Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Illetve meg az a kerdes is felmerul bennem, persze csak retorikusan, hogy mennyit gyengulhet meg a Deutsche Bank reszvenye???

[ATTACH]13859[/ATTACH]

Szerintem, es a chart szerint is, mar nem sokat... hiszen 9-rol meg mennyit eshet egy olyan titan mint a Deutsche? Talan ideje belekostolni a longba... Majdnem azt tudom mondani, hogy ez egy risk free hosszutavu strategiai kereskedes... hiszen az elkovetkezo par evben ez majdnem biztos, hogy eleri a 40-et. 450% pedig 2-3 ev alatt, de lehet hamarabb is, egy portfoliotredernek nedves alom.
    Ha megnézed a 2008as válságkor leesett nagyjából a nyolcadára.
    Ugyanez miért ne történhetne meg ha lesz újra, hiszen ez a szektor az egyik legérzekenyebb rá.
    Másik probléma: túl nagyok, mint a dinoszauroszok.
    Tudnak e alkalmazkodni a modern startupok által diktált költségkímélő megoldásokhoz?

a transferwisen kívül pl itt egy, ami pár embernek innen is erdekes lehet:
    https://robinhood.com/
    (ha másért nem, az ingyenes real adatokért)

Kb olyan is lehet ez kifutásilag mint a matávval volt anno-tól napjainkig....
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha megnézed a 2008as válságkor leesett nagyjából a nyolcadára.
      Ugyanez miért ne történhetne meg ha lesz újra, hiszen ez a szektor az egyik legérzekenyebb rá.
      Másik probléma: túl nagyok, mint a dinoszauroszok.
      Tudnak e alkalmazkodni a modern startupok által diktált költségkímélő megoldásokhoz?

a transferwisen kívül pl itt egy, ami pár embernek innen is erdekes lehet:
      https://robinhood.com/
      (ha másért nem, az ingyenes real adatokért)

Kb olyan is lehet ez kifutásilag mint a matávval volt anno-tól napjainkig....
      Ugyanez miért ne történhetne meg ha lesz újra, hiszen ez a szektor az egyik legérzekenyebb rá. - 2008-ban volt ahonnan essen, hiszen 100 felett amugyis tulertekelt volt a reszveny. Most 9-nel vagyunk, es mielott azt mondana valaki, hogy soha nem mondhatjuk, hogy nem mehet meg lennebb, mondom en: mehet lennebb! De traderek vagyunk, eselyeket latolgatunk... az eselyeket kotjuk be, szoval 100 korul en szemelyesen nem vettem volna reszvenyt, hanem shortot kerestem volna... ergo 9 korul nem shortot keresek, melynek varhato potencialja mondjuk meg 1-2 pont, hanem a longot keresem ahol 40-50 pont a varhato mozgas... igy az en velemenyem szerint sokkal nagyobb a patttano valoszinusege mint az, hogy lennebb menjunk lim(0)-ra...

Ezt a szubjektiv velemenyemet objektiv modon is ala tudom tamasztani hullamelmelet alapu analizissel. Tapasztalatom szerint, amikor latunk egy impulzust es egy hosszu korrekciot, minimum meg egy impulzusra varhatunk, az esetek >98%-aban. Annyit nem tudok most, hogy ennek az impulzusnak mekkora lesz a nagysaga, de minimum 40-ig varom, de lehet belole tobb is, az mar a cseresznye a tortan... Portfolio trederkent, ha nagy osszeggel kellene belemenjek a jatekba, leverage nelkul, akkor most kotnem be ezt a trade-et min. 1:7 R/R-el.

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 6-2-2018 at 9.56 AM.png
Views:	1
Size:	178,3 KB
ID:	160808

Ha lennebb ereszkedunk a TF-en, akkor eszrevehetjuk, hogy napos charton is long setup van kialakuloban. Agressziv leverage-es trade-et most kell nyitni, 1:70 R/R-t elerve. Ez abban az esetben ha nem lesz tobb alj, vagyis az uj hetes impulzus 2-ik hullamjaban vagyunk, vagyis nem szabadna attorje az elozo aljat, ami eleg kozel van, vagyis innen fordulo.

