Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

A bárányfelhők útja

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Mindezek mellet szívesen megmutatom, hogy ma miket kereskedtem, ha ez segít.

Hozzászólás

• Ősi ősi bölcsesség, ebben a rövid versikében. A tőzsdei út vagy az anyagi bőség és teremtés útja egyenlő az önfelfedezés útjával.

Jó pihenést, tanulást az ünnepekre.

Hozzászólás

• Sikerült a tegnapi tőzsde szünetet videózásra használni.

Számomra jelenleg az egyik legérdekesebb témát vettem célba, ami a statisztikák, eredmény elemzések, alternatív menedzsment forgatókönyvek körül forog. Már régóta terveztem egy ilyesmi dolgot és most volt rá egy jó lehetőségem.

Aki elemez hasonló adatokat, attól szívesen venném, ha megosztaná, hogy ő, hogy csinálja.

Szép estét!

Hozzászólás

• equalizer
          equalizer kommentje
          Editing a comment
          En amugy nem igazan ertek egyet veletek, hogy a statisztika teljesen ertelmetlen... viszont szerintem nem ugyanarrol a statisztikarol beszelunk... mert ha ti statisztikan az atlag W/L aranyt ertitek, akkor egyet tudunk erteni, hogy annak sok ertelme nincs. En mikor statisztikarol beszelek, akkor egy bizonyos trade setup kimenetelenek valoszinuseget ertem alatta, ami az eredmenyesseghez nelkulozhetetlen, anelkul ugy jarsz mint Chucky, "ha valaki nincs fejben toppon mindig, margin call a vege". En ha nem is vagyok mindig toppon fejben, a statisztika mindig mellettem van... ha latok egy impulzust es egy korrekciot akkor tudom, hogy a kovetkezo impulzusnal 80% eselye van, hogy elerje a 127%-ot... es akkor nem kell fejben mindig ott legyek. Erre valo a statisztika es nem a W/L arany meg az atlag R/R meresere...

• Jano
          Jano kommentje
          Editing a comment
          @equalizer.. igen valahogy így értem én is. a tradejeim statisztikáit tartom feleslegesnek Laz hasonlatára utalva én nem azt számolgatom hogy hányszor dobok 10-est ( nem sötét szobába. pff) vagy hányszor mellé.. esetleg a lábamba.. ha ilyen van akkor inkább videora veszem a dobási technikám és azon csiszolok, de a trading bár valójában csak egy klikkelés, de igazán inkább egy utazás.. vagy tengeri transporthoz hasonlítanám aminek az elindulása az egyik legkritikusabb, a megállók, lerakó és felvevőhelyek, átrekóhelyek, szűk szorosok és a végső állomás és onnan a visszafordulás a főbb jellemzői.
          és ez igaz kicsiben, mármint hati skalp is csak ott gyorsabb és igaz LT-ben is.

mindenesetre félre ne érts: ha neked az jó és működik hasznát érzed akkor csináld nyugodtan. az alapszabály: ami nem romlott el azt nem kell megjavítani.

• MassEffect
          MassEffect kommentje
          Editing a comment
          Sziasztok. Írjatok nyugodtan, nem baj, ha ellentétes a véleményünk valamiben. Az a cél, hogy tanuljunk. Én sokáig kereskedtem úgy, hogy nem tudtam pontosan ezeket a számokat és segített, amikor elkezdtem mérni őket, egy extra perspektíva, ennyi. Az expectancy szerintem nagyon sokat elmond egy traderről (strat + pszicho) vagy egy algoritmikus stratégiáról. Jano értem mit mondasz, sleep faster.. de hogyan döntesz két stratégia között, ha mondjuk programozol, hogyha ezeket a számokat feleslegesnek tartod?

• Jano hát ne statisztikázz. Sőt, téged foglak idézni, amikor valaki a kimutatást kéri, hogy "elég jó trader vagyok-e" ahhoz, hogy hallgasson rám. Így jó?

Sötét szobában is el lehet találni a céltáblát.. de lehet, hogy könnyebb, ha látod a köröket, és hogy hova ment a legutóbbi 10 lövés.

ja, és világbéke!

Hozzászólás

• Én statisztikázom, és nem bántam meg. Csomó ilyenből jöttem rá, hogy hol megy, vagy hol jön a pénz. Nyilván ha már flowban vagy, régóta tolod, akkor nem sok értelme van. De az elején fontos!
          Sőt, nem csak ststisztikát kéne lejegyzetelni, hanem még jó sok minden egyebet is, mert az agy hajlamos a szelekcióra.

Hozzászólás

Working...
          X