Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Arany elképzelés:

Click image for larger version

Name:	Altlb2eU.png
Views:	3
Size:	83,1 KB
ID:	185173

Sikerült elcsípni a fordulót,de esélyes még egy impulzus felfele a zuhanás előtt.

Name:	IMG_1604.png
Views:	4
Size:	44,0 KB
ID:	185174

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Jol nez ki ez a trade! a trendvonalat kicsit huzd lennebb, az also pontja jo, de az erintes azon a spike-on legyen ott amit atvagtal, hogy a toresnek azt vedd majd ami a valodi.

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Oké köszi. Nem itt szoktam elemezni, tradingview-on csak be szoktam húzni itt is.

• Eurnzd-ben remelem ti is benne vagytok, en ahogy korabban irtam az elozo aljnal kerestem belepot, szurkoltam neki hogy a hajnali nzd hirek jo iranyba lokje ..meg a ma napkozbeni EU hirek is remelhetoleg.

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      En benne vagyok, de ami ennel is fontosabb, hogy az AUDNZD-ben is benne vagyok... azt pedig sokkal hosszabb tavon varom felfele mint az EN-t. Azonkivul pedig jo kis meglepit okozott az EURAUD shortom is... gyors profit volt, hiszen a TV-nal kivettem, mert meg varok egyet felfele rajta mielott bezuhanna mint allat.

• beepbeepimajeep
      beepbeepimajeep kommentje
      Editing a comment
      Én nzd/usd-ban voltam benne , weekly triple bottom miatt , nem volt rossz

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Nekem sajnos kimaradtak. De éjszaka végignéztem, ahogy kilőttek. Grat nektek!

• Arany 2.0

Name:	C1831854-31EB-44DA-B096-10147E1AD050.png
Size:	39,9 KB
ID:	185208

Hozzászólás

• beepbeepimajeep
      Editing a comment
      shortolom , arra várok most hogy eur/usdon , usd átüsse a bottomot és akkor elég nagy down squeeze lehet belőle

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Szerintem van még benne egy felfele hullám ami a korrekción belül üt egy új csúcsot. Lehet érdemes kivárni most.

• Basszus ez a GBP/CAD rendesen leizzaszt az utóbbi időben..

Hozzászólás

• beepbeepimajeep
      Editing a comment
      Ahogy beírtam pár percre rá lezuhant , ha ezen múlik elkezdek rinyálni mindig Csak most azt nem tudom hogy a News(Brexitet tárgyalták) miatt szökkent le ennyire és holnap reggel szépen visszamászik vagy nem..

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      A parlamenti szavazas lokte meg, ha megnezed minden gbp par ugyanugy mozdult, en azert remenykedek benne hogy nem fordul mar vissza.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Elmeletileg nem is kellene leizzasszon annyira, hiszen egy helyben toporgunk ami azt illeti, hogy nincs veszto, de nyero sem... kiveve ha nem valami szuk stoppos beallasi strategiat nyomsz ra... remelem nem... menni fog ez, turelem...

• Eurchf-en mindjart kesz a long beallo 5 percesen - https://www.tradingview.com/x/CId1J4SC/
    Nagyobb tf-en meg nem teljesen tiszta hol lesz a target - https://www.tradingview.com/x/ZUEaUEmt/

Hozzászólás

• Szia fischer vedd figyelembe ezt a szcenariot is, amiben kaptunk egy contracting flat-et (a sarga ABC struktura) ... ez annyira csaloka, hogy ossze tud zavarni az elvarasok teren, de nagyon... egyelore ebben veszelyes hosszabb tavu longot keresni, ha az a struktura tenyleg egy contracting flat volt, foleg, ha csak annyit vartunk felfele, hogy atussuk az A hullam csucsat nagyobb idosikon es aztan megint lefele menet... nagy a valoszinusege, hogy ez a lefele menet mar elkezdodott es a vart regular flat helyett egy fuckin' contracting flat-et kaptunk... ez pedig a feher hollo, de ha bejon, majdnem kivetel nelkul mindig atver...

Name:	Screen Shot 3-28-2019 at 9.34 AM.png
Size:	132,5 KB
ID:	185225

Hozzászólás

• beepbeepimajeep
        Editing a comment
        Nem tudom hogy olvastátok-e előző kommentemet pár napja amikor fischer elsőre felvetette az EUR/CHF-et , én valami hasonlót tudok elképzelni:

"Én még nagyon kezdő vagyok , de én valami hasonlót látok..4es wavenél jó lehet egy beszálló"
        EUR/CHF
        https://www.tradingview.com/x/dfZe2M5s/

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Koszi, pont ezert voltam kivancsi a velemenyetekre, mert nem tudtam eldonteni, hogy befejezettnek lehet-e tekinteni a nagyobb C hullamot.. meg nem vagyok kibekulve ezekkel a contracting flatekkel ezert sem tudtam targetet meghatarozni nagyon. Fejben tartottam a lehetoseget hogy ez mar valoban a lemenet, es legrosszabb esetben belevasarolok egy 4-es hullamba..
        Koszi megegyszer!

