Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csak én érzem úgy hogy az első héten felrúgtad a magadnak felállított és az itteni olvasóknak kommunikált szabályaidat kockázatkezelés terén?

A te dolgod, csak nekem kicsit bort iszik, vizet prédikál szlogenre emlékeztet...

De azért hajrá!
    Na ne na... hat miert mondasz ilyen csunyakat??? ugy a nyakamnak ugrottal mintha market maker brokerkent probaltam volna beadni nektek, hogy a ti bizotnsagotok a legfontosabb szamomra...

De azert megis melyik kockazatkezelo szabalyt rugtam fel? Azt mondtam, hogy $5000-ig, $500 a kockazatom, ez most kicsivel tobbre sikeredett, de csak egesz kontraktust tudok kotni... igy 2 lett, mert 1 az tul keves, 3 az mar tul sok... kizarasos alapon, maradt a 2... ...csakis ez lehet esetleg az allitasod alapja, hiszen az, hogy nem kotottem be a SL-t, egy indexen, ahol este 11 utan bezar a piac masnap reggel 9-ig, tehat alvas kozben nem lephet meg es ha a reggeli gap meglep, az meglep SL-al is, ez nem verhette ki nalad a biztositekot...

Es meg valami: sosem allitottam, es a szabalyaim sem azt tukrozik, hogy tokeletes lennek vagy, hogy nem ugy tredelnek tovabb mint ahogy eddig is tettem...

Hozzászólás

C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem allitottam be meg a SL-t, hiszen olyan messze van... a kezdok ne figyeljenek most ram, negativ peldat mutattam... :O 13.600-on szallok ki majd ha addig felmegyunk, de nem megyunk...

Nekem is az a meggyőződésem, hogy az SL több kárt okoz, mint hasznot, persze ha trendirányban haladunk a terv szerint.

Amugy indexeket/reszvenyeket nagyjabol SL nelkul kereskedek a gap-ek miatt... ha elkap egy gap, akkor mindegy hol volt a SL, ugysem teljesul es csak hiaba kiszedi a pozidat... trust me, I'm a trader...

Ezt nyugtázom

szerintem még nincs semilyen C hullám pont, most vagyunk a B-ben - az, hogy a C pontban voltunk vagy sem, azt nem tudom biztosan, habar ugy nez ki, de az, hogy ez nem B hullam, az biztos...
      Ezen nem fogok vitázni, mert az én hullámelméletem kissé eltér az ''általatok használt, nevezett, számozott'' hullámelmélettől.

az 5. hullám 1. harmada (max.közepe) és hamarosan 14000-ret verjük - ezt mi alapjan hataroztad meg?
      Meghatározásom a ''divergenciális'' vektoranalízisem alapján történt, ahol a divergencia a vektoranalízis egy differenciáloperátora. Itt hívnám fel a figyelmedet arra, amit már töbször te is leírtál, hogy (van divergencia, nincs divergencia) divergencia mindig van, ha a két, vagy több elemet, bármit vizsgálunk. A divergenciának mindig értéke van, ha 0 (nulla), akkor elmondható esetleg, hogy nincs, más esetben kisebb, vagy nagyobb mint 0. Azt ki kell számítani.
      ... tehát W1, D3, D1 alapján végzett számításaim szerint, és ha most egy ''szimmetrikus'' korrekció van kialakulóban, akkor leeshet az ár 12600 -12540 közé, kilépve a -2-es korrekciós csatornába, ahonnan gyorsan vissza is fordul.
      Ennek a 2016. Jún. 20-tól tartó hullámnak a középértéke 11580-90, tehát cca. 14000 a vége.
      Felreertes ne essek es komolyra forditva a szot, hiszen ezt nem lehet elbohockodni, meg komolytalannak hinnenek egyesek: en NEM tredelek SL nelkul es NEM tartom helyesnek, hogy a SL tobb kart okoz... egy trade-en belul egyedul EGY dolgot tudsz iranyitani es az az, hogy mennyit veszitsz rajta... minden mas nem rajtad mulik. Es ezt egy jol pozicionalt SL-al oldod meg. Tehat a SL nagyon fontos elemens amit nem szabad kihagyni.

