Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Elkúldtem privatim.
    Ezt nem tudtam törólni. Sorry.

Hozzászólás

• Lehet, hogy ez másokat is érint, vagy érdekel. Például engem is többek kozott. Nem lehetne ezt egyszerűen csak megosztani? Vagy megint klikkesedünk?
      willow

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Dehogyis, éppen enyhülés van a fórumon.
        Nem akarok itt reklámozni. Nem titkos, az Xtb-nél 0.00 a napi swap az olajon. De tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban!

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        @willow:
        Nem akarok "hisztit" kelteni de most egy fx-bukméker könnyen dőlhet. Azért sem akartam "reklámozni". Sorry

Most mi is itt a fórumon tegyük félre a harcokat!!
        Ráérünk majd "anyázni" nyáron. [LOL ]

• VikThor1029
        VikThor1029 kommentje
        Editing a comment
        Egy normális gondolat! Ezt pártolom én is.
        Szerintem csak kivárni lehet és figyelni a történéseket.

• Sziasztok, Rég voltam itt....még az ősszel az arannyal és kereskedéssel kapcsolatban érdeklődtem. Nos, azóta megjöttem világvégéről....ott nem kezdtem kereskedésbe végül. Viszont most ez az olaj ár már engem sem hagy nyugodtan. Ha kereskedni akarok és nem rögtön zárni pl +30% profitnál akkor melyik erős, talpon maradni tudó céget ajánljátok manapság kezdésnek?

Hozzászólás

• Chucky
        Chucky kommentje
        Editing a comment
        visitor, ennyire nem emlékszel miről beszéltünk? maradjunk a realitás talaján, magadat csapod be! én szóltam előre!!!
        Utoljára szerkesztve a következő által: Chucky; 2020-03-27, 05:56.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Nehéz volna Chuckyval vitatkozni.

Van olyan gyanúm is, h csak húzol bennünket.

• visitor
        visitor kommentje
        Editing a comment
        Sajnálom ha így érzed....mindegy, majd megoldom ahogy mindig.

• visitor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok, Rég voltam itt....még az ősszel az arannyal és kereskedéssel kapcsolatban érdeklődtem. Nos, azóta megjöttem világvégéről....ott nem kezdtem kereskedésbe végül. Viszont most ez az olaj ár már engem sem hagy nyugodtan. Ha kereskedni akarok és nem rögtön zárni pl +30% profitnál akkor melyik erős, talpon maradni tudó céget ajánljátok manapság kezdésnek?
      az arany lecsengett!
      Az IndexKereskedés a menő !
      Most nézd meg ezt a legfrissebbet:
      https://index.hu/techtud/2020/03/21/...timikrobialis/
      LáttálmárRézf@szúBaglyot?
      Na ugye-ugye hogy vinni fogják mint a cukrot...

Erős brókercéget?
      Nahhhát ez még nehezebb, keményebb dió.
      Pont most kezd átmenni bukmékerbe a kedvencem,
      nézem is a következő erőset.
      Ehhez Capital a legjobb hívószó, de ha meg van fejelve, erősítve a Stronggal, akkor dupla védelem.
      https://www.trustpilot.com/review/ww...talfunding.com
      39 ember csaknemtévedhet...

//bocs, csak bilifülehangulatbakerültem miután ránéztem a rézlemez árakra: nem most burkolombeveleakonyhaasztalt.
      Ilyen vérzivataros időben sajnos nehéz olyan céget ajánlani amelyiknél nincs benne hogy ne lépne olajra a pénzeddel.
      Főleg olajra, hosszú távra. Apránként mindenképp lecsapolják vagy elpárolog.
      Esetleg még nagyobb jövedéki adót vetnek ki rá. Ki van ez találva.
      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Pedig a megoldás kézenfekvő: rézedényeket kell olajjal megtölteni. Ezeket biztos helyen tárolni.

Amúgy vicc nélkül, negatív olajárakról írnak elemzők, a kitermelő fizetne csak szállítsd el a cuccot.
        Ilyen árat nem találtam historikusan!!!

• kockas
        kockas kommentje
        Editing a comment
        most hallottam egy olyat, hogy a holnapi nyitásra van ahol felemelik rá a letéti követelményt 200 százalékra....
        kb 5 percen múlt hogy ne tegyek be neki az utolsó pillanatban egy shortot, amit ha ez igaz, akkor most kiresetelnének szépen.
        Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2020-03-21, 16:17.

