Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chucky műhelye

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zárult az olaj long 180 pipben

Click image for larger version

Name:	Z5RtJ9N.png
Views:	354
Size:	6,2 KB
ID:	192777

Hozzászólás

• Nézzünk egy klasszikus tradet a heatmap szerint. A következő képek a sierra FX indexeit mutatják.

NZD egy rangeben mozgott, kitörést vártam longra.

Click image for larger version  Name:	gQQSHc2.png Views:	0 Size:	5,1 KB ID:	192789

De mivel szemben kössem? A CHF-re esett a választásom, mivel az indexek longra mennek, a CHF pedig safe haven, vártam a CHF-ben egy gyengülést főleg emiatt.

Click image for larger version  Name:	LfNI74S.png Views:	0 Size:	3,9 KB ID:	192790

Ez pedig az NZDCHF lmaxon longra bekötve. Stop a spike alatt, kitörésre játszom, látszik a CHF-es képen, hogy a CHF jelentős supportot fog törni, így gyorsan elindulhat a trade.

Click image for larger version  Name:	7x4ReC4.png Views:	0 Size:	5,8 KB ID:	192791

Ennyit csinálok, megkeresem az optimális párosítást, amelyik a legnagyobb valószínűséggel és várhatóan a legnagyobb erővel fog az irányomba menni, ezáltal gyorsan tudok sokat keresni, és elérni a breakeven állapotot, tehát kereshetem a következő belépést egy másik páron. Az NZDJPY hasonlóan jó kötés lehetett volna. A jó párosítást megtalálva igen nehezen lesz a pnl a hónap végén negatív!

Hozzászólás

• JPY-ben hamarosan fordulás várható

Click image for larger version  Name:	tKDGrjl.png Views:	0 Size:	60,9 KB ID:	192798
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Olaj short a nap végére és GBPAUD long a heatmap alapján

Click image for larger version  Name:	fNSmbQn.png Views:	0 Size:	8,7 KB ID:	192808
          Click image for larger version  Name:	jtQFK0B.png Views:	0 Size:	26,9 KB ID:	192806
          Click image for larger version  Name:	B2IxJwB.png Views:	0 Size:	11,2 KB ID:	192807

Hozzászólás

• EURUSD short a szintnél

Name:	txH7Ooh.png
Views:	261
Size:	11,3 KB
ID:	192815

Hozzászólás

• Szolgálati közlemény: a Flow című könyv -35% és ingyenes a szállítása itt: https://akademiai.hu/347/tudomany/ps...hoC6E4QAvD_BwE

Most elég jó az RR a longra

Hozzászólás

• Viszonylag gyors EUR/USD long a kitörésre

Name:	KtBzvDy.png
Views:	204
Size:	6,4 KB
ID:	192854

Hozzászólás

• Olaj short nem rég nyitva

Name:	8BYMe1j.png
Views:	211
Size:	8,7 KB
ID:	192858

Hozzászólás

• És akkor beszéljünk a zárásról. Olyan szinteket keresek, ahonnan elindult a long mozgás, evidens, hogy oda fog visszatesztelni az ár, szóval ha ezen az áron nem látom azt, hogy át fog rajta menni, akkor nagy valószínűséggel innen indul a következő hullám, vagy jelentős korrekciót produkál az ár, és lehet, hogy ki fogja venni a stoppom, ami nem gond, de ez egy trenddel szembeni skalp volt, nem is volt benne nagy elvárásom. A szintek nagyon fontosak, figyelni kell a piac reakcióit, az a kulcs!!! Persze a döntésem már meghoztam, így egy új pozíció megnyitásához újra kockázatot kell vállalnom, de ez a játék része!!!!

Click image for larger version  Name:	G5bvK5y.png Views:	0 Size:	18,4 KB ID:	192862

Hozzászólás

• És később:

Name:	Bqnk9za.png
Views:	227
Size:	20,1 KB
ID:	192871

Hozzászólás

• Megjött a remekmű

Name:	R2sm9MK.jpg
Views:	221
Size:	169,1 KB
ID:	192881
                        Utoljára szerkesztve a következő által: Chucky; 2020-06-03, 10:02.

Hozzászólás

• A türelmetlenség ára

Name:	gNC0Umy.png
Views:	216
Size:	6,5 KB
ID:	192883

Hozzászólás

• Ilyen is van, sajnos. Tavaly szeptemberben adtam el 1 centen, miután leátlagoltam 0.004-en. Az ICO 10 centen kezdődött, tehát több mint másfél évig veszteségben ültem. Ez a coin a Swissborg, ami most 10 centet ér. Minden egyes döntésünk befolyással van a jövőre vonatkozóan. Ez a döntés most sok millió forintba került, bár utólag könnyű okosnak lenni. Meg kell mondanom, hogy szarul esik, de a döntésemet objektív körülményekre alapoztam, az eladás után még majdnem 1 évig semmit nem csinált a coin. Ez is egy komoly lecke volt. Csakis a saját elménk gátol meg minket a jövőbeli sikerekben, ezt sose feledjétek!

Click image for larger version  Name:	ZSTxVHl.png Views:	0 Size:	58,4 KB ID:	192907

Hozzászólás

• Arany short nyitás a dupla top után

Name:	S2DPVOw.png
Views:	226
Size:	9,0 KB
ID:	193081

Hozzászólás

• Long még a trend

Name:	Bn2v87B.png
Views:	226