Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Én S/R szintekre kereskedek, de az esetek legnagyobb részében megvéd a heatmap Másrészt este vettem észre, NZD-hírek lesznek éjjel, így ez a pár teljesen irreleváns volt számomra, de nagy híreknél persze lehet ekkora mozgás simán.

Másrészt heti nyitó, ha még be is lett volna nyitva a long, biztos, hogy nem lett volna mínuszos trade.

https://i.imgur.com/yVPHAPM.png

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      En ha eszrevettem volna, hogy hirek lesznek, este bekotottem volna a shortot a csucson a 127%-os TP szinttel... mert mindegy ilyenkor, hogy pozitiv vagy negativ a hir, az arfolyam altalaban a struktura altal meghatarozott iranyba szokken... a legjobb pelda erre az olaj...

• "En ha eszrevettem volna, hogy hirek lesznek, este bekotottem volna a shortot a csucson a 127%-os TP szinttel... mert mindegy ilyenkor, hogy pozitiv vagy negativ a hir, az arfolyam altalaban a struktura altal meghatarozott iranyba szokken... a legjobb pelda erre az olaj..."

még a végén kiderül hogy komolyabb egységekkel csak komolyabb hírekre mész rá, a többi trada az puszta bohóckodás
    Nyomod neki kb 20 pip stoppal akár mindkét irányba hiszen úgysem csúszik a 9 pip spreades MMed.
    JajjdejóisvoltannoazÁjronfixzero!!naugyehogyígyvan ??

//óhha****ommáraztiselfelejtettemhogylehetalászólni rendesen
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Miért kell ehhez egy könyvtárnyi szakirodalmat kreálni? Ez nem stimmel.

• Szia EQ!

Kérdezed: "azt magyarazzatok meg nekem, hogy ez az opcio amit nyitottam 318-as strike-al es meg egy jo honap lejarattal a hata mogott miert generalt nekem megis 600 dollar veszteseget a 320-as koruli szinten?"

Ha jól látom két hónapos lejáratú call opciót vettél 2,87-es áron 318-as strike-kal, a vásárlás pillanatában a spot középár kb 318 volt (=ATM opcio), záráskor az ár 320 körül mocorgott.

Szerintem legalább négy ok együttes hatásáról lehet szó:
    1. Időérték lemorzsolódás. A vételi (call) jogot 2 hónapra vetted meg. Ebből egy letelt, így könnyen belátható, hogy az egy hónapos jog a két hónaposnál kevesebbet ér. Ez a time decay, mely annál gyorsabb, minél kevesebb idő van hátra a lejáratig. Esetedben az érték csökkenés az időérték miatt körülbelül 30 százalék lehet.
    2. Volatilitás csökkenés. Az opció ára belső értékből és időértékből áll. Amikor vetted az opciót csak időértéke volt. Az időérték két részből tevődik össze. Az egyik részt a hátralévő idő határozza meg (erről írtam az előző pontban), az érték másik részét viszont a volatilitási várakozások (IV) pillanatnyi állapota határozza meg. Sajnos a platformom nem olyan profi, hogy az IV historikus változása utólagosan visszanézhető legyen, viszont mivel a vásárléskor az EURHUF nagy lendülettel éppen kitört egy közel egy évig érvényes szunyókálási sávból joggal feltételezhető, hogy az IV jelentősen megugrott. Azaz „drágán” vetted az opciót. Mára a piac lenyugodott, az IV ismét alacsony, ergó a megnyugvással együttjáró IV felár kiárazódás is megjelenik az opciód pillanatnyi árában.
    3. Delta torzítás. Az eladáskori spot ár (320) látszólag két forinttal magasabb, mint a vásárláskor detektált (318) Joggal feltételezhetnéd, hogy ennek a 2 forintnak, mellyel az opció ITM-é vált 2 forint jelenértéke kellene hogy legyen az opció árában. Sajnos ez nincs így, a tényleges értéknövekedés delta függő, mely azzal a valószínűséggel súlyozza a pillanatnyi értéket, melyet a lejárat pillanatára a piac előrevetít. Vásárláskor kb 50% lehetett a deltád (azaz a piac azt árazta hogy fifty-fifty, hogy a lejárati árad a strike felett lesz) Az eladáskor (2 forint ITM-ben) kb 70% lehetett a delta, azaz a látszólagos 2 forintnyi nyereségből 320-as árfolyamnál, egy hónapos lejárat esetén mindössze 1,4 forint árazódott be az opció értékébe.
    4. Költség. Mint az előző posztomban is felhívtam a figyelmedet rá brutális nagy a spread a brókerednél, sajnos ez esetben ez is hozzájárult a veszteséghez. Az induló kereskedési jegyből látszik, hogy a spread nálad 25 százalék, tehát a kifizetett 2,87 prémium mellett további 70 fillér elfüstöl, ha lejárat előtt zárod a pozíciót.
    Összegezve a fentieket: Bevételi oldalon áll kb 1,4 forint nyereség az opció árában, kiadási oldalon van 70 fillér spread + kb 80 fillér time decay értékcsökkenés + valamekkora ( mondjuk 20 fillér) volatilitás csökkenésből fakadó értékcsökkenés. Ha ezeket összeadod kijön, hogy hiába mozdult el az irányodba az ár a moderált veszteség sajnos az opció logikájából adódóan jogos.

