Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Update #3 EURCHF : lassan kitort az arfolyam mar a 4h-s trendvonalbol is, nem csak az 1h-bol... szerintem most mar elkezdodott az a daily hullam felfele (4h-s uptrend) amelyre szamitottam. Ideje hamarosan megint egy kisebb TF korrekcionak, hiszen az oras momentum lassuloban van.

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 1-11-2019 at 7.52 AM.png
Views:	1
Size:	50,2 KB
ID:	183344

Hozzászólás

• Szép volt, habár én messze tartom magam a menekülő devizák longolásától.
      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX
        ANONYMOUSFX kommentje
        Editing a comment
        Természetesen devizapárokra gondoltam így a pontos. Ránézve a chartokra feltűnt, hogy akkora mozgások vannak a charton, mint a 2008 pénzügyi válság idején??? Szerintem ez Önmagában egy speciális eset és ez nem az összeomlás víziója akar lenni!! Ami érdekes, hogy az elméleti közgazdaságban a monetáris lazítás 0 szaldós játék, amit a pénzpumpálás során többletet okoz a gazdaságban ugyanakkora mínuszt hoz a pénz visszaszívásakor. Bármelyik pillanatban jöhet egy rossz hír és az irány újra megváltozik. Főleg, hogy a legtöbb hírre az utóbbi időben a tőzsdék eladással reagáltak.

• Chucky
        Chucky kommentje
        Editing a comment
        igen, a risk-off type play, amikor yent, aranyat longolod, sok tipusa lehet, erdemes nezni az us yield curvet ilyenkor, na meg persze zerohedget is erdemes neha olvasni

• AlpinForex
        AlpinForex kommentje
        Editing a comment
        Szia Jano!
        Jogos, köszönöm a pontosítást. Hiába, a konstruktív kritika a fejlődés motorja! :-)

• Latjatok, ez a szep a hullamelmelet alapu strukturakereskedesben: le se szarod, hogy mi a menekulodeviza fogalma, nem kell megprobald ertelmezni az amugy is ertelmezhetetlen hirek arfolyamra gyakorolt elmeleti hatasat, a yield curve es a zerohedge is hidegen hagy stb. Egyszeruen ha helyzet van, akkor helyzet van...

En nem kulonboztetem meg a devizakat a reszvenyektol vagy az indexektol, strukturailag mindegyik ugyanugy viselkedik: korrekciok utan mindig impulzusok kovetkeznek es kereskedesi szempontbol csak ez szamit, hiszen nem a korrekciot akarod elkapni. Lehet ennel egyszerubb?

Amugy sokan beletortek a fogukat mar a yen es arany longolasaban hitt "risk off" tipusu jatszadozasba... De Chucky , irjal valamivel bovebben a yield curve es zerohedge-en lathato jelekrol amelyek alapjan eldontheto, hogy most akkor erdemesebb kisebb kockazatu cuccokba fektetni. Erdekesen hangzik.

Hozzászólás

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        Azert van osszefugges. Pl egy short gyakran joval tobbet megy az indexeken, mint a long. Minimum menedzseles szempontjabol erdemes ezeket figyelni. Mint ahogy mindent. Pl itt a CHF shortod Zoli, mas devizaval szemben sokkal tobbet gyengult, es ilyenkor jobb azokat megjatszani. Sot, en altalaban ket masikkal szemben is megjatszok egy jo kis fordulgatast. Ezek kokemeny penzbeli kulonbsegek. Mint anno amikor Tomyval beszelgettel a gbpaud vs gbpcad kapcsan. Egyik ment 250 pontot, masik 840-et. Erre mondom azt, hogy maga a belepesi jel nem sokat szamit, a menedzseles a lenyeg, meg a felteteles celarak.
        Ez persze nem von le semmit a szep trededbol erdem gyanant, de engem mar nem erdekel a szepseg, menjen minel tobbet iranyba, mint most a heten a CAD, es az AUD. Ket nagy nyero es boven eleg penzt hoz.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Egyreszt, ha az indexeken a short altalaban tobbet menne mint a long, akkor most minuszban lenne es nem a csillagos egben az SP500... Az en rendszerem szempontjabol pedig, REAL-TIME-ban amikor el kell dontsd, hogy melyik struktura "nez jobban ki" vagyis melyiknek a legnagyobb a megfigyeleses alapu statisztikai valoszinuseg a sikerre, akkor meg nem tudod, hogy 200 vagy 800 pippet fog menni ez vagy az a "korrelalt" paros valamint, hogy korrelaltan melyik masik paros fog ugrani vele egyutt, hiszen minden PAROS-nak ket resze van, a struktura szempontjabol pedig nem tudod elore, hogy melyik komponens fog mozdulni ami vonja a parost maga utan... csak a strukturad van a szemed elott REAL-TIME-ban amire konkretan bazirozhatsz. A tobbi pedig mar csak visszanezetbeli elmelkedes, hogy de jo lett volna a GBPCAD-et bekotni a GBPCHF-el szemben... de ha nem a GBP komponens vitte volna az arfolyamot, hanem a CHF, akkor megjatszva a GBPCAD-et mar nem ugyanazt a mozgast kaptad volna mint a GBPCHF... ezert relevans a struktura mindenekelott es a korrelacios gondolkodasmod pedig, velemenyem szerint, finoman szolva hanyagolhato... Es ebbol kifolyolag nem ertek egyet Veled abban, hogy a belepesi jel nem sokat szamit... szerintem a belepesi jel a legfontosabb az egesz egyenletben... mert ha peldanak okaert rosszul lepsz be a GBPCAD-be a GBPCHF alapjan levont korrelacios gondolkodasmodbol, akkor altalaban cseszheted a menedzsmentet.

