Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    GBPAUD update:

Megvan a long trade targetje. Aki idaig tartotta, az ugyesebb volt mint en, hiszen en csak a felet fogtam meg a mozgasnak, tehnikai okok miattpedig mar nem volt hely ahol visszaszalljak a longba. De jo volt, eljen hullamelmelet!

[ATTACH]12874[/ATTACH]

A mostani market sentiment pedig bullish, mindenki felfele varja. Pont mint a long trade eseteben, amikor mindenki lefele varta mar, most is itt az ideje ellentetesen gondolkozni = hullamelmelet szempontjabol latni a strukturat.

Es en most nezem igazan a chartot keresve egy sell setup-ot, hiszen ha ebbe shortba allok es megindul, az nagyon sokat fog menni lefele = PROFIT.

Mint a long eseteben, varjunk egy kis belso divergenciat az utolso hullamban es en eladom ezt hosszu tavra.
    Megy a GA-lambom szépen felfele... milyen jó, hogy nem hallottam az ujjongásod még képes lettem volna kilépni 1,8 alatt a longból

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Megy a GA-lambom szépen felfele... milyen jó, hogy nem hallottam az ujjongásod még képes lettem volna kilépni 1,8 alatt a longból
      Ha tartottad a GA-t longba, akkor az egy szuper trade lett... elismeresem! Engem meglepett cseppet ez az agressziv felfele menet, amit longban kerestem annak felet vissza is adtam. C'est la vie... A napi struktura a szememben nem valtozott, de mindig meglep a running flat, mint mar annyiszor mondtam... valahogy meg nem talaltam ra hatekonyan lekereskedheto strategiat amikor masra varsz es ez lesz belole. Szerencsere ez a kivetel es nem a szabaly.

Amit nezek az a JPY parosok felfele: UJ, CHFJ, EJ. Amit nezek lefele: UCAD, ECHF. Ezekben latok hosszabb tavu potencialt. A JPY parosokon egy szep oras bullish flag es lehet longba lepni, ahogy kitort az elozo oras csucs folott, lehet BE-be tenni es hagyni menni. Ha szerencsesek vagyunk, ez lesz a felfele mozgas hosszabb tavon. Ha nem vagyunk annyira szerencsesek, akkor meg lesz egy-ket lefele kisebb spike de aztan mindenkeppen felfele az irany. Arrol meg nem kellene lemaradni.

Hozzászólás

• Bekotottem egy gyors trade-et a GA-n, visszahoztam a vesztesegemet amit a short miatt szenvedtem el, zartam is a poziciot ahogy atutotte az aljat.

Click image for larger version

Name:	GA recover.png
Views:	1
Size:	98,7 KB
ID:	159879

Szep haromhullamu korrekcio. Hagyhattam volna a shortot BE-ben, hiszen lefele nagyobb utat varok mint felfele, de ebben a lenyeg nem a hosszutavu gondolkodas volt, hanem a gyors C hullam altal profitot termelni, vagy veszteseget visszanyerni.

Hozzászólás

Bekotottem egy gyors trade-et a GA-n, visszahoztam a vesztesegemet amit a short miatt szenvedtem el, zartam is a poziciot ahogy atutotte az aljat.

[ATTACH]12899[/ATTACH]

Szep haromhullamu korrekcio. Hagyhattam volna a shortot BE-ben, hiszen lefele nagyobb utat varok mint felfele, de ebben a lenyeg nem a hosszutavu gondolkodas volt, hanem a gyors C hullam altal profitot termelni, vagy veszteseget visszanyerni.
          És szerinted ez ''még'' a C hullám volt? A C hullám után folytatódik a trade a hullám irányába, nem?

Hozzászólás

És szerinted ez ''még'' a C hullám volt? A C hullám után folytatódik a trade a hullám irányába, nem?
            Ha jobban megnezed a chartot amit posztoltam, akkor lathatod, hogy ezen a kis TF-en, az a haromhullamu korrekcio ami ugymond ABC hullamokbol all, ennek a harmadik, lefele iranyulo C hullamat kereskedtem le. Kivettem a profitot hiszen egy ABC utan egy ujabb csucs kell(ene) kovetkezzen. Igy kell kis TF-en kereskedni, ezek kozul is a preferenciam a C hullam korrekcion belul, vagy 3-as hullam impulzuson belul.