• GBP/CAD-nál nektek mi a célirányos tp? Triangle alsó feléig mindenképpen leengedem(Daily TF) ott pedig újratervezés. Összeségében Weekly/Monthly ez a pár shortos , mivel ez a brexit eléggé megkuszálja a dolgokat , elképzelhető egy új low is akár..
      Azért kérdem mert megmondom öszintén eléggé bevagyok tojva , első 0.2es lotom , nálam ez a legnagyobb trade eddig

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Nezd, az en celaram a 3.-as pont a charton... de az 1.-es pont korulrol meg mehet egyet fennebb, egy uj csucsra, ugyhogy azt ott erdemes figyelni majd, ha fordulasi jel lesz, kiveszed a profitot... ha az torik, akkor a 2.-es pontot is erdemes majd figyelni es ha az is torik, akkor az elozo alj szintjet at fogjuk torni, szerintem ugy a 127%-ig, ahol az en 3-as targetem van. Ha a csucs kozelebol vagy shortban, mint en, mar teheted is BE-be es tovabb nincs mit izgulni, hagyd menni...

https://www.tradingview.com/x/vxwzGjK3/

PS: de hol latsz a daily-n haromszoget? Tegyel chartot, lassuk mi is.

PS2: az jo az a 0.2 lot... lesz mibol kifizetned a jutalekot nekunk... szolj majd, hogy kuldjuk privatban az atutalashoz szuskeges adatokat...

• beepbeepimajeep
        Editing a comment
        Supportra gondoltam ami neked az 1es vonalkánál van , össze vissza beszélek már..

ps2: okok

• Szepen mennek a tradek eddig, jo ez a csapatmunka koszi sracok!
      En a GBPAUD-ot is elkezdtem shortolni, latok benne potencialt, foleg most, hogy attorte az elso trendvonalat - https://www.tradingview.com/x/CsJ78X3j/

Hozzászólás

• Hajnalban AUD rba rate statement , sok elemző azt várja hogy hasonló döntést hoznak mint NZD-nél (most unchanged legközelebb rate cut) , tehát elképzelhető egy hirtelen esés megint , AUD/USD-nál megpróbálok bekerülni egy shortinhoba , aztán kihúzom nullába..

Hozzászólás

• NZDCAD long lehetoseg, idealis fordulo a zold negyzetekben, de lentebb is mehet az a C hullam - https://www.tradingview.com/x/naswxn99/
          Kettes opcio, hogy meg hosszabbra nyulik a korrektiv struktura, nehany pipet abban az esetben is el tudunk csipni

Hozzászólás

• beepbeepimajeep
            Editing a comment
            Kösz hogy szóltál Ez nem tünik rossznak.
            Sokszor azt tapasztaltam mikor a B hullám ilyen magasra megy expanded flat lesz belőle , ti nem tapasztaltatok hasonlót?

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Szep trade lehetoseg! ha az NZDUSD is ugrani fog, az valoszinuleg ezt is viszi majd maga utan felfele... mindketto strukturaja felfele menetet josoltat elore.

Lehet siman running flat is belole, mostanaban sokat latni ezekbol. Azt meg kicsivel nehezebb elkapni, mert azt varod, hogy az alj attorjon, de sosem jon el a pillanat es megy felfele... le kell szallni eggyel kisebb TF-re es ott keresni egy impulzus+flag kombot a beallashoz...

• fischer
            fischer kommentje
            Editing a comment
            Pontosan, mindket variacio ott log a levegoben, a zold negyzeteket ezert rajzoltam be (fibo retracement + fibo extension egymashoz kozeli ertekei, ezek sokszor jo fordulo zonanak minosulnek) a fentebbi eseteben running lesz, a lentebbi eseteben expanded. Ha minden jol alakul akkor ezt az ugrast max 2 probalkozasbol el is tudjuk csipni

• NZDUSD-n egy talan megszebb setup van, szinte azonnali belepovel, 2 befejezo C hullam - https://www.tradingview.com/x/JYGOUx7F/
          Velemenyeket legyszi, koszi!

Hozzászólás

• VikThor1029
            VikThor1029 kommentje
            Editing a comment
            Mikor ránéztem,teljesen egyet értettem veled fejben. Aztán megnyitottam a chartot és ez fogadott:
            https://www.tradingview.com/x/Ypez6hDx/
            Nem tudom,hogy feltettem-e ezt ide korábban.
            A piros ABC-vel most egészítettem ki,én ezt láttam benne akkor,és kár,hogy nem foglalkoztam vele,mert egy szép forduló volt az általam megítélt kék B pontban. Impulzus+flag és zuhant.
            Viszont így már nem tudom pontosan merre az arra. Várni kell egy felfele impulzust vagy struktúra törést,és a korrekcióban beszállni. Vagy kapunk egy korrekciót az általam megítélt C hullámban,vagy pedig nem teljes a te B hullámod és azért megyünk fel,ha jön egy jel.
            Buy opciót keresünk a héten és meglátjuk

• beepbeepimajeep
            Editing a comment
            Sok opciót , lehetőséget látok , én várokozó állásponton vagyok nzdusd-nél

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            fischer ezzel egyetertek, en is igy latom az impulzusparokat... ennek a kimentelnek van a legnagyobb valoszinusege... az alj attorese utan, akar 1 pippel is, mar barmikor elkepzelheto a fordulas.

