Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Anil szerint ez egy korrekció és long az irány továbbra is.
    Neked mi volt a jel ami miatt kiléptél?

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      Én drukkolok neked Zoli! Legyen meg neked előbb, nekem mindegy, mert meglesz mindkettőnknek úgyis
      Jó a szemléletmódod, csak másokat hagyj meg az ő hitükben, ennyi Neked a hullámos cucc a menő, nekünk más, igazából itt mindenkinek más. Ez a szép a trédelésben

• Megalith
      Megalith kommentje
      Editing a comment
      "mindenki akinek >50 az IQ-ja multimilliardos lenne a tozsdebol, hiszen trendeket es szinteket meg a 7 eves kislanyom is mintaszeruen meg tud hatarozni..."

Tehetek én róla, hogy nem engedik el a nyerőket és nem kezelik a kockázatot? Az emberek többsége biztos azért nem sikeres, mert nem equ stratégiáját követik. Véletlen sem azért, mert nem kezelik a kockázatot,nincsenek stabil mentális állapotban és a nyerőket(+3,5,10,20R-be) nem tudják elengedni...

"hogy miert nem csinalok videokat: egyreszt etikus ember vagyok es nem fogok neki konkurralni azt az embert aki ide segitett ahol most vagyok szakmai szempontbol (Anil Mangal), masreszt se idom se kedvem erre, hiszen sok ido valakit megtanitani erre a nezetre es ezt az idomet nem tudnad megfizetni ahhoz, hogy megerje bajlodjak veled."

De fórumozni van idő egész nap.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Eq:
      A "jövedelem kiegészítésért oktatás"-ról való nézeted "Lájkolva"!

• equ nem lenne egyszerűbb videókat csinálni a tech. elemzéseidről, ha annyira jók? Talán érteni is lehetne a krikszkrakszokat.

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      nem vagyok producer... nem vagyok fotogen sem... ami viszont egyszerubb lenne, az a real time kereskedes egy trading room-ban... talan majd egyszer, amikor tobb idom lesz.

• Zoli, ez a Todd Gordon gyerek jo? Vagy kik jok hullamelmeletbol? Ahogy mondtam par hete, ranezek erre a cuccra kik a nagyobb nevek ebben a hullamelmeletben?

Hozzászólás

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Anil Mangal, akit Zoli szokott említeni, hogy tőle tanult szerintem az egyik legjobb. Van YouTube csatornája ahol minden hétvégén kirakja az elemzését a következő hétre. Eszméletlen, hogy látja a piac mozgását előre.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Igen, David, Eq többször alaposan megírta, h ő a mestere.
      (Bárhogy vélekednék is magam erről.)

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Nem tudom ki az a Todd Gordon, igy nyilatkozni sem tudok a nezetei/analizisei helyessegerol... Sokszor elmodntam, hogy kik azok akiknek a tudasara hullamelmeleti szinten valamit adni lehet: Anil Mangal, Ramki Ramakrishnan, Glenn Neely... a ket elso tudasat gyakorlatban is tudod hasznalni, az utobbiet ha elmeleti szinten akarsz maradni...

• Ime egy ****sagon (aka. strukturaelmeleten alapu joslason) alapulo nagy valoszinusegu real-time trade setup. Asszem nem kell magyarazat. Beallas amikor a berajzolt trendvonal attort... ki ki a maga strategiaja alapjan.

PS: David, latod mirol beszeltem a BTC eseteben? Impulzus utan hosszu korrekcio es utana meg egy impulzus... mast varni ilyenkor finoman szolva nem kifizetodo...

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-12-2019 at 3.45 PM.png Views:	1 Size:	99,5 KB ID:	183969
    Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-12-2019 at 3.47 PM.png Views:	1 Size:	106,3 KB ID:	183968
    Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2019-02-12, 14:04.

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Persze, attol fuggetlenul hogy publikalod ezeket a kituno otleteket en is levezetem rajta az analizist sajat szemlelettel, nem nagyon volt meg hogy maskent lattam volna mint amit te felvazoltal.
      Ezt a konkret AUDNZD C hullamot mar figyeltem/vartam mielott kiposztoltad volna, de igy altalad kaptam megegy megerositest igy vegul 2 pozival is sikerult elkapni az esest.
      Pszicholoiga reszerol nalam annyi hogy probalok a tokem 1-3%-nal nem tobbet kockaztatni, igy nyugodtan megyek aludni.. becsuszik 5% buko is neha amit persze probalok kikuszobolni.

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      fischer csak a hullámokat figyeled? Hasonló belépéseket alkalmazol, mint EQ? Milyen anyagokból tanultál? Mióta csinálod,tanulod?