Egy C hullam utan pedig a korrekcio be kell(ene) fejezodjon, igy a varhato mozgas a C hullammal ellentetes lesz... ezert is a profit taking ha a C-re hajtottal.

Hozzászólás

Ha jobban megnezed a chartot amit posztoltam, akkor lathatod, hogy ezen a kis TF-en, az a haromhullamu korrekcio ami ugymond ABC hullamokbol all, ennek a harmadik, lefele iranyulo C hullamat kereskedtem le. Kivettem a profitot hiszen egy ABC utan egy ujabb csucs kell(ene) kovetkezzen. Igy kell kis TF-en kereskedni, ezek kozul is a preferenciam a C hullam korrekcion belul, vagy 3-as hullam impulzuson belul.

Egy C hullam utan pedig a korrekcio be kell(ene) fejezodjon, igy a varhato mozgas a C hullammal ellentetes lesz... ezert is a profit taking ha a C-re hajtottal.
              Értem én, hogy mit mondsz, de szerintem a C hullám az a téglalapban kezdődött és ott is ért véget. Most vagyunk a shorthullám 1. hullámának a korrekciós részén.
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

Értem én, hogy mit mondsz, de szerintem a C hullám az a téglalapban kezdődött és ott is ért véget. Most vagyunk a shorthullám 1. hullámának a korrekciós részén.
                Ezt ne haragudj de nem ertem... hogyan kezdodott es ert is veget ugy, hogy meg ugyanaz a hullam meg mindig megy lefele? ... valahol veget fog erni, de meg nem ert veget, hiszen meg akkor sem volt vege amikor en kivettem a profitot... de mint mondtam, az en profittaking-emnek vesztesegvisszaszerzesi okai voltak, maskepp hagytam volna, hogy menjen tovabb...

Amugy ez lassan longra fog fordulni...

Hozzászólás

Akkor most vond is le a kovetkezteteseket... tiszta mostanra, hogy ez egy ABC korrekcio volt eddig... a C hullam profitjat ki kellett venni, hogy longra allj meg egy felfele impulzusra. Ilyenek a strukturak.

Hozzászólás

Akkor most vond is le a kovetkezteteseket... tiszta mostanra, hogy ez egy ABC korrekcio volt eddig... a C hullam profitjat ki kellett venni, hogy longra allj meg egy felfele impulzusra. Ilyenek a strukturak.
                    Nekem nyóóóóc
                    A kék csiknál nyitott pozim él
                    A piros csiknál nyitott pozit zártam a sárga csíknál - mert a struktura a kék körben nem azt rajzolta, amit amit vártam az 1. hullám befejezésére.
                    A zöldet most nyitottam a fordulónál - figyelem a 2. hullám korrekciós befejeztét!
                    Tudom, neked mint profi EW-snek ez taliánul van
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• USDCAD szcenario.

Name:	USDCAD 4h sell setup.jpg
Views:	2
Size:	195,6 KB
ID:	159905

Hozzászólás

• Kiszurtam meg egy jo trade lehetoseget, a GBPNZD shortot. A szep benne az, hogy siman fel tudok allitani egy olyan szcenariot amelyben az NZDUSD emelkedik es a GBPUSD esik, strukturak alapjan, ez azt jelentene, hogy a GBPNZD nagyon esik, pont arra a C hullamra amit berajzoltam.

Name:	GBPNZD sell setup.png
Size:	141,5 KB
ID:	159937

1300 pip koruli a target, de a mostani SL miatt ami 300 pip, kell meg varni kicsit amig egy squeezben torkollik a mostani felmenetel es akkor eladni, igy javithato az R/R vagy megvarni az elso impulzust lefele es az elso korrekcio utan beallni, igy is javithato az SL szint, hiszen nem a nagy csucs fole helyezed, hanem az elso lefele impulzus fole. Ha setup-ot ad, bekotom.

