Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• [QUOTE=Ganco;13326]
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Lehetséges duplaalj van kialakulóban, így pontosabb a megfogalmazás. H1-en lépem be, stop már nulllában.
    Az mindjárt más! A nem elkészült alakzat, nem alakzat.
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• Üdv.mindenkinek!
      Sidius!
      Nagy tisztelettel, és sokat olvastam több helyen is hozzászólásaidat,(éppúgy mint HWtraderét), fontos és igen lényeges iránymutatásokat adtál .Nagyon köszönöm (! ) , ismét egy kérdéssel fordulnék hozzád:
      Valamelyik fórumon olvastam, hogy előszeretettel használod (ill. keresed) a teknőc alakzatot (is). Tudnál egy-két lényegretörő használati utasítást mellé tenni (?), mivel elég keveset hallottam róla. Pl. irányt határoz-e meg, trendfordító/erősítő, nyakvonal ill.TP-je van-e, belépési szignálja van-e, azonosítási kritériumok stb.)
      pl. ez az-e??
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sziasztok!

Az hogy lehetséges, hogy short pozícióban, annak ellenére, hogy megadtam TP-nek 1,4805-öt (mt4-ben), a pozi nem záródot, pedig az árfolyam lement1,4803-ig (ahonnan visszapattant)? Nem volt likviditás?
        A "visszapattanás" után újra megindult lefelé, de adott esetben, élesben elég kellemetlen és ostoba bukóhoz vezethetett volna...

Üdv.,
        Gszab

Hozzászólás

• Gszab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!

Az hogy lehetséges, hogy short pozícióban, annak ellenére, hogy megadtam TP-nek 1,4805-öt (mt4-ben), a pozi nem záródot, pedig az árfolyam lement1,4803-ig (ahonnan visszapattant)? Nem volt likviditás?
          A "visszapattanás" után újra megindult lefelé, de adott esetben, élesben elég kellemetlen és ostoba bukóhoz vezethetett volna...

Üdv.,
          Gszab
          Kulcsszó: vételi és eladási ár, spread

Hozzászólás

• Gszab eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

Az hogy lehetséges, hogy short pozícióban, annak ellenére, hogy megadtam TP-nek 1,4805-öt (mt4-ben), a pozi nem záródot, pedig az árfolyam lement1,4803-ig (ahonnan visszapattant)?
            Gszab
            Már volt ilyenre korábban válasz. Ezzel nem árt tisztában lenni.
            http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/121....html#post8651
            Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Köszi szépen! Most már tiszta.

Hozzászólás

• Segitsetek legyszives!
                Az FXCM MT4 platformja melyik idozonabol veszi az adatokat? Lehet-e ezen valtoztani valahogyan? Van-e lehetoseg esetleges szinkronizaciora mas origohoz/kezdesi idoponthoz?
                ThanQ

Hozzászólás

• ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Segitsetek legyszives!
                  Az FXCM MT4 platformja melyik idozonabol veszi az adatokat? Lehet-e ezen valtoztani valahogyan? Van-e lehetoseg esetleges szinkronizaciora mas origohoz/kezdesi idoponthoz?
                  ThanQ
                  Ha a mi időzónánk a GMT+1, akkor szerintem nem olyan nehéz kiszámolni, csak
                  meg kell nézned a chart aktuális idejét.
                  Állítani nem lehet, a bróker szerver idejével számol.
                  Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• jovokep/

ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Adna valaki egy kritikat a krealmanyomrol? Remelm onmagaert beszel a kicsike
                    Szia Brumy,

Amit felraktal ide, az egy klasszikus chart elemzes amit a legtobb elemzo oldal ajanl.

Szerintem nem erdemes prognozist kesziteni arrol, merre tart az ar. Amivel penzt tudsz keresni, az ha felismered, az eros szinteket es varod, hogy az ar elerje oket. Az eros PPZ, vagy hivhatjuk aminek akarjuk egy dolgot szinte minden esetben tesz: hatassal van az arra. Kapunk egy reakciot. A trukk ott van, hogy nem tudjuk, mekkora lesz ez a reakcio. 10 pip vagy 100.

En -amint tudod- gyertya alakzatokat hasznalok ezeken a szinteken es megprobalom felterkepezni a lehetsseges elso problema gocot, vagyis a legkozelebbi kisebb tamasz-ellenallast ahol varhatom, hogy a PPZ-rol jovo reakciom bajba kerulhet.

Ezt a modszert hasznalhatod szinte barmely idosikon, az eros szintek mindenhol hasonlokepp viselkednek. En 1H-tol egeszen a heti beosztasig kereskedem oket. Aki uj a modszerhez, annak mindenkepp erdemes a napi-heti jelzeseket kovetnie eloszor, majd figyelni a 4 orasat miutan az alapok mennek.