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      VikThor1029 - Nagyjabol 1.5 eve kezdtunk belemaszni jobban az egeszbe egy jo baratommal (bptrfx - O talalt ra erre a forumra is, nagy szerencsenkre), szokasos modon kezdetben SR szintek, dupla csucs, head and shoulders, gyertya formaciok, indikatorok (bolli bands, stoch, rsi) stb volt amire tamaszkodtunk, de gyorsan rajottunk (amint ratalaltunk) hogy nekunk a hullam elmelet fekszik leginkabb.
      Nehany konyvet elolvastam a temaban, es meg tervezek is a tovabbiakban, rengeteg youtube oktato videon is vegig mentem, tobbek kozt Anil Mangal es Victor Manena (EQ emlitette, hogy Victor hibas hullam elmeletet alkalmaz. Vedelmere szolva szerintem rengeteget valtozott/fejlodott az elmult 1 evben, ugyhogy en ot is csak ajanlani tudom, szinten hetente posztol forecast videokat a youtube csatornajan, minden vasarnap).
      Az alap konyv amit kezdesnek mindenkepp ajanlok ha komolyan akarsz foglalkozni a temaval: Elliott wave principle - Frost and Prechter (ebben a korrektiv strukturak fejezet amit nagyon erdemes kielemezni). Valamint akiket EQ is emlitett - Ramki es Glenn Neely
      Amit en gyakorlatban alkalmazok (Egy resze szinte ugyanaz mint amit EQ csinal - tole is sokat tanultam, koszi EQ!), fibonacci retracement es fibonacci extension szintek a belepo es target szintek meghatarozasahoz. Ha eler a chart egy ilyen szintet akkor kivarok meg 1-2 konfirmaciot - divergencia MACD es RSI indokatorokon, fordito alakzat kisebb tf-en - ez lehet dupla csucs/alj, impulzus utan 3 wave pullback (ami sokszor head and shouldersz format is kirajzolhat), implzus utan zaszlo. Szoval gyakorlatban ez ugye a 3-as hullam
      Hasonlo keppen 5-os hullamot is szeretek tradelni, ezt talan kicsit konnyebb mivel tisztabb a kep mire addig eler a chart (USDCAD-on (1 oras chart) peldaul epp befejezodik egy 4-es hullam, szoval egy szep rovid tavu long pozicioval nyithatjuk a hetfot, EQ kijavit ha megsem igy lenne )
      Amit ezeken kivul mindig letradelek az zaszlobol valo kitores, diagonalbol valo kitores, squeeze, gartley, valamint C hullamok. Ezeket csak akkor ha az RR minimum 1:2 vagy ennel nagyobb.
      Az egyetlen dolog amivel talan itt mindenki egyetert a pozicio meretezes es risk management jo alkalmazasa, probalj nem tobbet kockaztatni mint a toked 1-3%-a tradenkent.
      Amit meg hasznos lehet fejben tartani, sajat tapasztalatbol irom, a kis tf sokszor osszezavar a zaj miatt, 1-4 oras tf alatt csak belepo/kilepo keresesre erdemes lemenni.
      Remelem tudtam segiteni.

• Sziasztok!

Érdekes hitvita kezd kialakulni EQ stratégiája körül, a tőzsdeversenyes ötlettel meg már csak egy ugrásra vagyunk az ezerszer lerágott hitelesség témakörétől. Kérlek engedjétek meg, hogy akkor én is kitegyem az asztalra miben hiszek.

A jó hegymászó az öreg hegymászó. Vannak zseniális tehetségek, akik egy nap alatt fel és lefutnak a Mount Everestre (Kilian Jornet), vagy biztosítás nélkül (!) négy óra alatt megmásznak egy tükörsima ezer méteres gránit falat (Alex Honold). Ezek fantasztikus emberek és sportteljesítmények, de semmi relevanciája nincs (nem is szabad, hogy legyen!) ránk halandókra nézve, mikor felkapaszkodunk a Tátrában egy komolyabb sziklára. Nem abban kell hinni, hogy meg lehet csinálni, hisz lám ő is. Hanem abban, hogy én meg tudom csinálni, mert ezerszer gyakoroltam, ismerem a sziklát, és csak akkora kockázatot vállalok fel, amivel még képes vagyok megbirkózni. Nem az a lényeg, hogy biztosítás nélkül, vagy partiban, vagy klettersteigon, vagy normál úton mászod meg a Hegyet, hanem az, hogy örömöd legyen benne és sikeresen hazaérj. Persze: A személyes korlátokat lehet feszegetni, de átlépni tilos. Másokhoz méricskélni magunkat pedig szerintem kifejezetten kontraproduktív, hisz a siker(élmény)nek egyedül saját belső világunk az etalonja. Ez valakit a világ tetejére repít, míg másoknak a Gellérthegy meghódítása is elég kihívást jelent. Egyik sem értéktelenebb a másiknál, a magasabb nem több, sőt gyakran előfordul, hogy a lehetőségekhez viszonyítva valójában ez utóbbi a nagyobb teljesítmény.

Mire akarok kilyukadni?