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Szia Alpin! Koszi a felvilagositast! Az igazsag az, hogy az a kb. 600 CHF minusz ezen az opcion must-have volt... mert ha meg hagyom morzsolodni az ido faktort, es kifogok egy korrekciot mielott tovabbindulna felfele, akkor a veszteseg meg nagyobb lett volna. Valoszinuleg a brokert is hagyni fogom, habar sok kinlodas van a hata mogott annak, hogy egylatalan hozzajuk eljutottam, de a koltsegek azok tenyleg brutalisak es ez egeszen frusztralo.

Viszont a hosszutavra nyitott befektetesi erteku poziciok teren meg vagyok elegedve veluk.

• Egy trade setup. EURNZD long view (a buy setup-ig meg van kicsi):

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2-16-2019 at 10.49 AM.png
Views:	30
Size:	476,1 KB
ID:	184077

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Szia EQ
      Kivancsisagbol kerdezem, te is egy befejezo C hullamot varsz itt, ami utan tovabbi short a cel, vagy hosszabb tavu long setupot latsz benne?
      Erre gondolok: https://www.tradingview.com/x/QQRF236c/
      Koszi!

• Köszönöm a gratulációt!! Csak amit te rajzoltál azt cizelláltam egy kicsit :-) plusz egy esési hullám lehetőségét.
    Utoljára szerkesztve a következő által: ANONYMOUSFX; 2019-02-17, 06:39.
    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• bennfentes
      bennfentes kommentje
      Editing a comment
      Te meg egy hétig vársz egy belépésre majd egy hétig ülsz benne azért az 2-10R nyerőért amit egy daytrader 1-2 nap alatt megcsinál. Ez a nagy baj a te matekoddal!

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Röviden.
      Akinek praktikus koncepciója van az használja.
      Nem oktat.
      Nem reklámozza, nem győzköd másokat.
      Passz.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      bruuuu, megint felborzolodott a sima to tukre...

bennfentes pontosan, ezt jol latod, pont igy is tortenik altalaban a pozijaimmal... ez a lenyeg, megfogtad! ez a matek resze az egesznek, az a +2-10R hetente...

Amugy megelegedve tapasztalom, hogy a hitelessegvitan valahogy, nagy nehezen, de tul vagyunk... marad a lehetosege abba belekotni, hogy csak hetente 2-10 R-t termel a strategiam (trade-enkent... !!!) ... ezt pedig, nagy nehezen igaz, de vallalom... guilty as charged...
      Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2019-02-17, 07:46.

