Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A bárányfelhők útja

Collapse
X
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• 10.15 Kedd

A nyitás előtti globex szakasz alatt a piac kitört a hétfői rangeből (csúcs 72,50) az előző napi poc zónájánál talált eladókat a 82,50-es árat 3x is tesztelte, majd lefele rotálódott az eu időszak alatt, ahol újra tesztelte a 72 - es zónát. Az első jelölt kötés egy bukott reversal / bukott második belépő short, vagy esetleg a 3-as és a 6-os utáni gyertya alatt tudom elképzelni a longokat. A 13-as gyertyától egészen a kezdeti csúcsig volt eladói nyomás (kanócok a gyertyák tetején) ezért ott nem látok beszállót. Miután a piac elérte a nyitás utáni célját, csatornába, majd rangebe váltott át.

Tehát 1. FSES/FREVERSAL - Erős bika trend, erős zárás a 9-es gyertyán. Minden lelkes eladó bajban lesz a 11-es gyertya fölötti kitörés után. Stop vagy 50% alatt, ami egyben az első rotáció csúcsa alatti támasz alatt van, vagy kisebb kötéssel a nyitás alatt.

2. FEL - Trend utáni első korrekció - Jelgyertya tesztelt lefele, majd fordult de egy dojiként zárt ezért óvatosan kell kötni utána.

3. SEL - Trend utáni korrekció - Kiváló jelgyertya, bika trend. Érdemes beszállni.

4. SEL - Emelkedő bika csatorna, trendvonal / EMA - 37,38 gyertya együtt adja a jó belépőt

5. FEL - Emelkedő bika csatorna, trendvonal / EMA - Szuper jelgyertya, jó kontextus. Érdemes megkötni.

Gondolom, említenem sem kell, hogy mindezen információk a magánvéleményemet képezik és nem befektetési tanácsok.

Ha valami nem világos, szóljatok!

Szép napot.

Hozzászólás

• 10.16 Szerda

Videóban:

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        Pontosan Chucky a VIX egy jo pelda... de azt sem mondja epeszu ember, hogy ha a VIX-et hataridon veszed, attol az SP500 volatilitasa fog megnovekedni... akkor ha az SP500 veszed hataridon, miert gondolod, hogy a reszvenyek ara mozogni fog? ...

• Huntraders
        Huntraders kommentje
        Editing a comment
        "...akkor ha az SP500 veszed hataridon, miert gondolod, hogy a reszvenyek ara mozogni fog? ..."

EQ, megpróbálom másképp, lépésről lépésre:
        1. Elkezdem vásárolni az SP500 határidőn.
        2. Valaki azt eladja neked! Ki az? Végtelen pénze van? Ő most ugye növeli a kitettségét SP500 futures short pozíciókkal. Mit tud tenni?
        3. Lefedezi magát! Mivel? Hát az alaptermékkel, amely a részvénykosár.
        4. Milyen pozíciókat nyit a részvényen? Ellentétest, vagyis vételi pozíciókat!
        5. Merre mozdítja el a részvény árát? Felfele, abba az irányba, amelyben a delikvens elkezdett vásárolni.
        6. Mi van ha ezt nem teszi meg?
        7. Megteszi helyette az arbitrázsőr. Eladja a túlárazott Futures-t és megveszi a részvényt.

Hol akadsz el?

• MyBusiness
        MyBusiness kommentje
        Editing a comment
        Eq, a VIX a legegyszerűbb példa de nem akartam idekeverni.
        Bizony, a részvénnyel kereskedők a legegyszerűbben tájékozódhatnak a VIX future által is. De itt annyira pofonegyszerű az összefüggés, h ezért nem vetettem föl példaként.
        Egy alaposan negatív kamattal forgó S&P500 future sem lényegtelen a részvényt vásárló számára.
        Az pedig teljesen vitán felüli, h egy promt részvényindex csak a részvényeken keresztül mozgatható. Ez nem lehet kérdés!
        Utoljára szerkesztve a következő által: MyBusiness; 2019-10-21, 18:19.

