Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    + azért is nagy a csend, mert ezen a fórumon az ilyen stratégiák ördögtől valók. Nem professzionális. És ezt nem cinikusan értem.

Az, hogy martingale, nemcsak a szó eredeti értelmében használható, rettenetesen sokféle variációja létezik a rákötősdinek. Az eredeti marti tiszta őrültség, szerintem is, de amit arra fel lehet építeni, már nem feltétlenül.
    Jól beszélsz, ez az igazi ok.

Már korábban is látszott C@maró chartjain a "megbocsátható martingale" elv alkalmazása.
    Nem véletlen hogy legtöbb esetben már azoknak a (összevont) poziknak a képét láttuk amit elkezd managelni, vagy már plusszba van húzva.

Mt4-en ez élből látszana, mt5-ön és hasonlókon pedig ugye nem.

Jól csinálja a mester!

Egyébiránt jó gondolkodási lehetőség egy új irányra, hogy bekötök valamit, aztán -1R bukó, utána megint bekötök ugyanazon a charton, ugyanarra később és újra -1R bukó, majd a harmadikra bejön és +2R-t számolok pl.

Ez valóban úgy is kivitelezhető hogy úgy nyitom a másodikat, hogy előtte nem zárom az elsőt, hanem hagyom függő vesztőben.
    Minden csak attól függ hogy mi a veszteség keretem maximuma, vagyis hogyan osztom be a pénzt a számlámon.
    Játék a számokkal, semmi más.
    Végeredményben pedig abszolut jó lehet, ha észnél van az ember, akkor amikor meg kell hozni a nehéz döntést, relatív nagyon ritkán, amikor totál megváltozik egy termék mozgása...

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szia!

Köszi a gyors választ.

Mégegyszer nekifutok, mert vszeg kicsit belekavarodtam. Oké, nem skalp, fogtam. Alap esetben egy trader 1-2-5 százalék kockázattal tolja. Tegyük fel, hogy szupermen az illető és csak minden harmadik tradje vesztő. (nullás trade nem számít) Ez azt jelentené, hogy ha mondjuk konzervatívan 1%-kal 1:1 RR-re megy, akkor mire jön a bukó már (elvben) van (lehet) 2% profitja. Ha ekkor kezdene martinozni, akkor bajban van, hisz ha erről a szintről kezd el duplázni (1% risk) a negyedik körben már 16%-kot kellene feltenni. Necces. Ha ekkor lép vissza a 0,25 lotos elvben fenntartható(bb) martinos rajtkockára, akkor csak 1:4 RR mellett ér vissza „nullába”. Viszont, ha már az elejétől nem 1, hanem csak 0,25 százalék riskkel indul, akkor a két nyerő is csak 0,5% profitot ér, ami 1,5%-kal kevesebb, mint amit egyébként elérhetett volna. Szóval az előző posztban megfogalmazott technikai problémák mellett nekem van némi elvi fenntartásom is a konstrukcióval szemben.

Mi a vélemény(ed)?
      Ha ekkor kezdene martinozni, akkor bajban van, hisz ha erről a szintről kezd el duplázni (1% risk) a negyedik körben már 16%-kot kellene feltenni. -ezt most én nem értem gondolom elszámoltál 1 kört
      ... bocs Zoli a topicod bántalmazásáért

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia!

Köszi a gyors választ.

Mégegyszer nekifutok,
        Mi a vélemény(ed)?
        De megint lotot írtál mester, pedig az %. 0.25% az első kocka. Így kitolja 6-ról 8-ra a bukósort, amit elbír kb. a számla. Másrészt írtam is , hogy én 1RR-el számolok, egy ilyen szisztemnél kellene martinak helytállnia, persze nem az örök időkig, hanem egy ésszerű mm-et mellétéve. És alap hogy egy kis számlával indítani, és azt felszilajozni(TM, R, All Rights Reserved.).

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Viszont, ha a letét dupláját emeled meg, nem % szerint, mint a fenti Pldöben, akkor 8 vesztő után nincs duplázási lehetőség
          De igy jobban néz ki, nem?
          Ez nekem úgy jön át, hogy van az első trade, ez 9 részből áll, és ennek az R értéke összesen 1000 pénz. Ennyi is van a számlán, nem több.

A második trade a 10 sorszámú.
          1450 pénzes számlán 1450 egység a Risk, 1 trade, utána nincs tovább.