• Hogyállunk a gázzal?
      Utoljára szerkesztve a következő által: ANONYMOUSFX; 2020-03-22, 05:09.
      HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• ANONYMOUSFX
        ANONYMOUSFX kommentje
        Editing a comment
        Látom, és a számlád is kibírta az esést?? :-)) vagy te adtad fel hamarabb??

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Ezert jok az elonezetbeli posztok (az utonezetbeliek karara) hiszen ott elore tudod vetiteni az elvarasodat, kockazatodat, alternativ gondolkodasmododat ha ellened megy stb. Ha most anelkul mondanam azt, hogy persze, kibirta a szamlam, hogy elore leirtam volna az elkepzelesem, azt mondhatnad, hogy ketes a dolog... de ha visszaolvasod a tortenteket, felvilagosodhatsz cseppet a helyzetrol...

Igen, kibirta a szamlam... Hiszen ez volt a terv. Fajdalmas volt nezni? Igen, egyertelmuen. feladtam? Nem, egyertlemuen. Mert ez volt a terv! az elore kinyilvanitott terv... erted a kulonbseget? Terv vs. Beallni oszt' osztonbol/intuiciobol cselekedni? ...

Sot, azota vettem ezustot is es olajat is... Ugyancsak terv szerint.

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        @ANONYMOUSFX:
        Tudod, h ez nem volt fair play díjra felterjesztett megszólalás.

• Gáz van.
      willow

Hozzászólás

• A fedezeti pont és az üzembezárási pont közötti ár-mennyiség kombináció lehetőséget ad a vállalatnak arra, hogy rövid távon negatív profit mellett változó költségeit finanszírozni tudja - többnyire a hosszú távon remélt magasabb, pozitív profit reményében. Amennyiben a piaci ár olyan alacsony, hogy a változó költségek fedezésére sincs mód, a vállalat optimális döntése a termelés leállítása.Nem érdemes szimplán a kitermelési költséget rövidtávon figyelembe venni sem az átlagot, sem az egyes kitermelőkre bontva, valamint a rendelkezésre álló pénz tartalékokat is figyelembe kell venni meg.......... Pont a legnagyobb pénz tartalékkal rendelkezőknek van a legalacsonyabb kitermelési költségük.
        HunTraders.co.uk/invite/anonymousfx - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• shortosgyula
          shortosgyula kommentje
          Editing a comment
          A Fed korlátlan QE ajánlata emelte meg a tőzsdéket. Viszont szerintem nem érdemes a híreket kereskedni, ott van minden a charton, csak tudni kell olvasni belőle.

• beepbeepimajeep
          beepbeepimajeep kommentje
          Editing a comment
          Kb ennyi volt benne a szenátorok szavazásának , dax/dji-nak tovább kéne zuhannia , hiába vásárolnak több milliárdért részvényeket , csak megtömik pár hedge fun zsebét , inside trading stb.. a/d nem szép dolgokat mutat.. Egy jó arany beszállóra várok , mert kicsi a volatility egyenlőre és olyan spreadeket látni mindenhol..

• MyBusiness
          MyBusiness kommentje
          Editing a comment
          @shortosgyula:

Az volt az érdekes, h 12:30 GMT/adat/3M jobless claims: azonnal meredek emelkedés. A konszenzus a fele volt kb.
          A FED nem ebben a pillanatban döntött.
          De lehetett a "minél rosszabb annál jobb"(!) is ami pl gyakori a FED-el kapcsolatban.
          Vagy beáraztak még rosszabbat stb.

Sokat valóban nem érdemes rágódni rajta.

• Na ez egy igen értelmes, és hasznos hozzászólás volt. Részemről ment egy like.
        willow

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Par napig nem nezem a forumot es maris elszaporodnak a fazssagok meg ebben a topic-ban is... gyere magyarazd meg nekem, hogy mi hasznosat lattal abban a hozzaszolasban, hogy rogton be kellett like-old? Mert szerintem gazdasagtani boszmesegeket es logikai frakturakat tartalmaz... Ez van amugy amikor hentesek kezdenek idegsebeszetrol, vagy tornatanarok urrepulesrol egymasnak befektetesi tanacsokat adni...

• MyBusiness
          MyBusiness kommentje
          Editing a comment
          @Equalizer,
          Eq, az utóbbi hetekben békesség uralkodott a fórumon. Mondd el a véleményedet de ez a 》****ság/baromság/mindenki hülye《tényleg nem egy krach közepére kellene.
          Meg is egyeztek ebben az ellenfelek. VikThor is
          Az Admin szerint majd 10-es VIX alatt anyázzunk
          Mindenki jobban jár így sztem.