• " hogy melyik zóna áttörése lenne fájó pont az ellentétes oldalnak"

Külön kellene választani napon belüli és hosszabb távú érdekeket. Napon belül pl. az eseti megbízásokat (napon belüli vagy legalább is rövid távon) belül kell végrehajtani. Ezeknek a szereplőknek viszont nem érdeke legtöbb esetbe a ellenállások (emelkedés esetén) fölé menni!! Nekik minél jobb átlagáron kell a megbízást (ez esetben vételt) teljesíteni így kockázatos egy potenciális erős szint fölé menni. Az árfolyam szint áttörés utáni visszaesése a korábbi ellenállásig rontaná az átlagárat így az ügyleten szerezhető extra profitot.
      https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• equalizer
        equalizer kommentje
        Editing a comment
        mi ez a bullshit? ... ez is egy olyan velemeny amivel okosabbnak tununk, de igazabol csak odavagtunk egy tal borsot a falhoz, hogy lehessen mazsolazni belole...

• 10.17 - 10.18

Csütörtök

1. FES - 1tick napi csúcs teszt, erős rotáció lefele, 50% pb, nyitó range tesztelése (2es gyertya alsó pontjánál). FES, 2tick doji jelgyertya, de jó a folytatás. 5R lehetséges hozam, az előző napi POC zonájában.

Click image for larger version  Name:	2019-10-21_1135_OKT17.png Views:	0 Size:	130,5 KB ID:	186784

Péntek

1. FES - Előző napi POC tesztelése, EMA-nál fordulás. Jó jelgyertya de mindkét oldal aktív. 3R

2. SES - Trendvonal/EMA - Impulziv medve rotáció, 50% pb. A nap kötése. Jó volt végignézni.. Beálló a 22,23,24 gyertya alatt. 8R, stophúzás is jót produkál. 34-es gyertya, trendline alatt stoppok elszállnak. Igen, stoppokat írtam. 35 gyertya vételi energia. Igen, pontosan a kanóc, miatt írom. 37 gyertyánál vége a tradenek és esetleg egy long reversalt lehet kötni ezen a ponton.

3. FSEL (Failed Second Entry Long vagy Bukott Második Belépő Long) Csalódott bikák a trendvonalnál megnem történt fordulás után. Igen, csalódott bikákat írtam. 3R, kiszálló ugyanaz ,mint az előző.

Click image for larger version  Name:	2019-10-21_1535OKT18.png Views:	0 Size:	141,5 KB ID:	186783

Kötések a videóban. A reversalt kisebb pozival kötöm cfdn.

Eq barátom, korrektül leírtad a beszállóidat. Örülök neked, hogy jól megy.

Hozzászólás

• Jano
        Jano kommentje
        Editing a comment
        yea! zenés video, perfekt. you are my new favorite.

.. just subscribed!!!

• Okt 21 Hétfő és Okt 22 Kedd.

Pár dolgot lepucoltam a grafikonról (Órás EMA, ATR és a gyertya számozás) Most csak a trade jelöléseket teszem fel, ha valami nem világos kérdezzetek nyugodtan. Délelőttönként egy házat újítok és a délutáni traddel, meg az egyéb apróságokkal közösen már tud kihívás lenni az idő menedzselés. Reality check.

A napokhoz tartozó kötéseket csatolom videóban. Könnyen olvasható napok voltak szerencsére.

Click image for larger version  Name:	2019-10-24_OKT21.png Views:	0 Size:	178,1 KB ID:	186833

Okt 23 Szerda.

Hasonló helyzet, mint az előzővel, csak a trade jelölések. A 18:45-ös (SES) második belépő short is talán érdemelne egy jelölést de ez a zóna az 50% pb-je is korábbi bika rotációnak. Két tradem volt, egy long 18:20-kor, a long, amit az előbb írtam. Ez költség volt. A másik pedig a megjelölt SES 19:55-kor, ami szerintem a nap tradeje volt. Több ilyet.

Click image for larger version  Name:	2019-10-24_OKT23.png Views:	0 Size:	151,7 KB ID:	186834

Szép estét

Hozzászólás

• Okt. 24 Csütörtök

1. Reversal - Vevők a range alatt, majd fordulás. Készítettem egy videót erről a traderől, ott mélyebben belemegyek, hogy miért láttam, jó kötésnek.

2. BOPBL - Kitörés vissza teszt long és FFES (Bukott első belépő short) mindenki aki a rangeben shortolt most vesztőben van és a buy stop market orderük segít a piacnak a bika rotációban.

