Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Van egy tippem a végkimenetelre.
    Csak annyit írnék: Egyéni kockázatvállalási szint.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azaz, ezt kifejtenéd?

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azaz, ezt kifejtenéd?
        Majd ha már lezárult a kísérlet. Addig várom érdeklődve a folyamatos pozíció növelésről szóló trédeket. Sok sikert!

Hozzászólás

Majd ha már lezárult a kísérlet. Addig várom érdeklődve a folyamatos pozíció növelésről szóló trédeket. Sok sikert!
          Ja, így már értem

Hát figyelj, drukkolni tudunk, mást nem

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Milyen tőkeáttételt használsz?
            1:200

Elhiszem, hogy van... es abban is biztos vagyok, hogy tobben vagytok a kudarcra fogadok oldalan mint a sikeren... ne felejtsuk el, a kozelmultban en is egy ilyen kiserlet ellen fogadtam volna... ...de a matek es a tapaszt-nyalat megis lattat eselyt benne. Es szorakozas is egyben...

Valoszinusegszamitas alapjan, ha csak siman a kimenetelek dualis voltat vesszuk, az eselyek 50%-50%. Tehat: vagy sikerul a kiserlet, vagy nem. A szep az benne, hogy e kiserlet kimenetelenek valoszinusege nem a fekete/feher elkepzeles alapjan szamitodik ki, ugy a pro mint a kontra oldalon vannak lehuzo es felemelo valtozok es konstansok... ez adja meg a fuszert a leveshez... ezert szep a matematika.

Az en velemenyem az, hogy ideje lenne mar kiszallni ebbol a "visszanezet" strategiabol... tudom, hogy, ugy mint a chartokon is szokas, visszanezetbol konnyebb/biztonsagosabb okoskodni, de ha legalabb ebben a temaban, a sajat magad altal feldobott otleted margojara kifejtened elore a gondolataidat, lehet segitene...

Hozzászólás

L. Zoli, én drukkolok neked, es szerintem itt senki sem akar neked kudarcot. ha ez elbukik, akkor sem a technikai, mint inkabb a pszicho oldalon fog elbukni. De nem is akarok negativ szavakat se hasznalni. Hajra, nyomjad, bar sajnos a strategiadhoz nem tudok hozzaszolni erdemben, ugyhogy en max figyelem.

Trédelni tudsz.

Én szurkolok neked

Valami szamlatortenetet ha utolag is akar, de mutatsz majd, akkor aspirans leszel egy dijra a klubtol

Hozzászólás

NA ez már valami! Komolyan mintha egy új, Eq2.0 jött volna vissza.

Gyanítom, az utóbbi hónapokban éltél meg egy elég komoly AHA pillanatot! Efelől nincs kétségem! Ha megengedsz egy személyes megjegyzést, ha lesz időd egy hipermarketben a pizza mellé behajíthatnál egy magyar nyelvű billentyűzetet is. Tényleg nem baxtatás, de sokkal jobb lenne ékezetekkel olvasni posztokat. Szerintem nem vész ha elhasalsz, mert lehet megint nekimenni újból.

Hozzászólás

Ha eddig még nem volt alkalmad megtapasztalni, hogy a kockázat összegszerű növekedésével hogyan változik meg a kereskedésed, akkor pont itt az ideje.
                  Az én véleményem ne befolyásoljon! Az úgysem fog változni, bármi is lesz a kísérleted eredménye. Hajrá matematika!

Hozzászólás

Szia Zoli!

Ha valakiből, a druszádból kinézem, hogy az utolsó tradeket 128k USD riskkel fogja tolni Meg azt is, hogy el fog odáig jutni.

Egyébként az első trade sikere szerintem hatalmas mentális mozgásteret jelent, hisz zsinórban akár 6 tradeben is kistoppolódhat úgy, hogy alaptőkére vetítve még mindig 30% nyerőben van.

Amúgy -mint ahogy C@amaronak megüzente- vszeg, ha egy nullával elvéti a célt, azt sem fogja (senki) kudarcként megélni.

