Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

The Journey from $1.000 --> $1.000.000

Collapse
This topic is closed.
X
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• equalizer
    válaszolt
    Sziasztok,

Szintezisnek szanom ezt az utolso posztot ebben a topikban. Zarogondolatkent. Felelossegvallalaskent. Hiszen ha elkezdtem valamit, azt illendoen is kell bezarni. A ciklusokat mindig zarni kell, hiszen a vegtelen ciklus blokazshoz vezet, infosok koztunk tudjak miert. Masreszt pedig, kicsit viccesen, kicsit komolyabban, a csucson kell abbahagyni a dolgokat (nem is tudtam, hogy ennyire nepszeru lettem itt, koszonom sracok!):

Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-10-2020 at 9.12 AM.png
Views:	200
Size:	73,9 KB
ID:	192637

A kovetkezo gondolatokkal zarom a forumos ittletemet:

1. Eloszor is feltevodhet a kerdes, hogy meddig is jutottam el a Journey-mmel. A kovetkezo a mai napi allasa a szamlanak:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 1.14 PM.png
Views:	108
Size:	283,3 KB
ID:	192638
    Rogton ket dolgot is felfedezhetunk a chartrol.

Az egyik az, hogy a Journey meg nem fejezodott be (a futo gaz pozicio es a vart GBPCAD long pozicio is bizonyitja). Hiszen feluton sosem adom fel a jatekot, barmirol is legyen szo. Meglesz az eredmenye. Es az erdekes resze meg csak most jon, hiszen most kezd minden pozicionak komoly sulya lenni. Eddig “gyerekjatek” volt. De mint ahogy AlpinForex is helyesen utalt ra az elso posztok kozt ebben a topikban, ez az ut egy maraton inkabb mint egy sprint. Csak a nyilvanos, mondhatni magyar forumos resze fejezodott be az utnak.

A masik dolog az, hogy mint lathato, a jelenlegi allas 64k... erre az eredmenyre pedig ketfelekeppen lehet nezni: a negativista modon, hogy ez messzemenoleg nem eri el a kituzott celt, ergo ez egy kudarc... vagy a pozitivista modon, hogy ez az eredmeny pont 64-szerese az indulotokenek... vagyis 6300%-os novekedes (vagy kb. 3150%-os eves novekedes 2 ev alatt)... Dontse el mindenki a maga latasmodja alapjan, hogy ez mit jelent.

2. Kulon koszonetet mondanek a forum szakmailag kiemelkedo szemelyisegeinek, koztuk AlpinForex Tback de masok is. Jo volt ujraolvasni irasaitokat. Sajnalatos, hogy nektek is elment a kedvetek. Szakmai irasaitok, fejtegeteseitek valos hianyt jelentenek az utokornak. PS: es Tomynak van WildDivine gepe... ritka jofej csavo lehet!

3. Sokan feltettek a kerdest, privatban is, hogy miert? Miert “huzok el”? erre pedig nagyon egyszeru a valasz: mar elejetol fogva mondogattam, hogy addig irkalok ide amig kedvem tartja. Es most mar nem tartja a kedvem az irkalast. Mert vonalat huztam, taglaltam 3 ev utani forumos eredmenyeimet, elereseimet es rajottem, hogy az elert eredmeny/hatas/indukalt valtozas osztva a raforditott energiabefektetessel szubunitaris eredmenyt hoz ki.

Ez persze nem azt jelenti, hogy vege a kereskedesnek. Pont ellenkezoleg. Az pedig aki meg akar talalni, mert lezaratlan folyamatot inditottak el benne az irasaim, kereskedesi modom, piaclatasom, biztos, hogy megtalal majd, hogy ilyen vagy olyan modon pontot tegyen a mondat vegere. Es en pont mint eddig, szivesen segitek is neki, ingyen, a boldogulasban.

4. Sok sikert kivanok Huntraders a Huntraders projekthez! Nagy kihivas. Nagy felelosseg. Mert, jelkepes modon, embereletekkel jatszodtok. Es nem tudom hany “szakertod” fogta ezt igazan fel...

