Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Platformok kezdönek

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Platformok kezdönek

Sziasztok!lenne pár (jó pár)kérdésem az online tőzsdézéssel.Nos úgy kezdtem mint szerintem oly sokan hogy belefutottam a plus500 ba,ami nem volt nehéz,mivel mindenhol ott vergődik.Itt utána olvastam hogy nagy kamu stb.El kezdtem másik platformok után kutatni,mostmár 3.napja.Tudom,tisztában vagyok vele hogy ezt nem lehet megtanulni-rájönni 1-2 nap alatt.Egy rakat programot letöltöttem az alpari-fxpro-saxo-pr equitas-e toro-azt hiszem csak ezeket.(természetesen demokat.ebből a 4 ből,talán érthetőségileg az e toro tetszett,igaz nem lehet sok mindennel kereskedni,na de legalább értem.Az fx pro sem volt annyira gázos,még azt is értem,és próbálgatom használni.Viszont:e toro-ról nem találtam itt fórumot,vagy elnéztem,hogy mennyire megbízhatóak kifizetésileg stb...fx pro is tetszik,de olvastam vkinél hogy átverés van benne(abban is).Alpari absz kinai nekem,pedig sok jót olvastam róluk.Nem tudom tudna-e nekem tanácsokat adni vki hogy melyik talán viszonylag egyszerű platform,mint kezelhetőség,és érthetőség..fontos lenne a magyar nyelv ha lenne benne..És devizákon kivül érdekelne még árúcikkek kereskedése..na itt a bibi,hogy sok progiban csak forex van
    köszi aki válaszol

A Metatrader amelyet megtalálsz a legtöbb forex brókernél, egyszerű, magyar nyelvű. Csak azoknál a brókereknél nem találsz a devizán kívül mást a platformban, amelyek nem is kínálnak mást. Ha a bróker kínál nyersanyagot, fémet és egyebeket akkor az a platformban is megjeleníthető csak elő kell hívni. Az viszont meglehet, hogy hiába hívod elő őket, demoban nem tudsz kereskedni velük.
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Végre valaki reagáltöszintén az a bajom a metával hogy nem birom a chart-kat egymás mellé rakni,ill elég snasz a külsö..:S ami tetszik az fxpro c trader..csak nem tudom mennyire megbizhatóak..sokat olvastam a hozzászólásaidvmit lehet tudni az fxpro-ról?

Hozzászólás

biztos én vagyok a béna a beállitásoknál:Sde nem találtam sehol leirást:S

Hozzászólás

sunset eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Végre valaki reagáltöszintén az a bajom a metával hogy nem birom a chart-kat egymás mellé rakni,ill elég snasz a külsö..:S ami tetszik az fxpro c trader..csak nem tudom mennyire megbizhatóak..sokat olvastam a hozzászólásaidvmit lehet tudni az fxpro-ról?
          Egymás mellé rakni a chartokat? Megfogod az egérrel és olyan méretűvé húzod őket, hogy egymás mellé férjenek. Igaz így kisebbek lesznek, de teljes méretű képernyőnézetnél elfogadható méretűek, bár attól is függ, hogy mennyi grafikon kerül egymás mellé. Túl sokat nézni egyszerre egyébként is felesleges.
          Hát lehet, hogy snasz a külső (ezt nem tudom megítélni, mert csak a célszerűség érdekel) viszont egyszerű mint a faék, szinte minden állítható rajta ami lényeges, lehet, hozzá expertet írni, van hozzá egy vagon kiegészítő a neten, bár szerintem jó nagy részük felesleges. Szóval ilyen szempontból ideális.
          Az fxpro-ról nem szeretnék nyilatkozni, mert gyakorlatban nem foglalkoztam velük, de biztos van olyan a fórumon aki igen. Majd ideér!

Hozzászólás

Ja egyébként próbáld ki az Oanda saját platformját. Hát az is elég egyszerű (volt legalábbis amikor én náluk voltam), és a cég is megbízható.

Hozzászólás

Menü-Ablak-Mozaik, és Vertikális elrendezés.