Még két apróság jutott eszembe:

- Ha kezdők is olvassák nehogy félreértés legyen: Értelmezésem szerint nem 1000 dolláros számláról van szó, hanem 1000 dolláros ALszámláról, melynek margin fedezetét vszeg egy combos főszámla megtámogatja a háttérből. Egyébként nehéz lett volna 2 lottal és 500 dolcsi riskkel indítani MC kockázat nélkül. Persze, lehet, hogy tévedek.
                    - Equalizer kereskedési időtávjából és a cél ambíciózusságából adódóan ez a kihívás nem sprint lesz siker esetén, sokkal inkább maraton, így például a mostani állapot szerinti pár hét múlva esedékes 530 dolcsi adót EQ nyilván nem veszi ki a számláról. Ez szerintem azért fontos (még ha kissé pitiáner okvetlenkedésnek is tűnik), mert az eredeti cash kockázat a már befizetett adóval megnő (+50%), hisz, ha jövőre ne adj Isten lenullázódik a számla, akkor nem csak az eredeti 1000 dolcsi száll el, hanem a már befizetett adó is. (feltéve, hogy Romániában nincs adókiegyenlítés)

Hozzászólás

Sok sikert kívánok a kísérlethez. Fura és egyben jó olvasni magyar fórumon, hogy az átlag drukkol neked.

A lent leírtak csak az én hangos gondolkodásomat tükrözik, a számok csak nagyságrendi tippek az általad a fórumon leírtak alapján és így könnyebb leírnom mit is akarok, nem várok rá reakciót. Semmiképp nem szeretnék a pénztárcádban/bankszámládon turkálni, mivel én sem szeretem azokat a kérdéseket, hogy "de mennyit lehet ezzel a tradeléssel keresni?". Ami kételyt esetleg megfogalmazok, az valószínűleg a saját kockázatvállalási konzervativizmusom kivetülése.

Feltételezem, hogy jelenleg 1-2k dolláros R-rel dolgozol. Nagyságrendileg 100-500k dollárt keresel egy évben. A szokásos R-ed kb kétszereséig (20-40k számlaméret) szerintem nem lesz probléma a pszicho résszel, de az agressziv kockázatnövelés miatt belép a képletbe a szerencse faktor annyiban, hogy a szintlépések utáni első két trade kimenetele nagyobb jelentőséggel fog bírni mint a többi trade. Ezen oknál fogva a számodra már nem túl kényelmes méretű R-ek esetében lehet kisebb lépésekben növelném az R-t. Én akkor lépnék feljebb amikor a számlaméret eléri az aktuális R 10-szeresét, ahogy a leírtak alapján te is tervezed, de nem dupláznám R-t csak másfelezném. így több és gyakoribb lépcső lenne, de egy-egy visszalépés sem lenne olyan drasztikus.Visszalépni akkor lépnék ha számlaméret/R kisebb mint 4 v 5. (Ezt a részt egyébként hiányoltam a leírásodból, hogy mikor lépsz vissza szintet.) Ezt csak azért írom, mert említetted, hogy nem nagyon van 5 bukód egymás után, de ahhoz, hogy megakadj, elég szintlépés után közvetlenül 2 bukó és a számlád és az elméd is kap egy komolyabb pofont. Pl 80k számlaméretnél buksz kétszer és visszaesel 48k-ra. Ebben az esetben is tudnál úgy gondolni az egészre, hogy úgyis csak ezer dollárt kockáztatok? Mert nálam bejönne a képbe, hogy ejnye ezért az összegért máskor elég sokat dolgoztam. (Nem beszélve arról, ha sikerülne elérned, hogy az alszámád nagyobb lenne mint a főszámlád.) Remélhetőleg téged más fából faragtak és akkor nem lesz probléma

Szerintem ilyen időtávon kereskedve (nem kell minden pillanatban ezt figyelned, ezért tudsz mellette kereskedni) ez remek kísérlet lehet arra, hogy kimozdulj a komfortzónádból, amely kifejezést mostanában agyonhasználják és nem is nagyon kedvelem, de jelenleg jobb nem jut eszembe . Ha ezzel sikerülne az általánosságban használt R-edet bármilyen mértékben is növelni, már sikerként könyvelhetnéd el. Én erre a részére koncentrálnék, hogy megfigyeljem hogyan viselkedem magasabb R-ek esetén és hogyan tudnám ezzel javítani a normál kereskedésemet.
                      Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        NA ez már valami! Komolyan mintha egy új, Eq2.0 jött volna vissza.