En nem egy trade-rol beszelek, pl. az EURCHF-emrol... hanem altalaban. Ez egy altalanos ervenyu elv, legalabbis nalam.

• David Chateau
        David Chateau kommentje
        Editing a comment
        A nagyobb shortokat nyilvan a nagyobb momentumkent gondoltam... Foleg mostanaban.
        De maskepp gondolkodunk a piacrol amit egyebkent en mondok az nem korrelacio, hanem maga ugyanaz a deviza
        Viszont, ha itt tartunk, akkor kerlek, tegyel be egy kepet a legutobbi 200 plusz pipes tradedrol. Csak huzd ra a chartra, nem kell semmi tobb. Mert lenne majd azzal kapcsolatban kerdesem, hidd el, epito jellegu Mivel nagy pipekre mesz ra, gondolom nem kertem lehetetlent

• Fundamentális rész azért szép, mert mindenre van egy konzerv mondat, amit el lehet sütni utólag.
      Hirtelen nagy esés után úgy gondolhatták befektetők, hogy zárják a short ügyleteik egy részét (profit), ami egy öngerjesztő folyamatként produkálta azt amit látunk (sorozatos zárás nagy impulzust adott).

De szokott olyan duma is lenni, hogy az egyik piacon elszenvedett veszteségeik fedezetére szolgált a másik piacon nyereséggel lezárt ügyletek. meg még biztos van az események magyarázatának pár permutációja.

Mindenesetre "egy hullám mindenekfölött :-) " kicsit túlzás, de mi tagadás az általad vázolt technikai kép szépen bejött az EURCHF-en. Amúgy szerintem, tehát ezaz én véleményem, mindig kell A, B, C terv a kereskedésre.
      A-emelkedés,
      B-csökkenés;
      C-oldalazás, táguló mozgás (táguló háromszög)
      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Egyetertek teljesen a fundamentalis "nezeteddel", nem is tudod mennyire...

Az egy hullam mindenekfolott pedig kicsit tulzas azert... inkabb a struktura az ami meghatarozza az egesz alapjat. Egy teljesen biztos, 100%-os meggyozodessel es atlathatosaggal allitom, bizonyithato modon: MINDEN korrektiv struktura utan KOTELEZO MODON kovetkezik egy IMPULZUS a tredn iranyaban... es az impulzusbol csinalsz penzt, ez 100%. Egyetlen dolgot kell csak megtanulni: megismerni a korrektiv strukturakat, hogy el tudd donteni, hogy mikor kell nagy valoszinuseggel kovetkezzen a kovetkezo impulzus. Ennyi az egesz. Es ez relativ egyszeru, hiszen veges szamu lehetoseged van egy korrektiv struktura milyensegere. "

A terveddel is egyetertek, de en penzt csinalok az A tervedbol es a B tervedbol, a C tervedet pedig figyelem, hogy A vagy B lesz-e belole, hogy penzt tudjak csinalni.