Köszönet, üdv, feltámadás/húsvét, pészach stb
          Üdv!

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Megmondom mi a problema: minimalis cenzura hianyaban elszaporodnak az olyan lenyegtelen fel-marhasagok mint az a poszt ott fennebb, amelyre aztan a laikusok, szaktudas hianyabol forraslo gazdasagi tenykent valo tekintesbol, racuppannak es keszpenznek vesznek... es meg is szulettek a "korlatlan penznyomtatas tenye" tipusu teljesen helytelen berogzodesek...

Ezeket az anomaliakat azert csak szeszizalni kell(ene), nem? anyazas sosem volt... ez a fajta berogzodes nem a masik anyjatol fugg...

• 1,2,3,4,5 ABC

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Egyszeru mint a pofoncsapas, nemdebar?

• Zoli, szerinted ez a Martin srác valid? Macd-szempontjabol kerdezem, de kivancsi vagyok a velemenyetekre.
        https://www.youtube.com/watch?v=JOXjZgRAAUI&t=498s
        HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          En inkabb nem fogalmazok direkt velemenyt senkinek a valid/invalid voltarol... Egyreszt azert mert nincs kedvem vegignezni egy ujabb Forex Klubos csodagyerek egyoras ****sagait, masreszt meg az is lehet, hogy a MACD esetleg helytelen hasznalataval is tud valaki penzt csinalni... Sosem lehet tudni... Tortent ilyen mar nem egyszer.

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          En most foleg a Macd-hasznalatra gondoltam, te mennyivel maskepp hasznalod, nem ismerem a sracot, tudtommal nem *********os, csak tartott ott vendegeloadast.

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          Legalabb 4-szer leirtam mar itt pontrol pontra, hogy mi az a ket egyszeru dolog amire a MACD-t hasznalom... kepekkel, ilusztraciokkal, magyarazattal, peldakkal... ha jol emlekszem bele is szoltal anno a diskucioba...

• Ezek a COVID19-hez hasonlo tomeghiszteriak (is) mindig ujra es ujra emlekeztetnek minket az informacio es annak szabad aramlasanak a fontossagara... talan ez a mostani uberel minden eddigit, a megtevesztes globalis volta miatt... fene tudja, majd talan par ev mulva feny derul nagyjabol a szinjatek falai mogotti esemenyekre (mint a 9/11 eseteben)... vagy nem. de sikerult 2 honap alatt olyan nyomot hagyni az emberisegen, amit ugy nez ki 100 evente frissiteni kell... a gazdasag kiheveri... a mi generacionk pedig kapott egy engrammot. Egy olyat amelyet majd tarsadalmilag fog itt-ott pszihoszomtizalni...

Avagy arra is emlekeztet meg, hogy mennyire tudatlanok is vagyunk, ugy altalaban, a minket korulvevo dolgokkal/esemenyekkel kapcsolatban...

Ahhoz, hogy a forumra valo legyen eme elmelkedes: tokeletes parhuzamot lehet huzni a trader-tarsadalom szakmai szintje es az elet tobbi teruletei kozott is, legalabbis egy par hasonlo szempontbol... minden teren leteznek a lelkes amatorok:

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 7.41 AM - 2.png Views:	0 Size:	245,1 KB ID:	192015Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 7.41 AM.png Views:	0 Size:	269,6 KB ID:	192016Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 7.42 AM - 2.png Views:	0 Size:	257,7 KB ID:	192017Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 7.41 AM - 4.png Views:	0 Size:	275,8 KB ID:	192018Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 7.43 AM.png Views:	0 Size:	240,4 KB ID:	192019 Click image for larger version

Name:	image_16335.png
Views:	255
Size:	270,5 KB
ID:	192020

a profik:
        Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 7.46 AM.png Views:	0 Size:	275,0 KB ID:	192021

es a ver-profik:
        Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 8.09 AM.png Views:	0 Size:	224,1 KB ID:	192022Click image for larger version  Name:	Screen Shot 4-16-2020 at 8.10 AM.png Views:	0 Size:	187,4 KB ID:	192023

Ratok bizom, hogy elgondolkodjatok a harom kategoriat jellemzo vonasokon, valamint a kategoriak kozotti hasonlosagokon/kulonbsegeken... erdemes fel orat az eletedbol erre szanj... talan felismeresek ozon fog elarasztani amitol jobb leszel majd... vagy nem.

