Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm szepen.Mär ertem.Neked aztän nincs okod bocsänatot kerni.V.szinüleg ha nem egyszerüsitjük le hetköznapi peldära, nehezen ertettem volna meg. Tenyleg az alapoktol kell kezdenem es köszönöm mindenkinek a türelmet es a tanäcsokat.
    Azt, hogy mennyi a haszon ill. a veszteseg egy adott elmozduläsnäl magamnak kell kiszämolnom, vagy ez fel van v.hol a metäban tüntetve?
    Természetesen látod, a nyitott kereskedésednél a pillanatnyi nyereséget/veszteséget aminél beállíthatod, hogy pontokban mutassa vagy mondjuk USD-ben. A lezárt pozícióknál szintén látod, hogy mennyi lett a nyereség, vagy ne adj isten veszteség.
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Természetesen látod, a nyitott kereskedésednél a pillanatnyi nyereséget/veszteséget aminél beállíthatod, hogy pontokban mutassa vagy mondjuk USD-ben. A lezárt pozícióknál szintén látod, hogy mennyi lett a nyereség, vagy ne adj isten veszteség.
      Igen, azt läto. Nem jol fogalmaztam. Amikor nyitni szeretnek egy poziziot, vagy eg ymegbizäst ällitok be, akkor tudom-e v.honnan, hogy egy adott stop milyen összeg +/-? Vagy azt ki kell szämolnom, hogy a tökemhez kepest %-ban meg tudjam hatärozni?

Hozzászólás

Igen, azt läto. Nem jol fogalmaztam. Amikor nyitni szeretnek egy poziziot, vagy eg ymegbizäst ällitok be, akkor tudom-e v.honnan, hogy egy adott stop milyen összeg +/-? Vagy azt ki kell szämolnom, hogy a tökemhez kepest %-ban meg tudjam hatärozni?
        Azt hiszem ilyen lehetőség nincs a Metában (ha mégis akkor cáfoljatok meg) de szerintem immáron a LOT és pip ismereteidnek köszönhetően ez könnyedén kiszámolható. Adott a tőkéd, adott hogy hány pipre tetted a stoppod, adott hogy 1 LOT esetében 1 pip elmozdulás mennyi, és így láthatod, hogy a tőkédre mennyi a kockázatod.
        Egyébként a kockázatot vagy úgy tudod mérsékelni, hogy nem vállalsz be akkora stoppot amekkorát szeretnél, vagy csökkented a pozíció méretedet. Az első eset annyiban problémás, hogy ha kinéztél egy számodra megfelelő stophelyet, de soknak találtad a kockázatot, akkor egy esetleges máshova helyezett stop, már nem biztos, hogy megfelelően védett lesz. Ilyen esetben én inkább ragaszkodni szoktam a jó stophelyhez, ezért lecsökkentem a pozíció méretét, hogy elfogadhatóvá tegyem a kockázatot. Remélem érthető!

Hozzászólás

Kezdjük ott hogy mennyi egy LOT, mert így a legkönnyebb megérteni. 1 LOT az 100000 USD. 1 pip az 0,0001 elmozdulás. Nos ez alapján ha 1 pip elmozdulás történik akkor 0,0001 * 100000 USD = 10 usd. Ezen logika mentén tehát 1 pip elmozdulás 10 USD +/- jelent.
          Ha mini LOTról beszélünk akkor 1 miniLOT= 0,1 aminél 1 pip elmozdulás 1 USD +/- jelent. Remélem érthető.
          Bocsáss meg, ha fárasztalak, de nem hagyhatok kérdőjeleket magamban. Egy LOT az fix. 100000 USD, vagy a példa szemléltetéséért írtál összeget és minden esetben eltérő?Ha eltér, akkor azt hol látom, hogy adott forexnél mennyi?Pl.:eurchf:1.5192 és vásárlásom 1 LOT, akkor azt hol látom,hogy adott instrumentumnál mennyi,és hogy milyen tőkeáttétellel vásárolok?
          Bevallom, nagyon felkészületlen vagyok ebben a "sportban", és kicsit restellem, hogy "buta" kérdésekkel és érthetetlenkedéseimmel zaklatom a fórum tisztelt tagjait, de a boxoló sem kesztyüvel a kezén születik.
          Csak szeretném az alapokat teljesen rendbe tenni a fejemben, hogy késöbb ebből ne származzon hátrányom.Köszi mindenkinek a türelmet