Az EURCHF nem egy veletlen trade volt, folyamatosan ezt csinalom, igy ahogy latod, csak most bemutattam eloben, hogy eloszlassak nemi elmeleti vs. gyakorlati disputat, valamint, hogy segitsen esetleg masokon is megerteni milyen elorelathato a piac = lekereskedheto.

• Valahogy így gondoltam. Ebből a struktúrából is több alternatív kimenetel lehetett volna.

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ennel sokkal tobb kimenetel is lehetett volna amugy. A lenyeg az, hogy ezek szama veges es kell letezzen egy statisztikai alapod arra, hogy mi mikor es hogyan fejlodik ki, valamint mikor ervenytelen a nezeted es jon be a kepbe a kovetkezo elkepzeles... a folyamat maga nem bonyolult, sot meg merem kockaztatni, hogy egeszen egyszeru, de szakosodast feltetelez, mint pl. Janonak a villai is, Davidnak a menedzseles stb.

• Én is a pozíció menedzselésnek vagyok a híve. Én nem tudom, hogy létezik e valóban a piacon "statisztikai előny". Én erről mindig úgy gondolkodtam, hogy ha létezne akkor már rég fejlesztettek volna rá robotot. Na jó léteznek ezek a szuper gyors számítógépek. Ezen kívül?? Nem tudom, lusta ember vagyok bizonyos szempontból. Csináltak robotot magyarok is, ahol kereskedés múltjából hoztak alakzatokat és a jelen mozgásával, kirajzolódó alakzattal hasonlította össze, s statisztikai alapon berajzolta melyik múltbeli gyertyasornak "alakzatnak" van legnagyobb valószínűsége a megismétlődésre. Lehet, hogy tévedek de nem váltották meg a világot.

Hozzászólás

• David Chateau itt vannak peldanak az USDMXN tredjeim, eld ki magad rajtuk ...ha jol emlekszem az elso ket pozit posztoltam is itt, csak nem igazan van ra idegem visszakeresgelni... de ime, itt vannak a pozik eddig (a mostani shortban nem vagyok benne, sajnos...) nem is tudok ennel tobbet adni, mert lezartam a szamlamat nemreg amelyen kottettek... a helyzet az, hogy a beallasi pontok valamint a kiszallasi pontok, es az eredeti SL szintek majdnem megegyeznek a valosaggal, mindegyikre megvan a tehnikai magyarazat, ha valakit erdekel, elmeselem majd:

Name:	Screen Shot 1-12-2019 at 1.39 PM.png
Size:	143,7 KB
ID:	183387

Hozzászólás

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Ejjnye, remeltem, hogy a gbp, eur, usd, chf, aud, cad, jpy, nzd kombinaciobol lesz egy, igy ehhez nem tudom azt irni, ami meglatasom lett volna, de akkor van egy kerdesem, hogy a GBPCHF, AUDCHF paron nem volt szep a belepo strukturad?

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Szoval meg valogatos is vagy... Nezz ra kicsit a az AUDCHF, a GBPCHF es az EURCHF daily chartokra... mit latsz? En azt, hogy a harom kozul csak az EURCHF van jol behatarolhato extrem pontban, korrekcio vegen, vagyis csak ezen volt buy setup ami a rendszeremet illeti. Az AUDHCF-en nem is volt korrektiv struktura, csak egy spike lefele es egy impulzus felfele... akkor lesz esetleg setup, amikor egy nagyobb TF korrekcio fog majd kepzodni... a GBPCHF-en pedig a lefele spike es a felfele impulzus utan volt ugyan egy oras korrektiv struktura, hasonloan az EURCHF-hez, de ez utobbival ellentetben nem tudok rajta jol behatarolni egy bizonyos elvarast celszintkent, mert a struktura valoszinuleg egy running flat-et fog alakitani... ezekkel szemben az EURCHF pedig szuper beallasi pontot, jol meghatarozott SL pontot es jol meghatarozott elmeleti TP szintet adott. Ezek kozul pedig a legfontosabb a tokeletes beallasi pont volt, amit vegignezhettel, hogy hogyan alakult ki es alltam be...

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Ertettem fonok! Jol van, majd meglatjuk, hogyan fejlodnek a dolgok ezeken a parokon, es mikent menedzseled a pozidat

• EURCHF alakzathoz hasonló

Hozzászólás

• Ha mar crypto, akkor inkabb a BTC... azon tokeletes a struktura ahhoz, hogy felfele pattanjon, meg az is lehet, hogy ez a struktura lesz az az alj ahonnan a BTC ujjaszuletik. Ha vennem kellene BTC akkor most tennem, szerencsere nem kell vennem...