Szeretnek egy sajat, 20 eves cegvezetoi tisztsegembol kifolyo tapasztalat alapu szakmai tanacsot is adni Neked ehhez: ha sikeres kimenetelt szeretnel a projektednek, hanyagold a szakmailag kuka/emberileg okadek “szakertok” toborozasat. ez minden szakteruletre igaz, de kivaltkepp arra amiben utazol. Mert egyreszt az ugyfeleket veszted el, vagy be sem vonzod oket, masreszt az igazi tudassal rendelkezo igazi szakertok, akik ugyfelmagneskent mukodnek, is mellozni fogjak az ilyenfajta tarsasagot ami visszacsatol majd az elozo ponthoz.

5. Es, nem utolso sorban, az 5 eves kereskedoi karrierem tapasztalataibol is meg szeretnek osztani egy par gondolatot. Mondhatni axioma ertekueket.

Ha valaki vette/veszi a faradtsagot, hogy vegigolvassa a topikot az elejetol, rajohet arra, hogy egy trader karrier egy veget nem ero tanulasi/tapasztalasi folyamat. En sem ugyanugy kereskedek most, mint ahogy kereskedtem a topik elejen. Sokat valtozott a piacnezetem mar csak azota is. Nembeszelve a kereskedesi tehnikamrol, pszihologiamrol. Viszont egy dolog biztos: az egyszeruseg fele kell tendalni! Ugy tehnikailag, mint pszihologiailag. Ez az alapgondolat ami a sikeresseg fele vezeto utat kovezi le. A Szent Gral amit keres a trader.

Felmerult a felelossegvallalas kerdese. Hogy megis hogyan kepzelem, hogy a „bajban“ lelepek szo nelkul. Tulmenve a helyzet ironiajan, tullepve a problemat fejtegeto szemelyek forumot epito es emberi erteken, felteszem a kerdest, hogy hol van itt a baj? A mesterseges COVID-krizis generalta gazdasagi helyzet nem egy „baj“ a verbeli tradernek, hanem egy LEHETOSEG. Penzt csinalni. Mert penzt, de foleg nagy penzt csak mozgasban lehet csinalni. A mozgashoz pedig „baj“ kell.

Felmerult a kezdokhoz valo viszonyulas kerdese is... hogy most mit gondoljanak a kezdok akik „fakepnel lettek hagyva“. Nezzetek, talan egy kezdonek nem artana atolvasni ezt a topikot az elejetol a vegeig... nem is kell mas ide, minden benne van a legjobb tudasom szerint. De rogton szintetizalok is egy komplett es mukodokepes, akar csak megfigyeleses alapon is folytathato kereskedesi tehnikat mintegy bucsuajandekkent az utjuk elejen botorkalo/bukdacsolo trader kollegaknak egy nagyon fontos tanacs tarsasagaban: HANYAGOLJATOK A GURUKAT, „SZAKERTOKET“, JOAKAROKAT, „CSAK PENZERT MONDOK VALAMIT/AKARMIT MAGAMROL“ TIPUSU TANACSADO FAJZATOKAT. JARJATOK KI A SAJAT UTJAITOKAT MERT CSAKIS AKKOR VALHATTOK SIKERESSE. MAS SOHA NEM FOG TUDNI MEGTANITANI KERESKEDNI, CSAKIS TE MAGAD VEHETED A KEZEDBE A SORSODAT! ne legyel hering, ha capa is lehetsz!

