Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Audcad vegul csak befejezte a gartley-t es megerintette a 88-as fibo szintet - https://www.tradingview.com/x/tOplzxE8/
    ..kar hogy nem volt rajta pendingem minden esetre ez igy mostmar egy eleg nagy valoszinusegu long belepo lehet, amint alakul egy jel rajta

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Szep setup, erdemes gyepalni, amig meg nem indul es aztan hagyni, hogy fussa ki magat.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Van is most egy szep jel kisebb tf-en ugyhogy beleptem

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      En most leptem be... lassuk mi lesz belole.

• fischer VikThor1029 AUDUSD buy setup. Kis TF-en a tokeletes belepovel.

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 17.06.2019 at 19.35.png
Views:	5
Size:	104,8 KB
ID:	185762

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Nekem mindig szurja a szememet mikor pont a 2 fibo szint kozt fordul a chart, probalom kivarni hogy elerje a kovetkezot ..de ez miatt maradtam is mar le jo beleporol sajnos ez csak ilyen szemelyes preferencia
      Szep trade lesz ebbol hamarosan! Koszi a megosztast!

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Szerintem meg is van az elso felfele impulzus az 1h charton... ha nem vagy benne az aljtol, talan nem rossz otlet egy flag utan beszallni...

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Bent vagyok, szinte a legaljatol mar csak az a flag kell megerositesnek.

• EUR/CAD
    fischer ​​​​​​Szép volt! Előre láttad mi fog történni.
    Long beálló következik,reméljük átüti az A csúcsát.
    ​​​​​​​

Name:	YElBkCfT.png
Size:	64,6 KB
ID:	185772

Hozzászólás

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Jó világ van. Mások meg döglenek a munkahelyen.
      Jó nyaralást!

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Koszi! Ritkan van ilyen hidd el
      ..elozo kommentemnek a vege hianyzik csak most latom.. szoval euraud-ra elozo oldalon csintam egy elemzest, 574-es hsz alatti komment. Meg joval fentebbre varnam az eses elott.

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      EA-t én is longra nézném,de nem igazán tudok kiigazodni rajta.

• EUR/NZD

Heti:

Name:	MzHqFLSN.png
Size:	56,0 KB
ID:	185780

4H:
    Elég komplex a c hullám,esélyes hogy benne van az 5 alhullám,Fibo szint közelében vagyunk,valamint egy fej váll alakzat van kialakulóban.

Name:	OlOZj5it.png
Size:	86,5 KB
ID:	185781

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Teljesen korrekt elemzes! Szep munka! en is igy latom. A kovetkezo C hullam elso korrekciojaban vagyunk szerintem is es innen lefele az ut... egy C vagy egy 3. hullam erejeig, barmi is legyen, jo short-nak tunik. Ebben benne kell lenni.

A 4H nezeted is nagyon jo, az is lehet, hogy megvan mar a 2.-ik hullam vege es most egy lefele imp + korrekcio utan zuhanas varhato... vagyis meg egyel lennebbi TF-en, mondjuk az 1H/15p-n keresni lehet a short beallot.

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Valószínűleg jövőhéten kiforrja magát és kiderül,hogy elindulunk lefele és nem csinál újabb csúcsot,vagy feljebb kúszik még.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Szep! Ez eleg egyertelmunek tunik igy.

• XAG/USD

Name:	5q0cPPds.png
Size:	66,3 KB
ID:	185783

NGAS
    Van még benne egy új alj?

Name:	tVntUAhv.png
Size:	60,8 KB
ID:	185784

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Aranyrol egy tavalyi otlet, heti charton - https://www.tradingview.com/x/ZC85m87i/
      Mikor eleri a zold negyzettel jelzett zonakat, ott fogok short jelet keresni, mar nincs sok hatra

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      fischer arany is elérte a célárat,lefele impulzus megtörtént,lehet keresni short belépőt

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Arany at is haladt szepen az elso target zonan, es bar volt egy eses, most pedig folyik a korrekcio, ez szerintem csak egy flat vagy zigzag lesz azutan pedig meg fentebb megy a kovetkezo target zonaig 1580-1600
      Jelen esetben az adna nekem jelet ha vissza esne az 50% fibo ala es ott jelenne meg egy korrektiv barmi, de ami most zajlik az felette van.
      Szep short lesz ebbol, de meg nem ert meg teljesen.

