Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia,

A journey szamlam meg mindig $5.000 korul mozog, hiszen jo ideje nem kotottem rajta uj trade-et. A problemam az, hogy nem nagyon van idom trade-el foglalkozni mostanaban, csak azokkal ahol nagyon szep strukturat latok, hosszabb tavra, hiszen daytrade tipusu mikromenedzsment nem smakkol. Megindult az elet az ingatlanfejlesztesi reszlegemben, oda kellett figyelmet szenteljek inkabb, de i'll be back

A tegnapi EU mozgas egyszeruen csak felfele ment... nagyon kis TF-en tredelhettel ahhoz, hogy azon 8 egymasutani szopod legyen...

Abbol amit irsz, hogy mar lassan "leszartad a nullaba huzast" arra kovetkeztetek, hogy a legtobb vesztod a 20-as szeriabol abbol szarmazott, hogy tul hamar huztad nullaba... nos, a nullaban kivett trade az nem veszto... hiszen a toke vedelme a legfobb egy kereskedo szempontjabol. Az, hogy leszarod a nullaba huzast es engeded kivegyen vesztoben, kapitalis bun. Igy elso hangzasra azt tanacsolom neked, hogy nezd at a strategiad valamint szamolj tagabb stoppokkal. De a legjobb elemzes az lenne, es ebben segitek, ha felteszel ide egy kepet a trade-jeiddel amiket a tegnap bekotottel, hol alltal be es hova tetted a stoppjaid, mind a 8 esetben. Megmondom hol tevedsz es hogyan keruld el a bajt a kovetkezokben.

Ennek az egesz journey vallalkozasnak mar elevi martingale szaga van, viszont adaptalva az eddig altalam elszenvedett maximalis veszto sorhoz, matematikailag. Viszont nem egy sprint, hanem inkabb maraton. Keves trade lesz bekotve, de hosszutavon tartva... Most erik par ilyen setup: az NGAS, a GA, az EU, az EJ, az UMXN stb.
    Ha nincs időd, akkor nem kell ezzel görcsölni.
    Fogod magad, elutalsz mindössze 30/60 vagy 120 dolcsit ide:
    http://automatedmt4indicators.com/5k...-live-account/

és a metarobi megcsinálja helyetted .....
    Ha meg nem jön össze a mutatvány, akkor max nyomod neki a refundot a paypalon.....
    Ja, hogy csak a 30/60 /120 dolcsit pereskedheted vissza....hát egy kis kockázatot azért vállalni kell Neked is az izgalomért
    de no para, nem volt még vesztő órája
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia,
      Nem, Camaro látta jól, fel is le is nyomtam, össze-vissza, mert úgy tekergett, mint egy giliszta. Mint írtam ilyen napok vannak, lesznek, aki azt állítja, hogy ilyet még nem fogott ki a hazudik. Másfelől meg simán újra fogom indítani, abszolút nem zavar. A cél a nagy lóvé, most jött egy nagyobb cunami és elmosta az épülő homokvárat, majd elkezdem elölről építeni. Mint írtam a cél a nagy homokvár, így egy alap elmosásával nem foglalkozom.

Martinra visszatérve, pont ma gondolkodtam róla, hogy ha mondjuk 0.25%-al indít valaki tradet, és azt duplázza ha bukik, akkor 8-9. bukta után nulláz, és valljuk be ez azért elég ritka... Kisebb számlával indítva simán lehet lapátolni, nem is értem miért ítélik el ennyire, főleg ha valakinek 4-5-nél több bukója nincs zsinórban. Tized százalékos indításnál még jobb az arány.

