Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer
    válaszolt
    Sziasztok, MassEffect ez a poszt azert van, mert a Te topikodban igeretet tettem, hogy diohejban bemutatom, hogy en hogyan csinalom.

Az en kereskedesi rendszerem nagyon egyszeru (habar bazi sokat tanultam es tapasztaltam ahhoz, hogy ennyire le tudjam egyszerusiteni az elveket, szabalyokat es operaciokat), arra az alapelvre (axiomara) van epitve, miszerint a piac hullamokban mozog, valamint minden bizonyos idosiku hullam, egy kisebb idosikra vetitve, legkevesebb 3 alhullambol all (A B C, W X Y vagy W X Y X Z - kent nevezem el az egyuttest). Az az alhullam amit egy hullamon belul el akarok kapni pedig mindig a C vagy Y. Hiszen az A vagy W, egyszoval az elso hullamot elkapni nem egyszeru, a B vagy Y, vagyis a masodik hullamot pedig ongyilkossag, a korrektiv reszelesei miatt. Vagyis azt csinalom, hogy a B hullam befejeztekor (es ez a legfontosabb mozzanat az egeszben, felismerni, hogy mikor van vege a B hullamnak es kezdodik a C) pozicioba allok es meglovagolom a C hullamot:

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 10-21-2019 at 8.00 AM.png
Views:	23
Size:	31,3 KB
ID:	186751

A beallasi strategiamat egy sajat magam altal felallitott szabalyrendszer adja, ez is a vegletekig egyszerusitve van: a B hullam extrem pontjaban (ahol a struktura ugy mutatja, hogy a hullamnak vege lehet) keresek egy kisebb TF trenddel ellentetes impulzust es annak a korrekciojaban allok pozicioba, kihasznalva a piacok fraktalis termeszetet. Ezt a folyamatot annyiszor ismetlem egy B hullam vegenek velt extrem pontban, ameddig elindul a C hullam. Ez tobb kisebb vesztot vagy BE pozit feltetelez, de a veszteseg elenyeszo azzal szemben, hogy mennyit nyersz a C hullamon.

Stoppot oda allitom ahol biztos vagyok, hogy ha az arfolyam azt eleri, akkor a struktura nem az amire gondoltam, igy mar nem szeretnek a trade-ben lenni.

A trade menedzsmentjerol annyit tudok mondani, hogy amikor elkapsz egy extrem pontot a B vegen ami mar a C hullam elso ket hullama, ebben a masodik kis alhullam vegen (ami ugynacsak B hullamkent viselkedik) poziba allsz, az arfolyam mar nem fog ebbe a pontba visszaterni, igy nyugodtan huzhatod BE-be a pozit akkor amikor a kis masodik hullam csucsa/alja torik. Ha megis visszajonne az arfolyam es kiszedi a BE-be huzott stoppot, akkor ez meg nem a target C hullam kezdo ket hullamja volt, ergo minimum meg egyszer meg kell ismetelni ugyanezt a folyamatot.

A kiszallasi strategiam pedig ugyanugy nagyon bazi egyszeru: statisztikaim szerint >85% esely van arra, hogy egy C hullam elerje az A hullam 127%-at... ezt a FIB szintet hasznalom altalaban targetkent, azzal a megjegyzessel, hogy figyelem aokat a helyzeteket amikor regular flat ABC korrektiv strukturan kivul mas korrektiv struktura keletkezhet, mindegyiknek megvan a sajatos menedzselesi modja, ezt most nem reszletezem, mert feler egy egyetemmel (5 eve csinalom es folyamatos tanulast es optimizalast igenyel).