En csak annyit mondtam, hogy az indexeket maskepp tredelem a gap-ek miatt es ezt tapasztalatbol csinalom igy, nem pedig hasracsapas elve alapjan... nem azt, hogy egy SL artalmas...

Hozzászólás

Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt pontosítsd azért , mert így nem korrekt, arra ,hogy : a "saját, egyéni tervem szerint". Egyébként nekem pont trendirányban és pont a saját tervem szerint baromira semmi kárt nem okoz az stop.
        Ezzel ertek egyet. Ha struktura alapjan dolgozol, mint en, akkor tudod, hogy melyik az a pont a setup-ban amit ha eler az arfolyam, a strukturalis ralatasod megvaltozik es az eredeti elkepzelesed helytelennek bizonyul. Ez az idealis pont egy SL bekotesere, amit ha igazad van, az arfolyam nem er el. En igy tredelek.

A DAX setup-nal ez a pont 13.600.

Hozzászólás

DE szerintem még nincs semilyen C hullám pont
          Camaro, eleg bizonyiteknak ez a chart, hogy azert az a csucs megis a C hullam csucsa volt?

Click image for larger version

Name:	Trade no. 2 - DAX short halfway.png
Views:	1
Size:	149,6 KB
ID:	159258

En sajnos egy baki miatt veletlenul zartam a poziciot (ugy 230 pontot vittem el az eddigi 300 esesbol, itthon vettem eszre... egy korrekcio utan most, hogy atutottuk a trendvonalat ujra visszaallok, ha szerencsem van meg pont ott ahol kiszalltam). Telepitettem most eloszor az Android mobil applikaciojat a Dukas-nak... azon nezegettem, hogy milyen ****a kis app, vezetes kozben, es ugy latszik veletlenul megallitottam az osszes pozicioimat... ez van. (a Close all positions gomb tul kozel van a X-hez ami az appot zarja... hmmmm, vajon veletlenul?

Hozzászólás

equalizer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Camaro, eleg bizonyiteknak ez a chart, hogy azert az a csucs megis a C hullam csucsa volt?

[ATTACH]12236[/ATTACH]

En sajnos egy baki miatt veletlenul zartam a poziciot (ugy 230 pontot vittem el az eddigi 300 esesbol, itthon vettem eszre... egy korrekcio utan most, hogy atutottuk a trendvonalat ujra visszaallok, ha szerencsem van meg pont ott ahol kiszalltam). Telepitettem most eloszor az Android mobil applikaciojat a Dukas-nak... azon nezegettem, hogy milyen ****a kis app, vezetes kozben, es ugy latszik veletlenul megallitottam az osszes pozicioimat... ez van. (a Close all positions gomb tul kozel van a X-hez ami az appot zarja... hmmmm, vajon veletlenul?
            Kár érte, kiváló ügynök volt

A képpel kapcsolatban, azon belül is a C hullámmal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Jómagam nagyon minimális EW tudással rendelkezem, de úgy rémlik, mintha egyik szabály az lett volna elején, hogy a 4-es korrekció nem mehet az 1-es pont alá. Gondolom vannak feltételek, amikor ez lehetséges. A kérdésem az, hogy itt miért megengedett?
            Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

gtome eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Kár érte, kiváló ügynök volt

A képpel kapcsolatban, azon belül is a C hullámmal kapcsolatban lenne egy kérdésem. Jómagam nagyon minimális EW tudással rendelkezem, de úgy rémlik, mintha egyik szabály az lett volna elején, hogy a 4-es korrekció nem mehet az 1-es pont alá. Gondolom vannak feltételek, amikor ez lehetséges. A kérdésem az, hogy itt miért megengedett?
              Ketfele esetben nem applikalodik Elliott ezen szabalya:

1. Mikor az impulzus leading vagy ending diagonal. Leading lehet az 1-es egy nagyobb impulzuson belul vagy az A egy korrekcion belul, ending pedig az 5-os (ritkan) vagy a C egy korrekcion belul (gyakran). Velemenyem szerint tanui voltunk egy expanding ending diagonalnak, mint C hullam a korrekcion befejezesekent amit egy elegge agressziv impulzus latszik kovetni, varhato es elorelathato modon. Tisztan latszik az expanzio (divergencia hianya) a C hullam 1., 3. es 5.-ik hullamai kozott, nezz ra a MACD hullamaira...