• Szia fischer , en ket alternativ lehetosegben gondolkodom az EURNZD-n:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-17-2019 at 7.34 AM.png Views:	1 Size:	79,1 KB ID:	184096Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-17-2019 at 7.35 AM.png Views:	1 Size:	87,6 KB ID:	184097

Az elso figyelembe vesz egy nagyobb expanded flat korrekciot es az irany teljesen felfele van... ezt alatamasztja az a teny, hogy a hetes struktura akkor lesz csak komplett amikor atutjuk a csucsat es eddig meg nem ertuk el azt... ha a daily struktura B hullama aminek most vagyunk a vege fele etuti az A hullam aljat, az alternativa invalid... a masodik alternativa az amit te is varsz: egy lefele impulzus utan egy korrekcio es meg egy impulzus, a C hullam ami befejezi a napos korrektiv strukturat aztan lefele az irany...

A lenyeg a ket alternativa legkisebb kozos tobbszorosen van: a minimum amit elvarok az a C hullam felfele, mindket alternativa eseteben... ha pedig az elso bizonyul nyeronek, akkor az nem C hullam hanem egy 3-as, es ugymond megint "szerencsenk" volt, mint az AUDNZD-n, hiszen sokkal tobbet megy majd a minimum elvarasnal... ezt majd meglatjuk az arfolyam viselkedesebol amikor eljutunk a minimum targetig. A lenyeg a belepon van.

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Szia EQ
      Koszi szepen, igy mar teljesen vilagos, megint csak akkor jott az "ahha! telleg!" pillanat mikor lattam a rajzodon az expanded flatet bejelolve. Igy mar teljesen logikus egy befejezo hullamot varni felfele ami at kellene usse a korabbi csucsot.

• fischer kerdezed, hogy "USDCAD-on (1 oras chart) peldaul epp befejezodik egy 4-es hullam, szoval egy szep rovid tavu long pozicioval nyithatjuk a hetfot, EQ kijavit ha megsem igy lenne" - en NEM latok 4-es hullamot az USDCAD oras chartjan... es long setup-ot sem... tegyel chartot es magyarazd meg rajta, hogy mit latsz, hatha ugy jobban ki tudjuk analizalni, hogy mi tortenik.

Mondod, hogy "amit ezeken kivul mindig letradelek az zaszlobol valo kitores, diagonalbol valo kitores, squeeze, gartley, valamint C hullamok" - erdekelne, hogy hogyan allapitod meg egy diagonalrol, hogy az diagonal? Es a squeeze is erdekelne, hogy a nezetedben az mit jelent? Csak azert kerdezem, mert mindkettore van pontos identifikacios eljaras es lassam, hogy tisztaban vagy-e vele, vagy adjak tobb magyarazatot.

Amivel feltetel nelkul egyetertek, az az, hogy "nem tobbet kockaztatni mint a toked 1-3%-a tradenkent" hiszen ez garantalja, hogy live to trade another day, valamint azzal, hogy "1-4 oras tf alatt csak belepo/kilepo keresesre erdemes lemenni". Latszik, hogy idot forditottatok a hullamelmeletre. Ez meghozza gyumolcset...

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Az USDCAD akcio pedig amit latok, lehet ezert megkoveztek majd foleg hogy a tf sem igazan 1 oras, telefonon vettem eszre penteken, ott az 1 oras adta ki legjobban, tview-n inkabb 15 perces.

Szoval hosszu tavon persze short a cel, elotte en meg varnek egy utolso loketet felfele, 1 orason a masodik sarga impulzus amirol beszelek: https://www.tradingview.com/x/L8DF6zVU/