Hozzászólás

Bocsáss meg, ha fárasztalak, de nem hagyhatok kérdőjeleket magamban. Egy LOT az fix. 100000 USD, vagy a példa szemléltetéséért írtál összeget és minden esetben eltérő?Ha eltér, akkor azt hol látom, hogy adott forexnél mennyi?Pl.:eurchf:1.5192 és vásárlásom 1 LOT, akkor azt hol látom,hogy adott instrumentumnál mennyi,és hogy milyen tőkeáttétellel vásárolok?
            Bevallom, nagyon felkészületlen vagyok ebben a "sportban", és kicsit restellem, hogy "buta" kérdésekkel és érthetetlenkedéseimmel zaklatom a fórum tisztelt tagjait, de a boxoló sem kesztyüvel a kezén születik.
            Csak szeretném az alapokat teljesen rendbe tenni a fejemben, hogy késöbb ebből ne származzon hátrányom.Köszi mindenkinek a türelmet

Udv Gio,

masodszorra rugaszkodok ennek

Tehat a LOT az 100000 az adott penznembol.

Peldaul az en brokerem igy adja meg:

Symbol Lot Size Pip Value
            AUD/CAD 100,000 AUD 10 CAD

Tehat 1 pip 1 normal Lot-nal 10 CAD-t er, ami at van valtva a leteti valutanemre. Tehat ha euro van a szladon, akkor arra, ha dollar akkor arra.

Ezert van hogy egy lot az lehet 10, de lehet 6-7$ is. EURGBP-nel 10-nel is tobb, mivel 1 pip=10GBP Mielott elesben csinalja valaki, ezzel tisztaban kell lenni. A broker ad felvilagositast a reszletekrol.

MT4-ben amikor megnyitsz egy pozit, akkor latod hogy mennyi penzed van lekotve Margin-ban. Ez brokertol es szla tipustol fugg: 100:1, 200:1, 400:1. Minel nagyobb a tokeattet, annal kisebb osszeget kell letenned Margin-kent.

1 lothoz altalaban 1000 eurot/dollart, stb kell letenned Margin-kent. Ez az alap 100:1-es tokeattet.

Ami meg fontos az amit valodi tokeattetnek hivnak es a szamla meretehez kepesti kockazatot jelenti.

Tehat ha van 10000$ a szladon es megnyitsz egy normal Lot-ot ami 100000$ akkor a valodi tokeatteted 10:1.

Na de lehetne errol oldalakat irni. Ha melyebben erdekel a tema akkor ajanlom az alabbi linket:

http://www.babypips.com/school/more_leverage.html

Hozzászólás

• HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Udv Gio,

masodszorra rugaszkodok ennek

Tehat a LOT az 100000 az adott penznembol.

Peldaul az en brokerem igy adja meg:

Symbol Lot Size Pip Value
              AUD/CAD 100,000 AUD 10 CAD

Tehat 1 pip 1 normal Lot-nal 10 CAD-t er, ami at van valtva a leteti valutanemre. Tehat ha euro van a szladon, akkor arra, ha dollar akkor arra.

Ezert van hogy egy lot az lehet 10, de lehet 6-7$ is. EURGBP-nel 10-nel is tobb, mivel 1 pip=10GBP Mielott elesben csinalja valaki, ezzel tisztaban kell lenni. A broker ad felvilagositast a reszletekrol.

MT4-ben amikor megnyitsz egy pozit, akkor latod hogy mennyi penzed van lekotve Margin-ban. Ez brokertol es szla tipustol fugg: 100:1, 200:1, 400:1. Minel nagyobb a tokeattet, annal kisebb osszeget kell letenned Margin-kent.

1 lothoz altalaban 1000 eurot/dollart, stb kell letenned Margin-kent. Ez az alap 100:1-es tokeattet.

Ami meg fontos az amit valodi tokeattetnek hivnak es a szamla meretehez kepesti kockazatot jelenti.

Tehat ha van 10000$ a szladon es megnyitsz egy normal Lot-ot ami 100000$ akkor a valodi tokeatteted 10:1.

Na de lehetne errol oldalakat irni. Ha melyebben erdekel a tema akkor ajanlom az alabbi linket:

http://www.babypips.com/school/more_leverage.html
              Köszi, mär tiszta!

Hozzászólás

• Sziasztok!
                Ismeri valaki a Plus500 szoftvert? Mennyire jó? Kezdő vagyok, s most ezt használom. 4ezer forint bónuszt kaptam. 2nap alatt csináltam belőle 13ezret. Mivel érdemes kereskedni? Én épp árucikkel kezdtem el. Tegnap a földgáz -5.98 körül zárt. Most meg +1% környékén jár. Eddig jó vagyok Gondolkozom a cukorban is. Tegnap 5és fél százalékon állt. Ha lemenne -5%-ot abból biztosan veszek....