A harmadik trade a 11-es, 5800-as számlán, 50%-os riskkel.

stb...stb...

Az első trade kimenetelének esélye elég magas hogy plusszban fog záródni, hiszen martingallel jó esetben 9-es rányitás átlagártól csak elmegy jó irányba. (attól függ milyen sűrűn nyitod).

A második trade kimenetelének elvi esélye 50%-os, ami végül is nem igaz, mert nem tudjuk hogy a számlán hol van a bróker stop, csak azt tudjuk hogy a TP az +4350 pénznyire van.
          Tehát szerintem ennek a nyerési esélye elég alacsony.

A harmadik trade (11-es) esélyei már nyilván jobbak, de tudni kell hozzá a stopout szintet és hogy kb mennyire van ehhez képest a TP, illetve az is lényeges hogy van-e valami konkrét trend, minta, akármi, ami megy egy irányba mint a szög...

Szerintem te úgy játszod ezt, hogy van egy közepesen méretű számla, pl. 100,000 euró.
          Csinálsz kis egységeket, mondjuk 5,000-es elvi csomagokat, amiben kötögeted az egyes termékeket. Ez már így élből akár 20 termék.
          Aztán ha néha "átlóg" a dolog egy másik csomagba, mert kell a letét, akkor az belefér.
          Az esetek nagy részében meg futja az 5,000.- ből.

Találati arányod így gyakorlatilag lehet 100% is, simán.
          És különösebben kockázatosnak sem érzem a dolgot, mindamellett hogy megvan az egységnyi kockázat, ami azért nem feltétlen alacsony, de nem is megterhelő a sok nyerő trade miatt.

E mellé még egy normális elemzés, irány meghatározás, struktúra felismerés és már ok is a dolog.

Ja, és megint oda lyukadunk ki, hogy stratégiához a brókert! Mert ehhez ugye a legideálisabb bróker a legjobb, különben sok az álló pénz a számlán mindig.

Nagyot tévedek?

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Jól beszélsz, ez az igazi ok.

Már korábban is látszott C@maró chartjain a "megbocsátható martingale" elv alkalmazása.
            Nem véletlen hogy legtöbb esetben már azoknak a (összevont) poziknak a képét láttuk amit elkezd managelni, vagy már plusszba van húzva.

Mt4-en ez élből látszana, mt5-ön és hasonlókon pedig ugye nem.

Jól csinálja a mester!

Egyébiránt jó gondolkodási lehetőség egy új irányra, hogy bekötök valamit, aztán -1R bukó, utána megint bekötök ugyanazon a charton, ugyanarra később és újra -1R bukó, majd a harmadikra bejön és +2R-t számolok pl.

Ez valóban úgy is kivitelezhető hogy úgy nyitom a másodikat, hogy előtte nem zárom az elsőt, hanem hagyom függő vesztőben.
            Minden csak attól függ hogy mi a veszteség keretem maximuma, vagyis hogyan osztom be a pénzt a számlámon.
            Játék a számokkal, semmi más.
            Végeredményben pedig abszolut jó lehet, ha észnél van az ember, akkor amikor meg kell hozni a nehéz döntést, relatív nagyon ritkán, amikor totál megváltozik egy termék mozgása...
            A P500-on lehetetlen a pozíciók összevonása. Minden trade külön látszik, még abban az esetben is, ha részzárást alkalmazok, mert a fennmaradó rész új szerződés alatt fut, csak a nyitási idő marad a ráeső martinnal.

Hozzászólás

A P500-on lehetetlen a pozíciók összevonása. Minden trade külön látszik, még abban az esetben is, ha részzárást alkalmazok, mert a fennmaradó rész új szerződés alatt fut, csak a nyitási idő marad a ráeső martinnal.
              Akkor keverem a chartodat valami másik bróker felülettel.
              Nem ismerem a+500-at, de úgy tűnt mt5-höz hasonló.

Hozzászólás

Akkor keverem a chartodat valami másik bróker felülettel.
                Nem ismerem a+500-at, de úgy tűnt mt5-höz hasonló.
                A cTradert használom elemzésre és rajzolásra, az eddigi legmegbízhatóbb felület rajzra. Kötni itt életveszélyes, mert 1ik pillanatról a másikra akár 10xese is lehet a martinköv, még jó, hogy mutatja, de a beadott megbízásod megnyitása az tánc a borotvapengén... meg aztán itt találhatók a Kavan a világ legjobb árai egyszerre a legmagasabb vételi ötvözve a legalacsonyabb eladási árral 6 sávos autósztrádányi spreeddel ... de megy éjjel is a DAX!!!

