Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Részben saját stratégiám

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

csoroparaszt eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hát jó nekem meg jogomban áll a hozzászólásodat meze trollkodásnak venni.
    Egyáltalán nem trollkodott, majd meglátod. De nyomd csak végig a projektedet mert abból lesz a saját tapasztalat, ami majd előre visz ha nem adod fel.

Hozzászólás

Hát jó nekem meg jogomban áll a hozzászólásodat meze trollkodásnak venni.
      Egyáltalán nem trollkodás, hanem 100%-ig szakmai/matematikai megállapítás.
      Nem azért írtam, hogy vitatkozzam veled, hanem azért, hogy a kezdőknek jelezzem: messziről kerülendő ez a stratégia.

A VarMovAvg semmit nem mond az ár jövőbeni alakulásáról. Totálisan random belépők ezek, akkor is, ha nem érted/hiszed.
      Illúzió, semmi több. Zéró statisztikai előny.
      Aki M15-ön többhetes/netán hónapos pozikat nyit, az valamit nagyon nem gondolt át.

A demo-s dolog is pusztán illúzió.
      "Tehát a demo pont arra való hogy ha valós számlán is alkalmaznám akkor lássam kidobott pénz lenne e az ablakon."
      Lefordítom magyarra, mit is csinálsz: "hú, most már akkora marhanagy minuszban vannak a longok, hogy most már biztosan lehet shortolni!"
      Elmondom neked: egyáltalán nem biztos. Az árfolyam mindig képes hosszabban/tovább irracionálisan viselkedni, mint gondolnánk.
      A stratégiád lemészárolásához még csak fekete hattyú sem kell. Bőven elég egy közepesen szürke is.
      Ez a "stratégia" pusztán vaktában csapkodás. Egy darabig (amíg a piac nem lő ki) működik, aztán beüt a krach.
      Ha nincs szerencséd, akkor hamar, ha "szerencsés" vagy, akkor később.
      Akkor is ezt mondanám, ha még 2 év múlva is hasonló statementet mutogatnál.

Az egészséges profitgörbe az ragyás, mert akceptálja a veszteséges trédeket is.
      A tükörsima profitgörbe maga a megtestesült hazugság, a szakadék szélén való táncolás.
      Ha pénzt akarsz kivenni ebből a stratégiából, akkor tedd azt, amit a #12-es poszt végefelé írtam.
      És először is próbálj szelektálni az instrumentumok között, kulcsszó: range.

Hozzászólás

Javítás: természetesen az előző posztomban így hangzott volna helyesen:
        Lefordítom magyarra, mit is csinálsz: "hú, most már akkora marhanagy minuszban vannak a longok (demo), hogy most már biztosan lehet longolni (live)!"
        Bocsi az elírásért.

Hozzászólás

Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Javítás: természetesen az előző posztomban így hangzott volna helyesen:
          Lefordítom magyarra, mit is csinálsz: "hú, most már akkora marhanagy minuszban vannak a longok (demo), hogy most már biztosan lehet longolni (live)!"
          Bocsi az elírásért.
          Így van nagy esésben veszünk és fordítva, eccerű😊

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Így van nagy esésben veszünk és fordítva, eccerű😊

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
            Te így csinálod, mert ahhoz nem kell sok tudás.

Hozzászólás

Te így csinálod, mert ahhoz nem kell sok tudás.
              Köszönöm a figyelmeztetést.

Hozzászólás

Az elmúlt hét stat. a képen.

Azok kedvéért akiket a SL hiánya zavart nekik az utolsó 4 hét USDJPY eredménye SL használatával: nyereség 669 pip, SL -341 pip = 328 pip. ha még a 6db csúszó SL-t(50 pip) is alkalmaztam volna, még plusz 294 pip.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Szia csoroparaszt,

Nagyon érdekes a stratégia, köszönöm szépen a megosztást és az ismertetést, nagyon informatívan leírtad és sok sikert az alkalmazásához.

Természetes hogy sok pozi beragad ez 1 éve kb 100 körül mozog de mivel ez demo ahol örülök annak ha sok pozi TP szintje mutat kb ugyanarra a szintre. Éles számlán erre a sok ugyanoda mutató TP-ből kiindulva nyitok SELL,BUY pozit. Tehát a demo pont arra való hogy ha valós számlán is alkalmaznám akkor lássam kidobott pénz lenne e az ablakon.
                  Szerény személyes véleményem, hogy a demo eredményeket fenntartással kell kezelni, sok mindent kihagynak, ami élőben megtörténik, főleg az MT4 tesztelő megbízhatósági fokát is kétségbe vonnám.

Gondolkoztál azon hogy élőben, éles pénzzel kipróbálod és összehasonlítod a tesztelt eredményekkel a valós eredményt?

Hozzászólás

Working...
                  X