Es mint igertem, ime egy mukodo kereskedesi strategia. Egyszeru alapokon all. Konnyen megertheto. Konnyen hasznalhato. A tapasztalatom es tanulasom eredmenye. A kovetkezo gondolatokbol all, es minden ami ebben a topikban eddig szuletett ezt tamasztja ala:
    • A piac hullamokban mozog. Es ahhoz, hogy megertsd a hullamok mozgasat (hiszen hogyan akarsz hullamot lovagolni a hullamok kiismerese nelkul) a hullamelmelet egy must-have. Nem lehet kihagyni. Ez az eszkoz kihagyhatatlan akkor, ha sikeres akarsz lenni es kozben az idegrendszered egeszsegenek megmaradasa is fontos szempont. Ez egy hosszu es nehez folyamat. De orvosnak lenni is az. Mindketto egy szakma. Es szakmakent kell rajuk tekinteni. A szakmat meg tanulni es gyakorolni kell.
    • En megtanultam a szakmat ami a hullamelmeletet illeti. Hosszu volt a folyamat es nehez. Ezert tudom tiszta lelkiismerettel azt allitani, hogy az egyszerusegre kell tendalni. Mert a nagy informaciokavalkadbol ki tudtam emelni az igazan fontos reszt. Az esszenciat.
    • A piac hullamokban mozog. Impulzusokban es korrektiv strukturakban. Ami BIZTOS a piacon (es ne halljam meg egyszer a tudatlan/tapasztalatlan birkak mekegeset, hogy nincs olyan, hogy biztos a piacokon) az, hogy minden korrektiv struktura utan jon meg egy impulzus. ha bele akarsz mekegni, hogy megsincs semmi biztos a piacokon, elobb nezz utana, teszteld, statisztikazd az allitast. Aztan mar nem lesz szukseged mekegni.
    • Hogy a kovetkezo ket kepet (mely a kereskedesi tehnika, melyet akar kezdoknek is ajanlani merek, komplett leirasa) megertsd vegig kell olvasd a magyarazatokat a topikbol, hiszen sokszor leirtam, hogy mit keresunk es miert. Ezeket most nem irom le megegyszer, hiszen en nem csinalhatom a Te dolgodat meg... minimum utananezel a topikban az elozmenyeknek, ha erdekel.
    • Ennyibol all a strategia:

Name:	Correction types.png
Views:	109
Size:	420,4 KB
ID:	192639

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 2.10 PM.png
Views:	110
Size:	53,3 KB
ID:	192640
    Es egy extra kis fonomsag azoknak akik a piac fraktalis termeszetet is ki tudjak/akarjak hasznalni a meg jobb R/R elerese erdekeben (ha rajossz, hogy a piros resz a fenti chart piros reszenek nagyitasa...):

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 7.45 PM.png
Size:	35,8 KB
ID:	192641

Ahhoz, hogy szemleltessem is kicsit a tehnikak kozotti meredek eltereseket melyek meghatarozzak, hogy nyertesse valsz-e a vesztesek sorabol, adok egy peldat a minap egy amator szintkereskedo repertoarjabol... megnevettetett. Es sajnalattal is gondoltam szegeny parara... mi lehet a fejeben? Mennyi idot pazarolhatott el a kereskedesi almai kergeteseben? Mennyi penzt veszithetett mar es mennyit fog meg amig megtanulja, hogy nem a helyes uton jar? Lesz-e annyira szerencses, hogy valaki felnyissa a szemet, hogy rossz uton jar? Lesz-e egyaltalan annyi ihlete, hogy felismerje, hogy tevuton jar? Vagy bedaralja az ido ot is? Nem tudom. De statisztikailag van nemi elkepzelesem, hogy melyik tabort “erositi” majd.

Erre a helyzetre a shortokat kereste: GBPUSD-n kitalalta, hogy az a kek teglalap alaku dobozka egy fontos szint ahonnan az ar majd le fog pattanni... be is kotogette a shortokat, jo parat, mindig amikor elerte a dobozkajat az arfolyam:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 8.54 PM.png
Size:	22,9 KB
ID:	192642

Persze folyamatosan kiszedte ot BE-ben a dolog, majd egyszercsak beutott ez, es elvitte a pozit a malnasba:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 8.55 PM.png
Size:	30,9 KB
ID:	192643

Persze hullamelmeleti szemuveggel maskepp latszott a dolog, hiaba is mondtam neki, hogy a sell setupja valojaban buy setup, azt mondta, hogy mindenkinek megvan a sajat piaclatasa, neki meg ilyen. Mondanom sem kell, hogy a sikeresseg az elmarad egy ilyen “treder” eseteben. A helyes analizis pedig igy nezett ki, tokeletes setup, tokeletes bealloval, csak nem kell forditva ulni a bilire:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 8.57 PM.png
Views:	114
Size:	48,1 KB
ID:	192644

Ezert fontos a piaclatas. Ezert van kulonbseg a tehmikak kozott. Sokan azt valljak, hogy barmilyen tehnikaval penzt lehet keresni, sikeres lehetsz, csak a pszihon mulik... ezzel nem tudok egyeterteni. Valoban sok olyan tehnika van amivel sikeres lehetsz. De nem mindegy, hogy milyen aron, mekkora eroforras es idobefektetessel.

