Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Reméljük ez se megy már új csúcsra Click image for larger version  Name:	0BE8E7CB-F5E2-40C9-BC3A-426129521CC0.jpeg Views:	2 Size:	146,4 KB ID:	185574
    Utoljára szerkesztve a következő által: VikThor1029; 2019-05-10, 15:16.

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Ebed utani CAD hirekre mindig lehet szamitani en gbpcad-on kaptam el az esest trendvonal toreskor

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Tényleg az most van a harmadik hullámban. A második korrektív ABC struktúra kész lett és mikor vissza jött az A végpontjáig ott is volt egy szép belépési jel.
      https://www.tradingview.com/x/X7RS393x/

• Ezust long beallo lehetoseg trendvonal toreskor
    4h chart - https://www.tradingview.com/x/wqheGKGy/
    1h chart - https://www.tradingview.com/x/j0yByAPn/

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Abszolut benne van a pakliban jol latod, szamomra a 2 legvaloszinubb szkenario perpillanat:
      1 - Running vagy expanded C hullama kovetkezik, azutan pedig johet egy nagyobb befejezo C a 78-as szint kornyekere - https://www.tradingview.com/x/Ctphp56r/
      2 - Ez mar a befejezo C volt, diagonal formajaban (5 alhullam megvan benne) es egy hosszabb long kovetkezhet - https://www.tradingview.com/x/oPQa5Jda/
      Perpillanat en mindenkepp longolni fogom ha tori a trendvonalat, mivel a jel adott, RSI es MACD divergencia szinten jelen van. Az adott szinteknel ha ugy latom visszafordul akkor zarom, ha nem akkor szerencsem volt

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      fischer es ebben benne vagy-e? Ezt is belongoltam ma, ugyancsak hosszutavra, giga pozicionyit... pont az aljon. Ez lesz az n-edik probalkozas elkapni a 2016-os impulzus parjat, amelyet ugy 22 kore varnam...

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Kicsit elbaszarintottam, nem figyeltem oda es orason 78-as fibo helyett 61-re tettem a pendinget.. de vegul is benne vagyok.
      Igy most kicsit tovabb kell varnom hogy BE-be huzzam.. pedig milyen szepen fordult 78-on
      https://www.tradingview.com/x/YT7s0dfo/
      Gratula hogy neked sikerult az aljan elkapni! johet a szurkolas mostmar, talan megegy pozicioval megjatszom meg igy az elejen, ha trendvonal toreskor csinal egy korrekciot.

• Egy trade a hozzaertoknek:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-14-2019 at 1.12 PM.png
Views:	4
Size:	174,1 KB
ID:	185595

Hozzászólás

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Sajnos erről lecsúsztam, viszont most éppen kisebb korrekcióban van, még egy kicsi c hullám fel és be is lehet lépni.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Szep! En is lecsusztam sajnos a belepot

• Es meg egy jo trade, ez is hozzaertoknek... fischer VikThor1029 ne maradjatok ki ezekbol...

Name:	Screen Shot 5-14-2019 at 1.29 PM.png
Views:	6
Size:	125,2 KB
ID:	185597

Name:	Screen Shot 5-14-2019 at 1.31 PM.png
Size:	141,4 KB
ID:	185598

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Ezzel az eruaud-al mar regota dilemmaban vagyok, en felfele latom az iranyt meg mindig, toljunk mar egy brainstormot ha raertek
      Szoval ezt meg regebben rajzoltam fel - https://www.tradingview.com/x/UWed5WaA/
      Ez az egesz ugye a megelozo nagy zuhanas korrekcioja meg mindig. Szoval ahogy en latom a bal oldali kezdo 5 hullam utan expanded ABC, majd egy szep hosszu extended 1-es (ezen jeloltem 5 alhullamot egyel kisebb tf-en), azt ismet koveti egy ABC -> 2-es hullam, tehat most kellene egy harmasnak jonni az en nezetemben, aminek meg is volt egy impulzusa felfele amit 3 wave korrekcio kovetett - https://www.tradingview.com/x/P3KpdPQj/
      Szoval szerintetek van ra esely hogy ez is lejatszodhat, vagy valahol nagyon elcsusztam a dolgon es innen csak lefele?

ps.: azt a zold "trendvonlat" ne vegyetek figyelembe, meg regrol maradt ott, csak most vettem eszre

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      ..gyors kiegesziteskent meg itt a heti chart, amin jobban latszik hogy en a megelozo eses ABC korrekciojanak a C hullamjat varnam fentebbre befejezesnek, innen indult az egesz agymenesem - https://www.tradingview.com/x/uXOw1Sx1/

• nzdusd kovetkezo long beallo probalkozas kis tf-en a toresnel - https://www.tradingview.com/x/7oM36Hyx/

Hozzászólás

• AUD/CAD
      fischer kedvenc forduló pontja
      Innen érdemes nézni és egy imp+korrekciót elkapni,mert nekem a hetes chart is longos utat mutat. 2009-es felmenetel utáni flagben vagyunk és bele is látok egy összetett ABC-t ami kész,és esélyes,hogy ez az első és a második hullámunk. Ha igen, akkor viszont ez egy nagyon kecsegtető trade setup.