Hiszem, valójában teljesen indifferens, hogy EQ stratégiája működik-e vagy sem. Írásainak legfőbb tanulsága szerintem mindnyájunk számára a mindent átható, a világgal való hadakozást is belső késztetésként kikényszerítő, rendíthetetlen HITE, mely erőt ad neki, hogy bekössön akkora pozikat és olyan setupokat, amit legtöbbünk nem merne. Megtanulhatod a hullámokat átólzettig, hit nélkül garantálom, hogy semmire sem mész vele. A hit kialakulásához viszont az édeskevés, hogy látod mások mit érnek el általa, sőt megtapasztalás nélkül önmagában a tudás is kevés, ahhoz hogy kétvállra fektesd a fejedben rejtőző evolúciós ösztöndémont, mely sikereidnek legfőbb akadálya. Míg öt kilométer Margitszigeti kocogás után elfáradva nem érted, vajon miféle erő hajtja a 24. órában a Spartathlon futókat, addig sajnos ki kell ábrándítsalak: hiába vágyod a babérkoszorút. Privátban többek szóvá tették miért nem posztolok tradeket. Sokan szerintem most sem értik, hogy a „ne halat adj, hanem halászni taníts” mondás valójában mit is jelent. Objektív, leprogramozható, ezáltal bárkinek öt perc alatt átadható általános (statikus) setup nincs. Ez meggyőződésem. Viszont kvázi szinte mindebből csinálható pénz a piacon megfelelő szemlélettel. Kicsit kifordítva Arkhimedes mondását: adjatok egy fix pontot és kifordítom a sarkaiból a világot. Hogy neked ez a fix pont mi lesz, csak Te tudhatod: EQ-nak ez a hullámelmélet, Dávidnak a matek, FK Zolinak a trendkövetés és még sorolhatnám a példákat. Itt van minden leírva a fórumon, csak olvasni kell tudni és értelmezni a leírtakat. Ugyan az a piac, háromféle megközelítés, de mindegyik sikeres. Akkor miről beszélünk? Most tényleg versenyezni kell, hogy kiderüljön kinek a farka nagyobb? És akkor mi van? Nem inkább az a cél, hogy mindenki megtalálja a saját méretének megfelelő optimumot? Szerintem ez az igazi munka... Mert egyik citált kollégának sem hullott ingyen az ölébe a manna. Nézzük csak: EQ. Nosza, hullámelmélet, tanuljuk meg. A gond csak az, hogy esetében nem a klasszikus Elliottról van szó, hanem egy olyan sajátos látásmódról, melyet ő vérrel-verítékkel a saját személyiségére szabott. Vannak objektívnek tűnő elvei, de pont az nem másolható, hogy hogyan látja a chartot, hogy mit tekint ő egyértelmű impulzusnak, flatnek, vagy akármicsodának. Mert ha objektív szabályokkal próbálnánk leírni (mi tekinthető hullámnak, hány részből áll, meddig mehet stb.) akkor a klasszikus elvek szerint egy csomó ellentmondásba ütközünk, és mielőtt kialakulhatott volna, már halálos tőrdöfést is kapott a módszerbe vetett hitünk. Pedig csak mi nem úgy látunk mint ő. Talán még nem tettünk bele annyi munkát, vagy egyszerűen soha nem is leszünk képesek az ő szemüvegén keresztül látni a világot. De ez így is van jól. Nem az a cél, hogy másokat kopírozzunk, hanem hogy megtaláljuk a saját utunk. Nagyon jó példa erre ForexKlub. Kevesen tettek bele szerintem annyi munkát a forexbe, mint ő. Nyilván tévedhetek, hisz személyesen nem ismerjük egymást, de hozzászólásaiból nekem egy érzékeny ember profilja jön le, aki személyiségénél, anyagi gyökereinél, családi elkötelezettségeinél fogva is egy biztonsági játékos. De mérhetetlen tűz és elszánás lobog benne, hogy sikeres legyen. Nyilván az elején ő is évi háromtrédből megveszem a jachtot és nyuggerkedek egész életemben attitűddel indult neki a piacnak, de ahogy megismerte magát és a korlátait kikeverte magának azt a sikerreceptet (trendkövetés, felezés, alacsony idősík, daytrade, kevés instrument) ami lehet hogy nem túl szexi, de illik a személyiségéhez és biztosítja a tisztes megélhetést. Vegyük észre: a két (hasonló korú, nemű) Zoli személyisége tűz és víz. Csak egy dolog közös: ugyanazon piacon sikeresek. Csak másképp. És ez mondandóm lényege: nincs két egyforma út, hisz mindahányan különbözőek vagyunk. Hiába ugyan az a chart, mást és mást jelent számunkra egy egy formáció, de ha ugyan ott is lépünk be, máshol lesz a stopunk, és másutt szállunk ki... Ne akarjuk meggyőzni egymást, a saját igazságunkról, hisz az csak a mi igazságunk. A forexben csak elveket, viselkedésmintákat, nézőpontokat lehet átadni, de hogy ebből ki milyen (stratégia) mixtúrát kever ki magának, hogy miben képes feltétel nélkül megbízni, és minek az üzemeltetésére lesz személyiségénél fogva hosszútávon is képes, az mindenkinek saját felelőssége.

A magatokba és a módszeretekbe vetett HIT legyen veletek.

Ps. A két Zolitól elnézést kérek a „személyeskedésért”.

Hozzászólás

• David Chateau
      David Chateau kommentje
      Editing a comment
      AMúgy nem komolyak ezek a viták, inkább diskurzusnak hívnám, szerintem itt megvan a kölcsönös tisztelet

• Megalith
      Megalith kommentje
      Editing a comment
      "Alpin: Ne akarjuk meggyőzni egymást, a saját igazságunkról, hisz az csak a mi igazságunk."

Remélem equ is olvasta ezt a mondatot.