Hozzászólás

• Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Martinra visszatérve, pont ma gondolkodtam róla, hogy ha mondjuk 0.25%-al indít valaki tradet, és azt duplázza ha bukik, akkor 8-9. bukta után nulláz, és valljuk be ez azért elég ritka... Kisebb számlával indítva simán lehet lapátolni, nem is értem miért ítélik el ennyire, főleg ha valakinek 4-5-nél több bukója nincs zsinórban. Tized százalékos indításnál még jobb az arány.
        Inkább pszicho oldala kibírhatatlanXD. Van ismerősöm trader, aki szokott ráhígítani, igaz, max kétszer, utána dobja a pozit. De az nem forex. Ja, és pluszos masszívan a srác
        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha nincs időd, akkor nem kell ezzel görcsölni.
          Fogod magad, elutalsz mindössze 30/60 vagy 120 dolcsit ide:
          http://automatedmt4indicators.com/5k...-live-account/

és a metarobi megcsinálja helyetted .....
          Ha meg nem jön össze a mutatvány, akkor max nyomod neki a refundot a paypalon.....
          Ja, hogy csak a 30/60 /120 dolcsit pereskedheted vissza....hát egy kis kockázatot azért vállalni kell Neked is az izgalomért
          de no para, nem volt még vesztő órája
          Azért a robot is tévedHET
          https://youtu.be/fRj34o4hN4I?t=45s

Hozzászólás

• Felhozódott ez a martinozás, de meglepően nagy a csend....EQ sem válaszolt egyértelműen, hogy miért nem nyomja a bukók után duplával, ha 4-5 bukónál többje még sose volt. Egyedül Dávid véleményezte korrekten, hogy mentálisan van akadálya, és hogy a haverja masszívan pluszos vele. Most akkor két dolog lehet, vagy a többségnek jóval több sorozatos bukója jön, mint 5, vagy 5-nél kevesebb jön sorozatba, és így nincs rászorulva a duplázásra.

Hozzászólás

Felhozódott ez a martinozás, de meglepően nagy a csend....EQ sem válaszolt egyértelműen, hogy miért nem nyomja a bukók után duplával, ha 4-5 bukónál többje még sose volt. Egyedül Dávid véleményezte korrekten, hogy mentálisan van akadálya, és hogy a haverja masszívan pluszos vele. Most akkor két dolog lehet, vagy a többségnek jóval több sorozatos bukója jön, mint 5, vagy 5-nél kevesebb jön sorozatba, és így nincs rászorulva a duplázásra.
              Adok neked 9 vesztőt duplázva, nincs kötési és zárási díj a kalkulációban. A 10. kötés ''mindent vagy semmit'' nyerőbe 1/3 RR... megfordult a szerencse csökkented a letéted. Egyszerű, nem???
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Adok neked 9 vesztőt duplázva, nincs kötési és zárási díj a kalkulációban. A 10. kötés ''mindent vagy semmit'' nyerőbe 1/3 RR... megfordult a szerencse csökkented a letéted. Egyszerű, nem???
                Viszont, ha a letét dupláját emeled meg, nem % szerint, mint a fenti Pldöben, akkor 8 vesztő után nincs duplázási lehetőség
                De igy jobban néz ki, nem?
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  NEm rossz, de 1:3 rr nem feltétlen jön be mindig, ha nyersz. Ettől függetlenül nem rossz, viszont a lényeg és hangsúly azon van, hogy aki 4-nél többet soha nem bukott sorozatban, az miért nem nyomja így?

Hozzászólás

NEm rossz, de 1:3 rr nem feltétlen jön be mindig, ha nyersz. Ettől függetlenül nem rossz, viszont a lényeg és hangsúly azon van, hogy aki 4-nél többet soha nem bukott sorozatban, az miért nem nyomja így?
                    Ha valaki nem ismeri fel, hogy mit is mutat a chart annyi vesztő után és nem ismeri fel a hullámot, hogy mikor álljon fel a deszkára - az inkább válassza a gördeszkát

Hozzászólás

• Kérdés, hogy brókerbácsikacskácska mit szól ilyen martin-triplázás-10x-ezésekhez...

(Volt már itt olyan sales, aki szerint "kis pénzzel ne akarjuk sokat keresni"...)

Hozzászólás

Kérdés, hogy brókerbácsikacskácska mit szól ilyen martin-triplázás-10x-ezésekhez...