VikThor1029 a Te verziod is lehetseges, mondjuk az a B hullam egy contracting flat a chartodon es ennek az elofordulasa eleg kicsi, valamint, hogy ha hullamparokban gondolkodsz, akkor a fischer verzioja jobban magyarazhato tehnikailag... ennek is megvan az eselye, de valoszinusegben szamolva, es tudjuk, hogy a kereskedest valoszinusegre jatsszak, az elozo variansra tennem a penzem.

Mindenkepp, a lenyeg, hogy buy setup-ot keresunk mind, nem shortot...

• Kb ilyesmit képzelek el GBP/CAD-on , én még mindig benne vagyok , majdnem kiszedett , 0.707es fibónál dobott volna ki , sajna a take profit kiszedés terén van még mit bőven tanulni , csak az összes pro trader első tanácsa , hagyd a nyerőt futni és ne nézegesd állandóan a chartot mert akkor a psziho kivégez..

EUR/USD

Annak ellenére hogy egy elég durva bearish move volt 4h-n zárás előtt , én bullt várok jövő hétre . még egy nagyobb korrekció kéne egy nagyobb bearish lefele menetre amiben mindenképpen benne akarok lenni.De a fibo extension szerint még egy új low is benne lehet , utána fel , majd egy szuper bearish lefele menet.. EUR/USD-ban én per/pill nem vagyok benne , esetleg valaki?

Hozzászólás

• VikThor1029
            VikThor1029 kommentje
            Editing a comment
            GBP/CAD-ben én is látok egy felfele hullámot,ami akár a csúcsig is elmehet,de legalábbis tovább mint te várod.
            Amúgy érdekelne,hogy honnan-hova húzod a trendvonalakat? Mert se a kanócnál se a gyertya testénél nem látom,hanem a kettő közt van valahol. Biztos van rá magyarázat,kíváncsi vagyok csupán.

• beepbeepimajeep
            Editing a comment
            Vikthor: Általam illetve a market profile indi alapján itélt sup és resistance szintek.

Goldon sokan várják azt a buy squeezet , köztük én is

• equalizer
            equalizer kommentje
            Editing a comment
            Azert azokkal az automatikusan behuzott "trendvonalakkal" csinjan kell banni... en is benne vagyok a shortban GCAD-ben, a csucstol... meglehet, hogy meg egyszer kapunk egy ujabb csucsot, de en akkor is shortot fogok keresni... hiszen semmit sem valtozik a nagyobb TF struktura, a shortban sokkal tobb valoszinuseg van mint longban itt.

• GBPAUD update - zartam a shortjaimat itt, tovabbra is esest varok, de ugy latszik mintha az egyes hullamot egy leading diagonal formajaban kapnank meg, aminek most vagyunk az 5-os hullamaban, szoval innen jo esellyel kapunk egy kettest, remelhetoleg minel magasabbra ahol majd ujbol beallok shortba es remeljuk a 3-as szep hosszura nyulik majd
          https://www.tradingview.com/x/rZyECyRA/
          https://www.tradingview.com/x/4qHhZ6uS/
          https://www.tradingview.com/x/UWTOThg8/
          Valami ilyesmiben remenykedek a kovetkezo trendvonalig.

Hozzászólás

• USD/HUF:
            Impulzus utáni korrekcióban vagyunk,de két opcióm is van rá: sárga A-t most fejezzük be,vagy pedig a kék B következik?
            Szerintem az utolsó lefele impulzus a sárga opciónak ad több esélyt.
            Jó úton járok?

Click image for larger version  Name:	wPDdB0cT.png Views:	1 Size:	99,5 KB ID:	185341

Kisebb idősíkra váltva megkaptam a választ!
            Lefele az irány.

Name:	3SdhKTfQ.png
Size:	73,0 KB
ID:	185342

Hozzászólás

• CHF/JPY
              Ha csinál egy flag-et akkor short,de lehet megy még feljebb új csúcsra,hogy kész legyen a fő struktúra,aztán esik csak be.
              Első TP a trendvonal,második a struktúra alj.
              Helyes az elképzelés?

Name:	9IVUFbDd.png
Size:	72,2 KB
ID:	185374

Hozzászólás

• equalizer
                equalizer kommentje
                Editing a comment
                Igen, benne vagyok... es egy konszisztens pozicioval... ugyhogy csakis halas lehetek, hogy felhivtad a figyerlmemet erre a setup-ra, mint mondtam, magamtol nem neztem volna ezt, de amikor felraktad, a setup-oddal teljesen egyetertettem, meg is tettem a shortot. A profitbol pedig majd jovok egy sorrel...

110.5 korul van a TP szintem, mert onnan meg egy felfele impulzust varok - running flat. Ez egy gyors, de jovedelmezo trade.

• beepbeepimajeep
                Editing a comment
                Várom a hosszútávra a long beállót

• fischer
                fischer kommentje
                Editing a comment
                Ez telleg szep setup! En lemaradtam sajnos
            Working...
            X