Konkret aktualis pelda az NZDUSD amiben most benne is vagyok. A fent leirt tok egyszeru piacnezet alapjan az elvaras a weekly charton (a hetes C hullam az elvaras:

Name:	Screen Shot 10-21-2019 at 6.40 AM.png
Views:	22
Size:	79,3 KB
ID:	186754
    Mint irtam, a B hullam extrem pontjaban (mert szerintem a B hullam befejezodott) kerestem egy kisebb TF (4H chart) ellentetes impulzust + korrektiv strukturat es a korrektiv struktura vegen(ek gondolt pontban), egy meg kisebb TF impulzus + korrekcioban pozicioba alltam:

Name:	Screen Shot 10-16-2019 at 8.34 AM.png
Size:	35,3 KB
ID:	186756
    Ez a pozi azota igy nez ki (stop BE-be huzva a fent emlitett szabalyok szerint) - az 1 az az impulzus aminek a 2 korrekciojanak a vegenek hitt pontban alltam be... mint latszik, az arfolyam ment meg kicsit lefele, de egy jol pozicionalt stop kivedi a problemakat... amikor elhaladtunk a 1 hullam csucsa folott, a pozit BE-be huztam, onnan tovabb pedig a trade menedzsment veget ert addig, amig elerjuk a targettet (a hetes A hullam csucsat es onnan majd a 127%-ot) vagy fordulasi jelet nem latok, ami azt jelentene, hogy nem impulzus elejen vagyunk, hanem csak egy korrekcio volt ez az egesz, mely esetben kiveszem a profitot:

Name:	Screen Shot 10-21-2019 at 6.38 AM.png
Views:	23
Size:	121,1 KB
ID:	186757

A piac fraktalis termeszetet hivatottak alatamasztani a kovetkezo chartok, valamint azt a tenyt, hogy minden kisebb struktura is pont ugyanugy viselkedik mint ahogy a nagyobb, hiszen a 2(B) korrektiv hullam kisebb TF-re vetitve egy hullam egyuttes amelyen belul vannak impulzusok es korrekciok... belsejeben pedig ugyanugy neznek ki a korrektiv hullamok melynek kisebb TF-en a C hullamukat ugyanugy le lehet tredelni mint a nagyobb TF hullamoket (figyeld az ABC haromhullamu strukturat es a C hullam altal elert 127% targetet):

Name:	Screen Shot 10-21-2019 at 6.34 AM.png
Views:	52
Size:	69,3 KB
ID:	186750

Vagy egy meg nagyobb (sarga ABC) korrektiv strukturat a strukturan belul (figyeld az ABC haromhullamu strukturat es a C hullam altal elert 127% targetet):

Name:	Screen Shot 10-21-2019 at 6.36 AM.png
Size:	84,2 KB
ID:	186752

Vagy egy meg nagyobb (rozsaszin ABC) korrektiv strukturat a strukturan belul (figyeld az ABC haromhullamu strukturat es a C hullam altal elert 127% targetet):

Name:	Screen Shot 10-21-2019 at 6.37 AM.png
Size:	103,0 KB
ID:	186753

Mint latod, barmely C hullamot (vagy mindegyiket) meg lehet kulon-kulon tredelni, mas-mas TF-en ugyanazt az OBJEKTIV szabalyrendszert hasznalva... es ez a kulcsszo: legyen egy TF-tol fuggetlenul minden ugyanolyan/hasonlo esetben ugyanugy hasznalhato OBJEKTIV RENDSZERED. En csakis nagyobb TF trade-eket kotok relativ nagyobb lot size-al (1H C hullam alatt nem kotok), ebbol kifolyolag keves trade-em van evente, viszont a W/L x R/R = $$$ ugy, hogy gyakorlatilag NO STRESS es idom is van barmi masra ...

A szubjektivitast (gyertyak kanocat nezni (mert mit csinalsz egy line charton?, news event-eket figyelni (mert mit csinlasz ha kijon egy pozitiv hir de megis esik az instrumentum?), altatni magad az "ellenfelek" stopjainak helyezesevel (mert ugye ez bullshit), tudatlansagbol azt kepzelni, hogy egy indexre tett pozi/stop megugrasztja az arfolyamot (mert ugy ez is bullshit) stb. stb. stb.) minel jobban mellozni kell(ene).