Name:	Screen Shot 1-12-2019 at 6.30 PM.png
Size:	80,5 KB
ID:	183393

Hozzászólás

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Jo az a bitcoin, miert ne vennel? en is veszek amugy. Bar ez az eses itt a vegen nem tetszik annyira

• fischer
            fischer kommentje
            Editing a comment
            szerintem pont az az eses ( C hullam ) ami kell hogy befejezodjon a korrekcio, ez adja meg a long beallot, persze meg mehet lentebb

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Egyetertek fischer pont ez az otlet abban, hogy long setup legyen. Ha jol megnezzuk most azt a C hullamot, megvan benne az 5 alhullami is, tehat a struktura elmeletileg komplett.

• [QUOTE=equalizer;n183373]

"Latjatok, ez a szep a hullamelmelet alapu strukturakereskedesben: le se szarod, hogy mi a menekulodeviza fogalma, nem kell megprobald ertelmezni az amugy is ertelmezhetetlen hirek arfolyamra gyakorolt elmeleti hatasat, a yield curve es a zerohedge is hidegen hagy stb. Egyszeruen ha helyzet van, akkor helyzet van...

En nem kulonboztetem meg a devizakat a reszvenyektol vagy az indexektol, strukturailag mindegyik ugyanugy viselkedik: korrekciok utan mindig impulzusok kovetkeznek es kereskedesi szempontbol csak ez szamit, hiszen nem a korrekciot akarod elkapni. Lehet ennel egyszerubb? ..."

Így van, nem kíván piaci ismereteket.

A tőzsdefórumon ezzel még dicsekedni is, az egészen újszerű hang, hasonló mint a "neopopulistáké" a politikában. Érdekes. Ez a trend a világban, tetszik v nem.
          Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2019-01-12, 22:24.

Hozzászólás

• bennfentes
            bennfentes kommentje
            Editing a comment
            Pár ember most megint szépen félre lesz vezetve EQ barátunk által.
            Aki tapasztaltabb az már kiolvassa a rengeteg sor közül a lényeget. Aki valóban tud M3-as belépőket az már nem így kereskedik.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Ertem sracok, ismet... LoooL

Talan erdekessegkeppen aruld el bennfentes hogy hogyan kereskedik valaki aki "valoban" tud m3 belepoket is... erre azert kivancsi vagyok.

• David Chateau en mar most meg tudom mondani Neked, hogy hogyan fogom menedzselni az EURCHF poziciot egy kepben, ez az igazi ereje a rendszeremnek:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 1-13-2019 at 9.13 AM.png Views:	1 Size:	175,2 KB ID:	183401

Az igazsag az, hogy egy ilyen impulziv ellentetes hullamot, mint ez az utolso, nem szerettem volna latni a charton... a valoszinusegi aranya annak, hogy egy nagyobb TF felfele impulzus indulasaban voltunk, annak ellenere, hogy sorra tortuk az 1h es 4h trendeket, igy az en olvasatomban kisebb lett, mint annak, hogy ez a szep, tankonyvbe illo haromhullamu struktura egy korrektiv struktura volt inkabb. Megvan az eselye, hogy megis impulzus legyen ez (az un. expanding leading diagonal aminek a 3-ik hullama alakul most ki) de ezt egyelore nem tudom megerositeni es ennek ertelmeben is menedzselem a poziciot:

1. Az elso lepes az volt, meg mielott ez az impulziv lefele hullam kialakult volna, a rozsaszin 5.-ik hullamban kivettem profitban azt a poziciot amivel "raepitettem" (a rozsaszin nyil eredojenel epitettem ra es a vegenel vettem ki). A racio ebben az volt, hogy egy 5 alhullamu hullam utan ugyis egy nagyobb korrekcio kell majd kovetkezzen, amit jeleztem is real time, es azt legalabb az egyik poziciommal nem akarom vegigelni... az eredeti poziciom pedig megy tovabb ugy ahogy az el volt gondolva eredetileg, ismetlem, ekkor meg nem tudtam, hogy kovetkezni fog ez az utolso eses.

2. Cseppet azert rosszul esett amikor lattam milyen impulzivan es milyen sokat jott lefele ez az utolso hullam, meg akkor is ha fel voltam keszulve ra valamelyeset, hogy ez a struktura csak korrektiv is lehet... de az, hogy ez a hullam visszajott a sarga 1 hullam ala, az mar evidens jel, hogy a sarga 1 inkabb egy A hullama egy korrektiv strukturanak... ez van.