Name:	sCeO2XHW.png
Size:	80,3 KB
ID:	185617

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Szuper szep setup! Es a tehnikai magyarazat is flawless! grat! Ezt en is megjatszom, pont ugy ahogy leirtatok: kisebb TF-en, talan 1H-n, egy imp+korr... talan az imp mar meg is van... Egy masik tehnika a beallasra amit hasznalok, az elso imp utan a haromhullamu korrekcio C hullamaban a beallo, 61.8 amikor a C hullam igy az A hullam vege alatt van, vagyis kesz a struktura vagy 78.6 ha igy van alatta, vagy 127% az A hullambol... vagy csak egyszeruen belongolom ahol fordulot latok (hokibot pattern, vagy imp+korr meg eggyel kisebb TF-en vagy stb.) Hajra!

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        ..vagy ha a C hullamon belul mar szepen kiveheto az 5 alhullam es a struktura komplett szep trade lehet ebbol bizony, ha szerencsenk van a heten be is erik talan a beallo

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Impulzus elindult,remélhetőleg az ázsiai session alatt meg is csinálja a flag-et

• GBP/USD
      Ez se tűnik rossz lehetőségnek. Áttörtük a kék A hullám alját,innen ez is longos amint jön egy imp+flag.

Name:	1mrY4WFI.png
Size:	93,5 KB
ID:	185621

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Amiert ilyen impulziv a mozgas, mindenkeppen kell varni egy fordulo imp+korr-t GBPAUD-ban benn voltam, pentek delutan zartam a pozit, mert korrektivnak tunt a struktura es prezervalni akartam a profitot... lehet jobb lett volna nem belenyulkalni... a gap amit kihagytam az jocskan raadott volna az igy sem kis profitra amit csinaltam rajta, de ez van.

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        En meg tartom mindket pozit gbpaud-on latom amugy mire gondolsz, a megelozo felfele impulzushoz kepest 4 orason ez az eses nem latszik olyan hudeimpulzivnak.. meglatjuk mi lesz belole.

• update - zartam gbpaud shortot delutan a trendvonal kozeleben, folytatas a tores utan - https://www.tradingview.com/x/9b1aXygd/
      gbpnzd szinten nagyito alatt, trendvonal tores utan itt is igeretes short alakulhat - https://www.tradingview.com/x/N8Ba5r7p/

Hozzászólás

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Gcad szinten hasonlo helyzetben van, elerte a napos trendvonalat es pattant egyet.

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Esélyes még egy felfele hullám a font párokon, GN is kóstolja a trendvonalat,de elég korrektív.

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Bar most beesett a trendvonal ala, nem lepodnek meg ha meg lenne egy felmenet.. kiderul hamarosan

• EUR/CAD
      Tegnap délutáni elemzés,amikor az árfolyam még a kicsi trendvonal felé közeledett.
      Most kerültem gép közelbe azóta. Mondanom se kell,hogy nem lett bekötve...

Name:	C2aVKEKk.png
Size:	64,9 KB
ID:	185668

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Szep! Jo analizis! Grat!!! kar erte, hogy nem kototted, tankonyv setup...

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Cad parok szepet mentek ma, nzdcad, audcad es eurcad is! Meg lehet ebbol lecsippenteni szerintem majd csak ki kell varni a korrekciot
        Itt egy alternativa, erdemes lehet figyelembe venni ezt a lehetoseget is majd - https://www.tradingview.com/x/zCNrhnbj/

• EUR/USD
      Bevallom nem tudom pontosan mi folyik ezen a páron kicsi idősíkon,de megpróbáltam egy elemzést,amiben látok rációt.
      Amint a C áttörte az A csúcsát,figyelem a short jelet (imp+flag). Remélhetőleg a megelőző impulzus folytatódik lefelé.

Name:	wijK37PP.png
Size:	74,4 KB
ID:	185679

Nagyobb idősíkon pedig ezt látom. Amint új aljat ütöttünk,lehet keresni a long jelet. TP pedig majd ha kész a B hullám, az A-ra húzunk egy extended fibot és 127%-ig meg se állunk remélhetőleg

Name:	CVxZjltt.png
Size:	59,9 KB
ID:	185680

Hozzászólás

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        En nem igazan kovettem eurusd-t egy ideje, viszont EQ postolt nehany setup otletet par oldallal visszabb, eurusd is koztuk van, pillants ra hasonlo kimenetelre szamit O is ..es nekem is ez tunik legvaloszinubbnek igy elsore.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        ebbol a felfele C hullambol amit rajzoltal most szalltam ki...

• USD/CAD
      Elég korrektív a B hullám,de az előző része hasonlít a mostanira. Ezeket össze vetve innen long az irány és akár a C hullám is kész lehet.

