Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Panther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia HW!
    Köszi, sokat gyakorlok, reményeim szerint 6 hónapos (minden hó végi pluszos) demó után tervezem az élest és csak naposon kötök azon a demo számlám (H4 re van másik)
    Félidőben vagyok, az első hónap +5% a második +4%ra sikerült, ami óriási dolog a sok egyéb stratégiákkal eltöltött idő és eredményei után....
    Szóval nagyon hálás vagyok, és igen fenn vagyok a FF-en, egész nap azt nézem, meg Jim, és Mike videóit....ők jelentik a fényt az alagút végén számomra!

Örök hálám üldöz.....
    Mónika
    Egy nagyon fontos az elejen: tartsd a poziciokon levo kockazatot azonos szinten a tokedhez kepest. Ha mar ver profi vagy, akkor lehet kulonbseget tenni a a- es a+++ kozott. De az meg sokara lesz.

Egy dolog meg nagyon fontos. Probald meg kiszurni azokat a hozzaszolasokat, ahol valaki elore irja mit fog tenni es miert. Fontos hogy a demod kizarolag a sajat elemzesed es dontesedre alapuljon.

Gratulalok megegyszer, csak igy tovabb es maradj az uton.

HWT

Hozzászólás

• Szia Panther,
      Írtad, hogy: ,,ami óriási dolog a sok egyéb stratégiákkal eltöltött idő és eredményei után...."
      Azt szeretném kérdezni, hogy ebbe beletartozik a forexegyetemes stratégia is?

Hozzászólás

• Nagyon betartom a százalékot, talán túlzottan is , max. 1% megy egy pozira!

Igen válogatok az üzenetek között, nem hagyom már magam le vagy rábeszéli egy tradre....

Korábban elcsábultam csak azért mert sokan megjátszottak egy setupot.
        Megingattak (még kicsit össze is zavartak), de ma már maximum a FTA-ról kérek véleményt, az számomra a legnehezebb.

Kezd kialakulni a saját stílusom, az a rendszer amiben én a legjobban hiszek, egyéni pontokkal, feltételekkel.
        Stratégián belül is igen változó rendszerek vannak az FFen, nekem Mike stílusa jön be a legjobban, tőle lestem el a legtöbbet.

IPB és IB nem is játszok,alakzat kitörést sem, csak berajzolgatom, monitorozom.
        Nagyon konzervatív vagyok...néha még bizonytalan, de majd a tapasztalat feloldja idővel...

H4 en még 0ba, minimális pluszba tudom csak tartani a számlát, de kellő idővel és alázattal a szakma iránt hiszem hogy fel fognak ott is javulni az eredmények....
        addig ülök itt amíg nem sikerül.

Hozzászólás

• szia nagyd,
          Hát ha már így rákérdeztél, igen túl vagyok azon is, egy tanfolyamon meg egy táboron is.
          Nem akarom bántani a P szignálokat, sajnos nekem nem jöttek be.
          De ez nem azt jelenti hogy rossz a rendszer, hiszen van aki profitál belőle,de az én személyiségemhez valahogy nem illett.
          Azt sem tudtam hogy merre keresem a végén a trendtörést úgy összezavarodtam.
          Elbizonytalanított az 50% nyerési esély is, és nem tudtam jól managelni a nyitott pozícióimat.
          Úgy éreztem soha nem tanulom meg hogy hova húzzam a stopot, mikor tegyek take profitot.
          A sok 0ás tradet is nehezen bírtam mentálisan.
          Ezért kerestem olyan stratégiát ahol jóval jobb a nyerési arány mint 50 vagy 60 százalék.Jobb a lelkemnek.
          Pedig már majdnem elhittem Birgernek hogy nincs jobb 50-50 nél, de hála istennek van, sőt még 90-95 százalékos is van, ha fel tudom ismerni (az még nem megy).

Hozzászólás

• Szóval örülök hogy megtaláltam James 16 ot!!!!
            De persze HW nélkül soha nem botlottam volna bele, nagyon nagyvonalú volt tőle hogy megmutatta és még le is írta a lényegét (időt nem sajnálva), így aki nem tud angolul az is elsajátíthatja.Felbecsülhetetlen.

Hozzászólás

• SZia Panther,
              köszi a véleményed. Hát ez is egy vélemény.
              Tudsz írni pontos elérhetőséget hol lehet megtalálni az általad preferált "mestereK" irományait? Pl James-ét és Mike-ét?

Hozzászólás

• Sziasztok!
                HWT, korábban említetted, hogy van egy set up amit kimondottan EMA365-nél használsz. Ha van időd, írnál erről néhány szót..
                Köszi,
                Ganco

Hozzászólás

• Persze, nem titkos:
                  http://www.james16group.us/Guests/guestmaterial.html
                  vagy
                  http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=2331 (ez ugyan ilyen, mint ez a fórum csak angolul van és a kb. a 6250. oldal környékén jár.)

És ne értsd félre nincs bajom a forexegyetemmel (ha te nagy fan vagy) egyszerűen a stratégiája nekem személy szerint nem vált be...ennyi.

Ha előröl kezdhetném akkor azt a pénzt (a tradertábor árát legalábbis biztos) inkább a james16 privát fórumára költeném.De utólag már mindig okos az ember.

Meg kinek a pap kinek a papné....
                  Mónika

Hozzászólás

• Panther

Ok köszi.
                    Nem vagyok nagy fan, én is jártam FE tanfolyásra viszont ez a napi PPZs stratégia is tetszetős úgygondolom, hogy mind2 jól használatos ezáltal a kettőt összeborolnálva próbálkozok és ha van napi jel akkor arra a chartra nagyítva keresek P szignálos beszállókat. Kinek a né kinek a papné.

Hozzászólás

• Gondoltam felrakok egy chartot, jól látom-e a dolgot. Még február 16.-án EurUsd-n A++ szignál. Erős egybeesés: EMA365, EMA 50, ppz, kerek szám, fib 38,2, szép gyertya szignál nem BUOB, inkább DBLHC. Az előtte levő három gyertya fölött zárt. Ami miatt ebből kiestem volna, a február 22.-i pinbar visszateszt, stop már nullában, biztos kivett volna és nem szálltam volna vissza a fölötte levő ppz miatt.
                      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ami ebben nem tetszett, hogy nem zárt 3900 fölé. Erős ppz, (retracement confluence) 38.2 és 23.6 fib egybeesés.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Még egy szép szignál Buob vagy DBLHC. 1.4 fölött zár. Később szinte pipre pontosan egy visszateszt a záróárig.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Talán jó PPZ-n BUOB lesz Usdchf d1-en, egyenlőre biztató, rövid távra szólna (TP1=0.9140)
                            Ami mellette szól:
                            -csatorna támaszról visszapattanás
                            -MACD div.
                            -indikátorok longot jeleznek
                            -fib 23,6

Ami meg ellene :- nem törte át 0,9000-át, ezért buy stopot raknék 0,9010-re,
                            - a főtrend ellen megy

(Elötte a gyertya nem figyelembe vehető(vasárnapi esti 23,00- 24,00))

Aki szívesen teszi, várom véleményét !!!
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Szia Heco,
                              Szerintem minden úgy van ahogy leírtad.
                              Ami engem is zavar az a fő trend, és ha már árral szemben megyünk lehetne valami nagyobb testű az a bika gyertya, hogy lássuk a vevők nagy csordáját ami segít legyőzni a trendet.
                              Ez a maréknyi kisboci nem tudom mire lesz elég...kicsit aggódós a dolog....

Hozzászólás

• De még bővülhet a csorda...

Hozzászólás

Working...
                                X