PS: kockas visszanezetbol tenyleg sajnalom, hogy nem hallgattam rad a virus-mass-histeria elejen, hogy lesz ez rosszabb is... talan nem kerult volna ennyibe (psziho szinten, hiszen a DD sosem lelket melengeto)... igazad volt, lett annal rosszabb, sokkal rosszabb... de sosem gondoltam volna, gazdasagtani es pszihologiai ismereteim birtokaban, hogy egy teljesen normalis biologiai folyamatot ennyire el lehet pervertalni, foleg ugy, hogy statisztikailag semmilyen argumentum nincs a hata mogott... mindig erdekesen szurrealisztikus erzest adtak a katasztrofafilmek e teren, elkepzelhetetlen volt, hogy biologiailag lehetseges ilyesmi... de ami nem is lehetseges, azt potolja manapsag a media... DE: megeri vajon folytonos negativizmusban es paranojaban elni csak azert, hogy 100 evente egyszer elmondhasd magadrol, hogy lam-lam, csak igazam volt? Nekem nem eri meg... se lelkileg, se penzugyileg... akkor mar inkabb a DD...

PS2: MyBusiness talan ezek a kepsorok nem annyira verlazitoak mint a talalos-kep, hatha megfelelnek a te kis erzekeny lelkecskednek is...

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          MyBusiness papa, te nem kicsit vagy zavarodott elmeallapotban... neked is segit(ene) a videocska mondanivaloja... Vagy lehet mar nem. Kit erdekel.

1. Mindenfajta "journey"-nek az eletben a kezdopontja az kell(ene) legyen, hogy rendbetesszuk (ertsd: a valosaggal es a cel eleresehez szukseges minimalis allapottal osszhangba hozzuk) a gondolatainkat, elvarasainkat, terveinket, szerveztunk allokepesseget stb stb, de legfokeppen: az elmeallapotunkat. enelkul szart sem er barmilyen cel eleresere iranyulo tevekenysegunk... Mert egyszeruen nem lesz sikeres vegkimenetele... de ezt te tudod jol, nem? Hisz megeled nap mint nap... szallj magadba es legalabb magadnak ne hazudj, talan meg van eselyed az eletben...

2. Nincs neked szukseged a chartjaimra... Se az utam publikussa tetelere... senkinek nincs erre szuksege, mas-mas okok miatt... es ezt figyelembe veve, akkor posztolok valamit amikor pont a kedvem tartja... es most nem tartja. es nem is vagyok kenyszerhelyzetben, hogy feltetlenul spam jelleggel reklamozni kelljen magam, mert nem lesz meg a kovetoim havi befizetese hianyaban a holnapi betevom...

3. Persze, hogy felismerem Kockas-ban az Embert... Elso pillanattol kezdve. Ezert batorkodtam olyan tanacsot adni neki ami nekem is mukodott/mukodik... de amit ajanlottam, az csak bizonyos IQ es EQ mellett ertheto... bizonyitekkent te nem ertetted meg amit mondani akartam. Ez nem baj, nem neked szolt.

• MyBusiness
          MyBusiness kommentje
          Editing a comment
          Nem vagyok a papád és te sem vagy már karonülő
          De csinálsz 1000ből 1M-ót vagy feladtad?
          Ehelyett velünk, olvasóiddal, virológiával mindennel foglalkozol csak a piaccal nem. Mehet már az olaj 10 alá, Anil Mangal már a ködben sincs.
          Felejtsük a journeyt. Irány a "fáradt gőz topic".
          Csak a harc kedvéért pedig ne harcoljunk.
          Eltérő álláspontok, jól van ez így és maradjon így.
          (Kicsit sokat foglalkozol az IQ-val, nekem 1-2szer mérték, jó volt de önmagában semmit sem ér. Sőt már érzelmi intelligencia fogalom is létezik. De nárcisztikus személyiség is. Mostanában mindig letérsz a tőzsdéről errearra.)

"Nap mint nap megélem" - ahogy írod, h most is jól teszem, h nem határidőzöm ezen a piacon. Nálam ez így van rendben, fejben is praktikusan is. Azt nem bánnám ha csillapodna a piaci hiszti, biztosan fog.
          A minap néztem vissza, amikor Dél-Tirol, Lombardia "berobbant" akkor tudtam, h egy darabig nincs future pozíció részemről.
          Addig pedig részvénypiac.
          Milyen érdekes részvényeket tett fel most Huntraders, az szuper.
          Ez a piaci rész, OK.

Az itteni politkai állapot pedig az rémálom. De majd nyílnak a határátkelők. V más út lesz. Ez tényleg zavart jelent az elmére. (Akinek van ilyen.)
          De ez már szétfeszíti a fórum kereteit.
          Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2020-04-18, 10:16.