Name:	VVTv6SiS.png
Size:	60,9 KB
ID:	185686

Hozzászólás

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Szerintem ez már nem megy vissza,ha ez valóban az 1. és 2. hullám volt. Max a trendvonal foghatja meg egy picit,de ha valóban ez a 3. hullám akkor nagyot kell mennie.

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ebben a shortban benne vagyok most is, a csucson adtam el... van meg lefele menete, impulzivan megy, ugyhogy ki sem szallok meg ebbol...

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Én is benne vagyok csúcs közeli pozival, igaz csak demo számla,sikerült felégetni a számlám...

• Nagy a csend mar a legtobb paron amit figyelunk megvolt az impulzus, meg par het es az elso komolyabb korrekciok is lezajlanak talan.. addig en kiulom a dolgokat.

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Osszesen 5 USD parban vagyok (voltam) benne: EURUSD longot a minap zartam, rovid tavra nyitottam, hiszen varok meg egy aljatutest mielott felmenne... AUDUSD longot is zartam, mert elegge korrektivnek tunt a struktura... NZDUSD longot viszont hosszabb tavra nyitottam, mint ahogy az USDCAD shortot is es az XAGUSD longot... jot tett nekem ez a USD gyengules... megerositett

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Szep fogas mindegyiken! En lekestem ugyhogy varom a 4 oras tf korrekciokat

• NZD/JPY
      Habár a B hullám nem ütött új aljat,én elfogadnám valid setupnak

Name:	RMhyfLRU.png
Size:	73,7 KB
ID:	185707

Az alábbi kép alapján pedig a C hullám el is kezdődött. Fibo 78-nál fordult az ár és a trendvonalat törte.

Name:	XyY3c0Vd.png
Size:	81,8 KB
ID:	185708

Hozzászólás

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Itt is szepen felfele lesz az irany mint a legtobb nzd parnal, jo meglatas!
        B hullamnak nem szukseges atutni az A kezdojet, jobb is ha elotte fordul, ugy biztosabb hogy a C tul fog menni a B kezdojen (kivetel a contracting flat)

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ez egy nagyon szep setup! Az elso bullish korrektiv strukturanal megveszem en is, habar mar van NZD long kitettsegem... de tetszik. ezek olyan setup-ok amiket ki kell varni es aztan pozibol is ki kell varni, mert nem ma-holnap erik meg es fut ki... de ha komoly lot size-al fogod meg, nagy penzt tudsz beloluk szakitani...

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Megtörtént az alj törés, el is indult egy impulzus, úgyhogy jöhet a második setup

• VikThor1029 fischer egy talalos kerdes: mit tennetek, ha az analizisetek alapjan a legnagyobb valoszinusegu kimenetel a kovetkezo lenne, es az elozo kisebb csucstol shortban lennetek? elegge aktualis, vagyis jobbanmondva "real time" kerdes ez most nekem...

Name:	Screen Shot 6-6-2019 at 12.25 PM.png
Size:	300,3 KB
ID:	185724

Name:	Screen Shot 6-6-2019 at 12.28 PM.png
Size:	29,1 KB
ID:	185725

Hozzászólás

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Es vegul melyik ponton zartad, es miert ott?

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Az utolso kepet amit tettem, annak a flag-nek gondolt strukturanak kb. a haromnegyedenel zartam, mert vartam minimum meg egy pattanot felfele... ez volt az elgondolas. Ha felfele ment volna, ez van, kivettem a profitot, de ha csak egy korrekcio C hullama lett volna, akkor visszaalltam volna pozicioba ahol kiszalltam... de erre nem igazan volt esely mint ahogy ez igy visszanezetbol kiderul... van ilyen. Tobbszor bejon a szamitason, mint nem, mert vannak a "contracting flat"-ek amik majdnem mindig kifognak rajtam... Ez most a "nem" resze volt. De ami a lenyeg, penzt kerestem rajta, nem pedig vesztettem.

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Az utolso mondatodon van a hangsuly, a tobbi mellekes

• EUR/GBP
      Forecast

Name:	P2k0uYIT.png
Size:	61,4 KB
ID:	185738

Hozzászólás

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Napi charton az a 2 honap nem olyan sok
        Nekem total kimaradt ez a long.. shortot viszont elkezdem figyelni, meg eselyes hogy fentebb tolja kicsivel, viszont a struktura komplett, szoval barmikor fordulhat.
        Koszi az emlekeztetot!

• fischer
        fischer kommentje
        Editing a comment
        Korabban telorol irtam, szoval erre gondoltam - https://www.tradingview.com/x/URUu9Bg0/
        Az esetek tobbsegeben el szokta erni a 100%-ot a C hullam, ezert varnam meg fentebb, a 0.95 zonaba

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Igen,sejtettem,hogy erre gondolsz.
        B nem ütötte át a nagyobb korrekció A hullámát.
    Working...
    X