007-ig visszatesztelt adatokkal.
                Már elindítottam az éles számlanyitást, (Dukas...persze ) pár hónapon belül szeretnék élesben is dolgozni.

én, amíg a saját szememmel nem láttam, hogy mennyire nehéz konzisztens, stabil stratégiát ( nem mindig nyerő...csak gyakrabban nyerő mint vesztő) építeni ezen az "őrültekháza" piacon (forex) nem hittem el senkinek...

Hozzászólás

ttorhcs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  hümm

litániát tudnék írni...

én, amíg a saját szememmel nem láttam, hogy mennyire nehéz konzisztens, stabil stratégiát ( nem mindig nyerő...csak gyakrabban nyerő mint vesztő) építeni ezen az "őrültekháza" piacon (forex) nem hittem el senkinek...
                  Igen, ezzel nagyon sokan vannak igy. Ezért jók a stratégia tester programok.
                  willow

Hozzászólás

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni hogy az egyéni felhasználoi fügvényt amikor irják a programban ahhoz iskell fügvényhivás ? Nemértem ezt a részt a programozásban a fügvényhivás és a egyéni fügvényeket.A kettönek van köze egymáshoz ? Hivni kell a egyéni felhasználoi fügvényeket is ? Valaki ha irna ide egy egyszerü használhato példát amin elehet menni egy egyszerü felhasználoi fügvényről és a fügvényhivásról érthetöen azt megköszönném.
                    Isten malmai lasan őrőlnek.

Hozzászólás

Sziasztok!

Tudtok olyan stratégiai tesztert, amiben lehet több pozíciót is felvenni, tehát amivel lehetne tesztelni a FE-s pozícióépítős stratégiát?

Hozzászólás

Nekem lenne egy stratégiám. Egy elég egyszerű de ugyanakkor nagyon jól teljesítő. Optimalizálni szeretném, de nem tudom, hogy hogy lássak neki. Leprogramozáshoz nem értek, más nem vállalja be. Van olyan program amivel könnyedén le tudnám tesztelni különböző beállításokkal? Mozgó átlagra épülő stratégiáról lenne szó.
                        Válaszotok előre is köszönöm.

Hozzászólás

Nufy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem lenne egy stratégiám. Egy elég egyszerű de ugyanakkor nagyon jól teljesítő. Optimalizálni szeretném, de nem tudom, hogy hogy lássak neki. Leprogramozáshoz nem értek, más nem vállalja be. Van olyan program amivel könnyedén le tudnám tesztelni különböző beállításokkal? Mozgó átlagra épülő stratégiáról lenne szó.
                          Válaszotok előre is köszönöm.
                          Hogy érted azt, hogy más nem vállalja be? Nem találsz rá programozót?

Hozzászólás

Metatreder Assistant egész jó kis progi pozícióépítős stratégiák tesztelésére. 2 hétig ingyenesen lehet használni, agyba főbe fogok tesztelni

Hozzászólás

Az a problémám, hogy nem fut a teszter normálisan. Az MACD sample ami bele van rakva alapból azt leteszteli, de amiket én töltök le indikátorokat azokat lefuttatja, de az eredmény rész üres. Nem történt semmi. Pedig nem szűk az időtáv sem, lehetett volna rendesen kereskedni. Arra gyanakszom, hogy valamilyen technikai hibát vétek vagy nem tudom...semmit nem tesztel le, csak ami bele van rakva alapból.

Hozzászólás

Working...
                              X