Es akkor ha atterunk a 15 percesre, az en meglatasom alapjan hianyzik az 5-os hullam befejezesnek, bar zaraskor a 4-es esett megegyet, csunyan beleronditva a kettesbe ami kisse zavar. Ami viszont megerositest, a 4-es hullamon belul a C hullamban szepen kiveheto az 5 alhullam (itt is a 4-es csunyan beleszaladt a kettesbe, ezert remenykedek, hogy ennek a parnak talan ez csak jellegzetessege), valamint a C hullam 5-os hullamjaban is kiveheto az 5 alhullam ha meg kisebb tf-re megyunk.. mind blown
      Szoval most mindenkepp varnek egy valamekkora emelkedest, az pedig gyorsan ki fog rajzolodni, hogy impulziv vagy korrektiv lesz-e, ezaltal pedig, hogy csakugyan lesz meg egy 5-os hullam, vagy valamit csunyan beneztem es lefele lesz a folytatas.
      https://www.tradingview.com/x/RTBBS5Ro/
      Velemenyt legyszi errol, ne kimelj
      Koszi!

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      fischer diagonallal kapcsolatban, en 2016-ban egy megaszopason mentem at a GBPAUD-n... ahol korrekcio utan egy longot vartam, tokeletes pont volt longolni, az akkori nezetem szerint... kiderult, hogy egy contracting leading diagonal volt es ugy bezuhant, hogy vitte a penzem is vele egyutt... https://www.tradingview.com/chart/GBPAUD/qoUauJmR/ sok penzem volt ebben a setup-ban, de meg akkor biztam a trendvonalak meg az S/R visszafordito erejeben (nagy hiba)... az utam elejen voltam, szep emlekek... a diagonalt a MACD kell konfirmalja, minden hullamanak kulon MACD hullam kell megfeleljen es vagy kontrakcio vagy expanzio van a MACD-n is az arfolyammal egyenesen aranyosan.

A squeeze nezetrol is tovabbfejlodtem mar, mert amit anno A-B-squeeze-nek neztem, az utolag a tesztek soran kiderult, hogy inkabb egy running vagy expanded flat B hullama... vagyis a tores nezet es beallas szuper otlet, csak az elvarasok limitalodnak egy C hullamra csak, nem pedig trendfordulo jele.

A hokibot formacio pedig egy trend vegen a momentumelhalast jelkepezi, ugy nez ki mint egy hokibot... https://www.tradingview.com/x/mVIXEJxC/ persze folyamatos MACD divergenciaval ellatva.

Az USDCAD szamozasa viszont hideg zuhany... az ugy nagyon nincs rendben... az elkepzeles jo volt (azon a charton ahol nincs szamozas) de vedd figyelembe, hogy a masodik sarga impulzust megkaptad... atutotte a csucsot es onnan jon is vissza... itt meg mindig longot keresni mar ongyilkossag... egyelore hagyni kell, hogy lassuk milyen korrektiv struktura alakul ki, majd utana eldontjuk, hogy long vagy short az irany. Itt ahol most van hagyni kell...

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Koszi a squeeze es hokibot tovabbi magyarazatat, ezeknek a kitoreset csak rovidebb 1:2 - 1:3 RR elkapasa vegett szoktam megjatszani, esetleg ha a visszateszt igeretesnek tunik akkor meg azt is.
      Koszi az usdcad nezetet is, nekem nagyon egyertelmunek tunt meg pentek delutan, kicsit meginogtam mikor ennyire leesett az az impulzus amit en a 4-es C hullamjanak veltem. Kivarunk ahogy ajanlottad, nem sietunk sehova
      A gbpaud az csakugyan kellemetlen, pedig igen egyertelmunek tunt amig le nem esett, en is megtettem volna ha ilyet latok, de persze szuk stoppal a tamasz alatt, es egy buy pendinggel az ellenallas felett. Persze utolag konnyu okosnak lenni

• https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• csabuj
      csabuj kommentje
      Editing a comment
      Szia! Leírnád a kommentjeidet kérlek a kép mellé?

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      ANONYMOUSFX megkertelek, hogy ha egymasutan tobb gondolatot akarsz a vilag tudomasara hozni, akkor azt EGY POSZT ALATT TEDD, ne szemeteld tele ezt a topikot is, ez itt nem a hirnevpontszerzesi verseny... a kovetkezo ilyen esetben megkerem admin -t, hogy rakja at a szemetet az off topikba...

