Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Chucky műhelye

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Mára ennyi

Click image for larger version

Name:	wmanfqV.png
Views:	363
Size:	13,6 KB
ID:	193476

Hozzászólás

• gold upside target: 11704.2 ezt ma hallottam.. leesett az állam. ez utóbbit értheted literally is

Hozzászólás

• Aranyat nagyon ütik lefele

Name:	Z8AktYc.png
Views:	435
Size:	12,8 KB
ID:	193496

Hozzászólás

• Arany, bitcoin után olaj is lassan be fog indulni
          HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• USD/CHF long a napi nyitónál, egy fib szint is volt a közelben, a stop a low alatt

Name:	1d0KiU5.png
Views:	425
Size:	16,9 KB
ID:	193686

Hozzászólás

• Out

Name:	t7ikdzP.png
Views:	428
Size:	13,7 KB
ID:	193688

Hozzászólás

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              ez igy hany r lett?

• Chucky
              Chucky kommentje
              Editing a comment
              2 korul lett

• rpr
              rpr kommentje
              Editing a comment
              azt hittem elso kepen az a kezdeti stop.

• Sziasztok!

Gondoltam írok pár szót az idei körülményekről. Én még gyerek voltam 2008-ban, nem fogtam fel, hogy mi történt, amikor összeomlott az amerikai gazdaság(ezzel szinte az egész világ recesszióba került), majd jött Ben Bernanke, s örökre megváltoztatta a közgazdaságtan alapszabályait, amit addig ismerhettünk.

Jött 3 QE egymás után, a részvények eszeveszett rallyba kezdtek. Az idei évet 2008-nak nevezném a négyzeten. Negatív olajár, végtelen QE, amerikai óriáscégek a csúcson, ezzel az indexek all time high közelében, arany a 2100 dollárt is megközelítette, újabb kripto hype és még sorolhatnám. A volatilitás az én piacaimon szinte a nullához közelít. Azonos idő alatt az ár tizedét teszi meg, 10x akkora pozícióval érném el ugyanazt az eredményt.

Az időtényező nagyon szoros összefüggésben van az elvárt profittal, és ez számomra egy teljesen új aspektusát mutatta meg a kereskedésnek, mert láttam már eszeveszett volát, amikor az olaj egy Trump tweetre percek alatt 6 dollárt rallyzott felfele és benne voltam az aljától, de ez a low vola helyzet teljesen más megközelítést igényel, ezzel együtt sokkal nagyobb kockázatvállalást, ami visszahat ránk pszichésen. A tradelés ez maga, a folyamatos alkalmazkodás, enélkül a trader nem fog boldogulni.

Chuck out
            Utoljára szerkesztve a következő által: Chucky; 2020-11-28, 20:28.

Hozzászólás

• Reális elvárások című filmünket látták...

Name:	4qH8DBN.png
Views:	193
Size:	14,7 KB
ID:	194331

Hozzászólás

• ES cfd: cut your losses quick

Name:	rxaK6Bn.png
Views:	175
Size:	9,5 KB
ID:	194334

Hozzászólás

• Ez ugyanaz a trade, csak később. Nem lehet elégszer kiemelni, hogy az egyetlen módja a túlélésnek, ha a kockázat kezelve van, e nélkül retail trader nem lesz a businessben sokáig. Az összes prop cég is ezt vallja, ezt nem én találtam ki. Persze rengetegszer az is megesik, hogy elmegy a trade nélkülünk, de az ilyen esetekben nagyon jó a szűk SL!!!!

Click image for larger version  Name:	yEA88aq.png Views:	0 Size:	8,4 KB ID:	194336

Hozzászólás

• "Ha kicsi a tét, a kedvem sötét"

Name:	Nuvn0eR.png
Views:	163
Size:	26,0 KB
ID:	194370

Hozzászólás

• Hozzászólás

Working...
                      X