Hozzászólás

A cTradert használom elemzésre és rajzolásra, az eddigi legmegbízhatóbb felület rajzra. Kötni itt életveszélyes, mert 1ik pillanatról a másikra akár 10xese is lehet a martinköv, még jó, hogy mutatja, de a beadott megbízásod megnyitása az tánc a borotvapengén... meg aztán itt találhatók a Kavan a világ legjobb árai egyszerre a legmagasabb vételi ötvözve a legalacsonyabb eladási árral 6 sávos autósztrádányi spreeddel ... de megy éjjel is a DAX!!!
                  Lemaradt a kép
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

Lemaradt a kép
                    Ennyi vonalat...Jó hogy nem kérnek érte felárat C-tradernél a szoftverhasználatért.

Kamu-cash-DAX

Hozzászólás

Ez nekem úgy jön át, hogy van az első trade, ez 9 részből áll, és ennek az R értéke összesen 1000 pénz. Ennyi is van a számlán, nem több.

A második trade a 10 sorszámú.
                      1450 pénzes számlán 1450 egység a Risk, 1 trade, utána nincs tovább.

A harmadik trade a 11-es, 5800-as számlán, 50%-os riskkel.

stb...stb...

Az első trade kimenetelének esélye elég magas hogy plusszban fog záródni, hiszen martingallel jó esetben 9-es rányitás átlagártól csak elmegy jó irányba. (attól függ milyen sűrűn nyitod).

A második trade kimenetelének elvi esélye 50%-os, ami végül is nem igaz, mert nem tudjuk hogy a számlán hol van a bróker stop, csak azt tudjuk hogy a TP az +4350 pénznyire van.
                      Tehát szerintem ennek a nyerési esélye elég alacsony.

A harmadik trade (11-es) esélyei már nyilván jobbak, de tudni kell hozzá a stopout szintet és hogy kb mennyire van ehhez képest a TP, illetve az is lényeges hogy van-e valami konkrét trend, minta, akármi, ami megy egy irányba mint a szög...

Szerintem te úgy játszod ezt, hogy van egy közepesen méretű számla, pl. 100,000 euró.
                      Csinálsz kis egységeket, mondjuk 5,000-es elvi csomagokat, amiben kötögeted az egyes termékeket. Ez már így élből akár 20 termék.
                      Aztán ha néha "átlóg" a dolog egy másik csomagba, mert kell a letét, akkor az belefér.

És különösebben kockázatosnak sem érzem a dolgot, mindamellett hogy megvan az egységnyi kockázat, ami azért nem feltétlen alacsony, de nem is megterhelő a sok nyerő trade miatt.

E mellé még egy normális elemzés, irány meghatározás, struktúra felismerés és már ok is a dolog.

Ja, és megint oda lyukadunk ki, hogy stratégiához a brókert! Mert ehhez ugye a legideálisabb bróker a legjobb, különben sok az álló pénz a számlán mindig.

Nagyot tévedek?
                      Ezzel én igy nem foglalkoztam, azt a 2 verziót csak gyorsan összeprogramoztam Excelben Etna 5lete alapján és az en elgondolásom szerint. Hasonlót alkalmaztam 3-4 éve és bizony majdnem 100%os találattal, ha a bukót fedezni tudtam nyerővel, hogy a végeredmény plusszos legyen. Soha sem használtam ilyen R/R számításokat és az nem is érdekel továbbra sem. A rizikót megtanultam elviselni a 28 évnyi vállalkozás alatt, mikor milliós értékeket adtunk ki 50-80e nyereséggel 2 hét fizetési határidővel, ami soxor 30-60 napra is kitolódott. Tehát itt mennyi volt az R/R faktor??? főleg, hogy nekem a 25%-os Áfát be kellett fizetnem, ha fizettek, ha nem!
                      De mindjárt időt szakítok az általad felvetett megállapítás elemzésére, mert nagyon jól gondolod.

Hozzászólás

• A martinozásnak sok hátulütője van, lehet korlátolt vagyok, de maradjunk az eredeti martinozásnál, az az hogy az előző "tétet" duplázzuk.

Ahogy Etna írta és 0.25%-al kezdünk akkor 8 lépésünk van a végéig.