• Ez, amit csinálsz nem nagy tudomány, kiszúrsz egy hasonló alakzatot és bemásolod meg írsz hozzá egy kis szöveget és SETUP
    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Figyelj, ha te azt hiszed, hogy azok a feher hullamok amiket bemasolok (csakis az iranyszemleltetes kedveert, ergo NEM FELTETLENUL ASZERINT VAROM A HULLAMOT...) azt azert teszem, mert az az elkepzelesem, hogy PONTOSAN ugy fog menni a hullam, akkor sokkal kevesebb vagy mint azt eddig gondoltam... minden iranyt indikalo rajzom hata mogott egy komplex analizis huzodik meg, igy tudom eldonteni, hogy melyik iranyra teszek penzt, melyikre latom a kisebb eselyt, hogy penzbe keruljon, illetve a nagyobb eselyt, hogy penzt hozzon... nem talalomra rakom a vonalakat a chartra, mint te. De tudom, hogy a valos tudas hianyaban, barmire ranezve, csakis sajat magadbol tudsz kiindulni... hiszen minden amit latunk, azt csakis a sajat tudasunk szemuvegen keresztul tudjuk ertelmezni... ezert mondom, hogy a te tudasod keves, mert latom, hogy mennyit ertesz meg abbol amit mondani szeretnek egy-egy posztom alkalmaval. Ezert haborodnak fel itt az S/R-esek amikor leirom a velemenyem, mert csak azt ismerik, nincs mas viszonyitasi pontjuk amibol maskepp gondolkozzanak... Psziho, reloaded.

De felvilagositlak: azok CSAK INDIKATIV iranyelvek, a tradingview-n van egy ilyen opcio, hogy kimasol bizonyos reszt az arfolyambol, hogy szemleltetni tudd, hogy KB. mire lehet szamitani... es egyetertek, nem nagy tudomany kimasolni, van kulon gomb ra... az eszem megall, hogy milyen peldanyokkal kell itt olykor "csatat" vivni... LOL
      Utoljára szerkesztve a következő által: equalizer; 2019-02-17, 08:03.

• Milyen könnyű találni alakzatokat, amik megvalósulhatnak, indokolni is lehet őket és aki azt mondja egy alternatíva fut egyszerre és ebben biztos is :-)

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      ne haragudj, de nem ertem mit akarsz mondani... helyes magyar beszed fogalmazas megtanulni nem art

• Csak egy utolsó dolog, aztán nem zaklatlak:

Én vagyok az, aki itt a blogoldalon gyakran felrajzolok lehetséges útvonalterveket a grafikonra - akkor mégis mit kardoskodom az előrejelzés ellen? Sőt, Elliott hullámelmélete is az árfolyamok előrejelzéséről szól, nem?

Nem. Mert Elliott nem egyetlen lehetséges kimenetelt határoz meg. Amelyik módszer egyetlen lehetséges kimenetelt ad, az eleve nehéz helyzetbe hozza majd a művelőjét. Építőelemek könyvemben rögtön az első oldalon utalok erre: "a piacok objektív valóságához épp a többféle alternatívában gondolkodás [...] áll közel. [...] A tőzsdén az objektivitás a többfelé gondolkodás képessége."

Másrészt, amikor a blogban "elemzek" és nem kereskedem, akkor lehetséges kimeneteket felvázolok ugyan, de ezeket csak ötleteknek tekintem. Amikor másoknak, vagy magamnak a grafikonon számokkal, betűkkel jelöléseket helyezek el, akkor azt valójában azért teszem, hogy elmondjam az ötletet és egyben vizuálisan megjelenítsem - egy szóval, hogy kommunikálhatóvá tegyem.

A rajzok olyanok, mint az első design látványtervek ipari tervezésben. Minden papírra vetett skicc megépül, legyártásra kerül? Abszolút nem.