• MyBusiness
          MyBusiness kommentje
          Editing a comment
          @equalizer:

Sztem csinálhatunk egy tökéletes konszenzust ami még hasznos lehet sokaknak is.

1.) Az elemzők sok "baromságot" írhatnak, egymással ellentéteseket is. Lehetnek a Moody's-nál, CNN-él, Bloombergnél akár a FED-nél is stb. (Jelen esetben akár WHO-nál is.) Lehetnek "baromságok"!!

2.) Egy vállrándítással nem szabad elintézni a dolgot. (Márcsak az önbeteljesítés okán sem.) 2008 előtt is voltak "vészmadarak" csak példaként(!)
          Az orosz fizetésképtelenség (1998) is felfelmerült. A görög is 2008 után.
          A kézlegyintés nem szerencsés.

3.) A piac pedig nem matek hanem pszichológia. Hiába mondja bárki, h emberek "ez hiszterikus" vásárlás/eladás, ez nem változtat a piaci pszichológián. Miért vesztek néhány centes részvényt 100 dolláron és fordítva?? Hiába.

Így nem kell összecsapnunk, h ki mikor mit látott, érzékelt stb. Abből főzöl te is más is ami történik.
          Ezért nem érdemes egymást gyilkolászni és virológiába átcsapni.

Van elég érdekesség a piacokon bőven.
          Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2020-04-18, 23:34.

• Most jött el az olaj longok ideje.

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          A helyzet az, a gaz eseteben pont ugy mint az olajnal, hogy ha long poziciod van es a mostani lejarat peldaul 1.7 a kovetkezo amire atallunk az pedig 1.9, akkor pont, hogy nem hozzaadnak, hanem levonnak a szamladbol...

Ez a penteki olajjal szemleltetheto a legjobban... A spot ara az olajnak a mostani lejarati futures-hez igazodott, 1.8 korul volt... Pentek este atallas volt a kovetkezo havi futures alapu spot arfolyamra, ami 2.5 korul van... Ennek a hatasa a 15 lotos long poziciomra az lett volna, hogy pentek este levonjak a szamlamrol az adjustment rate-et, ami 110k$ es vasarnap ejjel a piacnyitaskor az arfolyam gappel fog indulni 2.5-rol, ami visszaadja ugyan a penteken elvett summat kb. de a kerdes, hogy a szamla kibirja-e...

Nekem a gazon a nagyja futures-ben van es mar at van reg migraltatva egy olyan hosszabb lejaratra ami akkor a legolcsobb volt... Az eredeti poziciom az aprilisi lejaraton volt. De van 12 lotom cfd-ben is a Dukas-nal, az pedig meg nem ert BE-be... Ugy nez ki a mostani felfele impulzus csak bevisz pozitiv tartomanyba a jovo heten mielott valt a futures... Talan, a kovetkezo lejarat nagyobb inerciaja miatt pedig az adjustment nem lesz annyira veszes, esetleg meg pozitiv is lehet (penzt kapsz) ha athaladnank most impulzivan a varakozasok fole...

• Huntraders
          Huntraders kommentje
          Editing a comment
          Találtam Neked egy nagyon jó publikációt erről, hogyan árazzák a CFD-ket:
          https://www.oxfordenergy.org/wpcms/w...nt-Complex.pdf

Az ETF erodációt nagyon jól lehet megfigyelni. Nézz meg egy USO-t például és figyeld meg a csúcsokat az olaj Futures-el öszehasonlítva. Látni fogod, hogy az ETF esetében ezek rendre mind alulmaradnak.

• willow
          willow kommentje
          Editing a comment
          Köszi mindenkinek a segitséget.

• admin draga, hogy is van ezzel az ujfajta cenzuraval itt az oldalon? Nem masert, csak mert ha eltunnek a szakmai tartalmak amiket gyartunk, valakinek/akarkinek a kenye kedve szerint, akkor azt jo lenne elore tudni, hogy ne farasszam magam a megirasukkal...

Hozzászólás

• Chucky
          Chucky kommentje
          Editing a comment
          bocs equalizer, ez véletlen volt

• willow
          willow kommentje
          Editing a comment
          Most lehet azt tudni, hogy ki kialá tartozik?