Name:	o8AxHuob.png
Size:	93,7 KB
ID:	160809

Ha meg lennebb ereszkedunk, a 4 oras chartok vilagaba, akkor ezt ugy tredelnem meg, hogy varnek egy impulzust es annak a 50%-61.8% kozotti visszatesztjet kotnem be, ugyanugy 1:70 koruli R/R arannyal. Ez a harmadik opcio az en preferenciam amugy a nagy aranyu biztonsaga miatt, de minden elonnyel jar egy hatrany is: nem biztos, hogy ilyen szep impulzus+korrekciot kapunk a beallashoz es lehet jol elmegy a trade mielott beallot kapunk, igy az R/R jocskan leesik az 1:10-1:20 koze... ki-ki a maga ralatasa szerint.

Name:	Screen Shot 6-2-2018 at 10.01 AM.jpg
Size:	192,2 KB
ID:	160810

Másik probléma: túl nagyok, mint a dinoszauroszok. - az en velemenyem szerint pont ez a lenyeg! mint ahogy lattuk 2008-ban is, "too big to fail"... pont ez a racio benne amiert kicsi valoszinuseget latom a teljes csodnek es 9-rol nagyon nagy eselyt latok az emelkedeshez. Ha lennebb is megy, 8 vagy 7 kore, akkor is longot keresek, talan meg komolyabban is mint most 9-nel.

- ha most blockchain alapu startup-okrol beszelunk, akkor azt kell mondjam, hogy ez utobbiaknak SEMMI eselyuk nincs a hagyomanyos penzugyi intezetekkel szemben, reszben azert, mert kapitalizaciojuk a magasfoku spekulaciora/atveresre alapszik, legalabbis pillanatnyilag es >95%-aban az eseteknek, masreszt azert, mert abban a pillanatban amikor a csontjukhoz er a kes a mammutoknak, ket pillanat alatt ket szcenario lesz esedekes: 1. betiltjak kormanyszinten a blockchain tehnlogiat vagy 2. atveszik a tehnologiat es beepitik a rendszerukbe ket pillanat alatt.... az elso szcenario a hitelesebb az en nezetemben. DE: mindket esetben a Deutsche reszveny felszarnyal mint a Phoenix madar...

Hozzászólás

• GL EQ , EUR korrekcióra számítasz most aztán megyünk tovább le?

Hozzászólás

• USD/MXN day charton bearish shark pattern vagy te nem szoktál foglalkozni ilyesmivel?

Hozzászólás

• beepbeepimajeep eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            USD/MXN day charton bearish shark pattern vagy te nem szoktál foglalkozni ilyesmivel?
            Erre gondolsz?

Name:	Screen Shot 6-2-2018 at 12.49 PM.jpg
Size:	204,1 KB
ID:	160816

Viccet felreteve, ezen a paroson egy nagy trade varhato, a short iranyban. Ez kb. 4000 pip, ha jol szamoltam. Csak ki kell(ene) varni amig megerik. Es az eresi pont ott van a capa feletti kis rozsaszin mezo kozepen valahol...

EURUSD-vel kapcsolatban: hosszutavu short velemenyem volt e parosrol, 1.24-tol ezert shortoltam. Jo buli volt! De zartam a minap a pozit, hiszen egy sokkal, de sokkal tapasztaltabb szakerto baratom szerint ez a szint fordulot is kepezhet itt. Szoval, ha az arfolyam most konfirmal egy 5 hullamu felfele impulzust es egy 3 hullamu korrekciot utana, akkor ezt bekotom longra arra szamitva, hogy atuti a csucsot majd az 1.25 zonaban... az is jo buli lenne. De ha csak egy korrekcio volt ez most, akkor huzok egy BE-t es folytatom az eredeti elkepzelesem szerint lefele... Megtehetem, hiszen mar eltattem az eddigi pozim profitjat.