FxPro számlán már túl soknak éreztem a requote-ot és váltottam. Valamint az is hátrányos volt, hogy 0,1 a legkisebb kötésegység. Precíz pozícióméretezéshez, és a részzárások miatt nekem jobb, ahol 0,01 lot a lépésköz. Soknak érzem a 5 pipes order elhelyezési lehetőséget is a jegyzett ártól. Egyébként nem túl drága (spread), és pénzügyileg is mindig rendben ment minden (be-ki utalások).

Hozzászólás

és vajon hol tudom állitani a nyelvet?alpari-n belül..

Hozzászólás

direct pro demohoz

Hozzászólás

direct pro demohoz
                    Tudtommal abban a progiban nincs magyar nyelv. Ráadásul azt hiszem, hogy ez a platform csak pro számlához jár amit 20000 dollártól tudsz nyitni (talán metánál engednek már 10000-től is, ahogy hallottam). Ezenkívül nincs benne csak deviza.

Szóval ez két általad támasztott kritériumnak (magyar nyelv és devizán kívül egyéb termékek) nem felel meg. Azt nem tudom, hogy tudsz e 20000 dollárt áldozni a számlanyitásra, de ha nem, akkor demózni is felesleges rajta, mert élesben úgysem tudod használni.
                    Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2012-04-24, 17:36. Oka: kieg.

Hozzászólás

Sziasztok!

Úgy látom, hogy a legtöbb brókercég a Metatrader4-es verzióját kínálja. Pl a Global Fx-nél találkoztam teljesen saját felülettel, de nekem az kevésbé szimpatikus, mint a Metatrader. (+ ha metás brókerre esik a választásod, akkor kisebb a valószínűsége, hogy brókerváltásnál úgy felülettel kell ismerkedni.)

Hozzászólás

Kasper eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

Úgy látom, hogy a legtöbb brókercég a Metatrader4-es verzióját kínálja. Pl a Global Fx-nél találkoztam teljesen saját felülettel, de nekem az kevésbé szimpatikus, mint a Metatrader. (+ ha metás brókerre esik a választásod, akkor kisebb a valószínűsége, hogy brókerváltásnál úgy felülettel kell ismerkedni.)
                        Nagyobb szívás ha egy jól kialakított, könnyen kezelhető és átlátható platformról kell MT-re váltani. Ez is úgy van hogy amíg nem találkozol jobbal nem hiányzik.

Hozzászólás

Bp Forexnek van valami nanotraderje, ami állítólag elég jó, én nem próbáltam még. Plus500-zal kezdtem én is. Arra nagyon jó volt, hogy a figyelmemet ne a platform kezelése vonja el. Ott tanultam meg az alapokat. Aztán vágytam valami komolyabbra. Egyébként MT4-et 1-2 nap alatt bőven ki lehet ismerni (a mezei kereskedéshez szükséges alapokat), aztán jönnek majd az extra indikátorok, scriptek, Expert Advisorok (EA). Videokat is biztosan találni a neten, amik elmagyarázzák. Én magamtól jöttem rá + kis netes keresgélés. Magyar nyelvű leírást én sem találtam, bár nem is nagyon kerestem.

Amúgy MT4-ben pont az a jó, hogy funkcionális, semmi giccs. Asszonykám, amikor mondtam, hogy a Plus500-at el kéne felejteni, teljes pánikba esett, hogy ő a MT4-et nem fogja soha megtanulni. Pár nap múlva már zúzta rajta, pár óra alatt megtanítottam. Nem kell félni! Nem fog fájni... Melyik is mondta ezt??

Amúgy Plus500 szerintem felejtő, skalpolni nem lehet, és nekem 2 hét volt, mire megjött a pénzem. egy levélre azt írták, hogy lehet skalpolni, majd írtam mégegyet, és erre olyan tahó választ kaptam, hogy majdnem lefordultam a székről. Akkor még nem volt benne a feltételekben a skalpolás tiltása. Szerintük a skalpolás "foolish behavior"... és legalább 5 percig nyitva kell lennie egy pozinak.

Hozzászólás

Working...
                          X