(Volt már itt olyan sales, aki szerint "kis pénzzel ne akarjuk sokat keresni"...)
                        Nem szól az semmit, megrángatja a potenciómétert és annyi a pozidnak meg sem látszik egy órás gyertyán

Hozzászólás

Felhozódott ez a martinozás, de meglepően nagy a csend....EQ sem válaszolt egyértelműen, hogy miért nem nyomja a bukók után duplával, ha 4-5 bukónál többje még sose volt. Egyedül Dávid véleményezte korrekten, hogy mentálisan van akadálya, és hogy a haverja masszívan pluszos vele. Most akkor két dolog lehet, vagy a többségnek jóval több sorozatos bukója jön, mint 5, vagy 5-nél kevesebb jön sorozatba, és így nincs rászorulva a duplázásra.
                          Szia Etna!

Adóbevallási határidő van, talán ezért a nagy csend!

Ami a martinos felvetésedet illeti az első gondolatom az volt, hogy ez valójában nem is martingale. Legalábbis abban az értelemben, hogy a klasszikus metódusban a ráduplázásokkal az eredeti tétnek megfelelő nyereség elérése a cél, egyugyanazon mozgásra építve, bízva abban, hogy előbb vagy utóbb jön egy retracement. Ezzel szemben -ha jól értem az általad elmondottakat, akkor- Te egymástól független, akár eltérő termékekben vesztés esetén duplázódó kockázattal felvett pozíciókról beszélsz. Mivel ha jól emlékszem a Te specialitásod a skalp, az ötleted kapcsán egy pro és egy kontra jutott az eszembe. Mellette szól, hogyha mondjuk 2-3 RR-es tradek kockázat duplázásával szeretnéd visszanyerni a korábbi vesztőt, akkor ezt egyre rövidebb célárakkal megteheted, illetve ha továbbra is maradsz a piaci jel determinált exitnél, akkor nem csak az addigi bukót nyered vissza, de egyre vastagabb föle is lesz a profitnak. Másrészről ha tényleg skalpolsz, és a találati arányod is az írottaknak megfelelően jó nem biztos, hogy ez mégis kifizetődő, hisz 0,25 lotos pozikkal kell induljál újra és újra, míg a skalp specialitása inkább a kis stop, nagy pozi kombó. Másképp megfogalmazva: a jó pozikon csak 0,25 lottal nyersz (azaz negyed/nyolcad akkorával mint normál esetben), utána meg futsz a pénzed után egyre nagyobb kockázatot felvéve. A másik potenciális gyenge pont (lehet) a módszerben, az egyre nagyobb pozíciók felvételének kényszere. Ennek egyik hátulütője a pszihó, amit már Dávid is mondott, ezt én további két gyenge ponttal egészíteném ki. 1. Persze abszolút bróker függő, de bőven előfordulhat, hogy 5-10-15 lotnál már tágul a spread, növekszik a slippage, gyakoribb az árújrajegyzés. Ez egy kis stoptávú skalp strati esélyeit önmagában is képes lenullázni. 2. Egy tízezres számlán 0,25 lottal indított sorozat esetén már a 6. körben 8% a risk az addigra megfogyatkozó egyenlegre vetítve. Ha C@maro mester példa táblázatával ellentétben mi nem csak elméleti, hanem a bróker által ténylegesen elvárt letét és költség igénnyel kalkulálunk és maradunk az eredeti 5 pipes stop feltételezésnél a 8% valójában 15 lot bekötését igényli, mely 200-as tőkeáttétel mellett lényegében az utolsó kör, amit még ténylegesen megnyithatunk. (az elvileg kalkulált 8 körrel szemben) Ha ez nem jön be, akkor game over. 6-os vesztő széria meg azért nem az az elképzelhetetlen kategória és ha ez bukik, akkor minden, így az addigi nyereségek is mennek a lecsóba.

Persze, lehet hogy valamit elszámoltam, félreértettem, benéztem, de pillanatnyilag a fejem adózási teendőkkel van tele...

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szia Etna!

Adóbevallási határidő van, talán ezért a nagy csend!