• USDCAD giga shortról vélemény????????
    https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      1,2-ig lejöhet,sőt tovább is.

• AUD/CAD
    Update

Name:	5UBSrLwm.png
Views:	6
Size:	56,0 KB
ID:	185822

Belépő alakul
    0.92-re akár el lehet helyezni kettő ordert,mindegyik pozi fél százalék kockázattal,egyik stop a flag alatt,másik struktúra alatt

Name:	ufS46FPp.png
Size:	57,2 KB
ID:	185823

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Erre a napi hullamra mar volt 2 BE, de vegre ugy tunik elindul
      Egy pozival elkaptam az aljat, most johet a masodik belepo!

• GBP/USD
    Update

Impulzus túl ment a reflexponton+flag készül.
    Hasonló belépést lehet itt is alkalmazni,mint a fent említett AUD/CAD esetében.
    TP új high,mivel nem törtünk aljat.

Name:	0GH2VT2L.png
Size:	86,0 KB
ID:	185825

Hozzászólás

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Beleptem mindkettobe, gbpusd 78-as fibonal a pending inditotta el delelott, ezuston a kitores utani visszatesztnel nyitottam.
      Ezustnek ugye ez lesz az 5-os hullamja, szoval ezt a pozit nem valoszinu hogy sokaig tartom, ahogy befejezodni latszik az impulzus zarom is.

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      GU-n a fej-váll alakzat,valamint a 78-as fibo megfogta,de nem akar megindulni felfele.
      Talán a holnapi NFP segít rajta/rajtunk.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Hat ezek bukok lettek sajnos nfp nem mindig all a mi oldalunkon, varunk a kovetkezo lehetosegre.

• USD/JPY

Name:	7LAybuLf.png
Size:	82,3 KB
ID:	185832

Alakul a belépő 4H-n

Name:	GqmcSI8I.png
Size:	81,2 KB
ID:	185833

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Erre mar nagyon reg varok, alig varom, hogy megerjen, jo zonaba ereszkedett vissza ahhoz, hogy szuper R/R-t ki lehessen hozni belole...

• Nehany aktualis otlet

Eurhuf C hullam, megeshet hogy meg fentebb megy es running lesz belole, ezen a paron eleg jellemzo, de innen mar minden short jel belepo lehet: https://www.tradingview.com/x/FF2Hzp5w/

Audjpy 4-es hullam C-je kovetkezhet, azutan pedig 5-os hullam: https://www.tradingview.com/x/mgM5nkEO/

Chfjpy rovid tavu short, a tobbi majd kiderul: https://www.tradingview.com/x/FGSQkKo6/

Gbpaud trendvonal alatt matekozik, a fontot elnezve jo esellyel tovabb fog esni: https://www.tradingview.com/x/dHPHPjoG/

Arany, na jo ez meg annyira epp nem aktualis, de a korrekcio megert, hamarosan talan lesz megegy loket 1500 korulre es onnan nezhetunk short jelet: https://www.tradingview.com/x/AJSsEK5L/

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Szep setupok, mind. Most mar csak le kell tredelni oket es meg is lennenk.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Igen, csupan ez az aprosag van hatra

• Sziasztok, aktualis otletkent ajanlanam a gaz-t, ha jol menedzseljuk a pozit beallas szinten es megvan ra a mragin fedezet, mondhatni ez lenne egy trader karrierjenek a csucspontja, hiszen ahol ezen instrumentum arfolyama lebeg az csakis buy setup lehet... eselyekben beszelve mekkora lehet az eselye annak, hogy ez leessen mondjuk 1-re es mennyi lehet az eselye annak, hogy felmenjen mondjuk 4-re? ... 2-nel beallva ez 1:2 - R/R ugy, hogy szerintem rizikomentes trade-rol beszelunk... es ezt az R/R-t nem hagyomanyos ertelemben ertem, vagyis nem 1-3% a tokebol felteve R-kent, hanem ALL-IN... vagyis van 100k-d, akkor vagy 0 vagy 300k az amivel tavozni fogsz e trade utan... ha van kis ver a pucaban vagy esz a fejben, vagy mindketto.

