Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Igen-igen, köszi, de itt csak néhány van, és egymással nem lehet kombinálni sajnos, ezek dollár alapúak csak. Tomyhoz, Camarohoz hasonlóan én is nézem a saját heatmap-emet.

Pl. egy CHFJPY-t nem nagyon lehet máshol trédelni.

Vagyis én nem tudok mindent, szóval nyitott vagyok a megoldásokra

Hozzászólás

Hmm, igen, köszi, ezeket én még sosem trédeltem, talán Tomy-ék tudnak válaszolni majd arra, ezek mennyire király cuccok (pl. mennyire vastag a könyv teteje)

Ha többen is trédelitek ezeket, és írnátok a tapasztalatokról az ICE-os kereskedésekről, frankó lenne

Hozzászólás

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sok sikert a modellezés gyakorlati kivitelezéséhez!

100% biztos vagyok benne hogy ez megvalósíthat.
        Mivel ezen agyalsz már gondolom egy ideje és a számításaid alátámasztják azt (ami egyébként egy teljesen reális számítás) az agyadban ez már valóságképpé rögzült.
        Így a megvalósításnak elvi akadálya szerintem nincs.
        Ha nincs időkorlát, ami flusztrálna, akkor előbb, utóbb lesz 1M usd a számládon, ebben semmi kétségem!

A számla nagyságokkal lesznek majd kihívásaid, ezt is tapasztalatból tudom, de minden nagyságrendhez hozzá lehet szokni.

Arra gondolj hogy 1M tőkénél a 2M elérése már gyerekjáték lesz!
        Viszont mire 1M meglesz, sok mindenre rá fogsz jönni és véleményem szerint már nem is forexen fog menni a játék egy idő után...

Hajrá!
        Szia Tback,

Koszonom a biztatast! Elvileg helyes az amit mondasz, egy szint felett nem lesz konnyu a pszicho... viszont nincs stressz, ez egy kiserlet, turtoztetem magam, hogy megalljam a szokasos hibak elkoveteset (tul hamar zaras, tul keson zaras stb.). Ez volt a lenyeg abban, hogy publikussa tettem a kiserletet... nagyobb az osztonzes, hogy kitartsak a nyerok mellett ameddig kell...

A forex azert smakkol, mivel nincsenek nagy gappek, mint pl. a reszvenyeknel. Mivel majdnem mindig min. 10-20% riziko lesz egy-egy trade, egy gap csodbe vihet eleg gyorsan. Azt azert hadd tegyem hozza meg, hogy fenntartom a jogot magamnak, hogy egyes trade-eket megtamogassak egy-egy opcios fedezettel...

Az viszont lehet, hogy egy szint utan (100-150k felett) brokert fogok majd valtani es athelyezem a penzt... mondjuk a Julius Baer-hez... de az is lehet, hogy csak kiveszem a penzt, atteszem a sajat bankomba es garancialevellel csinalom tovabb hiszen Svajc a szamlamat csak 100.000 CHF-ig garantalja... lassuk, legyunk elobb ott.

Hozzászólás

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szia Tback,

Koszonom a biztatast! Elvileg helyes az amit mondasz, egy szint felett nem lesz konnyu a pszicho... viszont nincs stressz, ez egy kiserlet, turtoztetem magam, hogy megalljam a szokasos hibak elkoveteset (tul hamar zaras, tul keson zaras stb.). Ez volt a lenyeg abban, hogy publikussa tettem a kiserletet... nagyobb az osztonzes, hogy kitartsak a nyerok mellett ameddig kell...

A forex azert smakkol, mivel nincsenek nagy gappek, mint pl. a reszvenyeknel. Mivel majdnem mindig min. 10-20% riziko lesz egy-egy trade, egy gap csodbe vihet eleg gyorsan. Azt azert hadd tegyem hozza meg, hogy fenntartom a jogot magamnak, hogy egyes trade-eket megtamogassak egy-egy opcios fedezettel...

Az viszont lehet, hogy egy szint utan (100-150k felett) brokert fogok majd valtani es athelyezem a penzt... mondjuk a Julius Baer-hez... de az is lehet, hogy csak kiveszem a penzt, atteszem a sajat bankomba es garancialevellel csinalom tovabb hiszen Svajc a szamlamat csak 100.000 CHF-ig garantalja... lassuk, legyunk elobb ott.

Pont így sejtettem én is.
          A nyerők kitartása lesz a legnagyobb kihívás.
          Remélem ez a nyilvánossá tétel kevesebb negatívum lesz, szemben a hosszú pozi tartásra való "kényszer" előnyével.

Amúgy pedig mindössze 3 kört kell lenyomnod.
          3 x 10-szerezés. Ennyi az egész.
          Szerintem simán megcsinálod!
          Az első kör könnyű lesz. 1,000-ből 10,000, ez sima ügy.
          Tettem már ki korábban erre egy élő példát, simán megcsinálható.
          Nekem olyan max 2 hónap volt, persze piac függő a dolog...