"Alpin: Hiszem, valójában teljesen indifferens, hogy EQ stratégiája működik-e vagy sem."

Így van. Két állítása volt equ-nak, ami számomra elég kétséges. Egyik, hogy vízszintes szint kereskedés nem működik. Állítólag erre
      van bizonyítéka is amit valamiért nem mutat be. A másik amire szintén nem érkezett bizonyíték, hogy az ő rendszerével(idézem equ-t): "simabban... konnyebben... hatekonyabban... sokkal hatekonyabban" lehet kereskedni, mint pl. egy sima vízszintes szint kereskedéssel. Pedig én boldog lennék, ha megtudna győzni.

• Forex Klub
      Forex Klub kommentje
      Editing a comment
      Nincs harag!
      Én is azt mondom, hogy előbb vagy utóbb, de mindenkinek saját, egyéni kereskedési stílusa lesz. Olyan, ami illik a személyiségéhez, anyagi lehetőségeihez, kockázatvállalási szintjéhez. Mire ezt összerakja, addig számtalan helyről fog tanácsot kapni, vagy ötletet meríteni.

Február 22.-én 18:00 órától a belépési jelekről fogunk majd beszélgetni a webináriumon.
      Link: https://forexklub.hu/eloadas

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Érdekes hitvita kezd kialakulni EQ stratégiája körül, a tőzsdeversenyes ötlettel meg már csak egy ugrásra vagyunk az ezerszer lerágott hitelesség témakörétől. Kérlek engedjétek meg, hogy akkor én is kitegyem az asztalra miben hiszek.

A jó hegymászó az öreg hegymászó. Vannak zseniális tehetségek, akik egy nap alatt fel és lefutnak a Mount Everestre (Kilian Jornet), vagy biztosítás nélkül (!) négy óra alatt megmásznak egy tükörsima ezer méteres gránit falat (Alex Honold). Ezek fantasztikus emberek és sportteljesítmények, de semmi relevanciája nincs (nem is szabad, hogy legyen!) ránk halandókra nézve, mikor felkapaszkodunk a Tátrában egy komolyabb sziklára. Nem abban kell hinni, hogy meg lehet csinálni, hisz lám ő is. Hanem abban, hogy én meg tudom csinálni, mert ezerszer gyakoroltam, ismerem a sziklát, és csak akkora kockázatot vállalok fel, amivel még képes vagyok megbirkózni. Nem az a lényeg, hogy biztosítás nélkül, vagy partiban, vagy klettersteigon, vagy normál úton mászod meg a Hegyet, hanem az, hogy örömöd legyen benne és sikeresen hazaérj. Persze: A személyes korlátokat lehet feszegetni, de átlépni tilos. Másokhoz méricskélni magunkat pedig szerintem kifejezetten kontraproduktív, hisz a siker(élmény)nek egyedül saját belső világunk az etalonja. Ez valakit a világ tetejére repít, míg másoknak a Gellérthegy meghódítása is elég kihívást jelent. Egyik sem értéktelenebb a másiknál, a magasabb nem több, sőt gyakran előfordul, hogy a lehetőségekhez viszonyítva valójában ez utóbbi a nagyobb teljesítmény.

Mire akarok kilyukadni?