Megvan az eselye, hogy benezzunk 1.6 ala, hiszen a struktura majdnem koveteli maganak, hogy uj aljat ussunk... ezt valszeg nem is kell magyarazni miert valakinek aki hullamokban jartas fischer VikThor1029

Name:	Screen Shot 8-15-2019 at 8.01 AM.png
Size:	284,1 KB
ID:	186030

Masfelolrol ez szimplan fogalmazva egy hokibot pattern... a tulajdonsaga az, hogy az esetek nem is tudom, >98%-aban felfele tor ki... a gazon en ezt 100%-nak mondanam, hiszen realisan nezve mennyit maradhatunk meg 2 korul?

Name:	Screen Shot 8-15-2019 at 8.02 AM.png
Views:	8
Size:	143,0 KB
ID:	186029

Kis TF-en kirajzolodott, sajnos, egy szuper double three pattern, ezert is irok, ez a mai posztom lenyege, hiszen ilyen szep strukturat keresve sem kapsz konnyen... ez azt jelenti, hogy valoszinuleg van meg egy lefele hullam (vagy tobb is)...

Name:	Screen Shot 8-15-2019 at 8.03 AM.png
Size:	125,1 KB
ID:	186027

Name:	Screen Shot 8-15-2019 at 7.43 AM.png
Size:	88,2 KB
ID:	186028

Mindenkeppen az en felfogasomban minden buy setup egy must have... Ezt a gaz longot addig kell utni amig tenyleg ugrani fog, benne kell lenni minden buy setup-ban mert, mindenki rendszeretol fuggoen bar, de ha ez a trade nem eri meg az erofeszitest akkor melyik?

Hozzászólás

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      78,6-ig vissza tesztelt,mostmár talán megindul lefelé

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      nem igazan csipnem, ha megis validalna a nezetemet, most az egyszer...

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      Megvan az esélye hogy esélye hogy esni fog, de kihokibot majd a nap
      A chartot nem néztem meg, csak maga a hozzászólás váltotta ki a hozzászólást:
      Időjárás előrejelzésre senkinek sem javaslom hogy feltegye az összes pénzét. Még Te sem teszed ezt, ebben biztos vagyok.
      DE akkor minek sugallmazol ilyen blődséget?
      Persze a gáz ára csak felfele mehet...
      és mi van ha mondjuk begyorsul a japcsi hidegfúziós reaktor, vagy mégiscsak tömegtermelhető lesz valamelyik több száz százalékkal jobb hatásfokú napkollektor, vagy csak jön egy komolyabb no more CO2 kvóta ...... vagy csak a híre hogy jönni fog.

• kockas "Te sem teszed ezt, ebben biztos vagyok" - annyira biztos ebben azert ne legyel... csak ez es az ezust miatt nyitottam egy uj szamlat... ezeket a trade-eket es setupokat kovetem lassan mar tobb mint egy eve... mert ezekben latom a legnagyobb potencialt, ugy tehnikailag, strukturailag mint fundamentalisan... hidegfuzio, napkollektor, CO2 kvota... legy komoly!!! Szerintem amig van gaz es koolaj addig nem kell fajjon a fejed ezekert a tehnologiakert... a Te es a kollektivitas/tarsadalom erdeke senkit (aki a gombokat nyomogatja) nem erdekel... mert ha erdekelne, akkor peldaul a gyogyszeripar, az elelmiszeripar, a koolajipar stb. nem olyan lenne amilyen... maskepp gondolkodni, gazdasagi szempontbol, ebben a mostani vilagban, ugyancsak gazdasagilag finoman szolva nem kifizetodo... jo lesz majd ez is, hisz mar lobbiznak a klimavaltozas humbukja alatt, ezen tehnologiak nagyobb volumenu bevezetese erdekeben, de addig meg sok van, szerintem. Egy otlet globalis bevezetese a piacra legalabb 5-10 evet vesz igenybe... addig pedig mivel futsunk? Mivel allitsuk elo azt az aramot amivel az elektromos autodat feltoltod majd otthon azt kepzelve, hogy mennyire zold is vagy...