• David Chateau
          David Chateau kommentje
          Editing a comment
          Én alám max csaj tartozik

• Sziasztok,

Szintezisnek szanom ezt az utolso posztot ebben a topikban. Zarogondolatkent. Felelossegvallalaskent. Hiszen ha elkezdtem valamit, azt illendoen is kell bezarni. A ciklusokat mindig zarni kell, hiszen a vegtelen ciklus blokazshoz vezet, infosok koztunk tudjak miert. Masreszt pedig, kicsit viccesen, kicsit komolyabban, a csucson kell abbahagyni a dolgokat (nem is tudtam, hogy ennyire nepszeru lettem itt, koszonom sracok!):

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-10-2020 at 9.12 AM.png
Views:	144
Size:	73,9 KB
ID:	192637

A kovetkezo gondolatokkal zarom a forumos ittletemet:

1. Eloszor is feltevodhet a kerdes, hogy meddig is jutottam el a Journey-mmel. A kovetkezo a mai napi allasa a szamlanak:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 1.14 PM.png
Views:	72
Size:	283,3 KB
ID:	192638
        Rogton ket dolgot is felfedezhetunk a chartrol.

Az egyik az, hogy a Journey meg nem fejezodott be (a futo gaz pozicio es a vart GBPCAD long pozicio is bizonyitja). Hiszen feluton sosem adom fel a jatekot, barmirol is legyen szo. Meglesz az eredmenye. Es az erdekes resze meg csak most jon, hiszen most kezd minden pozicionak komoly sulya lenni. Eddig “gyerekjatek” volt. De mint ahogy AlpinForex is helyesen utalt ra az elso posztok kozt ebben a topikban, ez az ut egy maraton inkabb mint egy sprint. Csak a nyilvanos, mondhatni magyar forumos resze fejezodott be az utnak.

A masik dolog az, hogy mint lathato, a jelenlegi allas 64k... erre az eredmenyre pedig ketfelekeppen lehet nezni: a negativista modon, hogy ez messzemenoleg nem eri el a kituzott celt, ergo ez egy kudarc... vagy a pozitivista modon, hogy ez az eredmeny pont 64-szerese az indulotokenek... vagyis 6300%-os novekedes (vagy kb. 3150%-os eves novekedes 2 ev alatt)... Dontse el mindenki a maga latasmodja alapjan, hogy ez mit jelent.

2. Kulon koszonetet mondanek a forum szakmailag kiemelkedo szemelyisegeinek, koztuk AlpinForex Tback de masok is. Jo volt ujraolvasni irasaitokat. Sajnalatos, hogy nektek is elment a kedvetek. Szakmai irasaitok, fejtegeteseitek valos hianyt jelentenek az utokornak. PS: es Tomynak van WildDivine gepe... ritka jofej csavo lehet!

3. Sokan feltettek a kerdest, privatban is, hogy miert? Miert “huzok el”? erre pedig nagyon egyszeru a valasz: mar elejetol fogva mondogattam, hogy addig irkalok ide amig kedvem tartja. Es most mar nem tartja a kedvem az irkalast. Mert vonalat huztam, taglaltam 3 ev utani forumos eredmenyeimet, elereseimet es rajottem, hogy az elert eredmeny/hatas/indukalt valtozas osztva a raforditott energiabefektetessel szubunitaris eredmenyt hoz ki.

Ez persze nem azt jelenti, hogy vege a kereskedesnek. Pont ellenkezoleg. Az pedig aki meg akar talalni, mert lezaratlan folyamatot inditottak el benne az irasaim, kereskedesi modom, piaclatasom, biztos, hogy megtalal majd, hogy ilyen vagy olyan modon pontot tegyen a mondat vegere. Es en pont mint eddig, szivesen segitek is neki, ingyen, a boldogulasban.

4. Sok sikert kivanok Huntraders a Huntraders projekthez! Nagy kihivas. Nagy felelosseg. Mert, jelkepes modon, embereletekkel jatszodtok. Es nem tudom hany “szakertod” fogta ezt igazan fel...

Szeretnek egy sajat, 20 eves cegvezetoi tisztsegembol kifolyo tapasztalat alapu szakmai tanacsot is adni Neked ehhez: ha sikeres kimenetelt szeretnel a projektednek, hanyagold a szakmailag kuka/emberileg okadek “szakertok” toborozasat. ez minden szakteruletre igaz, de kivaltkepp arra amiben utazol. Mert egyreszt az ugyfeleket veszted el, vagy be sem vonzod oket, masreszt az igazi tudassal rendelkezo igazi szakertok, akik ugyfelmagneskent mukodnek, is mellozni fogjak az ilyenfajta tarsasagot ami visszacsatol majd az elozo ponthoz.

5. Es, nem utolso sorban, az 5 eves kereskedoi karrierem tapasztalataibol is meg szeretnek osztani egy par gondolatot. Mondhatni axioma ertekueket.