3. Reversal - Az egész nap egy széles 12 pontos rangere kezd hasonlítani. Dupla csúcs, szuper jelgyertya.

4. Reversal - MM, Napi range alsó harmada, jó jelgyertya, jó vétel.

Click image for larger version  Name:	2019-10-28_1642_OKT24.png Views:	0 Size:	120,2 KB ID:	186872

Okt. 25 Péntek

Nehezen látok beszállót erre a napra, azon kívül, hogy a kezdeti emelkedésbe belevesz valaki. Esetleg a FSES, bukott második belépő shortál lehet jó a beálló, csak az meg az előző napi csúcs alatt vala.. Egy kötésem volt, szerintem nem nehéz kitalálni, hogy hol. A SEL a csúcs után az EMA-nál a bika jelgyertya után, BE-ben elengedtem. Ilyenkor sokszor az átárazódás, ha megtörtént, akkor már elfogynak a lelkes vevők vagy eladók. Utólag gondolkodtam, hogyan lehetne jobban megfogni egy ilyen napot. Talán egy kisebb idősíkra váltani. A korábban használt 6500 volume és 2000 tick -es grafikonok, amiket használtam több beállót adnak egy ilyen napon, azok átlagosan körülbelül 2 - 3 perces időtávnak felelnének meg.

Click image for larger version  Name:	2019-10-28_1725_OKT25.png Views:	0 Size:	128,9 KB ID:	186873

Egy új formátumú videót készítettem tegnap. Ebben van kötés és magyarázat is. Szeretném megtalálni azt az egyensúlyt, amit nekem is élvezetes elkészíteni és másoknak is hasznos. Ami szerintem érdekesség, az a 3:40-nél kialakult setup, a 3 gyertya ugyanazzal az alsó értékkel. Szerintetek, hány tradernek volt az alatt a stopja és hányan tervezték oda a beszállójukat? Ezek a mozgások nem véletlenek.

Hozzászólás

• Okt. 28 Hétfő
          Click image for larger version

Name:	2019-11-03_1947_OCT28.png
Views:	210
Size:	114,3 KB
ID:	186948

Okt. 29 Kedd

Name:	2019-11-03_1947_OCT29.png
Views:	153
Size:	118,5 KB
ID:	186949

Okt. 30 Szerda

Name:	2019-11-03_1946_OCT30.png
Views:	151
Size:	80,8 KB
ID:	186950

Okt. 31 Csütörtök

Name:	2019-11-03_1945_OCT31.png
Views:	153
Size:	120,7 KB
ID:	186951

Nov. 1 Péntek

Name:	2019-11-03_2008_NOV1.png
Views:	152
Size:	104,9 KB
ID:	186952

Hozzászólás

• Elkezdődött a November. Egy új hónap, ami tökéletes alkalom célok felállítására és az eredmények áttekintésére. Szuper pörgős hónap volt, mind a piaci volatilitás, mind személyes szempontból. Pár hónapja azt éreztem, hogy a munka ellenére megakadtam a fejlődésben és ez aggasztott. Elsősorban tapasztaltabb kereskedőknél keresgéltem a válaszokat de a jó szándék ellenére ez az út nem működött. Részben ezért is kezdtem el újra írni ide is és ez mindenképpen segített. Megszületett egy projekt is, amit már egy ideje terveztem, Tudatos Trader néven. Ezek a dolgok levették a fókuszt arról, hogy vajon mik lehetnek a limitáló faktorok az elmémben és egy sokkal erősebb flowba helyeztek, ahol kimondottan élveztem a munkát és elengedtem a sok önelvárást, ez olyan erővel lendített át a gátakon, ami meglepett. A hónap egyik legnagyobb tanulsága mégis pontosan itt született és leírom, azért mert remélem, hogy segít másnak is. Egész életemben másokat hallgattam, iskola, egyetem, tanfolyamok, oktatók, fórumok, stb. Belehelyeztem magam a diák szerepébe, akinek mindig tanulnia kell mások véleményéből. Abban hittem, hogy mindig mindenkitől tanulnom kell és nem tudtam azt a személyt a bizalmam középpontjába helyezni, akitől a legtöbbet tanulhatom, önmagamat. Azt a mély intuíciót, ami mindig a rendelkezésemre áll és mindig segít. Mondanom sem kell, hogy ez azonnal reflektálódni kezdett a kötési eredményeken.

Novemberre is hasonló irányt szeretnék felvenni és emellett effektíven dolgozni az excel naplóban, hogy objektíven láthassam melyik viselkedési forma milyen eredményeket vonz maga után. Illetve van néhány célom, ami főleg testedzésre vonatkozik. Az edzés mellett főleg a napi szintű jeges vizes fürdőre szeretnék fókuszálni, van egy helyem erre a célra és a célom, hogy minden nap egy rövid légzéssel összekötve 5 - 10 percet merüljek. A testedzés minimum két alkalom, 1 jóga és vagy egy erdei futás vagy egy pár órás úszás. Tehát heti minimum 4 alkalom.