2. Amikor nagyon likvid piacokrol beszelunk, mint amilyen a devizapiac. Ne felejtsuk el, hogy Elliott reszvenyeken dolgozta ki az elmeletet 100 evvel ezelott... azota pedig a helyzet valtozott.

Hozzászólás

Ketfele esetben nem applikalodik Elliott ezen szabalya:
                Köszi a választ, ha lesz több szabadidőm=ha nem leszek lusta igyekszem majd olvasgatni. Szerintem lenne hozzáadott értéke a kereskedésemhez. Leszedtem 2 könyvet a 4-ből amit ajánlottál csak miközben átkonvertáltam, hogy olvashassam ebookon néhány képet eltüntetett és így nem az igazi. Két bejgli között majd orvoslom a problémát.
                Nem bízom én senkiben, aki többet keres nálam.

Hozzászólás

[ATTACH]12236[/ATTACH]

Jaj Zolikám, ez még csak fütyfürütty Ez csak egy kis korrekció a Long hullámban. 13090-nél kiszállt a TP a 13311-en nyitott pozimmal és visszavett a megbízás ott az alján 13035,77 -en. Hol van ez a bóhafingnyi mozgás a te 1:7 R-es tradedhez, majd 11240 nél monjad, ha meg lesz a 1:7-ed

Hozzászólás

Jaj Zolikám, ez még csak fütyfürütty Ez csak egy kis korrekció a Long hullámban. 13090-nél kiszállt a TP a 13311-en nyitott pozimmal és visszavett a megbízás ott az alján 13035,77 -en. Hol van ez a bóhafingnyi mozgás a te 1:7 R-es tradedhez, majd 11240 nél monjad, ha meg lesz a 1:7-ed
                    Nezd, asszem valamit felreertelmezunk... mar meg se haragudj.

Az, hogy ebbol lesz 1:7 trade, vagy csak 1:3 annak semmi koze ahhoz, hogy az a csucs a korrekcion beluli C hullam vege volt... ... ha 1:7 trade lesz belole, akkor az a C hullam a 2-es hullam volt egy impulzuson belul... ha pedig 1:3 lesz, akkor ez csak egy nagyobb B hullam volt egy nagyobb korrekcion belul, lesz most lefele egy ami nagyobb TF-en egy korrekcio lesz es onnan meg egy fel... ilyen egyszeru.

Amugy most visszaleptem a shortba... a baki miatti kilepesem vegett. Ugyhogy back in business.

Hozzászólás

Te Zoli, van valami update?

Hozzászólás

Sziasztok! Kivanok mindenkinek egy sikerekben gazdag, boldog uj EVET!

Egyelore nincs semmi update, mivel kivettem en is vagy ket het "szabadsagot", mielott elmentem volna sizni, zartam minden poziciomat, igy szuzen kerultem az uj evbe. Hetvegen elemzem a piaci fejlemenyeket es megcsinalom a 2018-as utitervet, valamint a 2017-es visszanezest = tanulsagok levonasa + strategiak tuningolasa. Mindenki ezt kellene tegye.