De térjünk most már a tárgyra. Az Elliott-i, vagy más típusú ötlet és egy tényleges belépő egymáshoz viszonyított távolságának megragadására van egy kitűnő szavam, ami kifejezi, hogy mennyi önmérséklettel viseltetem, a kiinduló ötleteimmel kapcsolatban. Ott kezdődik, hogy nem használom az ötlet szót, és semmiképp sem a "lehetőség" a pontos zsargon nálam. Szóba sem jöhet! Egy meglátás kapcsán ugyanis még korai lenne ilyen pozitívan bizakodni. Épp hogy negatívan, távolítóan lefokozom az ötleteimet és csak mint "fikciókra" hivatkozom rájuk. Kritikus vagyok, ezért a lefikciózás.

folyt:
    "Akkor tőzsdézz, akkor spekulálj, ha ezt választod az életed hivatásának! Az amatőrök mindig tönkremennek." (Baruch)

Hozzászólás

• bptrfx
      bptrfx kommentje
      Editing a comment
      Most valamit nem igazán értek. Kérek szépen egy kis felvilágosítást.

Egy könyvre hivatkozol, amiből egy részt ki is emelsz, mint saját gondolatot. --> "Építőelemek könyvemben rögtön az első oldalon utalok erre: ..."
      Itt az avatarod és az általad rendszeresen linkelt facebook oldal is Kis-Elek Norbertként hivatkozik rád. A fent említett könyvnek viszont más a szerzője.

Mit és hol értettem félre?

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Szerintem en kezdem erteni a gondolkodas mododat, en is szoktam am rengeteg ilyen fikciot felrajzolni a chartra ha idom engedi
      https://www.tradingview.com/x/QnsjFreh/

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Ne haragudj ANONYMOUSFX meg az is lehet, hogy jo fej srac vagy... viszont amiket mondsz, attol a hideg kiraz olykor... peldaul ezt a velemenyedet miszerint "negatívan, távolítóan lefokozom az ötleteimet és csak mint "fikciókra" hivatkozom rájuk" komolyan venni egyenlo a sikertelenseg biztos voltaval... Ez a gondolkodasmod nagyon veszelyes, promovalni ezt, pozitivumkent ervelni ezzel egy disputaban pedig minimum hulyeseg. Te nem, hogy hittel nem nezel a sajat elmed altal megszult otletekre, hanem egyenesen repulziv erzeseket taplalsz irantuk... ennek megvan a pszihologiai kovetkezmenye is ...de nem megyek tovabb a pszihoanalizissel, mint mondtam, nem tisztem felfedni egyes dolgokat... akinek van erzeke, az mar levonta a kovetkezteteseket.

S ha mar szereted a konyveket, ajanlok is egybol egyet neked, hogy lasd, hogy az onszuggesztio teren hova kell fejlodj ha sikert akarsz elerni: Napoleaon Hill - Think and grow rich (megvan a magyar valtozaata is, ha szukseged van ra).

PS: fischer tetszik a BTC csendelet vilagod...

• Igazából azért linkeltem be mert ezt nem én írtam de minden betűjével egyetértek, valamint nehogy az a vád illessen, hogy én írtam ezen buta mondatokat :-) Vitatkozzon olyan ember mondataival EQ, aki az Elliot hullámokkal foglalkozik!

Hozzászólás

• bptrfx
      bptrfx kommentje
      Editing a comment
      Ha ez a hozzászólás az enyémre válasz, akkor legközelebb légyszíves arra reagálj. ---> a fő hozzászólás jobb alsó sarkában balról a második ikon.

Elmaradt az idézőjel, forrásmegjelölésnél (ha az az volt) meg folytatásként hivatkoztál. Ezért értettelek félre, hogy saját gondolatként adod elő másét.