Hozzászólás

• A USDJPY-n most buy setup van, orason a beallo. Ez az elvaras:

Name:	USDJPY buy setup.png
Size:	115,1 KB
ID:	159938

Hozzászólás

• Hullamelmelet alapu strukturaelemzo gondolkodasmod, az egyetlen olyan nekem eddig bevalt tehnikai elemzesi eszkoz amivel pontosan elorelathato a jovo barmilyen kereskedheto instrumentumon. Nagy szavak lennenek ezek? Dontse el mindenki sajat maganak... Miert fontos piaci elony az, ha elorelatjuk mi fog tortenni? Ezt is dontse mindenki maga el... Ime egy gondolatmenet es hogyan latod az altalanos kepet elore amikor a struktura-latasod ki van mar alakulva:

1. Egy bizonyos pillanatban tettem egy elorejelzest az S&P500-on. Ez az elorejelzes harom egymasutani impulziv hullamot vetett elore, igy nezett ki:

Name:	SP500 16.02.2018.png
Views:	2
Size:	109,5 KB
ID:	159988

A gondolatmenet ezen elorejelzes hata mogott, strukturakban gondolkodva, egyszeru volt:

Name:	Screen Shot 3-25-2018 at 10.41 AM.jpg
Size:	190,7 KB
ID:	159989

Hosszas varakozas utan, bull trendben, kaptunk vegre egy komolyabb impulzust lefele, ez volt az I, ami utan meg egy impulzust, az I-t es utana meg egy impulzust, az I-t... majd egy korrektiv strukturat, a K-t... Strukturakban gondolkodva, az esetek mindegyikeben, ezek 3-as vagy 5-os hullamzasban fordulnak elo, igy minden I impulzusnak + K korrekcionak kell legyen minimum egy impulziv I tarsa (vagy meg pluszban egy K es egy I), ami kiegesziti a strukturat. Tehat a minimum elvaras a mi esetunkben az volt, hogy kapunk egy I-t aztan egy I-t es vegul egy I-t ... ertheto?

Amit elore nem tudtam, csak sejtettem, az az, hogy az I hol fog vegzodni, atuti az elozo I aljat, vagy sem, mielott I-re fordulna... hiszen strukturailag megvan az eselye egy expanded flat-nek is es egy running flat-nek is (mint esetunkben ahogy lett)... mivel az alj tul lent volt, igy a runningnak adtam nagyobb eselyt... es meg is tredeltem.

2. Azt mar tudjuk, hogy mi lett a vegkimenetel:

Name:	Screen Shot 3-25-2018 at 10.43 AM.jpg
Size:	179,4 KB
ID:	159990

Megkaptuk az I-t ami kiteljesitette az I+K+I strukturat. Ez az I+K+I = K. Utana az I kiteljesitette az I+(I+K+I)+I = I+K+I strukturat. Ez volt az a pillanat amikor shortba alltam, a 78.6%-nal, pont ahogyan azt 2 lepessel ezelott elorelattam. Most is shortban vagyok es utazok vele egeszen kb. addig amig az I-t rajzoltam, hiszen ez a hullam ketfelekeppen zajlodhat le:

a. Ez az I amit berajzoltam, amiben shortban vagyok, kiteljesiti a I+[I+(I+K+I)+I]+I = I+(I+K+I)+I = I+K+I haromhullamu korrektiv strukturat, es onnan utana FELFELE az irany.

b. Ez az I amit berajzoltam, amiben shortban vagyok, egy magasabb TF impulzusnak a 3-ik hullama, ami agressziv modba fog valtani es zuhanni fog, tehat LEFELE az irany hosszabb tavon is.

Mindket esetben shortban lenni most a legokosabb dolog, minimum az elozo I hullam 127%-ig, onnan meg majd meglatjuk, ha lesz divergencia, vagy ha nem, vagy mas ilyenszeru continuation vagy counter trend jeleket nezve. De ott mar a profit jelentos lesz, van mibol majd gazdalkodni.