Amit viszont nem hagyhattam ki az a kriptopiac... mint mar annyiszor mondtam, a tavaly asszem aprilisaban, amikor a BTC $800 korul lebegett, vettem egy fel bitcoint, vagyis ugy kb. $400-at befektettem a piacba... szorakozaskeppen. Ezt a fel bitcoint bevaltottam annak idejen 1024 PIVX-re, amely akkor $0.4 korul volt... ezt aztan atvaltottam XRP-re, de mivel sokat baszakodott annak idejen, atvaltottam TRST-ra... ezzel pedig most a mai reggelen $10.000 korul volt a szamlam... es ma reggel, az XRP 0.27-rol 3-ra valo ugrasanak peldjara, vettem $10.000 dollar ertekben DGB-t, amikor az kb. $0.1 korul volt ma reggel... mi az otlet ebben? Van DGB-bol kb. 9 milliard darab... a Ripple-bol volt vagy 38 milliard, megis felment kb. 12-szeresere az utolso 2 hetben... szerintetek mi gatolja meg a DGB-t, hogy a kovetkezo 6 honapban $10 legyen? retorikus kerdes volt... meg mindig szorakozasbol uzom a kriptot... majd ugy $100.000 folott gondolkozok, hogy ez esetleg komoly is lehet...

PS: az az abudhabi-i haverem, amely a tavaly $7-ben vett 1000 darab ETH-t es mindmaig kitartott vele, atutotte a celnak kituzott $1.000.000-t mostansag...

Hozzászólás

Megvan a harmadik trade-em is a szamlan, a mai napon nyitottam meg, mondhatni szerencsebol, hiszen pont akkor neztem ra az EURCHF chart-ra amikor a belepo volt, igy 3.5 pip-es SL-al !!! meg is volt a beallo, habar kisebb kockazattal mint normalis a korulmenyekre figyelemmel.

Ime a setup amit varok:

Name:	Trade no. 3 - EURCHF short 4h.jpg
Size:	196,0 KB
ID:	159270

Van egy kerdesem egyesekhez (David, shortosgyula stb.): Emlekezzunk kicsit, melyik paron mondtam utoljara, hogy ugrani fog, lefikaztatok es oszt' a vegen ugrott is? (GBPJPY)

Az EURCHF is nagyot fog zuhanni... most? Nem tudom. De minden short jelet kihasznalok arra, hogy ezt a zuhanast idoben megfogjam. Ez a mostani beallo mondhatni tokeletesre sikeredett.

Name:	Trade no. 3 - EURCHF short 1h.jpg
Size:	190,5 KB
ID:	159271

Ez a trade, ha tenyleg ez a vegso csucs (hiszen barmikor bekovetkezhet) akkor nekem 1:337-et jelent. Mivel 3 pipre vagyok a csucstol es mar BE-ben, hiszen odaig ha visszamegy az arfolyam, akkor lesz uj csucs.

Itt a beallo, a szerencsen mult, hogy pont akkor neztem ra amikor a tokeletes pillanat volt a strategiam szerint es meg is kattintottam:

Name:	Chart_EUR_CHF_10 Mins_snapshot.png
Size:	103,6 KB
ID:	159272

Hozzászólás

Egy kis didaktikai kiegeszitest is eszkozolnek ehhez az utobbi trade setup-hoz, hatha segit majd valakin a kovetkezo hasonlo helyzetben. Elore is elnezesedet kerem Alpin, de megint nagy felbontasu kepeket fogok csatolni, hiszen ebben a prezentacioban nem az arszintek a fontosak, hanem a strukturak..

Az egesz gondolatmenet lenyege az, hogy olykor, nagyobb fordulopontok kozeleben, az arfolyam egy "squeeze" tipusu strukturat hoz letre amelynek valoszinusege >95%, hogy a trenddel ellentetes iranyba torjon ki a jovoben. Ez a helyzet manapsag az EURCHF-el is, nagyon rego ota varom a pillanatot, hogy ez a squeeze elkezdjen zuhanni, turelmesen halmoztam eddig a sok short pozit, melyet az ujabb es ujabb csucsokrol inditottam ahhoz, hogy begyujtsek jo par BE vagy kisebb porfitos/vesztos trade-et mar eddig:

Name:	EURCHF daily.jpg
Size:	187,6 KB
ID:	159273

Egy gond van csak, espedig az, hogy ideged kell legyen kivarni a kitores pillanatat, hiszen a struktura lenyege pont az, hogy irdatlan mennyisegu uj csucs/alj keletkezik, fenntartva ezzel a folyamatos divergenciat is egyben (ezt en a MACD-n nezem, de barmilyen megfelelo indikator jo a divergencia figyelesere pl. AO, RSI), amely rajatszik a piac azon jellegere, hogy az az erzesed, hogy minden pont ellened tortenik, hiszen minden elinditott poziciod SL-at (elozo csucs/alj folott/alatt) pont kiszedi mielott ujra a jo iranyba menne. Idegesito tud lenni, de bizton allitom, hogy megeri megjatszani...

Ezt a tipusu strukturat jatszottam meg a GBPJPY-en par honapja, bezsebelve az eddigi legnagyobb egy trade-en kaszalt profitomat amely egyben pip rekorder pozicio is lett (kb. 835 pip profit - 5 lottal).

Name:	GBPJPY daily.jpg
Size:	196,8 KB
ID:	159274 - a nyillal jelzett struktura volt a trade-em kiindulopontja, de ha jol megfigyelitek ugyanolyan struktura temerdek volt ezen a paron elotte is es utana is.

Na most, ezt a tipusu strukturat, channeling jellegebol kifolyolag, ket, esetleg harom) fele keppen lehet EREDMENYESEN tredelni:

1. Megvarva azt a pillanatot amikor az arfolyam kilep a strukturabol a trenddel ellentetes iranyba. Ez esetben megvarjuk a kitores utani elso korrekciot es utana allunk pozicioba, vagy a korrekcio trendjebol valo kitoresnel, vagy pedig mar egy elozo, korrekcion beluli csucsnal. A ketto kozott a kulonbseg oriasi, viszont a trader felkeszultsegi szintjevel, strategiajaval, kockazatvallalasi keszsegevel, agresszivitasaval egyenesen aranyos, evidens okok miatt :

Name:	EURCHF 4h conservative entry.jpg
Size:	190,9 KB
ID:	159275

2. Kihasznalva egy-egy extrem pontot a strukturan belul. Mit jelent extrem pont? Egy uj csucsot jelent. Hogyan ismersz fel egy extrem pontot? Nem konnyen, real time-ban, annal konnyebben visszanezetben, de akkor mar sokat nem ersz vele beallasi szempontbol. En a tapasztalatom es tudasom alapjan ismerem fel, atadni szivesen atadnam, de nem tudom, hiszen 3 evet tanultam ra, hogy ez megtortenhessen...

Name:	GBPJPY extrem pontok.jpg
Size:	189,1 KB
ID:	159276 - ezek az extrem pontok a strukturan belul

A beallasi pontot pedig nagyon egyszeru kiszurni: nagyobb TF-en valo extrem pontban kicsi TF-en keresek egy elso impulziv mozgast az ellenkezo iranyba amelyet kovet, tokeletes esetben, egy ABC tipusu haromhullamu korrekcio, majd ennek a korrekcionak a kitoresenel allok altalaban pozicioba. En ebben az esetben, az egyperces struktura milyensege/tokeletessege miatt, meg ennel is tovabbmentem az aggresszivitassal es mar a korrekcio utolso csucsan bealltam pozicioba (nem ajanlom senkinek aki nem ismeri a strukturak viselkedesi modjat, hiszen normalis esetben ilyen beallokkal teszed tonkre a szamlad), innen a csak 3 pip koruli SL... meg a skalp SL-oknal is jobb es megis hosszabb tavu trade-rol van szo...

Name:	GBPJPY beallo.jpg
Size:	189,3 KB
ID:	159277 Click image for larger version

Name:	Chart_EUR_CHF_1 Min_snapshot.png
Size:	33,9 KB
ID:	159278 - igy nez ki a belepo a Dukas platformjan

Tenyleg csakis a szerencsemen mult, hogy percre pontosan abban a pillanatban neztem ra a chartra amikor az 1 perces struktura a vegehez ert, annyi idom volt csak, hogy megkattintsam a trade-et, a SL-t is csak a kattintas utan allitottam be...