3. Ennek megfeleloen az eredeti poziciomat ki fogom venni profitban amikor ennek a lefele hullamnak a korrekciojanak leszunk a vege fele (sarga nyil). Vagy ez, vagy pedig BE lesz belole, ha ez a hullam nem all meg egesz odaig es valt at korrekcioba (ennek eleg kicsi az eselye, de megvan). Ha a korrektiv struktura vegen leszek ahol majd kiveszem a profitot, majd ha jelet kapok kisebb TF-en, be is allok majd shortba.

Ennyi a menedzsment resze.

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            David Chateau szoval ez a 20 pipes lefele menetel az EURCHF-en az amit a heatmap elorejelzett, azt mondod? a helyzet az, hogy heatmap meg sarga havazas ide vagy oda, kitartok a velemenyem, poziciom es pozimenedzsmentem mellett ugy ahogy azt leirtam... hiszen nem hiaba irtam le. Az is lehet, hogy hamarosan, ha jel lesz, raepitek meg. Lassuk mi lesz.

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Neeem, neeem Én azt mondtam, hogy más CHF-párok szerencsésebbek lettek volna.
            Mivel a belépőd óta elment 120pipet kb nyerőbe, de 80-at vissza (eddig), hát, ez érdekes menedzselés mindenesetre
            Én is sok teret adok a mozgásnak, de ez brutális Zoli.

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            ki amit bir...

• Lehetséges konzerv mondat mára a brexit miatti félelmek miatt csökken a kockázatvállalási kedv. Befektetők kivárnak és a biztonságos eszközök felé ......... :-) Esés?!

Hozzászólás

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            A "befektetok" akik most "kivarnak" azok a piacnak 0.5%-at sem teszik ki... a tobbi, aki nem tud "kivarni" mert nem spekulativ szempontbol vesz/ad el devizat, a piac 99%-a, az pedig muszaj adjon vegyen igy is, ilyen vagy olyan "hirek" ellenere is... ugyhogy vagy a) eses vagy b) ugras vagy c) konszolidacio fog kovetkezni... ha a fundamentalis nezetemet kered...

• CHF hez egy kis adalék

Hozzászólás

• Jano
            Jano kommentje
            Editing a comment
            kiváló meglátások egész sorozata. like.

• David Chateau
            David Chateau kommentje
            Editing a comment
            Tényleg jóféle

• EURCHF mozgása visszatért az erős árszintig

Hozzászólás

• EURCHF. hófedte alpesi lejtő

Name:	jwK3AGJ.png
Size:	30,7 KB
ID:	183427

néha egy lavina, néha egy kis szakadék, de amugy szinte egész évben síelhető.

Name:	screen_shot_2013-07-18_at_10-1.png
Size:	185,3 KB
ID:	183428

Hozzászólás

• David Chateau
              David Chateau kommentje
              Editing a comment
              equalizer mostmar csak egy dologra kerlek, elfogadva a te nezetedet, hogy amint modositasz stopot, uj pozit nyitsz be (jute szembe, nem akartal lent ranyitni?), ird ide be nekunk, engem erdekel a menedzselesed, tenyleg

• bennfentes
              bennfentes kommentje
              Editing a comment
              Aki már kicsit mélyebben érti a mozgásokat és nem véletlenszerűnek tekint mindent annak már nem magyarázod meg hogy miért kellene a nagy lila A-B-C-t végigülni egy korábbi nyitással.
              https://imgur.com/a/wDDAKR4

• equalizer
              equalizer kommentje
              Editing a comment
              David, amikor valtoztatok a menedzsmenten, szolok. Egyelore ugyanaz mint amit fent mutattam, ha minden igaz, most a B hullamban vagyunk, a vegen kiveszem a profitot a maradek 5 lotos pozibol is. Lent majd, amikor a C hullamnak vege, majd keresek egy uj long beallot, hiszen a nezet nem valtozott.

bennfentes, csak egy a gond: a piac altalaban nem ugy mukodik ahogy felrajzoltad... foleg, hogy biztos vagyok benne, hogy amikor ugy is mukodik ahogy felrajzoltad, azt nem veszed eszre real time altalaban... de mint mondtam, kinek a pap, kinek a papne...
          Working...
          X