Hiszem, valójában teljesen indifferens, hogy EQ stratégiája működik-e vagy sem. Írásainak legfőbb tanulsága szerintem mindnyájunk számára a mindent átható, a világgal való hadakozást is belső késztetésként kikényszerítő, rendíthetetlen HITE, mely erőt ad neki, hogy bekössön akkora pozikat és olyan setupokat, amit legtöbbünk nem merne. Megtanulhatod a hullámokat átólzettig, hit nélkül garantálom, hogy semmire sem mész vele. A hit kialakulásához viszont az édeskevés, hogy látod mások mit érnek el általa, sőt megtapasztalás nélkül önmagában a tudás is kevés, ahhoz hogy kétvállra fektesd a fejedben rejtőző evolúciós ösztöndémont, mely sikereidnek legfőbb akadálya. Míg öt kilométer Margitszigeti kocogás után elfáradva nem érted, vajon miféle erő hajtja a 24. órában a Spartathlon futókat, addig sajnos ki kell ábrándítsalak: hiába vágyod a babérkoszorút. Privátban többek szóvá tették miért nem posztolok tradeket. Sokan szerintem most sem értik, hogy a „ne halat adj, hanem halászni taníts” mondás valójában mit is jelent. Objektív, leprogramozható, ezáltal bárkinek öt perc alatt átadható általános (statikus) setup nincs. Ez meggyőződésem. Viszont kvázi szinte mindebből csinálható pénz a piacon megfelelő szemlélettel. Kicsit kifordítva Arkhimedes mondását: adjatok egy fix pontot és kifordítom a sarkaiból a világot. Hogy neked ez a fix pont mi lesz, csak Te tudhatod: EQ-nak ez a hullámelmélet, Dávidnak a matek, FK Zolinak a trendkövetés és még sorolhatnám a példákat. Itt van minden leírva a fórumon, csak olvasni kell tudni és értelmezni a leírtakat. Ugyan az a piac, háromféle megközelítés, de mindegyik sikeres. Akkor miről beszélünk? Most tényleg versenyezni kell, hogy kiderüljön kinek a farka nagyobb? És akkor mi van? Nem inkább az a cél, hogy mindenki megtalálja a saját méretének megfelelő optimumot? Szerintem ez az igazi munka... Mert egyik citált kollégának sem hullott ingyen az ölébe a manna. Nézzük csak: EQ. Nosza, hullámelmélet, tanuljuk meg. A gond csak az, hogy esetében nem a klasszikus Elliottról van szó, hanem egy olyan sajátos látásmódról, melyet ő vérrel-verítékkel a saját személyiségére szabott. Vannak objektívnek tűnő elvei, de pont az nem másolható, hogy hogyan látja a chartot, hogy mit tekint ő egyértelmű impulzusnak, flatnek, vagy akármicsodának. Mert ha objektív szabályokkal próbálnánk leírni (mi tekinthető hullámnak, hány részből áll, meddig mehet stb.) akkor a klasszikus elvek szerint egy csomó ellentmondásba ütközünk, és mielőtt kialakulhatott volna, már halálos tőrdöfést is kapott a módszerbe vetett hitünk. Pedig csak mi nem úgy látunk mint ő. Talán még nem tettünk bele annyi munkát, vagy egyszerűen soha nem is leszünk képesek az ő szemüvegén keresztül látni a világot. De ez így is van jól. Nem az a cél, hogy másokat kopírozzunk, hanem hogy megtaláljuk a saját utunk. Nagyon jó példa erre ForexKlub. Kevesen tettek bele szerintem annyi munkát a forexbe, mint ő. Nyilván tévedhetek, hisz személyesen nem ismerjük egymást, de hozzászólásaiból nekem egy érzékeny ember profilja jön le, aki személyiségénél, anyagi gyökereinél, családi elkötelezettségeinél fogva is egy biztonsági játékos. De mérhetetlen tűz és elszánás lobog benne, hogy sikeres legyen. Nyilván az elején ő is évi háromtrédből megveszem a jachtot és nyuggerkedek egész életemben attitűddel indult neki a piacnak, de ahogy megismerte magát és a korlátait kikeverte magának azt a sikerreceptet (trendkövetés, felezés, alacsony idősík, daytrade, kevés instrument) ami lehet hogy nem túl szexi, de illik a személyiségéhez és biztosítja a tisztes megélhetést. Vegyük észre: a két (hasonló korú, nemű) Zoli személyisége tűz és víz. Csak egy dolog közös: ugyanazon piacon sikeresek. Csak másképp. És ez mondandóm lényege: nincs két egyforma út, hisz mindahányan különbözőek vagyunk. Hiába ugyan az a chart, mást és mást jelent számunkra egy egy formáció, de ha ugyan ott is lépünk be, máshol lesz a stopunk, és másutt szállunk ki... Ne akarjuk meggyőzni egymást, a saját igazságunkról, hisz az csak a mi igazságunk. A forexben csak elveket, viselkedésmintákat, nézőpontokat lehet átadni, de hogy ebből ki milyen (stratégia) mixtúrát kever ki magának, hogy miben képes feltétel nélkül megbízni, és minek az üzemeltetésére lesz személyiségénél fogva hosszútávon is képes, az mindenkinek saját felelőssége.

A magatokba és a módszeretekbe vetett HIT legyen veletek.

Ps. A két Zolitól elnézést kérek a „személyeskedésért”.
    Jó irás volt Alpin. Köszi.
    willow

Hozzászólás

• Szia Megalith!

A másik posztban publikált, vízszintes vonal strati kontra EQ felvetésedre itt próbálok meg reagálni, hátha az AUDNZD példa okán szemléletesebb lesz.

Click image for larger version

Name:	AUDNZD.png
Views:	1
Size:	81,0 KB
ID:	183985

Nézzük ki mit lát a charton?

- Az alakzatkereskedők egy óriási fordított fejvállat fedezhetnek fel, melynek indikációja a nyakvonal törésekor (0535 felett) long
      - a szintkereskedők ugyanezt egy több hónapos, több oldalról tesztelt ellenállásnak látják, mely 0535 alatt short, felette long
      - a trend kereskedők a vizszintes vonalra mint a long trend konfirmációjaként tekintenek, ízlés szerint kitörésben, vagy a várt visszatesztben long.
      -a jing és jang kereskedők, a Profitos P1 szignálra belépők, a momentum traderek már 0500 felett elkezdték a longos pozíciók felépítését.
      - Tback talán már a heti nyitó óta utazik felfelé az árral, Rewand valószínűleg már az 1,04-es leszúráskor stopvadászatot kiáltott.

