Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• fischer
    kommentálta válaszát
    ..hat ez eleg kemeny szitu, inkabb nem is mondok ra semmit...
    Szoval kirajzolodott 5 perces tf-en az a jel amit vartam, ugyhogy hagytam folotte egy pendinget - also sarga vonal - viszont a brokeremnel volt egy perc kihagyas es akkora gappel kezdett, hogy a fentebbi sarga vonaltol indult megint... szoval nem aktivalodott a pendingem - https://www.tradingview.com/x/gMk9Nxld/

• kockas
    kommentálta válaszát
    a GBPNZD-t szerintem ne bánd.
    Egy ilyen egzotikon ha akarnak akkor csinálnak gigaspreadet, átmeneti margin igényváltoztatást.
    Aztán hiába is lettél volna jó irányba, ha elmegy nélküled a vonat egy kisebb-nagyobb csúsztatott mínusszal, az sem kellemes.
    //persze ha nincs pozid, akkor nagy eséllyel nem lesz szpájk

• fischer
    kommentálta válaszát
    Koszi! Teljsen ertheto az impulziv es korrektiv hullamokra levezetve a keplet.. igy hogy berajzoltad ..meg mindig nagyon megkavarnak a contracting flatek neha es en a nagy tf A-nak is valahol kozelebb probaltam keresni a veget.

• fischer
    kommentálta válaszát
    Nekem ott volt a tp ahol a C veget jeleztem, itt zarodott a shortom, sajnos keson esett le hogy valasztasok van, es ha netan a konzervativok veszitenek ma, akkor hatalmas esesre lehet szamitani GBP fronton.. torolnom kellett volna a tp-t legalabb holnapig.. dehat ez van.
    Idealis esetben, ahogy elerte az adott szintet, ott vartam volna kisebb tf-en (5 percesen) egy ellenkezo iranyu impulzust + korrekciot ami az utolso szakasz trendvonalat is tori, valahogy igy - https://www.tradingview.com/x/qUa7WS6A/
    Ez sajnos nem tortent meg igy meg nincs long beallo, sot azota a korabbi aljat is attorte, igy aztan kivarom mi lesz holnap a szavazas eredmenye.

• kockas
    kommentálta válaszát
    bummbummbele még előtte.
    vagy fel, vagy le, ESMA+fogja

• Jano
    kommentálta válaszát
    @fisher : szemmel láthatólag fisher kolléga kiválóan előrejelzett egy közelgő eseményt. na hogyan tovább?

• equalizer
    válaszolt
    fischer en igy latom a GBPNZD korrektiv strukturat es a kovetkezo mozgasokat (mint latod, az elvaras majdnem ugyanaz mindkettonknel, a stukturalis latasmod kulonbozik csak, ez pedig abbol jon, hogy amit Te rajzoltal, az Y hullamban, ott az A al-impulzus es B al-korrekcio egy kicsit maskepp vannak, meg ranezesre is, mert impulzusnak jon ki ami korrektiv struktura (az Y hullamon belul az A nem lehet korrektivebb mint a B hullam)... kicsit gondolj bele meg egyszer, nezd at meg egyszer... ):

Click image for larger version  Name:	Screen Shot 12-11-2019 at 7.43 AM.png Views:	0 Size:	379,1 KB ID:	187940

Szólj hozzá::

• fischer
    kommentálta válaszát
    EQ - Igen, azt sejtettem hogy Te inkabb a 127% korul varod a C veget eurgbp-n, ami nalam a masodik zold negyzet az lenne legidealisabb.
    Gbpaud-on latom igy mar a wxy-t amit emlitesz, ennek a strukturanak a helyes felismeresevel meg mindig bajban vagyok sokszor..
    Audnzd-t konyvjelzoztem, koszi!
    Gbpnzd egy valamivel rovidebb tavu de igeretesnek tuno long setup lehet induloban
    Heti chart - https://www.tradingview.com/x/0yNpmMl8/ - remelem ez a wxy itt helyes
    4 oras - https://www.tradingview.com/x/M8dVHN1P/
    1 oras - https://www.tradingview.com/x/4oXpscfv/ - itt hianyzik meg egy befejzo C ami nagyon jo beallot adna

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Szia fischer az EURGBP jo trade lehet, viszont a fordulasi pontig + konfirmacioig meg van boven szerintem... viszont a GBPAUD az nagyon jo setup short-ra, hiszen a kovetkezo lefele hullam min. 4000 pip is lehet es habar a strukturalis nezetunk ami a Te wxyxz-det illeti nem egyezik (en egyszeru WXY-t latok benne ahol az X egy oriasi running flat) a korrektiv struktura a vege fele jar, mar csak egy fordulasi pont + konfirmacio kell ahhoz, hogy en is bealljak hosszutavon. Ugyanilyen strukturalisan szep setup az AUDNZD longra is... Az aranyat pedig egyelore kihagynam.

Ami a kommenteket illeti, haaaat... annyit azert hadd fuzzek hozza, hogy azzal teljesen egyetertek, hogy trendet kell kereskedni, mi hullam/struktura trederek is pont ugyanezt tesszuk, egy trendet = impulzust kereskedunk le. Csak nem mindegy, hogy azt a trendet hol kapod el... ha az elejen (DE ide strukturalis ralatasod kell legyen a chartokra + meg tobb olyan veres izzadsaggal megszerzett skill + eszkoz + statisztikai bizalom + stb., ami mondhatni utopia a tobbseg szamara) akkor az = (NO stress + MIN risk + MAX $$$), ha pedig a trend kozepen kezdesz baszkodni (es a trederek/spekik/"profik" nagy tobbsege itt kezd baszkodni), amikor mar felismered a trendet (es az lehet csak egy C hullam amire trendet hisznek, sokszor megtortent, fordult is, szopott is az illeto) akkor az = (MAX stress + MAX risk + MIN SL + MIN $) hop-in hop-out kereskedesi stilus, negyet lepunk elore, harmat vissza style. Kerdezzuk kicsit azokat akik 2-3 tick SL-al baszkodnak 4-5 tick TP-ert cserebe es mindenfele stresszlevezeto modszert kell az eletukbe iktassanak, hogy ne legyenek par ev utan elmebetegek...