Hozzászólás

• Richman84 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Ismeri valaki a Plus500 szoftvert? Mennyire jó? Kezdő vagyok, s most ezt használom. 4ezer forint bónuszt kaptam. 2nap alatt csináltam belőle 13ezret. Mivel érdemes kereskedni? Én épp árucikkel kezdtem el. Tegnap a földgáz -5.98 körül zárt. Most meg +1% környékén jár. Eddig jó vagyok Gondolkozom a cukorban is. Tegnap 5és fél százalékon állt. Ha lemenne -5%-ot abból biztosan veszek....
                  Már kérdezte más is ezt a céget itt a fórumon, csak el kell olvasni. Örülj a 13000-nek, és jó szívvel gondolj rá amikor már 1 Ft sem lesz belőle!

Hozzászólás

Sziasztok!
                    Jot nevettem Sidius megjegyzesen

Richman, tegy magadnak egy szivesseget es demozz inkabb mielott elesben csinalod.

Udv,

HWT

Hozzászólás

Már kérdezte más is ezt a céget itt a fórumon, csak el kell olvasni. Örülj a 13000-nek, és jó szívvel gondolj rá amikor már 1 Ft sem lesz belőle!
                      Miért, mi a probléma a Plus500-al???

Hozzászólás

Miért, mi a probléma a Plus500-al???
                        Nekem semmiféle problémám nincsen vele, azonkívül, hogy ismeretlen cégekkel nem igazán foglalkozok. De ez magánvélemény.
                        Amikor jó azt mondtam, hogy jó szívvel gondolj a 13000 forintra, ha nem lesz már 1 forint sem belőle, nem gúnynak szántam távolról sem. Nem az én stílusom, csak arra utaltam, hogy pár nap kereskedésből az égvilágon semmire sem szabad következtetni, nincs konzekvencia amit le lehetne vonni. De majd magad is meglátod. Ez nem negatív vélemény, de majd te is megtapasztalod a Sötét Oldal erejét! Azért sok sikert kívánok!

Hozzászólás

• Udv mindenkinek,

Aki koveti az FX piacot, gondolom, vagy igy-vagy ugy elfoglalt hete volt/van.

GBPUSD

Sokan tartanak az Engulfing/ Outside gyertyaktol a nagy stop miatt. En imadom oket. Napi grafikonon ha eleg nagy az elozo gyertyakhoz kepest, az egyik legerosebb szignal amit kaphatunk.

A legjobb poziciok csak mennek velunk minimalis ellen mozgassal. Ez egy nagyon jo pelda erre.

Click image for larger version

Name:	gbpusd_151009d.jpg
Views:	1
Size:	54,8 KB
ID:	140939

Mi is tortenik? GBPUSD beszorult az also Heti PPZ es egy eros napi PPZ koze. Hetfon mintha ki akarna torni alulra, de az ar visszakerul a zona fole. kedden ugyanez megismetlodik, ar meg lejjebb de csak buy stop-okat talal. Diohejban momentum epul fel es kapunk egy szep BUOB-ot a zarasra. Erre mar a fel vilag es a kutyaja is erdeklodessel figyeli a part, nem meglepo higy a kovetkezo nap tuzijatekkal kezdodott.

Hozzászólás

• Én az általad korábban ajánlott GBPJPY-ben játszottam meg egy alsó Pin Bar-t a Demo számlán. Azóta kitört és 4000 Pip pluszban van, követő stoppal védem.
                            Karikával jelöltem a pozinyitást. Utána volt még a Chart-on egy másik kisebb Pin Bar is (nyillal)
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Én az általad korábban ajánlott GBPJPY-ben játszottam meg egy alsó Pin Bar-t a Demo számlán. Azóta kitört és 4000 Pip pluszban van, követő stoppal védem.
                              Karikával jelöltem a pozinyitást. Utána volt még a Chart-on egy másik kisebb Pin Bar is (nyillal)
                              Gratulalok, en a nagy napi pin-en zartam amikor nem erte el az elso TP-met. A masodik Pin szeru gyertya szamomra nem volt eleg ezert lementem 4 orasra. Ott volt egy BUOB ami nagyon szepen hozott. 147.70-en utotte el a stoppomat amit 148 ala mozgattam ha netan megfordul. Szepen kiutott es feljebb maszott Na de ne legyunk telhetetlenek...

Ez a pin jol teljesitett, de a legtobbszor egy ilyen mertuvel azt sem tudod mi utott el. A piac oldalazott es momentumnak nyoma sem volt.Nagyon fontos hogy tudd, hol kerulhetsz bajba eloszor. Nagyon sok penzt sporol meg.

Udv,

HWT

Hozzászólás

• Usdcad

Szokasos tortenet, Heti PPZ, ar eleri es formal egy szep nagy BUOB-ot

Ar kitor az elvart iranyba es eleri TP1-et.

Lehet ennel egyszerubben?

Click image for larger version

Name:	usdcad_161009d.jpg
Views:	1
Size:	46,4 KB
ID:	140941

Hozzászólás

Working...
                                X