Meg egy utravalo: mint az elozo charton is lathatjatok, egy ilyen helyzet van kialakuloban a GBPCAD-en valos idoben... amit termeszetesen erdemes lesz lekereskedni, en is varom a pillanatot:

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 7.47 PM.png
Size:	87,9 KB
ID:	192645

A kereskedesben is, de az elet minden teruleten ugyanugy, el kell donteni, hogy mi akarsz lenni? Amator szaki, profi vagy ver-profi?

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 9.34 PM.png
Views:	127
Size:	70,7 KB
ID:	192648Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 9.34 PM - 2.png
Views:	121
Size:	57,4 KB
ID:	192646Click image for larger version

Name:	Screen Shot 5-17-2020 at 9.34 PM - 3.png
Views:	120
Size:	74,4 KB
ID:	192647

A kozos bennuk az, hogy mindegyik meggyozodesbol allitja amit allit... az elet minden teruleten. az eredmeny es a szabadsagerzes, a profitszerzes orome es konnyedsege adja a differencialodast a kategoriak kozott...

Sok profitot, egeszseget es szabadsagot kivanok Nektek, egyben!

equalizer: out!

Szólj hozzá::

• willow
    kommentálta válaszát
    Köszi mindenkinek a segitséget.

• Huntraders
    kommentálta válaszát
    Találtam Neked egy nagyon jó publikációt erről, hogyan árazzák a CFD-ket:
    https://www.oxfordenergy.org/wpcms/w...nt-Complex.pdf

Az ETF erodációt nagyon jól lehet megfigyelni. Nézz meg egy USO-t például és figyeld meg a csúcsokat az olaj Futures-el öszehasonlítva. Látni fogod, hogy az ETF esetében ezek rendre mind alulmaradnak.

• equalizer
    kommentálta válaszát
    A helyzet az, a gaz eseteben pont ugy mint az olajnal, hogy ha long poziciod van es a mostani lejarat peldaul 1.7 a kovetkezo amire atallunk az pedig 1.9, akkor pont, hogy nem hozzaadnak, hanem levonnak a szamladbol...

Ez a penteki olajjal szemleltetheto a legjobban... A spot ara az olajnak a mostani lejarati futures-hez igazodott, 1.8 korul volt... Pentek este atallas volt a kovetkezo havi futures alapu spot arfolyamra, ami 2.5 korul van... Ennek a hatasa a 15 lotos long poziciomra az lett volna, hogy pentek este levonjak a szamlamrol az adjustment rate-et, ami 110k$ es vasarnap ejjel a piacnyitaskor az arfolyam gappel fog indulni 2.5-rol, ami visszaadja ugyan a penteken elvett summat kb. de a kerdes, hogy a szamla kibirja-e...

Nekem a gazon a nagyja futures-ben van es mar at van reg migraltatva egy olyan hosszabb lejaratra ami akkor a legolcsobb volt... Az eredeti poziciom az aprilisi lejaraton volt. De van 12 lotom cfd-ben is a Dukas-nal, az pedig meg nem ert BE-be... Ugy nez ki a mostani felfele impulzus csak bevisz pozitiv tartomanyba a jovo heten mielott valt a futures... Talan, a kovetkezo lejarat nagyobb inerciaja miatt pedig az adjustment nem lesz annyira veszes, esetleg meg pozitiv is lehet (penzt kapsz) ha athaladnank most impulzivan a varakozasok fole...

• willow
    kommentálta válaszát
    Szia Huntraders.Köszi a válaszod. A futures tiszta. A cfd napi kamat tiszta. Látom, hogy cfd-n a napi kamat változhat, és változik. Például Dukasnál a gáz kamata 16-án 0.06 eur volt, 17-én már 0.18 eur. Ezzel tisztában vagyok, ezt figyelem. De mi a helyzet a monthly adjustment (havi rollover amikor az underlying future valt lejaratot). Ez a kérdés izgat igazán, mert van nyitott gáz pozicióm, és 24-én váltás. Nem hinném, hogyha a gáz ára 1.7-ről 1.9-re ugrik, akkor azt hozzádják a számlámhoz. A másik nyitott kérdés az etf. Mint irtad az időbeli erodáció okoz problémát. Kifejtenéd ezt bővebben kérlek.Látom te otthon vagy ezekben a témákban igy ha nem okoz problémát, akkor válaszolhatnál pár mondatban. Köszönöm.