Mi ebből a konklúzió? Persze azon kívül, hogy mindenki mást vél belelátnia chartba... Az, hogy túlságosan longos a szentiment, lassan mindenki betolta a tétjeit az asztalra és jön az este. Nem mondom, hogy ez lesz, csak azt, hogy ezt is érdemes mérlegelni: A daytraderek lassan zárják a pozíciójukat, hogy zsebre rakják a profitot, a spikosok erre ráugornak, hogy a lefelé menetből kiszedjenek egy kis aprót. Az ausztráliai traderek arra ébrednek, hogy a több hónapig kitartó ellenállást az európai kollegák feltörték, de míg ők alszanak stopjaik ott várakoznak a szüretre a szint alatt. Ki tudna ennek ellenállni? Pláne, ha valami finom kis hírre rá lehetne fogni a visszarántást? Vagy ha holnap egy hedge fundnál azt prezentálja az elemző a dollár milliókat mozgató protrader seregnek, hogy Elliott szerint még nem kész a struktúra és a shortos C hullám maga az önbeteljesítő jóslat?

Így lesz? Nem tudom, de logikus lenne. EQ abban jár előttünk, hogy ő erre nem eshetőségként tekint, hanem eleve erre a forgatókönyvre készül. Vegyük észre, hogy az ő világképébe a szinttörés bőven belefér. Max azt mondja egy számunkra behalt kitörési kísérletnek nevezendő mozgásra, hogy ez nem regulár volt, hanem expanded flat. Nekem az tetszik a stratijában (és vszeg erre utal ő is az általad is beidézett simább, könnyebb hatékonyabb kitétellel), hogy tulajdonképpen nem hazárdírozik. Ha kilő az ár és nem néz vissza: no para, nem teljesül a várt zászló letörés, max feljebbről újra próbálkozhat , egy túlvettebb, feszítettebb szintről. Viszont ha törik az alakzat, akkor meglehetősen kis (és jól definiálható) stoppal tud utazni az árral, mely –ne feledjük a túlpozícionáltság kényszerzárásai miatt lavinaként felgyorsulva- akár számunkra meglepő távolságra is eljuthat. (Ezt nevezi ő impulzív C hullámnak, de majd remélhetőleg kijavít, ha valamit félreértettem vele kapcsolatban.)

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Alpin, a velemenyemre miszerint Te vagy a forumon az egyik legracionalisabban gondolkodo szemely, most sem cafoltal ra... ami az en nezetemet illeti, majdnem tokeletesen leirtad. Remelem, hogy nagyvonalakban, bele is egett kicsit a gondolkodasodba a strukturaelmelet alapja, hiszen ez minimum megduplazta mar eddig a hatekonysagodat a poziciok kivalasztasaban... barmilyen osszetett strategiat is hasznalj...

• https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ez nem jott be... pont azert amiert a szintek keresgeleserol is az a velemenyem ami...

• Szia AlpinForex , kicsit folytassam a tegnapi, elemzesbeli kulonbsegeket felvazolo posztodat az AUDNZD-re vetitve. Akkor nezzuk meg kicsit, hogy ki mit kapott cserebe a sajatos piacnezetejert:

Nézzük ki mit lát a charton?

- Az alakzatkereskedők egy óriási fordított fejvállat fedezhetnek fel, melynek indikációja a nyakvonal törésekor (0535 felett) long
      - ez, a tortenesek fenyeben mar evidens, hogy egy rossz nezet volt = szoppendare = -1R vagy account wipeout a gyengebbeknel, egyreszt azert, mert az az alakzat nem egy fej/vall volt... a strukturaelmeletben is megvan a fej/vall ekvivalense, viszont amikor egy strukturista lat fej/vall alakzatot, annak altalaban sokkal nagyobb a valoszinusege, hogy ugy alakul ahogy kell, mint amikor csak laikuskent, pur megfigyelesi alapon latunk bele valamibe egy fej/vallat. Ennek megvan a miertje is: mert az en nezetemben a fej/vallnak nevezett alakzat akkor alakul ki amikor egy trend befejezodott es egy uj trend indul... vagyis megvolt egy trenden beluli utolso korrekcio + utolso impulzus es jon az uj trend elso impulzusa es elso korrekcioja... ez a fej/vall... de ha minden annak kinezo alakzatot annak veszel, az eselyeid a sikerre drasztikusan csokkennek... szelektivnek kell lenni.

- a szintkereskedők ugyanezt egy több hónapos, több oldalról tesztelt ellenállásnak látják, mely 0535 alatt short, felette long - szoppendare... ketszer is... eloszor akkor amikor a szintkereskedo a szintrol valo visszapattanast jatszodja meg... ami nem jon ossze, mert atmegy rajta az arfolyam = -1R; utana, ha mar atutottuk azt a kemeny S/R szintet, johet a long nezet... var egy visszatesztet a kemeny S/R szintre amit meg is kap, belongolja mint allat es bummm.... meg egy -1R... az a franya szint... pedig csak egyszeruen egy korrekcio utotte at az elozo impulzust, semmi tobb es meg egy impulzus jon lefele... relevans szintekrol ott pedig a valosagban sosem volt szo... egy imaginarius barat volt ott amely nemi hitet adott az S/R-ben hivo tradernek... nem kicsit inghatott meg a hit egy ilyen utan... de mi ertelme ezt igy folytatni?

- a trend kereskedők a vizszintes vonalra mint a long trend konfirmációjaként tekintenek, ízlés szerint kitörésben, vagy a várt visszatesztben long. - szoppendare = -1R, barmelyik esetet is vegyuk... mert egy korrekcio sosem hatarozza meg a trend folytatasat... azt csakis egy impulzus teheti... itt pedig, mivel korrektiv strukturaban voltunk, a jellemzo trend pont, hogy lefele van, hiszen lefele mutat az elozo impulzus...