Gyanítom, az utóbbi hónapokban éltél meg egy elég komoly AHA pillanatot! Efelől nincs kétségem!
                        Folyamatos tanulas/fejlodes = folyamatos AHA pillanatok megelese... soha nem ragaszkodom egy helytelen gondolathoz/allitashoz ha van racionalis magyarazat annak cafolasara/tovabbfejlesztesere...

A billentyuzetrol annyit, hogy napi szinten 4 nyelvet hasznalok... nehez lenne ugralni a pontozasi rendszerek kozott a magyar, roman es nemet nyelveken... ezert valasztottam az angolt altalanosnak.

Ha eddig még nem volt alkalmad megtapasztalni, hogy a kockázat összegszerű növekedésével hogyan változik meg a kereskedésed, akkor pont itt az ideje.
                        Az én véleményem ne befolyásoljon! Az úgysem fog változni, bármi is lesz a kísérleted eredménye. Hajrá matematika!
                        Folyamatosan noveltem azt amiota belefogtam a kereskedesbe... 0.01-0.02-rol 0.1-0.2-re, onnan 0.5-1-re, onnan 1-2-re, onnan 5-10-re... ugyhogy tudom milyen hozza-hozzaadni egy-egy 0-t a kockazathoz... lassuk mi lesz belole, jo moka

AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia Zoli!

Ha valakiből, a druszádból kinézem, hogy az utolsó tradeket 128k USD riskkel fogja tolni Meg azt is, hogy el fog odáig jutni.

Egyébként az első trade sikere szerintem hatalmas mentális mozgásteret jelent, hisz zsinórban akár 6 tradeben is kistoppolódhat úgy, hogy alaptőkére vetítve még mindig 30% nyerőben van.

Amúgy -mint ahogy C@amaronak megüzente- vszeg, ha egy nullával elvéti a célt, azt sem fogja (senki) kudarcként megélni.

Még két apróság jutott eszembe:

- Ha kezdők is olvassák nehogy félreértés legyen: Értelmezésem szerint nem 1000 dolláros számláról van szó, hanem 1000 dolláros ALszámláról, melynek margin fedezetét vszeg egy combos főszámla megtámogatja a háttérből. Egyébként nehéz lett volna 2 lottal és 500 dolcsi riskkel indítani MC kockázat nélkül. Persze, lehet, hogy tévedek.
                        - Equalizer kereskedési időtávjából és a cél ambíciózusságából adódóan ez a kihívás nem sprint lesz siker esetén, sokkal inkább maraton, így például a mostani állapot szerinti pár hét múlva esedékes 530 dolcsi adót EQ nyilván nem veszi ki a számláról. Ez szerintem azért fontos (még ha kissé pitiáner okvetlenkedésnek is tűnik), mert az eredeti cash kockázat a már befizetett adóval megnő (+50%), hisz, ha jövőre ne adj Isten lenullázódik a számla, akkor nem csak az eredeti 1000 dolcsi száll el, hanem a már befizetett adó is. (feltéve, hogy Romániában nincs adókiegyenlítés)
                        Mint mindig, majdnem tokeletes helyzetfelismeressel leirtad a valosagot.

Ezt a kiserletet ket allapotban lehet vegigcsinalni: 1. Kezdokent, naivan, tudatlanul, tulmeretezett elvarasokkal = kudarc. Ezt mar megeltem annak idejen, tudom milyen. es 2. Tapasztnyalattal a hatad mogott, strategiaval, tudassal, bizalommal, tokevel a hatad mogott = siker (vagy kudarc). Semmi sem biztos az eletben, de foleg a kereskedesben nem az...

gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sok sikert kívánok a kísérlethez. Fura és egyben jó olvasni magyar fórumon, hogy az átlag drukkol neked.
                        .
                        Feltételezem, hogy jelenleg 1-2k dolláros R-rel dolgozol. Nagyságrendileg 100-500k dollárt keresel egy évben. - Nem.

A szokásos R-ed kb kétszereséig (20-40k számlaméret) szerintem nem lesz probléma a pszicho résszel, de az agressziv kockázatnövelés miatt belép a képletbe a szerencse faktor annyiban, hogy a szintlépések utáni első két trade kimenetele nagyobb jelentőséggel fog bírni mint a többi trade. - a mondatod masodik felevel egyetertek, en is inkabb az elso ket trade-et szeretnem sikeresnek egy szintlepesen belul, mint az utolso kettot... de ez a szerencsehez semmi osszefuggessel nem rendelkezik. A szabalyok vilagosak, kiveve azt a szubjektiv reszt, hogy csak >90%-on feluli valoszinuseget kotok be... ami pedig az en szemelyes ralatasomtol/tudasomtol/helyzetfelismeresemtol fugg.