Na visszaterve a grafikonodra, leirom, hogy en hogyan csinalom a szintek kereseset:

Eloszor is megnezem a heti grafikont.

-Van-e kiugro szint a jelenlegi ar alatt/folott?
                    -Van-e mozgoatlag, kerek szam az szintek kozeleben?

Ezutan valtok napira, ahol megnezem mit mutat a heti szintem.

Ezutan mar csak varni kell, hogy az ar meglatogassa a szintjeinket es ott mutasson valamit, pl elnyelo gyertya szignal vagy hasonllo.

Jo pelda a jelenlegi USDJPY grafikon.

Heti pin visszaverodik 80-rol es felfut 85-re. Ha a ket szint kozott keresunk eroset, akkor a 83 ugrik ki szamomra. Ma eppen ezt teszteli 85 visszajovet. Az egesz mozgas dinamikaja nagyon klasszikus, mindenkepp erdemes szemmel tartani mit csinal. En tegnap long voltam miutan erintette a 83-at, (gyertya konfirmacio nem volt csak kesobb orason) ami kistoppolt ma reggel +21 pip-el.

A Kezdeti reakcio, amit a ppz okozott ert osszesen 77 pip-et 83-rol. A napi nem zart szepen, maradva egy halom elozo gyertya alj alatt. Azota vissza is jott 83-ra. Ha innen leveszi jelenlegi swing aljat es ad egy szep gyertyat, akkor van egy nagyon szep jelzesunk.

HWT

Hozzászólás

• Panther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Egy H4es darab
                      (nem kötök sűrűn ezen az idősíkon)

Ami mellette:
                      -trendirány
                      -méretes pin
                      -fibo
                      - és persze kerek szám alá zárt (0,96000)

Ami ellene:
                      - zsúfolt baloldal,kicsit oldalazás hangulat előtte.
                      Panther: Monika,

Gratula a poziciokhoz. Csak igy tovabb. Latom aktiv vagy az FF-en, sok kitartast neked es demozz sokat, felbecsulhetetlen.

HWT

Hozzászólás

• Szia HWTrader!
                        Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, nagyon sokat lehet tanulni belőle. Még nem olvastam végig, az 530-as linknél tartok, és lenne egy kérdésem amit ezen a linken nem értek. Az MACD divergencia itt szerintem nem valósult meg mert ha az árfolyam csúcspontjait kötjük össze, csökkenő vonalat kapunk mint az MACD-n, és akkor nincs divi. Vagy itt az aljakat kell össze kötni? Ugy is lehet nézni a divergenciá?

Hozzászólás

• bocsi 650-es link

Hozzászólás

• slanec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            bocsi 650-es link
                            Szia slanec,

Az euroarany grafikonra utalsz gondolom.

Ha emelkedo az arfolyam, akkor a csucsokon keressuk a divergenciat, mint itt is.

A divergencia tiszta, ahogy latod az ar eleri a nagy kerek szamot/PPZ-t es konzisztensen ellenallast talal rajta. Az MACD folyamatosan csokkeno erteket mutat ahogy az ar egymas utan probalkozik a szinntel.
                            Ahogy latod a harom nyillal jelolt csucs sebeszi pontossaggal akad az ellenallason.

A fokuszom a PPZ-n volt, nem a csucsok osszekotesen. Ha viszont a harom nyillal jelolt csucsot nezed, akkor meg a klasszikus divergenciat is megtalalod.

Igazabol az MACD divergencia sosem lehet a fo fokusz targya. sokszor csaloka. Amikor viszont minden egyeb osszeall, akkor ad egy plusz megerositest. Ugy mint minden mas indikator.

Remelem tisztabb a kep ezzel.

HWT

Hozzászólás

• Ok! Köszönöm!

Hozzászólás

• Szia HW!
                                Köszi, sokat gyakorlok, reményeim szerint 6 hónapos (minden hó végi pluszos) demó után tervezem az élest és csak naposon kötök azon a demo számlám (H4 re van másik)
                                Félidőben vagyok, az első hónap +5% a második +4%ra sikerült, ami óriási dolog a sok egyéb stratégiákkal eltöltött idő és eredményei után....
                                Szóval nagyon hálás vagyok, és igen fenn vagyok a FF-en, egész nap azt nézem, meg Jim, és Mike videóit....ők jelentik a fényt az alagút végén számomra!

Örök hálám üldöz.....
                                Mónika

Hozzászólás

Working...
                                X