Tehat akkor megegyszer: nem, nem ertetted felre, all-in az ami ezen az instrumentumon a legnagyobb profitot hozza, persze ez az osszeg mindenkinek a tokejehez merten ertendo (all-in = az a toke amit megengedsz magadnak, hogy esetleg elveszits... nem annak a 3%-a, se nem a 10%...). En, figyelembe veve a piaci helyzetet, de foleg a strukturat a charton, megengedem magamnak, hogy nagyobb osszeget tegyek arra, hogy a gaz eleri a 4-5 dollart, hamarosan... es mi van akkor ha mondjuk 1-re esik? Vagy latsz benne nagyobb zuhet? Lesz esetleg egy -50% lebegom... ami akkor valik csak vesztesegge, amikor realizalod azt... de ha azt allitod, hogy a gaz tobbet soha (a kovetkezo max. 2-3 evben) nem fog 2 felett mozogni, akkor asszem felreismertem a piaci kepessegeidet (hisz eddig a velemenyem Rolad az volt, hogy racionalisan gondolkodo szemely vagy).

De itt leszunk, meglatjuk mi lesz mondjuk ugy januar/februar tajan, hol is lesz majd a gaz. Na majd akkor visszaterunk meg ehhez a poszthoz...

"a gáz ára csak felfele mehet" - ilyesmit nem allitottam, sot, pont ennek az ellenkezojet allitottam: valoszinu, hogy benezunk 1.6 ala... strukturailag ez lenne ildomos, de nem kotelezo... es pont ezert, mert nem kotelezo, ezert akarok minden buy setup-ban benne lenni... mert annak az eselye, hogy a gaz 4, 5 esetleg 6-ig felmenjen sokkal, de sokkal nagyobb, mint, hogy lemenjen 1-re es aztan tobbet soha onnan ne jojjon vissza 2 fole... ilyen egyszeru a dontes, hogy mire teszi az ember a penzet... de persze teheted a pro/kontra brexit-re is mondjuk GBP-t veve... de ott milyen eselyek vannak, hogy meg tudsz hatarozni egy olyan arszintet ami folott/alatt sokat nem idozhet? ... erted a raciot?

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      nincs swap, csak kotesi koltseg, ami kb. 10$/kontr. vagyis irrelevans egy ekkora mozgasnal

• kockas
      kockas kommentje
      Editing a comment
      ez lenni muszlim ETF?

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      nemnem, az csalas lenne, nem? ez torvenyesen, hataridos piacon vasarolt gaz futures... de ezt ugyis tudtad, hiszen lattad az instrumentum elnevezesebol, nem?

• Sziasztok, Új vagyok itt és érdekelne az online tőzsdézés. Még 12ben volt egy fizikai arany befektetésem (1kg) amit tegnap zártam le....Pokoli és türelmes elmúlt 7 év volt ez elhanyagolható profittal. Azért most adtam el mert rájöttem jobban fájna ha ismét bármekkora mínuszban lennék mint ha tetemes pluszról maradnék le. Egyszóval reset-elni kellett a múltat, hogy tovább tudjak lépni. Olyan fórumot keresek amin van "pezsgés", hogy ezúttal több véleményt halljak mint 12ben, mielőtt bármit cselekszem.

Hozzászólás

• moneymentor
      moneymentor kommentje
      Editing a comment
      Mi köze a külsőségnek (gumipapucs, vagy épp csili-vili drága marketing) a belső értékhez (tudás, tapasztalat, szándék)?

Amúgy jó a babypips. Ha valaki perfekt angol és a szakmai dolgokat is érti. Mindenki másnak, minden más témában jó lehet valaki, akitől kérdezhet, elmagyaráz, megmutat, tanácsot ad.
      Van, aki ilyesmiért vagyonokat fizetett már közületek, de korrekt feltételekkel méginkább megérné bárkinek (a született zseniket kivéve).