.
                            0.25 nem a lot, Camaro képén az a kezdeti kocka százalékban, 0.25 % , direkt, hogy minél tovább tartson a duplázási lehetőség, ha buksz. Másrészt én nem csak skalpolok, simán kötök óráson is, vagy napin, nem ez a lényeg, hanem maga az egyéni statisztika, 5-öt még nem bukott valaki sorozatban, az adja magát a martin gondolata, mert 5-öt nem bukott még az nm jelenti azt, hogy nem nullszaldós, vagy 50%-nál akár rosszabb is lehet a találati aránya. Tehát a találati arány egy szám, ami rengeteg tradet foglal magában, ez hullámzik, simán lehet egy 70% ta-ból egy olyan sorozat, ami hoz 7-8 buktát. Ez benne van ahogy írod a pakliban.És a 70% sem stabil, mert nekem is volt 80%-is, örültem is a fejemnek, de később a piac adott egy pofont, és lement 40-re... Szóval a t.arány is úgy hullámzik, mint az árfolyam, kinek hamarabb, kinek később, de ha csak átmenetileg is de le fog menni akár 50 alá is. Én alapjába véve 1RR-rel gondolkodtam, hogy azzal működne e egy ilyen martinozás. Mondjuk erősebb jelekre rámenve elég izgi még belegondolni is.

Hozzászólás

Felhozódott ez a martinozás, de meglepően nagy a csend....EQ sem válaszolt egyértelműen, ...
                              + azért is nagy a csend, mert ezen a fórumon az ilyen stratégiák ördögtől valók. Nem professzionális. És ezt nem cinikusan értem.

Az, hogy martingale, nemcsak a szó eredeti értelmében használható, rettenetesen sokféle variációja létezik a rákötősdinek. Az eredeti marti tiszta őrültség, szerintem is, de amit arra fel lehet építeni, már nem feltétlenül.

Hozzászólás

0.25 nem a lot, Camaro képén az a kezdeti kocka százalékban, 0.25 % , direkt, hogy minél tovább tartson a duplázási lehetőség, ha buksz. Másrészt én nem csak skalpolok, simán kötök óráson is, vagy napin, nem ez a lényeg, hanem maga az egyéni statisztika, 5-öt még nem bukott valaki sorozatban, az adja magát a martin gondolata, mert 5-öt nem bukott még az nm jelenti azt, hogy nem nullszaldós, vagy 50%-nál akár rosszabb is lehet a találati aránya. Tehát a találati arány egy szám, ami rengeteg tradet foglal magában, ez hullámzik, simán lehet egy 70% ta-ból egy olyan sorozat, ami hoz 7-8 buktát. Ez benne van ahogy írod a pakliban.És a 70% sem stabil, mert nekem is volt 80%-is, örültem is a fejemnek, de később a piac adott egy pofont, és lement 40-re... Szóval a t.arány is úgy hullámzik, mint az árfolyam, kinek hamarabb, kinek később, de ha csak átmenetileg is de le fog menni akár 50 alá is. Én alapjába véve 1RR-rel gondolkodtam, hogy azzal működne e egy ilyen martinozás. Mondjuk erősebb jelekre rámenve elég izgi még belegondolni is.
                                Szia!

Köszi a gyors választ.

Mégegyszer nekifutok, mert vszeg kicsit belekavarodtam. Oké, nem skalp, fogtam. Alap esetben egy trader 1-2-5 százalék kockázattal tolja. Tegyük fel, hogy szupermen az illető és csak minden harmadik tradje vesztő. (nullás trade nem számít) Ez azt jelentené, hogy ha mondjuk konzervatívan 1%-kal 1:1 RR-re megy, akkor mire jön a bukó már (elvben) van (lehet) 2% profitja. Ha ekkor kezdene martinozni, akkor bajban van, hisz ha erről a szintről kezd el duplázni (1% risk) a negyedik körben már 16%-kot kellene feltenni. Necces. Ha ekkor lép vissza a 0,25 lotos elvben fenntartható(bb) martinos rajtkockára, akkor csak 1:4 RR mellett ér vissza „nullába”. Viszont, ha már az elejétől nem 1, hanem csak 0,25 százalék riskkel indul, akkor a két nyerő is csak 0,5% profitot ér, ami 1,5%-kal kevesebb, mint amit egyébként elérhetett volna. Szóval az előző posztban megfogalmazott technikai problémák mellett nekem van némi elvi fenntartásom is a konstrukcióval szemben.

Mi a vélemény(ed)?

Hozzászólás

Working...
                                X