3. Ezt a szcenariot amit vazoltam akkor alakitottam ki amikor mar a harom impulzus + a korrekcio ki volt alakulva, igy konnyebb volt a dolgom. De ha az elejetol vettem volna a gondolkodasmodot, igy gondolkodtam volna:

Eloszor is az elso impulzus utan vartam volna egy haromhullamu korrekciot es a kovetkezo nagyobb impulzust:

Name:	Screen Shot 3-25-2018 at 11.20 AM.jpg
Size:	183,1 KB
ID:	159991 A C-t es a C-t akartam volna elkapni, hiszen az A-t nem konnyu lekereskedni, a B pedig idegorlo...

A B helyett pedig kaptunk meg egy impulzust, ami miatt mar nem vartam volna egy C-t... hiszen impulzus utan korrekcio jon... igy nem lett volna trade-em felfele es automatikusan a gondolkodasom miatt mar egy komplexebb B hullamra vartam volna...

Name:	Screen Shot 3-25-2018 at 11.21 AM.jpg
Size:	177,8 KB
ID:	159992

Amikor meglattam, hogy korrektiv modon mentunk felfele, akkor publikaltam az elorejelzesem, hiszen akkorra mar tiszta volt, hogy harom egymasutani impulzus fog kovetkezni Bealltam fentrol az elso kek nyiltol, de korrektiv modon jott lefele, kivettem egy kis profitot, mert tudtam lesz meg egy felfele.. a masodik kek nyiltol pedig megint bealltam es lent a harmadik kis nyilnal szalltam ki amikor a struktura megcsinalta a running flat-et es lattam az elso kis bull-flaget...

Name:	Screen Shot 3-25-2018 at 11.24 AM.jpg
Size:	179,5 KB
ID:	159993

Itt allhattam volna buy-ba, de lemaradtam rola... a sarga nyilnal, a 78.6%-nal pedig, az elorejelzeshez hiven, beszalltam a nagyobb shortba es azota is tartom... azt, hogy hogyan alakult az arfolyam azota, mind tudjuk.

Hat nem szep ez a kereskedes?

Hozzászólás

• Szintet lepett a Journey szamla... az aktualis equity $5,458 rajta. Az aktualis kockazati szint trade-enkent $500. Kicsit atgondoltam es atszamoltam a dolgokat, $1000 - $10.000 kozott $500 lesz a kockazat tredenkent, $10k-tol pedig minden egyes szamladuplazasnal a tredenkenti kockazat is duplazodik, igy minden egyes szinten 5 trade-re lesz elegendo a kockazati alap mielott a downgrade megtortenne... ha 5 trade-et sorban elvesztek mondjuk 20k dollarnal, az leviszi a szamlam 10k-ra es a kockazati szintemet is visszaveti $2k-rol $1k-ra.

Csak 8 szintet kell meg lepnem... A pszihologiai erdekessegek pedig a 5-ik szinttol fognak majd kezdodni...

Sokaig nem kotottem uj trade-et, hiszen mas tennivaloim voltak meg nem is nagyon kaptam megfelelo setup-ot amit hosszutavon lehetett volna hagyni. Az utolso trade ami meg mindig megy, amivel attortem a $5k hatart az az EURCHF short, amit ha lehet meg tartani fogok.

Sok szep es nagy trade kovetkezik: USDJPY buy, CHFJPY buy, USDCAD sell, GBPAUD sell, CRUDE v. BRENT sell, HKX buy es aztan sell, NGAS buy, GBPNZD sell. Ezeket nezem es ezek vannak struktura szempontjabol extrem pontokban.

Kivanok mindenkinek kellemes Husvetot!

Hozzászólás

.....

Sok szep es nagy trade kovetkezik: USDJPY buy, CHFJPY buy, USDCAD sell, GBPAUD sell, CRUDE v. BRENT sell, HKX buy es aztan sell, NGAS buy, GBPNZD sell. Ezeket nezem es ezek vannak struktura szempontjabol extrem pontokban.

Kivanok mindenkinek kellemes Husvetot!
                                Hajrá, hajrá!!
                                A CADot veszek, olajakat adok dolgot viszont átgondolnám, hacsak nem korrelációzol, de úgy rémlik hogy nem.
                                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Working...
                                X