Ebben a formában rögzítem az eredményeket:
            Click image for larger version  Name:	2019-11-03_2023.png Views:	0 Size:	15,9 KB ID:	186954

Hozzászólás

• Jano
              Jano kommentje
              Editing a comment
              awesome.

bár az útja mindenkinek más és más nagyjából sejtem merre felé jársz. Írok pár dolgot amiket én alkalmazok, hátha tudsz belőle meríteni:
              - naplót, progresst nem vezetek elektronikusan helyette: bullet journal kézzel. jo fölötte reflektálódni (https://www.youtube.com/watch?v=fm15cmYU0IM)
              - hideg zuhany, légzésgyakorlat, meditáció mind-mind jó dolog, kiváló, de a primer mindig is a fő input lesz: a kaja.. vagy még inkább a fasting... de erről majd emailban. intermittent fasting nekem bejött, a keto pedig még az fölé lép egy szinttel.sajna egész embert kíván.... az étkezési regime betartása nagyon sokat hozzá tud tenni a tradinghez. és a legjobb, hogy már a deskhez való leülés előtt tudni lehet hogy mit fogok belőle kihozni tudni.. főleg intraday tradingben.
              - "pár órás úszás"... pff heti v napi szinten? az uszás jó mert keresztedzés igy mindenbe belefér

a szokás kialakításnak vannak jol meghatározott technikái, amik működnek, de még itt sincs vége a történetnek. a trading egy egészen picit másabb és több mint egy jól felépített életrendszer. nézz utána a cognitive bias (https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._en.svg)-oknak pl Kahneman magyarul is megjelent könyve ... az egy nagyon komoly lépcsőfok lesz.

Ez nehéz út amit választottál.

peace.
              p.s.: mivel editálod a videoidat?

• MassEffect
              MassEffect kommentje
              Editing a comment
              Szia Jano,

Köszönöm, mindenképpen tudok meríteni belőle. Szerintem sem könnyű út és ez rendben van. A tőzsde óriási önfegyelmet kíván és arra is tanít. Ahogy látom ezt te is pontosan tudod. Nekem ezzel mindenképpen dolgom van / volt ,mert alacsony volt az önfegyelmem de szerencsére ez nem adottság, hanem képesség és tanulható. A diétában is egyet értek veled, szerintem is fontos. Tulajdonképpen minden fontos, mert ez valóban egy életforma. Ha thinking fast as slowra gondolsz, akkor képben vagyok bár csak részleteket olvastam belőle, ami engem igazán megfogott az a power of habit könyv de amikor olvastam az sem suhintotta meg a fegyelem varázspálcát bár sokat segített. Talán ami nekem a legjobban működik, az a nike féle "just do it" felfogás, ha valamit igazán szeretnék akkor megcsinálom, ha meg nem akkor nem is akartam igazán.

Premier-t használok a vidikhez. Szép napot!

• MassEffect eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Elkezdődött a November. Egy új hónap, ami tökéletes alkalom célok felállítására és az eredmények áttekintésére. Szuper pörgős hónap volt, mind a piaci volatilitás, mind személyes szempontból. Pár hónapja azt éreztem, hogy a munka ellenére megakadtam a fejlődésben és ez aggasztott. Elsősorban tapasztaltabb kereskedőknél keresgéltem a válaszokat de a jó szándék ellenére ez az út nem működött. Részben ezért is kezdtem el újra írni ide is és ez mindenképpen segített. Megszületett egy projekt is, amit már egy ideje terveztem, Tudatos Trader néven. Ezek a dolgok levették a fókuszt arról, hogy vajon mik lehetnek a limitáló faktorok az elmémben és egy sokkal erősebb flowba helyeztek, ahol kimondottan élveztem a munkát és elengedtem a sok önelvárást, ez olyan erővel lendített át a gátakon, ami meglepett. A hónap egyik legnagyobb tanulsága mégis pontosan itt született és leírom, azért mert remélem, hogy segít másnak is. Egész életemben másokat hallgattam, iskola, egyetem, tanfolyamok, oktatók, fórumok, stb. Belehelyeztem magam a diák szerepébe, akinek mindig tanulnia kell mások véleményéből. Abban hittem, hogy mindig mindenkitől tanulnom kell és nem tudtam azt a személyt a bizalmam középpontjába helyezni, akitől a legtöbbet tanulhatom, önmagamat. Azt a mély intuíciót, ami mindig a rendelkezésemre áll és mindig segít. Mondanom sem kell, hogy ez azonnal reflektálódni kezdett a kötési eredményeken.

