Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Egy érdekes kísérlet.

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Egy érdekes kísérlet.

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

Szeretnék egy tesztet lefuttatni, amihez szükségem lenne a közreműködésetekre. Azért swing/long term téma, mert nem szeretném, ha ezzel intraday bárki is feleslegesen foglalkozna, bőven elég, ha hosszú távban gondolkodunk. Első nekifutásra az 1 hónap legyen eredményösszesítő, ha nincs kellő eredmény, jöhet mégegy... az is lehet, hogy 1 hét alatt megjönnek az eredmények. Ha valaki útközben csatlakozik, az sem gond, hiszen akár 1 nap alatt is el lehet dönteni a számla sorsát.

A feladat a következő lenne:

1. Regisztráltok egy tiszta demó számlát, első nekifutásra 100 USD indító tőkével. Mindegy, hogy melyik brókernél.

2. Az első hónap végére próbálja meg mindenki vagy lenullázni a számlát, vagy elérni az 500 dolláros egyenleget. Mindegy, hogy milyen technikával kereskedtek. Akinek van ideje és kedve, gyakorolni vagy tesztelni szeretne, nyugodtan foglalkozhat vele komolyabban, betartva a kőbe vésett MM szabályokat, de jobban szeretném, ha nem így történne.

A legcélravezetőbb, és legenergiatakarékosabb a teszt szempontjából az lenne, ha mindenki a saját íze szerint átnézné a lehetőségeket, és amelyiken páron/párokon úgy itélitek meg, hogy nagyobb eséllyel megy el 500 USD profitig, mint a nullázásig, ott benyitjátok all-in. Persze ugyanúgy lehet menedzselni a pozíciókat, lehet diverzifikálni, lehet pénzfeldobással eldönteni melyik páron, milyen irányba legyen, szóval teljesen szabad a pálya. Nyilván a legjobb esetben bejön egyből egy 1/5-ös R/R pozíció, de összejöhet 2-3 kevesebb rewardos pozícióból. Mindegy. A lényeg, hogy minél gyorsabban mindenki elérje a két végletet. Vagy 0-s egyenleg, vagy 500 USD (persze lehet több is).

Minimum 5 vállalkozóra lenne szükségem, de mivel semennyi energiát nem igényel egy random pozíció random páron random irányba bekötése sem, bízom benne, hogy minél többen kedvet kapnak, és segítenek nekem. 20-30 emberrel már kedvezőbb képet kapnék.

3. Ha kíváncsi vagy, mit próbálok kihozni, és csatlakozol, akkor arra kérlek, hogy a demó regisztráció után ide posztold be a kötésed megnyitását. Ha van kedved, leírhatod, hogy miért nyitottad, lehet fundamentális alapja, technika, vagy egyszerű excel random sorsolás pl 12 párból és egy fej/írás érme eredménye az irányt illetően. Amennyiben megszületett a 0-zás, vagy elérted az eredményt, azt is tedd közzé, hogy tudjak vele kalkulálni, és fel tudjam tölteni a táblázatot.

Előre is köszönöm a segítséget, és remélem, minél többen hozzájárultok az eredményhez.
    http://skyglideforex.blog.hu/

Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből, regisztráltam egy 100USD-s demó számlát

Hozzászólás

Én is kiváncsi lettem. Nyitottam is egyet.

Hozzászólás

AUDUSD/long. 0.2 lot. D1-en az MA10 felett zárt a gyertya és az RSI10>50. Célár nincs. SL a gyertya alja.

Hozzászólás

Lucem Ferre eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          lehet pénzfeldobással eldönteni melyik páron, milyen irányba legyen, szóval teljesen szabad a pálya.
          Mondjuk azt nem értem, hogy ha megfelel, hogy valaki random nyit random páron, akkor minek kellünk hozzá mi?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mondjuk azt nem értem, ... akkor minek kellünk hozzá mi?

Statisztikai mintának.

Hozzászólás

Nem jobb lenne, ha mindenki, aki benne van, myfxbook linket tenni ki ide?

Hozzászólás

orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Mondjuk azt nem értem, hogy ha megfelel, hogy valaki random nyit random páron, akkor minek kellünk hozzá mi?
                Azért, mert van, aki képes egymás után eltalálni, az érme melyik oldalára fog esni. Meg van, aki mindig mellé lő, akármit is csinál. A szerencse és a bevonzás emberi tényező, ami szerintem befolyásolható. És azt sem gondolom, hogy mindenki érmefeldobással fog dönteni, a többség valami alapján irányt fog becsülni Teljesen mindegy, mi alapján, mert nincs két egyforma szem.

Nyilván valamit el szeretnék érni, de ehhez különböző emberi interakciókra van szükségem, és előzetesben nem merném kifejteni a további lépéseket. Annyi elég, hogy a játék egy olyan rendszerről szól, amit nem keresztek és pozíciók építenek fel, hanem emberek.

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nem jobb lenne, ha mindenki, aki benne van, myfxbook linket tenni ki ide?
                  Azoknál, akik több pozícióval próbálják kihozni az eredményt, érdekes lehet, de önmagában nem tartalmaz a teszt szemponjából érdekes információt. A linkgyűjtemény nem adja vissza a kereskedők színes meglátását, szabados vagy röghözkötött piacralépését. Nem a pozíció mögötti kereskedési rendszer az, amit szeretném, ha leírnátok, hanem csak pár szóban az elv, ami alapján kiderül, mi motivál.

Tökéletes Berci posztja, technikai szemlélet, mozgóátlag alapján becsült irány. Ennyi bőven elég is. Az eredmény meg majd kiderül. Remélem így érthető

Hozzászólás

Azoknál, akik több pozícióval próbálják kihozni az eredményt, érdekes lehet, de önmagában nem tartalmaz a teszt szemponjából érdekes információt. A linkgyűjtemény nem adja vissza a kereskedők színes meglátását, szabados vagy röghözkötött piacralépését. ...
                    Ja!... Hát akkor sorry!

Hozzászólás

Olyasmik, mint például az IBFX Connect segíthet esetleg?

Hozzászólás

Ez is érdekes, de egy picit túlbonyolítjuk. Első nekifutásra csak annyit szeretnék látni, hogy hányan vállalkoznak/vállalkoztak, és mi az eredmény.

Én USDJPY-n bekötöttem egy longot, 1:100-as tőkeáttéten 0,1 lotot engedett neki. Sáv alján van, hátha felmegy.

Eddig akkor vagyunk:

Berci: belongolta AUDUSD-t.
                        Orkati:
                        Moncsicsi78?
                        nlot?
                        Én: belongoltam USDJPY-t.

Hozzászólás

Én még várok valami jelre, vagy keresek olyan párt, ahol van
                          Ha nem lesz, akkor majd belépek megérzésre

Hozzászólás

Mindegy, hogy milyen technikával kereskedtek.
                            Akkor ennek örömére egy turbó grid rendszert dobtam össze, most végre kiélhetem perverz overtraded hajlamaimat!
                            http://www.myfxbook.com/members/Fire...eriment/978785

Hozzászólás

moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Akkor ennek örömére egy turbó grid rendszert dobtam össze, most végre kiélhetem perverz overtraded hajlamaimat!
                              http://www.myfxbook.com/members/Fire...eriment/978785

hajjaj...

Hozzászólás

Working...
                              X