A nagy tobbsege azert kepzeli (helytelenul), hogy counter trend-re, vagyis a fordulopont megjosolasara tesszuk a penzunket, mert halvany fogalmuk sincs, hogy mit csinalunk... amikor megvan a strukturalis ralatasod a hullamokra, konnyuszerrel fel tudod ismerni, hogy egy struktura korulbelul mikor fog atvaltani egy korrektiv reszbol egy impulziv hullamba... es nem a korrekcioban akarsz tredelni (pedig ott is vannak trendek)! Hanem egy teljes impulzust akarsz megfogni! (hacsak nem vagy mazochista, mint az amatorok es "profik" tobbsege) Es a korrektiv struktura vegen (mint amilyen a GBPAUD is most) keresed a KONFIRMACIOT (vagy ELSO fordulasi jelet, ha ugy akarod) kisebb TF-en... es meg is teszed azt, mint mondtam, MIN risk = max R/R mellett, ha kell tobbszor is, addig amig elindul a nagyobb hullam... ennyi az egesz, diohejban. Tudom, hogy nehez megerteni... de nem baj.

Amugy stingy az a "ha felfele megy longold, ha lefele shortold" javaslat nem egy strategia... hanem egy racionalis erveken alapulo de naiv (esetleg ironikus) javaslat... ...es egyetertek veled, az amator tobbseg tenyleg a fordulot probalja kitalalni, rudimentaris eszkozok segitsegevel (horizontalis S/R szintek, ferde ML tipusu szintek, fuggoleges idoszintek, holdallas, mit mondott a szomszed, mit twittelt Trump stb.)... ezzel szemben az aki strukturalisan nez a chart-ra, mint fischer is, az nem a fordulot "probalja eltalalni"... hanem belovi kb. hol kellene egy korrektiv struktura befejezodjon, kivarja szepen a pillanatot es amikor eljott az ido, kivarja a konfirmaciot is (pl. imp+flag kisebb TF-en) es akkor all be, a nagyobb trend/impulzus elejen, biztositva ezzel a legjobb R/R-t amit ki lehet a helyzetbol hozni... es ezek pont, hogy nem az amatorizmus jegyei... kar olyan dolgokrol helytelen velemenyt formalni, amiben nem vagyunk jartasok, mert lemaradsz a lenyegrol, az a lenyeg ami igazan szamitana a fejlodesben...

• stingy
    kommentálta válaszát
    Bármily furcsa, most kaptál egy olyan stratégiát, amit ha be tudsz tartani, a spekik 99%-át megvered...ugyanis - már meg ne haragudj - az amatőr többség mindig próbálja kitalálni, h mikor fordul (ha jól látom EURGBP most eső trendben van naposon). A profi(bba)k meg felülnek a trendre.
    Régebben azzal szórakoztam kis tételben, hogy megnéztem a myfxbookon, hogy hányan shortolják/longolják az adott párt, és ha sokan játszottak trend ellen (mint pl. itt is) akkor beálltam trend irányba. Működött a dolog, de mivel nem különösebben érdekel a forex, nem erőltettem sokáig.
    De nézd meg: https://www.myfxbook.com/community/outlook
    12% shortolja (trend), 88% longolja(próbál jövőbe látni) a párt. Kik vannak eddig nyerőben?

• Chucky
    kommentálta válaszát
    Idővel mindenkinek nullára csökken a túlélési esélye.

• fischer
    kommentálta válaszát
    Nahat ez telleg elegge bulletproof strategianak tunik! Le kellene vedetned ezt a finom reszletesseggel kidolgozott rendszert mielott mas teszi meg

• Jano
    kommentálta válaszát
    jaj hagyd már abba. ha majd felfele megy akkor longold, ha meg lefele akkor shortold. nem fordítva.

• fischer
    válaszolt
    Sziasztok
    Gyors emlekezteto eurgbp lehetseges long trade-re - https://www.tradingview.com/x/dugHLE7K/
    A zold negyzettel jelzett teruleteket jeloltem lehetseges fordulo zonaknak, az elso mar csak nehany pipre van, es ebben a befejezo C hullamban szepen kiolvashato az 5 alhullam. Kisebb tf-en divergencia is lathato.
    En mindenkepp elkezdem longolni ha 5-15 perces charton jelet latok fordulasra.

Gbpaud-rol mit gondoltok? Kivancsi lennek ra, itt is regota varom azt a giga shortot heti charton - https://www.tradingview.com/x/8tMWcIZm/

Aranyra is szinten kivancsi lennek mit gondoltok, en meg bizok egy ujabb csucsban eses elott, de mar elkezdtem ketelkedni benne kisse
    Udv.
    Fischer

Szólj hozzá::

• visitor
    kommentálta válaszát
    Sorry, csak most válaszolok....szóval, közben a US10Y elérte 1.95%-ot is, a USDCNY benézett már 7 alatti szintre is (USA-Kína gazdasági háború), a GBPUSD az áprilisi szinten van (brexit), A DJI,SPX,NDX is csúcsokat dönt mára....stb Ezekből gondolom hogy az arany valahogy nem reagált túlzottan a számára mostanság befolyásoló tényezők javulására. De ez tényleg csak saját megérzés....Bloomberget nem nézek
Working...
X