-a jing és jang kereskedők, a Profitos P1 szignálra belépők, a momentum traderek már 0500 felett elkezdték a longos pozíciók felépítését. - szoppendare... 1001 okbol.

- Tback talán már a heti nyitó óta utazik felfelé az árral, Rewand valószínűleg már az 1,04-es leszúráskor stopvadászatot kiáltott. - talan o (Tback) lenne az egyetlen aki nem szoppendare, hiszen amit trendnek hitt, az nem trend, de idoben kapta el a korrektiv strukturat ahhoz, hogy a giga agressziv C hullam ne idezzen benne elo giga kart, hanem esetleg BE-ben kiszedje... Rewand stopvadaszataiban pedig nem, hogy nem hiszek, hanem tudom, hogy nem ugy van.

A C hullamot meg Elliott maga is a "sucker's play"-nek nevezte, mert a kereskedok nagyresze mindig forditva lovagolja meg azt es az agresszivitasanak koszonhetoen a gatyajuk is ramegy mielott fordulna az elvart iranyba... mert tenyleg a long az elvart hosszabb tavu irany...

Es akkor terjunk vissza a strukturalis nezetre: mi tortent? Semmi kulonos vagy varatlan. Egyszeruen az amit elore meg"josoltunk": beesett az arfolyam arra a C hullamra... sokkal nagyobbat esett mint amire vartam... de ez a meglepi, a tobbiektol elteroen, engem pozitivan erintett hiszen nem a fejem fognam most, hogy a lora forditva ulve szoppendare volt, hanem ketszer nagyobb profitot tennek zsebre mint amire szamitottam... ha benne lettem volna... de elment ez a lehetoseg, jon a kovetkezo... ez a szep a strukturaelmeletben, hogy nagyjabol amikor mas negativan lepodik meg, en pozitivan...

Az elvaras pedig a kovetkezo most mar: (mivel attortuk az aljat, igy nem valoszinu, hogy innen felfele megyunk a hetes hullamra mint ahogy varom... sokkal inkabb csak egy ujabb C hullam jon ami a nagyobb csucsot uti majd at es meg van egy lefele, vagy egy komplexebb napos B hullam, meglatjuk... mindenkepp a long az amit keresek:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-13-2019 at 7.01 AM.png Views:	1 Size:	95,2 KB ID:	183997
      Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2019-02-13, 05:55.

Hozzászólás

• Lássuk be az irányt tudtad eltalálni!!!!!!!!!! 50% esély volt rá és hírek nélkül ki tudja mi lett volna. Amúgy mindig kell A B C terv. Nem arra megy rá a gatya is, hogy nem számítanak egy plusz hullámra, hanem arra, hogy csak egy dologban gondolkoznak.
        https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Szerintem tevedesben vagy. Tobb okbol is, de nem tisztem, hogy kijavitsalak es meg kevesebb, hogy kritizaljalak. De mindenkeppen jo dolog, hogy megosztottad a velemenyed az AUDNZD-rol.

• Te ezt másoltad össze, ami egy tervnek tök jó volt, de ebből csak az irány valósult meg.
        https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Mondom, hogy hagyjuk inkabb, mielott megkapod azt amit igazan erdemelsz... ismetlem: alapveto tevedesekben vagy ami a tudasod alaptalansagabol forraslik.

• Nálam ezek alkotják egy technikai elemzés alapját. Első három adja a struktúra körvonalát.

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Eloszor is meg szeretnelek kerni, hogy ha tobb dolgot akarsz ebbe a topikba posztolni egymas utan, azt EGY poszton belul tedd, ne kulon kulon... foleg ha nem relevans posztokrol van szo... hogy ovjuk az ertekes hozzaszolasokat a marhasagok aradataba valo fulladastol.

Masodszor, ennek a tehnikai elemzeses logikai sema felesegnek sok ertelme nincs, hiszen az amit tartalmaz, az annyira alap a szakmaban, hogy altalanosabban nem is mutathato be, hogy mit tartalmaz a TE... sokkal inkabb erdekesebb ha leirtad volna, hogy HOGYAN csinalod pl. a trendelemzest?

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          tetszenek a szinek. a névjegykártyád is nagyon komoly navy blue, szerintem nyugodtan átírhatod technical analyst-re. és célszerű lenne néhány három esetleg négybetűs rövidítést is odaírni pl CTA, CFT CMT ( pár hónap alatt meg lehet szerezni egy CMT level 1-et kb 50-70e huf a vizsga és akkor nem hiszem hogy bárki bele merne kötni a fehér terület tartalmi részeibe.

• https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Latom a berajzolt vonalaidat... ez lenne az elvarasod aminek kovetkeznie kellene? Kihivas: mutass egyetlen ehhez hasonlo esetet, ahol igy tortent a mozgassorozat... ne 100-at, amibol statisztikat lehessen csinalni, hanem egyetlen egy szerencsetlen esetet, akarmilyen instrumentumon akarmilyen TF-en... LOL

• kockas
          kockas kommentje
          Editing a comment
          Én egy bazi nagy Xet látok rajta
          Pont így szoktam áthúzni a kukázott terveket mielőtt kettétépem.

