Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer
    új témát indított: The Journey from $1.000 --> $1.000.000

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Sziasztok,

Hosszas gondolkodas valamint a kereskedesi strategiam eddigi eredmenyeinek pesszimista modon valoszinusitheto jovobeli lekepezese alapjan lefuttatott matematikai modellezes eredmenyet figyelembe veve az a gondolat szuletett meg a fejemben, hogy nem is annyira komplikalt dolog 1k dollarbol 1M dollart csinalni... belathato idon belul... Hiszen csak 10-szer kellene ehhez duplazni, nemdebar? (es ezzel nem akarok vizet hajtani azoknak a malmara akik azt gondoltak, hogy kis szamlabol lehet nagy vagyont eloallitani... de egy probat meger a dolog... kihivasnak tokeletesen megfelel). Igy hat elkulonitettem $1.000-et egy alszamlamon... ez lesz a tesztosszeg, ami nem faj ha elveszitem.

A strategia diohejban a kovetkezo:

1. Csakis olyan hullamelmelet alapu trade-eket nyitok meg aminek szerintem >90% eselye van arra, hogy ugy bontakozzon ki ahogy azt elore meg tudom josolni (3.-as hullamot egy impulzuson belul, C hullamot egy korrekcion belul vagy Y hullamot egy impulzuson vagy korrekcion belul);

2. Figyelembe veve az elso szabalyt, a min. R/R arany altalaban 1:4-hez lesz, de lehet ennel sokkal magasabb is.

3. Tredjeim csakis magasabb TF-en kibontakozo impulzusokra fognak kotodni ami min. 1h-t jelent, de jellemzoen a 4h-s az ami a nyero... a zaj kizarasa vegett, hiszen egy bizonyos pillanatban sok penz fugghet egy zaj virulenciajatol - ettol fuggetlenul, a beallo tortenhet a 15 perces chart alapjan is az R/R arany tokeletesitese erdekeben;

4. Az R erteke indulasbol $500 - tehat az indulo tokembol 2 db. trade-re futja mielott lenullazom a szamlamat...

5. Az R erteke fokozatosan duplazodni fog annak fuggvenyeben, hogy a szamlamon megvan-e mar a min. 5R-nyi toke. Tehat a kovetkezo R=$1.000 szinthez $5.000 toke fog kelleni (ez 5 trade-re lesz eleg innentol kezdve, ennyi trade-et sosem buktam meg egy sorozatban...). Amikor megvan a $10.000, az R megno $2.000-re / trade es igy tovabb. Ugyanezen szintek ervenyesek a visszalepesekre is, ha majd szukseges lesz... (remeljuk nem lesz);

6. A trade management abszolut helyzetfuggo, az is lehet, hogy BE-be huzom 1R-nel, de az is lehet, hogy nem (strukturatol fuggoen)... Az is lehet, hogy idokozben megallitok egy trade-et ha pozitiv, ha negativ zonaban van (ugyancsak a strukturatol fuggoen) stb. - de minden a hullamelmeleti tudasomtol fugg majd.

Minden trade-emet elore kielemzem es posztolom mielott beallnek (a miheztartas vegett... hatha segit majd valakinek... ...bekotni csak akkor kossetek be trade-et az analizisem alapjan, ha tudjatok menedzselni magatokat, hiszen vagy posztolok update-eket majd, vagy nem... az idomtol fuggoen).

Idokozben posztolok majd szamlatortenetet is, vagy pozicio screenshot-ot stb.

Nagyjabol ennyi lenne, szoval sok sikert akkor magamnak...

Es ezzel egyutt le is irnam az elso trade-emet amit nemreg zartam:

Trade no. #1 - EURJPY buy - a setup a kovetkezo volt (ezt posztoltam jo elore egy masik topicban is mar, ugyhogy kimeriti a posztolas kovetelmenyet ).

Click image for larger version

Name:	Trade no. 1 - EURJPY long.png
Views:	1
Size:	138,3 KB
ID:	161513

Ezen a trade-en az elvart R/R arany kb. 1/9 volt. 1/7 korul megis zartam mivel a struktura valtozast mutatott elore. Az eredeti rizikom $500 volt rajta, mint ahogy a szabalyokban mutattam is ra. A kezdo tokem $1.000 volt, most kb. $4.300-am van. Jo buli, nem?