Novemberre is hasonló irányt szeretnék felvenni és emellett effektíven dolgozni az excel naplóban, hogy objektíven láthassam melyik viselkedési forma milyen eredményeket vonz maga után. Illetve van néhány célom, ami főleg testedzésre vonatkozik. Az edzés mellett főleg a napi szintű jeges vizes fürdőre szeretnék fókuszálni, van egy helyem erre a célra és a célom, hogy minden nap egy rövid légzéssel összekötve 5 - 10 percet merüljek. A testedzés minimum két alkalom, 1 jóga és vagy egy erdei futás vagy egy pár órás úszás. Tehát heti minimum 4 alkalom.

Ebben a formában rögzítem az eredményeket:
            Click image for larger version Name:	2019-11-03_2023.png Views:	0 Size:	15,9 KB ID:	186954
            Hajrá.A célok nagyon fontosak.
            willow

Hozzászólás

• November 5-i kötések.

Hozzászólás

• Click image for larger version

Name:	2019-11-09-ESPTJ04.png
Views:	94
Size:	130,8 KB
ID:	187156 Click image for larger version

Name:	2019-11-09_ESPTJ05.png
Views:	95
Size:	120,3 KB
ID:	187158 Click image for larger version

Name:	2019-11-09_1125_ESPTJ06.png
Size:	111,0 KB
ID:	187159 Click image for larger version

Name:	2019-11-09_ESPTJ07.png
Size:	97,5 KB
ID:	187157 Click image for larger version

Name:	2019-11-09_ESPTJ08.png
Size:	104,8 KB
ID:	187155

Nem nagyon látok kimagaslóan jó kötést péntekre.

A hét rendben volt, viszont a pár másodperc alatt megugró volatilitás figyelemre méltó. Nem tudom, hogy mi miatt van, esetleg a jelenlegi új csúcs és új árak miatt tudom elképzelni de mindenképpen extra kockázat.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sziasztok!

Egy kis visszatekintés a fejlődési folyamatra és a platformokra az elmúlt pár évből.

Szép hétvégét!

Hozzászólás

• Jano
                    Jano kommentje
                    Editing a comment
                    megint nagyot alkottál.

• Chucky
                    Chucky kommentje
                    Editing a comment
                    Tetszik a videód, de én inkább azt látom, ahogy platformban fejlődtél és teljesen elhagytad az order flow dolgokat, a jigsawra gondolok elsősorban, a pszichés dolgokat nem lehet feltétlen egy videóból megállapítani, de a fejlődésed csakis Neked lényeges. Nálam a fejlődés abban mérhető, hogyan tudom kitartani a pozijaimat. A belépőiden látszik, hogy megvan egyértelműen a trigger és tudtál fejlődni a poziépítésben is, de nyilván a trading során sosem lehet elérkezni valahova, fejlődésre mindig van tér, szóval így tovább. Sok contractot kívánok!

• MassEffect
                    MassEffect kommentje
                    Editing a comment
                    Szia Jano! Köszönöm a segítő szavakat!

Szia Chucky! Jó megfigyelés. A jigsaw és a kereskedési stílus, amit számomra képvisel egy nagyon nagy tanítási sorozat volt, mivel sok sok üzletet lehet kötni és így tapasztalatot szerezni de minden érmének két oldala van és számomra a hátránya az volt, hogy a figyelmem nagy része a belépők tökéletesítésére ment el és a pozíció menedzsment, ahogy te is mondod a kötések kitartása pedig kikerült a fókuszból. Ez is az egyik ok volt, amiért elhagytam, annyira már tudom olvasni a grafikont, hogy jó belépőket találjak és a többi fókuszomat a kereskedési többi lépésének helyes megtételére helyezzem, ami kihívás tud lenni. Például az is egy erős szokás lett, hogy 1 loton kereskedtem évekig és ez sokkal könnyebb számomra, mint több részes pozíciót menedzselni, pedig szerintem az sokkal előnyösebb, ilyen dolgok. Ahogy te is mondod, folyamatos tanulás. Neked is sok contractot és azok helyes használatát!