Ezen oknál fogva a számodra már nem túl kényelmes méretű R-ek esetében lehet kisebb lépésekben növelném az R-t. Én akkor lépnék feljebb amikor a számlaméret eléri az aktuális R 10-szeresét, ahogy a leírtak alapján te is tervezed, de nem dupláznám R-t csak másfelezném. - a strategia valoszinusegenek a compounding modszerrel valo kombinaciojanak a matematikaja ezt nalam nem tamasztja ala mint szukseges kockazatkezelest... de attol lehet igazad van, azon en is gondolkodtam, hogy ne 5R hanem 10R utan noveljek egy szintet, de mindenkepp duplazasrol van szo es nem masfelszerezesrol. 1000-tol a millioig csak 10-szer kell duplazni... de szamold ki hanyszor kell masfelszerezni... es ez idoben mit jelent.

ahhoz, hogy megakadj, elég szintlépés után közvetlenül 2 bukó és a számlád és az elméd is kap egy komolyabb pofont. - igy van, de a szamlam nem erdekel viszont az elmem igen, azon majd dolgozok.

Pl 80k számlaméretnél buksz kétszer és visszaesel 48k-ra. Ebben az esetben is tudnál úgy gondolni az egészre, hogy úgyis csak ezer dollárt kockáztatok? - ha ezt addig nem tudom fejben megoldani, akkor nem lesz meg a millio... ilyen egyszeru. Tehat fejben meg kell oldjam majd.

ez remek kísérlet lehet arra, hogy kimozdulj a komfortzónádból - igen, ez lenne a cel...

Hozzászólás

Köszi a válaszokat, egyedül az esetleges visszalépések időzítésére nem válaszoltál. Erre mi a terv?
                          Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok,

Hosszas gondolkodas valamint a kereskedesi strategiam eddigi eredmenyeinek pesszimista modon valoszinusitheto jovobeli lekepezese alapjan lefuttatott matematikai modellezes eredmenyet figyelembe veve az a gondolat szuletett meg a fejemben, hogy nem is annyira komplikalt dolog 1k dollarbol 1M dollart csinalni... belathato idon belul... Hiszen csak 10-szer kellene ehhez duplazni, nemdebar?
                            Sok sikert a modellezés gyakorlati kivitelezéséhez!

100% biztos vagyok benne hogy ez megvalósíthat.
                            Mivel ezen agyalsz már gondolom egy ideje és a számításaid alátámasztják azt (ami egyébként egy teljesen reális számítás) az agyadban ez már valóságképpé rögzült.
                            Így a megvalósításnak elvi akadálya szerintem nincs.
                            Ha nincs időkorlát, ami flusztrálna, akkor előbb, utóbb lesz 1M usd a számládon, ebben semmi kétségem!

A számla nagyságokkal lesznek majd kihívásaid, ezt is tapasztalatból tudom, de minden nagyságrendhez hozzá lehet szokni.

Arra gondolj hogy 1M tőkénél a 2M elérése már gyerekjáték lesz!
                            Viszont mire 1M meglesz, sok mindenre rá fogsz jönni és véleményem szerint már nem is forexen fog menni a játék egy idő után...

Hajrá!

Hozzászólás

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

és véleményem szerint már nem is forexen fog menni a játék egy idő után...
                              Na, erre kéne megoldás, hogy a devizapárokat nagyobb tételben mely más piacokon lehetne trédelni?

Eleve devizapárok sincsenek nagyon máshol.

Vagy más piacokra átevezel? (pl. index futures)

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Na, erre kéne megoldás, hogy a devizapárokat nagyobb tételben mely más piacokon lehetne trédelni?

Eleve devizapárok sincsenek nagyon máshol.

Vagy más piacokra átevezel? (pl. index futures)
                                Forex futures?
                                https://pt.theice.com/products/Futures-Options/FX
                                http://www.cmegroup.com/trading/fx/

Hozzászólás

Working...
                                X