3. Egy alternativ, de annal szeretetremeltobb beallasi tehnika a rekurziv trendvonalak strategiaja, nagyon sokszor hasznalom es most is szempont volt az analizisemben. A lenyeg az, hogy extrem ponthoz kozelitve meghuzzuk a HELYES trendvonalakat kulonbozo TF-en vezetve az arfolyamot. Ez esetben a tokeletes beallo az utolso es egyben legkisebb TF-en huzott trendvonal torese lenne, amikor mar minden TF-en visszavezetve divergenciat mutatnak az indikatorok. Konnyu leirni, konnyu latni amikor be van rajzolva, de annal nehezebb ezt real time-ban levezetni.

Name:	GBPJPY trendvonalak.jpg
Size:	194,4 KB
ID:	159279

Ha jol megfigyeljuk, latni lehet, hogy minden HELYESEN behuzott trendvonal attorese alkalmaval az arfolyam ilyen vagy olyan modon reagal... persze ide az kell, hogy HELYESEN tudjunk trendvonalat megfigyelni, hiszen a trederek 99.5%-a ezt nem tudja... mert nem konnyu HELYESEN latni...

Mint latni, a Tehnikai Analizis eszkozeinek tarhaza vegtelen, viszont egyes eszkozok jobbak, masok meg gyengebbek, mint ahogy szeget verni lehet kalapaccsal is, de a franciakulcs szelevel is...

A targetrol pedig annyit, hogy ez, idealis esetben, visszamegy teljesen a napos trendvonalig... viszont nagy esely van arra is, hogy ez utkozben valtozzon, a struktura valtozasa eredmenyekeppen. Vannak bizonyos erzekeny pontok a charton amiket nezni fogok es bizonyos esetben kiveszem a profitot ha valtozast latok, a kovetkezo ket ilyen pont a kovetkezok:

Name:	GBPJPY sensitive points.jpg
Size:	198,5 KB
ID:	159280

Az elso pont az amikor eleri az elozo impulzus aljat, mivel ez a kisebb TF struktura lehet egy flat korrekcio is meg tobb felfele mozgashoz. A masodik ilyen pont a trendvonal kozeleben lesz, ugyanolyan meggondolasbol mint az elobbi pontnal. A trendvonal atutese eseteben pedig ujabb, nagyobb TF strukturan levo erzekeny pontok kerulnek majd kepbe, de mindent a maga idejeben. Egyelore ez az impulziv mozgas, valamint az eszkozeim azt mutatjak, hogy jo uton haladunk. Figyelembe veve azt is, hogy az EURUSD-on is 2200 pipes mozgast varok lefele, meg a vegen nagyon jol is elsulhet.

Ki mondta azt, hogy nehez a TA es a kereskedes? Hiszen lam' milyen egyszeru...

Hozzászólás

Nem tudom, mire gondolsz Zoli, mert én biztosan nem fikáztalak. Mindig is a kockázatkezelésedet firtattam, arról még azóta sem győztél meg, de ez nem is szempont Meg a túl nagy arcodat, amiért a saját stratégiádat a többieké fölé helyezted

Technikai elemzést lehet ezerféleképpen csinálni, nincs ezzel gond

Ettől függetlenül nem okoz gondot őszintén drukkolnom neked, hajrá

Hozzászólás

David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nem tudom, mire gondolsz Zoli, mert én biztosan nem fikáztalak. Mindig is a kockázatkezelésedet firtattam, arról még azóta sem győztél meg, de ez nem is szempont Meg a túl nagy arcodat, amiért a saját stratégiádat a többieké fölé helyezted

Technikai elemzést lehet ezerféleképpen csinálni, nincs ezzel gond

Ettől függetlenül nem okoz gondot őszintén drukkolnom neked, hajrá
                                Nincs gond, vicces volt a tortenet annak idejen, csak ennyi. Peace!

Hozzászólás

Working...
                                X