• Videóban szerepel: Erős medve trend és az ár azért csökken, hogy vevőket vonzzon a piacra?? Ezt hogy érted? Ennek egy esetben van értelme, ha a nagy kereskedők dolgoznak a technikai kép kialakításán :-) és végül is miért is ne tennék, hiszen egy nagyobb eladási tranzakció során kell, hogy elég mélysége és felszívó képessége legyen a piacnak, ahhoz, hogy elérjék a megfelelő átlagárat. vagy ez már összeesküvés elmélet?!
                  https://www.facebook.com/groups/248956055445286/Ki a forex latolja? AffiliateLatolgatusz

Hozzászólás

• Jano
                    Jano kommentje
                    Editing a comment
                    ez egy jó kérdés. amugy a http://www.r-5.org/files/books/tradi...Profile-EN.pdf mindjárt az elején taglalja ezt. egész pontosan ezt írja:

" The purpose of the marketplace is to facilitate trade. What does that mean? In the broadest sense, it simply means that as the price moves up, it brings in more buying or, as the price moves down, it brings in more selling.

The marketplace facilitates trade with the dual auction process. Basically, the market auctions up until there are no more buyers.
                    Then it reverses and moves down until there are no more seller The end of an up auction is the beginning of a down auction, etc"

ennyi.

• MassEffect
                    MassEffect kommentje
                    Editing a comment
                    Szia ANONYMOUSFX! Köszi, ez egy nagyon jó kérdés! Egyet értek a Jano idézetében azzal, hogy bármilyen piac lényege, az hogy elősegítse a tranzakciókat. Nem kell messze menni, a példákért, csak nézz meg egy black friday madness videót az árak hirtelen olyan szintre süllyednek, hogy rögtön vételi erő lép be a piacra és az emberek egymás kezéből szedik ki az okos tévéket meg az okos telefonokat.. a fordítottja és jól látszik, nézd meg például az S&P indexet, mindenkori csúcson van és minél magasabb lesz, annál több ember lesz érdekelt a shortolásban és annál több jelenlegi long lesz érdekelt a kötése zárásában, a piac most keresi ezt az pontot az áremelkedéssel. Egy sima egyszerű mikró példán is látszik ez a működés. Tegyük fel, hogy el akarsz nekem adni egy kristálygömböt egymillió forintért (ASK) én pedig szeretném megvenni ezt a kristálygömböt de csak nyolcszázezer forintot szánok rá (BID) Ilyenkor mi van? A legutolsó hasonló kristálygömb kilencszázezerért ment el, ami a current price lenne. Ha nem tudunk a jelenlegi árban (kilencszázezer) megegyezni, akkor az egyiküknek át kell "lépnie" a jelenlegi árat és emelni egymillióra (Market Buy), hogy bevonzza az eladót (téged) vagy neked engedni annyit, hogy bevonzza a vevőt (Market Sell) engem. Kereslet - Kínálat. Ez megy minden szinten a piacokon.

• Jano
                    Jano kommentje
                    Editing a comment
                    "minél magasabb lesz, annál több ember lesz érdekelt a shortolásban" ... ehh ez egy helyes mondat, de arányaiban még az a több is kevesebb. amit belinkeltem illetve az egész dual auction process lényege, hogy

"as the price moves up, it brings in more buying" és az hogy

"as the price moves down, it brings in more selling" .

ennyi.

Vicces amikor azt hallom (nem tőletek.. természetesen) hogy mert több a vevő mint az eladó.. pff. 1 contractnak mindig 1 vevője van és 1 eladója. ugyanannyi. nem az a lényeg. sőt igazán én még azzal sem tudok igazán mit kezdeni hogy hányan állnak a sorban. Az hogy hányan voltak agresszorok mind absolute mind relative az már viszont gamechanger.. na és akkor most már összemixeltem a profilt, tapet, domot.

• Na holnap megskubizom a videjót én is

Hozzászólás

• Megalith
                    Megalith kommentje
                    Editing a comment
                    Nekem is tetszenek MassEffect videói. Kicsit beszélhetne a videókba, de végre egy trader aki videókat is csinál. Kitakart gagyi vagy 0.01 lotos képek helyett. Remélem nem fogja abbahagyni a videók gyártását.

• David Chateau
                    David Chateau kommentje
                    Editing a comment
                    Már kíváncsi vagyok, aki megdobogtatja Jano szívét az már valami

• Jano
                    Jano kommentje
                    Editing a comment
                Working...
                X