• Huntraders
    kommentálta válaszát
    Szia willow, sajnos nem lehet megúszni sehogy sem ezt a költséget, hacsak azt nem csinálod, amit EQ írt és megtöltöd a pincédet olajjal. Futures esetében lejáratok vannak, s ezen lejáratok jövőbeni időpontját árazzák be a befektetők. Most azért látunk ilyen hatalmas különbséget 1 hónap múlva, mert a befektetők erőteljes emelkedést várnak és drága a tárolás költsége. Ha lejár egy Futures terméked akkor nem nyered meg természetesen a két hónap közötti különbözetet. Ha tovább akarsz kereskedni, akkor rollingolnod kell, vagyis átkötnöd a következő hónapra. Ezzel a rollingal fizeted meg a két lejárat között küönbözetet. CFD-k esetében napi kamat van, ami folyamatosan változik. Nyílván a CFD bróker - ha fedezi az olaj pozícióját - akkor ő azt a különbözetet terheli rád napi kamatokban. Az ETF-el sem fogsz előrébb jutni, ott meg az időbeli erodáció fogja leképezni ezt a költséget.
    Utoljára szerkesztve a következő által: Huntraders; 2020-04-19, 09:35.

• willow
    kommentálta válaszát
    A gaz eseteben eddig nem volt ilyen problemam, ott futures-rol futures-re migraltam relativ kis koltsegek mellett, 24-en pedig remelem nem lesz ugyanaz a mese, mert cfd-n is van 12 lotom nyitva...
    A JB-nel a gaz pozim fut, futures-en...
    ez azt jelenti, hogy amikor pluszos a havi adjustment, akkor az atallaskor rateszik a szamladra a nyitott pozid x pipnyi kulonbseget,

Bocsi eq, hogy még kérdezek. Most akkor gaz cfd-d van, vagy futuresed? Vagy mindkettő? Olajnál akkor plusszos lett volna a havi, nem? Mivel 18-ról ugrott volna 25-re. Ekkor te nyertél volna az egészen. Vagy nem? Elnézést ha félreértelmezek valamit.

• MyBusiness
    kommentálta válaszát
    @equalizer:

Sztem csinálhatunk egy tökéletes konszenzust ami még hasznos lehet sokaknak is.

1.) Az elemzők sok "baromságot" írhatnak, egymással ellentéteseket is. Lehetnek a Moody's-nál, CNN-él, Bloombergnél akár a FED-nél is stb. (Jelen esetben akár WHO-nál is.) Lehetnek "baromságok"!!

2.) Egy vállrándítással nem szabad elintézni a dolgot. (Márcsak az önbeteljesítés okán sem.) 2008 előtt is voltak "vészmadarak" csak példaként(!)
    Az orosz fizetésképtelenség (1998) is felfelmerült. A görög is 2008 után.
    A kézlegyintés nem szerencsés.

3.) A piac pedig nem matek hanem pszichológia. Hiába mondja bárki, h emberek "ez hiszterikus" vásárlás/eladás, ez nem változtat a piaci pszichológián. Miért vesztek néhány centes részvényt 100 dolláron és fordítva?? Hiába.

Így nem kell összecsapnunk, h ki mikor mit látott, érzékelt stb. Abből főzöl te is más is ami történik.
    Ezért nem érdemes egymást gyilkolászni és virológiába átcsapni.

Van elég érdekesség a piacokon bőven.
    Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2020-04-18, 23:34.

• Chucky
    kommentálta válaszát
    ja, igy vilagos kisebb a dukasnal egy contract, tizede a hatisnak

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Dukas furcsasag... En egyszerubben szamolok: 1 lot eseteben 1 pip erteke 10$... ehhez Dukasnal kell 10 kontraktus...