Az egyszerusegre kell tendalni, minel komplikaltabb egy rendszer annal valoszinubb, hogy szubjektiv elemensekkel tele van tuzdelva ami lehetetlenne teszi a sikeresseget. Csak meg kell nezni, hogy a hagyomanyos Elliott hulamelmeletet uzo trederek mennyire szubjektiven csinaljak, maris meglesz az osszehasonlitasi alap, hogy HOGYAN NE...
    Csatolt fájlok

Szólj hozzá::

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Szuper! Ha ez a hetes C hullam kezdete, akkor nagy $$$ van benne... sok sikert kivanok Neked (is)!

• fischer
    kommentálta válaszát
    Benne en meg korabban szalltam be, par hete, nagyjabol a 78-as fibo korul, mostmar nullaba huztam ahogy multheten elindult a kovetkezo impulzus felfele. Szep hosszan tudjuk majd ezt a heti C-t longolni remelem!

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    Természetesen nem,mert akkora király vagyok,hogy nem kötöttem be
    Vártam kicsit feljebb,legalább a 61,8%-ig,de még mindig feljebb jöhet.
    Ha törik a flag,akkor további sell setupot keresek. Ha nem akkor visszapattan és talán feljebb megy,ott lépek be.

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Szep setup! Benne vagy?

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Ez tokre ugyanaz a setup amit en is neztem mar nagyon reg ota... benne vagy? En ott alltam be ahol az oras chartodon a C hullam alja van es a stoppot kb. 85 pippre tettem az alj ala... azota szepen megindult = $$$ remelem benne vagytok es tartjatok amig kell majd.

• VikThor1029
    válaszolt
    EUR/AUD
    Szerintem megért a C hullám, első impulzus megvolt lefelé,korrekció pedig a vége fele van. Ideális a belépő keresésre.

Click image for larger version  Name:	ArOmYGDK.png Views:	1 Size:	174,0 KB ID:	186705

4H divergencia,valamint fej-váll alakzat kialakulóban,szinte majdnem kész.
    Első target: 1.5900

Click image for larger version  Name:	DQlVOvUp.png Views:	1 Size:	5,23 MB ID:	186706

• fischer
    válaszolt
    NZDUSD tema - aki meg nincs benne longban, annak most egy szep beallo alakulhat
    Heti chart elvaras - https://www.tradingview.com/x/l9GQnNq1/
    Oras chartra ugorva - https://www.tradingview.com/x/mobSSPsb/
    5 perces chart - https://www.tradingview.com/x/wIOCZUyR/
    ..mint mindig, ez esetben is megeshet hogy meg lentebb esik valamivel, de perpillanat szep beallo van alakuloban.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Szégyen ide v oda de a fundamentumok és a piaci hiszti lesz a főszereplő, természetesen Trump a karmester

• kockas
    kommentálta válaszát
    az már lassan kétharmad!
    de ha így haladunk, akkor meglesz a hetvenegészhéttizedszázalék és mehet megint lefele,
    hacsak nem kell kivárni a zújabbmacizigzag kerszteződést.....

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    @kockas

Az arany már 1500 fölött, rakoncátlankodik ilyen piacok mellett nem különös.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    Látatlanban is hozzászólsz ANONYMUSFX bejegyzéséhez.
    De kérlek ne írogassunk erről.
    Az Adminra és ANONYMUS-ra tartozik.

• equalizer
    kommentálta válaszát
    szerintem sem baj az, hogy olykor a szemetet megszurik... foleg itt ebben a topikban, mert nem szeretnek szemetet itt latni... habar nem tudom mit irhatott a csavo, de szerintem siman a te irasodat is torolheti az admin legyszi... csak a helyet foglalja es semmi ertelme nincs.

• MyBusiness
    válaszolt
    @ANONYMUSFX

Válaszoltam Neked. De ebbe a rovatba bárki nem írhat. A jelek szerint. Sebaj

• kockas
    kommentálta válaszát
    Köszi!
    Nem voltam gépnél amikor megtörtént.
    Visszatekerve láttam a 3 pirosas jelet, de egy ekkorát nem gondoltam neki.....
    Hát várhattam a Dragit befeszülve ........
    de az biztos hogy neked van igazad! és nem azig-zag taszította a dollárt a mélybe
Working...
X