Es a hitetlenebbek kedveert, akik mindig a bizonyitekert konyokolnek, ime itt van egy real time screenshot a szamlamrol az elso trade eredmenye utan:

Name:	Screen Shot 12-14-2017 at 5.23 PM.jpg
Size:	180,9 KB
ID:	161514

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    Aranyon és ezüstön is elindult valószínűleg egy korrekció.
    15 min charton lefele impulzus+flag.
    Ami lehet egy korrekció kezdeti hulláma,vagy pedig ABC korrekció ami még visszamegy a csúcsig,de én az utóbbira kisebb esélyt látok.

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    EA-t én is longra nézném,de nem igazán tudok kiigazodni rajta.

• fischer
    kommentálta válaszát
    Ezust engem is becumiztatott, szerintem ugyanarra a C hullamra szamitottam amire te is.. helyette kilott megint a varakozas egy beallora igy most.
    Gazt egy ideje nem figyeltem, ez telleg once in a lifetime lehet ha meg lentebb esik!

• fischer
    kommentálta válaszát
    Szep! Ez eleg egyertelmunek tunik igy.

• fischer
    kommentálta válaszát
    Koszi! Ritkan van ilyen hidd el
    ..elozo kommentemnek a vege hianyzik csak most latom.. szoval euraud-ra elozo oldalon csintam egy elemzest, 574-es hsz alatti komment. Meg joval fentebbre varnam az eses elott.

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    1,2-ig lejöhet,sőt tovább is.

• ANONYMOUSFX
    válaszolt
    USDCAD giga shortról vélemény????????

Szólj hozzá::

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    Jó világ van. Mások meg döglenek a munkahelyen.
    Jó nyaralást!

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    Valószínűleg jövőhéten kiforrja magát és kiderül,hogy elindulunk lefele és nem csinál újabb csúcsot,vagy feljebb kúszik még.

• VikThor1029
    kommentálta válaszát
    Mi az oka annak,hogy már bevásároltál gázból?
    Áttörtük a 2,5 szintet?

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Ezek is tok jo meglatasok. Az ezust szeretnem ha adna egy lehetoseget, hogy visszaszalljak long-ba, tudniillik kivettem a profitomat a mult heten egy kisebb TF C hullamot varva lefele es aztan ujraalltam volna, de nem jott meg, igy kimaradtam... reminder: hagyni a francba a mikromenedzsmentet amikor nagy hullamot akarsz elkapni.

A gazba bevasaroltam magam mar, nem kis pozival, de teljesen elkepzelheto, sot, mondhatom kivanatos lenne, ha lemennenk es attornenk a legutobbi aljat 1.6 korul... akkor annyi gazt vennek amennyit a marginom megenged es amig ki nem fut a trade, semmi mast nem kereskednek... mert ez egy "once in a lifetime event", hogy ilyen alacsony aron megvegyel valamit ami majd a teli idoszakban valoszinuleg 4-5 korulre emelkedik majd.

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Teljesen korrekt elemzes! Szep munka! en is igy latom. A kovetkezo C hullam elso korrekciojaban vagyunk szerintem is es innen lefele az ut... egy C vagy egy 3. hullam erejeig, barmi is legyen, jo short-nak tunik. Ebben benne kell lenni.

A 4H nezeted is nagyon jo, az is lehet, hogy megvan mar a 2.-ik hullam vege es most egy lefele imp + korrekcio utan zuhanas varhato... vagyis meg egyel lennebbi TF-en, mondjuk az 1H/15p-n keresni lehet a short beallot.

• VikThor1029
    válaszolt
    XAG/USD

Name:	5q0cPPds.png
Size:	66,3 KB
ID:	185783

NGAS
    Van még benne egy új alj?

Name:	tVntUAhv.png
Size:	60,8 KB
ID:	185784

• VikThor1029
    válaszolt
    EUR/NZD

Heti:

Name:	MzHqFLSN.png
Size:	56,0 KB
ID:	185780

4H:
    Elég komplex a c hullám,esélyes hogy benne van az 5 alhullám,Fibo szint közelében vagyunk,valamint egy fej váll alakzat van kialakulóban.

Name:	OlOZj5it.png
Size:	86,5 KB
ID:	185781

Working...
X