A második kör egy kicsit flusztráltabb lesz. Időben is el fog kicsit nyúlni.
          10K-ból 100K. Ugyan az lesz mint az első kör, kizárólag az összeg más.
          Nem ismerem a Dukas számláit, remélem hogy ugyanazokat a kondíciókat biztosítják az ilyen összegekre is, amik egy picit nagyobbak mint az átlag.
          Simán meg fogod csinálni itt az a 10-szerezést, de azért többször lesz bizsergés a kezedben, hogy lezárj 10-20-50R-ben lebegő pozikat.

Az utolsó kör lesz a legnehezebb.
          De majd ha ott tartasz, akkor beszélünk arról is.

Hozzászólás

Zoli, milyen MM-et fogsz tolni pontosan? Bocs, ha leírtad már.

Hozzászólás

4. Az R erteke indulasbol $500 - tehat az indulo tokembol 2 db. trade-re futja mielott lenullazom a szamlamat...

5. Az R erteke fokozatosan duplazodni fog annak fuggvenyeben, hogy a szamlamon megvan-e mar a min. 5R-nyi toke. Tehat a kovetkezo R=$1.000 szinthez $5.000 toke fog kelleni (ez 5 trade-re lesz eleg innentol kezdve, ennyi trade-et sosem buktam meg egy sorozatban...). Amikor megvan a $10.000, az R megno $2.000-re / trade es igy tovabb. Ugyanezen szintek ervenyesek a visszalepesekre is, ha majd szukseges lesz... (remeljuk nem lesz);

Érdekes MM lesz ez, jóféle, én drukkolok Zoli, hajrá! Megcsinálni meg tudod

Hozzászólás

Innen van az a pillanat, hogy keresem a short beallot, megvan a "kis" felfele menet a struktura konfirmalasahoz...

Click image for larger version

Name:	Trade no. 2 - DAX short validation point.jpg
Views:	1
Size:	180,5 KB
ID:	159251

Hozzászólás

Update a DAX short-rol: be vagyok mar allva a poziba ott ahol mutattam... azert egesz jol mukodnek azok a nyilak, nemdebar?

Name:	Trade no. 2 - DAX short pos.png
Size:	131,2 KB
ID:	159252

a helyzet az, hogy egy korrekcios flag utan lehuzom a SL szintet a C hullam csucsa fole es rateszek a pozira meg annyi kontraktust, hogy kielegitse az R = $500 szabalyt... egyelore csak 2 kontraktusom van, hiszen az eredeti SL-om a nagy csucs felett volt, igy az eredeti R-em $550 korul lebegett.

Name:	Screen Shot 12-19-2017 at 7.28 PM.jpg
Size:	188,7 KB
ID:	159253

Hozzászólás

Update a DAX short-rol: be vagyok mar allva a poziba ott ahol mutattam... azert egesz jol mukodnek azok a nyilak, nemdebar?

[ATTACH]12230[/ATTACH]

a helyzet az, hogy egy korrekcios flag utan lehuzom a SL szintet a C hullam csucsa fole es rateszek a pozira meg annyi kontraktust, hogy kielegitse az R = $500 szabalyt... egyelore csak 2 kontraktusom van, hiszen az eredeti SL-om a nagy csucs felett volt, igy az eredeti R-em $550 korul lebegett.

[ATTACH]12231[/ATTACH]
                    Hajrá Zoli!

Nem akarlak befolyásolni, de látom SL-nélkül futtatod (habár írtad, hogy +BE teszed, lehet azért nem látszik a pozíció agendában), DE szerintem még nincs semilyen C hullám pont, most vagyunk a B-ben és Hetes szinten ez még csak az 5. hullám 1. harmada (max.közepe) és hamarosan 14000-ret verjük
                    Én is beléptem ujra 13311-en, a 13333-as megbízásom ignorálta a mocsok. A 13500-as belépőm (07. nov) +ba húzott SL-jét kiszedte a tegnapi nyitás, eddig hajtottam a 11500-as szintre, de most gondolkodom

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hajrá Zoli!

Nem akarlak befolyásolni, de látom SL-nélkül futtatod (habár írtad, hogy +BE teszed, lehet azért nem látszik a pozíció agendában), DE szerintem még nincs semilyen C hullám pont, most vagyunk a B-ben és Hetes szinten ez még csak az 5. hullám 1. harmada (max.közepe) és hamarosan 14000-ret verjük
                      Én is beléptem ujra 13311-en, a 13333-as megbízásom ignorálta a mocsok. A 13500-as belépőm (07. nov) +ba húzott SL-jét kiszedte a tegnapi nyitás, eddig hajtottam a 11500-as szintre, de most gondolkodom
                      Nem allitottam be meg a SL-t, hiszen olyan messze van... a kezdok ne figyeljenek most ram, negativ peldat mutattam... :O 13.600-on szallok ki majd ha addig felmegyunk, de nem megyunk...