Equalizer már többször jelezte, hogy ő nem mindennel ért egyet az Elliott hullámok elemzésében. Ő a saját meglátását alkalmazza, amit szintén többször kifejtett. Véleményem szerint a stratégiája nagyban hasonlít az általam megismert Elliott hullámokhoz, főleg a korrektív oldal tekintetében, de pl az általa használt "121%" már nem feltétlen. Szerintem már jópárszor kifejtette, hogy ez az ő egyéni látásmódja, tehát nem igazán értem, hogy miért állítod vele szembe más gondolatait.

Ha megengeded, akkor javaslom, hogy hozz létre egy hasonló topicot, tedd közzé belépőidet(, mint akár egy signal szolgáltató) és a zárási árfolyamot pár egyszerű de érthető rajz társaságában és akkor hitelesebbnek tűnik a te érvelésed is. Nyilván nem demo-ról beszélek. Ezzel mentesülsz az alól, hogy ezt a topicot árasztod el a fészbukk linkeddel és még érveket is tudsz gyártani meglátásod mellé.

• ANONYMOUSFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igazából azért linkeltem be mert ezt nem én írtam de minden betűjével egyetértek, valamint nehogy az a vád illessen, hogy én írtam ezen buta mondatokat :-) Vitatkozzon olyan ember mondataival EQ, aki az Elliot hullámokkal foglalkozik!
    Kívánságod parancs, stratégiák topikba megtalálod, pár éve megy a dolog :-)

Hozzászólás

• bptrfx
      bptrfx kommentje
      Editing a comment
      Ezért lett volna lényeges kiemelni még a hozzászólásom előtt, hogy nem saját gondolatokkal érvelsz és azokat nem tekinted magadénak.
      A topicodat látom, de a hozzá tartozó magyarázatot nem sűrűn. Mi az a rengeteg vonal, mi a beszállód, hogyan határozod meg a kiszállót stb.

Mint írtam, Equalizer saját stratégiát használ, miért érv az általad idemásolt rész?

Csak egy költői kérdés magamhoz: miért érzem azt hogy nem feltétlen építő szándékkal írsz mindent külön hozzászólásba, mikor ugyanazon gondolatról van szó?

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      A veszelyes az Anonymous eseteben, a kovetoire nezve akik bekapjak a szignaljait, hogy az a "rengeted vonal" egy laikus szemeben a szakertelem biztos jele... hiszen minel komplikaltabb es erthetetlenebb egy chart, az amatorok szemeben annal komolyabb kepet alakit ki a szerzorol... a beszallo pedig, mint mondtam, mikrolottos BUY/SELL egyideju megnyitasa... a kiszallas pedig a BUY/SELL-bol azzal kiszallni amely vesztoben van es bemutatni a nyerot a mar a remgeteg vonallal elvakitott laikus amatoroknek... igy pedig, erthetetlen modon, novekedik az imazs...

Lattam mar ilyet... ugyanigy kereskedett az a vilaghiru oktato is akitol anno, 2015-ben megtanultam S/R alapon penzt veszteni... ott annyival spekeltek meg a parasztvakitast, hogy egy 100 pipes mozgasba bemagyaraztak, hogy 1200 pipet kerestek... es amikor meg mertem kerdojelezni az eljarast, hogy nem igazan etikus a dolog, ugyanugy reagaltak mint itt a sertett felek: hoborogtek es tamadtak, majd kiraktak a csoportbol...

• Ket trade setup a jovo hetre:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-17-2019 at 7.51 PM.png Views:	1 Size:	147,9 KB ID:	184137Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-17-2019 at 7.53 PM.png Views:	1 Size:	137,7 KB ID:	184138

Hozzászólás

• Expectation vs. reality... olykor egy es ugyanaz...

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-17-2019 at 7.53 PM.png Views:	2 Size:	137,7 KB ID:	184172Click image for larger version  Name:	Screen Shot 2-19-2019 at 5.58 PM.png Views:	1 Size:	99,5 KB ID:	184173

Hozzászólás

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Gratula!
        Köszönöm a tippet!

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        a shortbol, ha lehet, se maradj ki, az is jol nez ki...
    Working...
    X