Ja, AUDUSD kitörés előtt H1-en... 16-án már posztoltam a twitteren.

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Mens sana in corpore sano... kb. ennyi koze van a kulsosegnek a belsoseghez.

De igazad van, olykor jol johet valaki aki magyaraz, megmutat ezt-azt... hajra! Azt is eltalaltad, hogy rafizettunk mar ilyesmire... ez kulonoskeppen ram is ervenyes, adtam pl. 5k dollart egy szart sem ero S/R tanfolyamra... hozzaadodott a tanulopenzhez, hiszen ki mondta, hogy a tudast ingyen szeded ossze...

Mutasd azt a kitorest 16-an az AU-n amit a twitteren posztoltal... mert ahogy latom az AU 15.-e ota oldalaz... semmilyen kitorest nem tortent azota... legalabbis nem azon az AU-n amit en nezek.

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Mi baj volna a gumipapuccsal az uszodában, strandon, bár ott is elég undi.

És ne románozzuk a magyarokat mert ez tényleg minősíthetetlen. Az nem ok, hogy azorbán-maffia rájuk telepszik.
      Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2019-08-20, 05:03.

• Eurusd otletezes - https://www.tradingview.com/x/BoviatwY/

1 - befejezo C hullam beallo vadaszat, kisebb tf-re ugorva long jel alakul - https://www.tradingview.com/x/7R2Dyy5V/ meg kisebb tf-re ugorva szinten beallo alakul - https://www.tradingview.com/x/IbSlxKpl/

2 - Meg lentebb esik a befejezo C elott, a zold nyilak iranyaban folytatja, kinezetre igy lenne szebb - https://www.tradingview.com/x/BoviatwY/

Hozzászólás

• VikThor1029
      VikThor1029 kommentje
      Editing a comment
      Longot néztem én is a héten,de nem kötöttem,mert nem voltam biztos a komplett struktúrában Aztán látvan az impulzív esést elkönyveltem,hogy megy még lejjebb,hogy kompletté tegye a struktúrát. De így már tisztább,hogy neked is kettő ötleted van rá. Sokszor még leragadok egy ötletnél,és azt ütném,pedig mindenre fel kell készülni.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Nem szabad elfogultnak lenni, megjartam mar en is nehanyszor.. mindig fel kell vazolni 2-3 eshetoseget es azt tradelni amelyiket a chart mutatja, nem amelyik nekem legjobban fekszik

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Ez jo elkepzeles, meg kell jatszani... en a GBPUSD-n varom a felfele hullamot, struktura szempontjabol szepen nez ki nagyobb TF-en,

• gbpaud shorton mar a csucstol kezdve elkaptam nehany impulzust, a kovetkezorol se kellene lemaradni, target mindig a kovetkezo trendvonal vagy fibo szint.
    Heti - https://www.tradingview.com/x/KeUcL5Wc/
    Napi - https://www.tradingview.com/x/0TQUTQIE/
    4 oras - https://www.tradingview.com/x/cHjt1N2g/

Hozzászólás

• equalizer
      equalizer kommentje
      Editing a comment
      Ezt nem gyepalom... csak annyi a bajom vele, hogy mehet felfele is siman, es akkor egy running flat volt a struktura ami kialakult a hetesen... es akkor meg megy 1000 pippet felfele mielott lezuhanna... foleg olyan feltetelek kozott, hogy a GU-t is felfele varom... igaz az AU-t is, de ilyenkor sosem tudod a GA mit csinal, melyik megy majd gyorsabban es hatarozza meg a cross iranyat es sebesseget.

• fischer
      fischer kommentje
      Editing a comment
      Teljesen elkepzelheto hogy meg lesz egy felmenet, aminek tiszta szivbol orulnek ..mert utana megint shortolhatnank vegig
      Viszont en is aud erosodest varok a legtobb paron, igy trendvonal toreseknel megjatszok minden short setupot, amig nem rajzolodik ki egy fordulo.
Working...
X