Már az is kétséges, hogy van olyan stratégia ami nem produkál 8 vesztőt egyhuzamban, de ha létezne is ilyen akkor is 400 nyerőre lenne szükségünk ahhoz, hogy felduplázzuk a számlát.

Tekintettel arra, hogy ezt viszonylag kis számlával kéne csinálni, így nem sok teteje van a további vizsgálódásnak.

Hozzászólás

Nagyot tévedek?
                          Ezzel igy en egyet tudok erteni.

Pont azt akartam irni Etna-nak valaszkent, hogy csak azert nem allok neki martinozni, mivel a szamlam megengedi, hogy nagyobb poziciokat nyissak, hosszabb tavra, relativ tag SL-al kombinalva, igy a profitom akkora, kis kockazat mellett, hogy egyszeruen nincs szuksegem egy martingale tipusu strategiaval jaro plusz kockazat stressznovelo hatasara. A journey szamla teljesen mas tal teszta, azt nem stresszkent kezelem, hiszen $1000 a realis riziko rajta ami elenyeszo. Ha lesz rajta par 100k lehet majd maskepp fogom felfogni, de most erre egyelore nem gondolok.

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A martinozásnak sok hátulütője van, lehet korlátolt vagyok, de maradjunk az eredeti martinozásnál, az az hogy az előző "tétet" duplázzuk.

Már az is kétséges, hogy van olyan stratégia ami nem produkál 8 vesztőt egyhuzamban, de ha létezne is ilyen akkor is 400 nyerőre lenne szükségünk ahhoz, hogy felduplázzuk a számlát.

Tekintettel arra, hogy ezt viszonylag kis számlával kéne csinálni, így nem sok teteje van a további vizsgálódásnak.
                            Az en strategiam, amiota kidolgoztam es hasznalom, meg nem produkalt 5 vesztot egy sorozatban, 4-et is, ha jol emlekszem csak egyetlen egyszer, szemelyes hiba miatt, nem pedig strategiai hianyossag miatt... az atlagos W/L arany, ha a BE-eket nem szamolom, 70% feletti. A min. R/R tredenkent 1:3, de volt mar pelda 1:42-re is, lezart trade es kivett profitos pozi leven. Siman lehet vele martingale-ezni.

Ezert inditottam el ezt a journey szamlat, hogy lassam elesben mit lehet vele termelni egy kis szamlarol... mert elmeletileg ugyanazt tudna egy nagy szamlaval is, aranyosan... annyi a modositas a pur martingale-el szemben, hogy nem a vesztok utan duplazok, hanem jol definialt equity szintek elerese utan, amit ugy szamolok ki, hogy min. 5x nagyobb legyen az equity mint a felvallalt kockazat/trade. Hiszen 5-ot nem buktam meg soha sorozatban, igy a szamlat sem fogom lenullazni, valoszinuleg...

Hozzászólás

• deimos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A martinozásnak sok hátulütője van, lehet korlátolt vagyok, de maradjunk az eredeti martinozásnál, az az hogy az előző "tétet" duplázzuk.

Lehet hogy nem is az "eredeti" martinozás az ami működőképes.
                              Meg az is lehet hogy nem is a duplázás a jó megoldás.
                              Nem tudom, nem vagyok ebben nagy szakértő.
                              Én abban látom a rövidebb távú, ellenben busás megtérülést, amikor egy "martin" jelleggel elkezdett tradet manageled egy jó ideig és akár 1 tradeben megkeresed az adott kockázatodat, akár egy "számlányi" kockázatot.

Egyébként Moncsicsi véleményére kíváncsi lennék, mert van egy olyan érzésem hogy sok hasznosat tud erről a területről, de valami oknál fogva bölcsen hallgat.

Hozzászólás

A rizikót megtanultam elviselni a 28 évnyi vállalkozás alatt, mikor milliós értékeket adtunk ki 50-80e nyereséggel 2 hét fizetési határidővel, ami soxor 30-60 napra is kitolódott. Tehát itt mennyi volt az R/R faktor??? főleg, hogy nekem a 25%-os Áfát be kellett fizetnem, ha fizettek, ha nem!
                                Na ezt pontosan tudom hogy mit takar.
                                Soha többet kereskedelem, meg többszázmilliós árukészlet, meg kintlévőség, körbetartozás, halasztott fizetés, árubeszerzésnél előre fizetés, áfabefizetés, alkalmazottak, stb...
                                Próbálom még az emlékét is elfeledni.
                                Megértelek.

Hozzászólás

Working...
                                X