Hozzászólás

Erre gondolsz?

[ATTACH]13870[/ATTACH]

Viccet felreteve, ezen a paroson egy nagy trade varhato, a short iranyban. Ez kb. 4000 pip, ha jol szamoltam. Csak ki kell(ene) varni amig megerik. Es az eresi pont ott van a capa feletti kis rozsaszin mezo kozepen valahol...

EURUSD-vel kapcsolatban: hosszutavu short velemenyem volt e parosrol, 1.24-tol ezert shortoltam. Jo buli volt! De zartam a minap a pozit, hiszen egy sokkal, de sokkal tapasztaltabb szakerto baratom szerint ez a szint fordulot is kepezhet itt. Szoval, ha az arfolyam most konfirmal egy 5 hullamu felfele impulzust es egy 3 hullamu korrekciot utana, akkor ezt bekotom longra arra szamitva, hogy atuti a csucsot majd az 1.25 zonaban... az is jo buli lenne. De ha csak egy korrekcio volt ez most, akkor huzok egy BE-t es folytatom az eredeti elkepzelesem szerint lefele... Megtehetem, hiszen mar eltattem az eddigi pozim profitjat.
              USD indexen ez a 94.14-94.15 elég kemény pontnak néz ki..Ha átüti akkor kitudja hol áll meg a dolcsi, de én eur longot érzek inkább pár napi..
              Mostanában a currency correlationsokkel foglalkozom cad-olaj , aud - arany kapcsolat pl , evvel nem szoktál foglalkozni?

Hozzászólás

Trade-ek amiket nem erdemes kihagyni, omlesztve:

[ATTACH]13853[/ATTACH] [ATTACH]13854[/ATTACH] [ATTACH]13855[/ATTACH]

[ATTACH]13856[/ATTACH] [ATTACH]13857[/ATTACH] [ATTACH]13858[/ATTACH]

Szep hetveget, jo tredelest a tovabbiakban! Kb. ennyi az ami ezekutan belefer az idombe es kedvembe, hogy a forumon toltsek el. De egy jo szakmai dumcsizast barmikor lefolytatok barkivel ezekutan is, ha lesz ra alkalom...
                Mindezt osztvaszorozva, a nyerő páros: GBPUSD -Long

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Én is ettől tartok.
                  willow

Hozzászólás

https://finviz.com/futures_charts.ashx?t=6B&p=h1

Hedgek is vasaroltak egy minimalisat , ami még érdekes számomra hogy rengeteg lovét tartanak az EUR-ban a hedgek a többi devízához képest ,pedig hosszabbtávon chart alapján sima long usd..

Hozzászólás

https://finviz.com/futures_charts.ashx?t=6B&p=h1

Hedgek is vasaroltak egy minimalisat , ami még érdekes számomra hogy rengeteg lovét tartanak az EUR-ban a hedgek a többi devízához képest ,pedig hosszabbtávon chart alapján sima long usd..
                      -hosszabbtávon chart alapján sima long usd.. ezt most hogy kellene értelmezni USD erősödését akartad jelezni, hogy az EUR-ral veted össze?

Hozzászólás

-hosszabbtávon chart alapján sima long usd.. ezt most hogy kellene értelmezni USD erősödését akartad jelezni, hogy az EUR-ral veted össze?
                        Pontosan

Hozzászólás

Pontosan
                          Tehát: EUR USD short

Hozzászólás

Tehát: EUR USD short
                            Most biztos nem Picit később.. Irkálnak jún 13 fed hikeról is..

Hozzászólás

Most biztos nem Picit később.. Irkálnak jún 13 fed hikeról is..
                              és addig focizunk, vagy sakkozunk

Hozzászólás

• Tőzsdepszichológia szoba a legjobb móka mostanában <popcorn>

Hozzászólás

Working...
                                X