Ha valaki vette/veszi a faradtsagot, hogy vegigolvassa a topikot az elejetol, rajohet arra, hogy egy trader karrier egy veget nem ero tanulasi/tapasztalasi folyamat. En sem ugyanugy kereskedek most, mint ahogy kereskedtem a topik elejen. Sokat valtozott a piacnezetem mar csak azota is. Nembeszelve a kereskedesi tehnikamrol, pszihologiamrol. Viszont egy dolog biztos: az egyszeruseg fele kell tendalni! Ugy tehnikailag, mint pszihologiailag. Ez az alapgondolat ami a sikeresseg fele vezeto utat kovezi le. A Szent Gral amit keres a trader.

Felmerult a felelossegvallalas kerdese. Hogy megis hogyan kepzelem, hogy a „bajban“ lelepek szo nelkul. Tulmenve a helyzet ironiajan, tullepve a problemat fejtegeto szemelyek forumot epito es emberi erteken, felteszem a kerdest, hogy hol van itt a baj? A mesterseges COVID-krizis generalta gazdasagi helyzet nem egy „baj“ a verbeli tradernek, hanem egy LEHETOSEG. Penzt csinalni. Mert penzt, de foleg nagy penzt csak mozgasban lehet csinalni. A mozgashoz pedig „baj“ kell.

Felmerult a kezdokhoz valo viszonyulas kerdese is... hogy most mit gondoljanak a kezdok akik „fakepnel lettek hagyva“. Nezzetek, talan egy kezdonek nem artana atolvasni ezt a topikot az elejetol a vegeig... nem is kell mas ide, minden benne van a legjobb tudasom szerint. De rogton szintetizalok is egy komplett es mukodokepes, akar csak megfigyeleses alapon is folytathato kereskedesi tehnikat mintegy bucsuajandekkent az utjuk elejen botorkalo/bukdacsolo trader kollegaknak egy nagyon fontos tanacs tarsasagaban: HANYAGOLJATOK A GURUKAT, „SZAKERTOKET“, JOAKAROKAT, „CSAK PENZERT MONDOK VALAMIT/AKARMIT MAGAMROL“ TIPUSU TANACSADO FAJZATOKAT. JARJATOK KI A SAJAT UTJAITOKAT MERT CSAKIS AKKOR VALHATTOK SIKERESSE. MAS SOHA NEM FOG TUDNI MEGTANITANI KERESKEDNI, CSAKIS TE MAGAD VEHETED A KEZEDBE A SORSODAT! ne legyel hering, ha capa is lehetsz!

Es mint igertem, ime egy mukodo kereskedesi strategia. Egyszeru alapokon all. Konnyen megertheto. Konnyen hasznalhato. A tapasztalatom es tanulasom eredmenye. A kovetkezo gondolatokbol all, es minden ami ebben a topikban eddig szuletett ezt tamasztja ala:
        • A piac hullamokban mozog. Es ahhoz, hogy megertsd a hullamok mozgasat (hiszen hogyan akarsz hullamot lovagolni a hullamok kiismerese nelkul) a hullamelmelet egy must-have. Nem lehet kihagyni. Ez az eszkoz kihagyhatatlan akkor, ha sikeres akarsz lenni es kozben az idegrendszered egeszsegenek megmaradasa is fontos szempont. Ez egy hosszu es nehez folyamat. De orvosnak lenni is az. Mindketto egy szakma. Es szakmakent kell rajuk tekinteni. A szakmat meg tanulni es gyakorolni kell.
        • En megtanultam a szakmat ami a hullamelmeletet illeti. Hosszu volt a folyamat es nehez. Ezert tudom tiszta lelkiismerettel azt allitani, hogy az egyszerusegre kell tendalni. Mert a nagy informaciokavalkadbol ki tudtam emelni az igazan fontos reszt. Az esszenciat.
        • A piac hullamokban mozog. Impulzusokban es korrektiv strukturakban. Ami BIZTOS a piacon (es ne halljam meg egyszer a tudatlan/tapasztalatlan birkak mekegeset, hogy nincs olyan, hogy biztos a piacokon) az, hogy minden korrektiv struktura utan jon meg egy impulzus. ha bele akarsz mekegni, hogy megsincs semmi biztos a piacokon, elobb nezz utana, teszteld, statisztikazd az allitast. Aztan mar nem lesz szukseged mekegni.
        • Hogy a kovetkezo ket kepet (mely a kereskedesi tehnika, melyet akar kezdoknek is ajanlani merek, komplett leirasa) megertsd vegig kell olvasd a magyarazatokat a topikbol, hiszen sokszor leirtam, hogy mit keresunk es miert. Ezeket most nem irom le megegyszer, hiszen en nem csinalhatom a Te dolgodat meg... minimum utananezel a topikban az elozmenyeknek, ha erdekel.
        • Ennyibol all a strategia:

Name:	Correction types.png
Views:	74
Size:	420,4 KB
ID:	192639

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 2.10 PM.png
Views:	74
Size:	53,3 KB
ID:	192640
        Es egy extra kis fonomsag azoknak akik a piac fraktalis termeszetet is ki tudjak/akarjak hasznalni a meg jobb R/R elerese erdekeben (ha rajossz, hogy a piros resz a fenti chart piros reszenek nagyitasa...):

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 7.45 PM.png
Size:	35,8 KB
ID:	192641

Ahhoz, hogy szemleltessem is kicsit a tehnikak kozotti meredek eltereseket melyek meghatarozzak, hogy nyertesse valsz-e a vesztesek sorabol, adok egy peldat a minap egy amator szintkereskedo repertoarjabol... megnevettetett. Es sajnalattal is gondoltam szegeny parara... mi lehet a fejeben? Mennyi idot pazarolhatott el a kereskedesi almai kergeteseben? Mennyi penzt veszithetett mar es mennyit fog meg amig megtanulja, hogy nem a helyes uton jar? Lesz-e annyira szerencses, hogy valaki felnyissa a szemet, hogy rossz uton jar? Lesz-e egyaltalan annyi ihlete, hogy felismerje, hogy tevuton jar? Vagy bedaralja az ido ot is? Nem tudom. De statisztikailag van nemi elkepzelesem, hogy melyik tabort “erositi” majd.

Erre a helyzetre a shortokat kereste: GBPUSD-n kitalalta, hogy az a kek teglalap alaku dobozka egy fontos szint ahonnan az ar majd le fog pattanni... be is kotogette a shortokat, jo parat, mindig amikor elerte a dobozkajat az arfolyam:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 8.54 PM.png
Views:	73
Size:	22,9 KB
ID:	192642

Persze folyamatosan kiszedte ot BE-ben a dolog, majd egyszercsak beutott ez, es elvitte a pozit a malnasba:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 8.55 PM.png
Size:	30,9 KB
ID:	192643

Persze hullamelmeleti szemuveggel maskepp latszott a dolog, hiaba is mondtam neki, hogy a sell setupja valojaban buy setup, azt mondta, hogy mindenkinek megvan a sajat piaclatasa, neki meg ilyen. Mondanom sem kell, hogy a sikeresseg az elmarad egy ilyen “treder” eseteben. A helyes analizis pedig igy nezett ki, tokeletes setup, tokeletes bealloval, csak nem kell forditva ulni a bilire:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 8.57 PM.png
Views:	75
Size:	48,1 KB
ID:	192644

Ezert fontos a piaclatas. Ezert van kulonbseg a tehmikak kozott. Sokan azt valljak, hogy barmilyen tehnikaval penzt lehet keresni, sikeres lehetsz, csak a pszihon mulik... ezzel nem tudok egyeterteni. Valoban sok olyan tehnika van amivel sikeres lehetsz. De nem mindegy, hogy milyen aron, mekkora eroforras es idobefektetessel.

Meg egy utravalo: mint az elozo charton is lathatjatok, egy ilyen helyzet van kialakuloban a GBPCAD-en valos idoben... amit termeszetesen erdemes lesz lekereskedni, en is varom a pillanatot:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 7.47 PM.png
Views:	73
Size:	87,9 KB
ID:	192645

A kereskedesben is, de az elet minden teruleten ugyanugy, el kell donteni, hogy mi akarsz lenni? Amator szaki, profi vagy ver-profi?

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 9.34 PM.png
Views:	76
Size:	70,7 KB
ID:	192648Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 9.34 PM - 2.png
Views:	76
Size:	57,4 KB
ID:	192646Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 9.34 PM - 3.png
Views:	75
Size:	74,4 KB
ID:	192647

A kozos bennuk az, hogy mindegyik meggyozodesbol allitja amit allit... az elet minden teruleten. az eredmeny es a szabadsagerzes, a profitszerzes orome es konnyedsege adja a differencialodast a kategoriak kozott...

Sok profitot, egeszseget es szabadsagot kivanok Nektek, egyben!

equalizer: out!

Hozzászólás

Working...
        X