Amugy indexeket/reszvenyeket nagyjabol SL nelkul kereskedek a gap-ek miatt... ha elkap egy gap, akkor mindegy hol volt a SL, ugysem teljesul es csak hiaba kiszedi a pozidat... trust me, I'm a trader...

szerintem még nincs semilyen C hullám pont, most vagyunk a B-ben - az, hogy a C pontban voltunk vagy sem, azt nem tudom biztosan, habar ugy nez ki, de az, hogy ez nem B hullam, az biztos...

az 5. hullám 1. harmada (max.közepe) és hamarosan 14000-ret verjük - ezt mi alapjan hataroztad meg?

Hozzászólás

Nem allitottam be meg a SL-t, hiszen olyan messze van... a kezdok ne figyeljenek most ram, negativ peldat mutattam... :O 13.600-on szallok ki majd ha addig felmegyunk, de nem megyunk...

Amugy indexeket/reszvenyeket nagyjabol SL nelkul kereskedek a gap-ek miatt... ha elkap egy gap, akkor mindegy hol volt a SL, ugysem teljesul es csak hiaba kiszedi a pozidat... trust me, I'm a trader...
                        Csak én érzem úgy hogy az első héten felrúgtad a magadnak felállított és az itteni olvasóknak kommunikált szabályaidat kockázatkezelés terén?

A te dolgod, csak nekem kicsit bort iszik, vizet prédikál szlogenre emlékeztet...

De azért hajrá!

Hozzászólás

szerintem még nincs semilyen C hullám pont, most vagyunk a B-ben - az, hogy a C pontban voltunk vagy sem, azt nem tudom biztosan, habar ugy nez ki, de az, hogy ez nem B hullam, az biztos...

az 5. hullám 1. harmada (max.közepe) és hamarosan 14000-ret verjük - ezt mi alapjan hataroztad meg?

Nekem is az a meggyőződésem, hogy az SL több kárt okoz, mint hasznot, persze ha trendirányban haladunk a terv szerint.

Ezt nyugtázom

Ezen nem fogok vitázni, mert az én hullámelméletem kissé eltér az ''általatok használt, nevezett, számozott'' hullámelmélettől.

Meghatározásom a ''divergenciális'' vektoranalízisem alapján történt, ahol a divergencia a vektoranalízis egy differenciáloperátora. Itt hívnám fel a figyelmedet arra, amit már töbször te is leírtál, hogy (van divergencia, nincs divergencia) divergencia mindig van, ha a két, vagy több elemet, bármit vizsgálunk. A divergenciának mindig értéke van, ha 0 (nulla), akkor elmondható esetleg, hogy nincs, más esetben kisebb, vagy nagyobb mint 0. Azt ki kell számítani.
                          ... tehát W1, D3, D1 alapján végzett számításaim szerint, és ha most egy ''szimmetrikus'' korrekció van kialakulóban, akkor leeshet az ár 12600 -12540 közé, kilépve a -2-es korrekciós csatornába, ahonnan gyorsan vissza is fordul.
                          Ennek a 2016. Jún. 20-tól tartó hullámnak a középértéke 11580-90, tehát cca. 14000 a vége.

Hozzászólás

Legyen SL mert csúnyán LSL!

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            [COLOR="Blue"]
                            Nekem is az a meggyőződésem, hogy az SL több kárt okoz, mint hasznot, persze ha trendirányban haladunk a terv szerint.

.
                            Ezt pontosítsd azért , mert így nem korrekt, arra ,hogy : a "saját, egyéni tervem szerint". Egyébként nekem pont trendirányban és pont a saját tervem szerint baromira semmi kárt nem okoz az stop.

Hozzászólás

Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ezt pontosítsd azért , mert így nem korrekt, arra ,hogy : a "saját, egyéni tervem szerint". Egyébként nekem pont trendirányban és pont a saját tervem szerint baromira semmi kárt nem okoz az stop.
                              Nincs mit pontosítani, a saját nevemben írt meggyőződésemről van szó. Nem csoportként írok, nemwook6ökör
                              Ezek szerint, te még nem találkoztál egy villámgyors 30-50 pipes SL vadász tüskével belépés után, ami szépen elvitte volna a pénzed, amit akár a szerencsekútba is dobhattál volna és utána ment arra, amerre te is mentél volna. Általában az ilyen vadászokat sikerül is levadásznom

Hozzászólás

Itt inkább arról van szó , hogy én nem tudok nyertes trédként tekinteni egy olyan pluszba lezárt kötésre, aminél a képzeletbeli előre meghatározott veszteség szintemen imát mormoltam 200/150-es vérnyomással, háttal a monitornak, hogy fordulj vissza, fordulj vissza csak most utoljára kérlek. Lesz amikor nem halgattatik meg, mert épp olyannal lesz elfoglalva, aki azért imádkozik, hogy "utalják ki, utalják ki". Persze nem arról beszélek aki a század tőkéje tized-ezred részével játssza ezt.

Hozzászólás

Working...
                                X