• Chucky
    kommentálta válaszát
    a lotot meg a futures kontraktust 1:1-ben illik szamolni a futures contract egyes termekeknel tobb is: euronal 125k pl, forexen meg 100k, de erted mire gondolok 2008-as valsagban volt 8$ koruli spread is a lejaratok kozott, de olajon inkabb hordoban jo szamolni(1 futures contract = 1000 hordo), szoval 15 lot/contract az 15000 hordo, de nyilvan lehet a dukasnal, hogy 100 hordo 1 kontrakt, de ezt nyilvan nem tudhattam
    Utoljára szerkesztve a következő által: Chucky; 2020-04-18, 16:17.

• equalizer
    kommentálta válaszát
    kockas a Dukas-nal nyitottam az olaj cfd trade-et... Ahol napi swap is es havi is van... Mert JB-nel horribilis a spread, dukas-nal a spread+swap pedig eltorpul(t eddig a havikon kivul).

A JB-nel a gaz pozim fut, futures-en...

• equalizer
    kommentálta válaszát
    Tisztazzunk egy fontos dolgot elso nekifutasra: van swap (napi rollover) es van monthly adjustment (havi rollover amikor az underlying future valt lejaratot). Peldaul a Duksnal mindketto van... A napi rollover egyszeruen kovetheto, nagyjabol stabil hosszabb tavon... A monthly adjustment meg attol fugg, hogy lejaratkor mekkora a lejaro es a kovetkezo lejaratu future kozotti kulonbseg... Ez a tegnap az olajnal 720 pip volt (18 es 25)... ami eddig egy abszolut rekord volt... ha nem figyeltem volna ezt a "csekely" reszletet, mara a szamlam lenullazodott volna, 15 lotom volt nyitva, ami pont 15x7220$ koltseget jelentett volna.

A gaz eseteben eddig nem volt ilyen problemam, ott futures-rol futures-re migraltam relativ kis koltsegek mellett, 24-en pedig remelem nem lesz ugyanaz a mese, mert cfd-n is van 12 lotom nyitva... Amugy Chucky ezert nyit az ember egy hosszabb lejaratu futures-t amikor hosszutavra tervez, mert igy ki lehet bekkelni az ilyen tegnapi "veletleneket" mint az olajon, amikor 7$, avagy 25% koruli a kulonbseg a ket lejarat arfolyama kozott migraciokor... Ami feler egy mega-giga-szopassal, mert ez a profitkieses hosszutavon... Nem pedig azert mert veletlenul eluti a gombot tudatlansagbol... Erted mire celzok, nem?

Nem tudom elkepzelni, hogy egy broker hogyan tudja megoldani, hogy ennel kevesebbe keruljon ez az atallas... Mert ha az oandanal 11k-ba kerul, a dukas-nal 100k-ba, es mashol ki tudja mennyi, az arbitrazsolassal lehet ki tudnad jatszani oket...

willow ez azt jelenti, hogy amikor pluszos a havi adjustment, akkor az atallaskor rateszik a szamladra a nyitott pozid x pipnyi kulonbseget, de amikor negativ, akkor leveszik... Egyszeru. Nekem a gaz eseteben eddig mikor kaptam, mikor elvettek, nagyjabol BE-ben van az adjustmentem. Egyszeri elveves/hozzaadas tortenik havonta a szamladhoz.

PS: Chucky az a "csak" 11k az inkabb 110k... Mert 150 kontraktus 15 lot, nem pedig 15 ahogy te szamolsz...

• kockas
    kommentálta válaszát
    equalizer
    ". CFD-n a tegnap volt a monthly adjustment, az meg nekem a 15 lotos poziciomnal 15x7.200 $-ba kerult volna... "

nem azt mondtad hogy a Julius Baernél nincsen swap?

Úgy tűnik mégiscsak fel kellene hajtani egy jobb képességű brókert Dubaiban...
    *Simán megtagadnám érte az ateistenemet.

//*persze ez nem teljesen igaz. Imádkoztam már pozicióért is...(hangsúly az isen) ....és mormoltam mellé hogy soha többet...

• Chucky
    kommentálta válaszát
    equalizer "csak" 11k-ba került volna, szerintem sürgősen válts brókert, ilyet még nem láttam máshol.. oandánál csak swap van és annyi....

https://i.imgur.com/PVv0cqT.png
Working...
X