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          X = itt áss

• Öregem álomvilágban élsz, ráadásul úgy dolgozol mint a rendőrök. Van egy koncepciód, és csak azokat a tényeket veszed figyelembe, ami a te álláspontodat támasztja alá a többit annullálod.

Egyrészt írod te vagy a szupersztár mert leírtad esni fog az árfolyam. Megnézed, amit rajzoltam én sem 200 pies hegymenetet ábrázoltam, egyszerűen azt rajzoltam be, hogy még elvánszorog a közelében lévő ellenállásig és onnan számítok korrekcióra. Ettől függetlenül A B C terv. Nem vagyok ráfeszülve egyetlen kereskedési ötletre, ahogy a struktúra adja. Amit a különböző kereskedőkről írtál, hát már értem miért nem ment ez neked :-)))

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Papa, en szeretek az alomvilagomban elni... jo itt a levego... ritka es ozondus

Amugy a sajat szavaid arulkodnak arrol, hogy a piac mozgasai meglepeteskent ernek teged, nem pedig elore megtervelten nyomod: "én sem hegymenetet ábrázoltam" + "elvánszorog a közelében lévő ellenállásig" + "onnan számítok korrekcióra"... Na most, se a vanszorgas nem tortent meg az ellenallasig (melyik ellenallas?), se pedig a KORREKCIO... ami azt jelenti, hogy mivel korrekciot vartal = long trend folytatodasa... tehat a lefele impulzus meglepett, nem kicsit.. amit viszont hianyolok meg mindig toled az egy ilyen elorejelzes eseten amit tettel a beallasi hely + stop hely egy ilyen A B C terv eseteben.

• "equ: - a szintkereskedők ugyanezt egy több hónapos, több oldalról tesztelt ellenállásnak látják, mely 0535 alatt short, felette long - szoppendare... ketszer is... eloszor akkor amikor a szintkereskedo a szintrol valo visszapattanast jatszodja meg... ami nem jon ossze, mert atmegy rajta az arfolyam = -1R; utana, ha mar atutottuk azt a kemeny S/R szintet, johet a long nezet... var egy visszatesztet a kemeny S/R szintre amit meg is kap, belongolja mint allat es bummm.... meg egy -1R.."

"equ: eloszor akkor amikor a szintkereskedo a szintrol valo visszapattanast jatszodja meg... ami nem jon ossze, mert atmegy rajta az arfolyam = -1R"

Micsoda tragédia. Felrobban a galaxis(egyébként, ha kis idősíkon menedzseli a stopot, akkor nullás trade).

"equ: utana, ha mar atutottuk azt a kemeny S/R szintet, johet a long nezet... var egy visszatesztet a kemeny S/R szintre amit meg is kap, belongolja mint allat es bummm.... meg egy -1R.."

És közbe nézem a barátok köztöt.. A visszateszt után újra elmegy kb. 1.0544-ig. Tehát mehet a BE.
        Ha te nem m5-ön,m15-ön hanem h1-en nézted a szignált, akkor az nem jó, mert egy gyertyából ért el kb. 1.0544-ig(h4 meg nem adott jelet). Így kiesik a BE lehetősége. Előnytelen szitu.
        Amúgy butaság lett volna itt szint visszatesztre játszani(long irányban). Hiszen erős napos szint(ellenállás) közelében vagyunk.
        Nem kell csodálkozni, hogy az árfolyam lezúgott(nem kell hozzá csoda hullámelmélet...). Egy szép jel volt shortra. Click image for larger version  Name:	320let_lt_s.png Views:	2 Size:	54,8 KB ID:	184016
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Tudod ez a szcenario mikor lenne erdekes? Nem visszanezetbol, hanem real-time... Egy ilyen S/R real-time analizisre vagyok kivancsi valakitol... aki megmondja real-time, hogy amikor az arfolyam eleri az x/y szintet, ami egy bazi napos ellenallas, akkor ezt es ezt fogom ott csinalni... egy mar megtortent hullamra en is tudok jonni legalabb 12 fele magyarazattal, ilyen meg olyan ferde vonalakat huzogatok addig, amig valahogy csak ramagyarazom, hogy az a vonal miatt pattant vissza... erted? Adj egy peldat, hogy egy real-time charton hogyan tredelsz meg egy szintet amit az arfolyam el fog erni.

• Megalith
          Megalith kommentje
          Editing a comment
          "egy mar megtortent hullamra en is tudok jonni legalabb 12 fele magyarazattal"

Nem kell 12 magyarázat.. Leírtad. hogy szerinted miért ment le az ár. Utána én is leírtam, hogy szerintem miért ment le.
          Csak te behúzol 20 vonalat és számolod a hullámokat..stb én meg behúzok 1 vonalat és ugyan ott vagyok, ahol te.

"Adj egy peldat, hogy egy real-time charton hogyan tredelsz meg egy szintet amit az arfolyam el fog erni."

Megvárom a jelet,kiszámolom a risket és megnyomom a sell vagy buy feliratú gomb valamelyikét.
          Nem sikerült meggyőznöd. Kár érte.
      Working...
      X