Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• zsolesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Szedtem le netről indikátort, bemásoltam az MT4-be az egyéni indikátorok közé, de nem sikerül rávarázsolnom a chartokra. Nem történik változás. Esetleg valami beállításon múlik az egész? Amik alapból bent vannak a listában azok mind egy szálig működnek, amit letöltök azok nem. Esetleg valamit kihagyok?
    Köszi aki tud érdemleges választ adni.
    Ha MQ4 a kiterjesztése, azt az experts\indicators könyvtárba kell másolni. Majd újraindítani az MT4-et, hogy átfordítsa EX4-re. Ezután már ott kell lennie az egyéni indikátorok közt. Vannak olyan indikátorok, amik esetleg hibásak, és nem futnak.
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Zsolesz! jovahagyattad? mert anelkül nem müködik, ma volt webinar elemzesközpont.hu-n. Nagy A. mindent tökeletesen elmagyaraz, igaz nem nagyon figyeltem, mert nem erint, menj fel az oldalukra, lehet talalsz segitseget

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Üdv borisz,

Véleményem szerint jól vetted észre a BEOB-ot,viszont a nyitó áradhoz túlságosan közel van az első problámás terület,ami ráadásul kerek szám is (86.00),amiről esélyes lett volna hogy visszapattan az ár.Hiányoltam még a nyitáshoz a divergenciát,kicsit mintha oldalazna a piac.Szimpatikusabb lett volna a BEOB swing high-on nagy kerek számról(pl.90-ről) fordulva.Fib szintek inkább 61,8 és 50 %-on nagyon erősek.

Sikeres pip vadászatot,
        Swyr
        Szia Sawyer!

Köszönöm az észrevételt! Ezzel a divergencia dologgal még nem foglalkoztam részletesen, úgyhogy még egyelőre azt sem tudom mit takar , de hamarosan arra is rátérek
        Egyelőre a PPZ, FIB szintek, EMA és a gyertyaalakzatok voltak terítéken, de szép lassan próbálom magamba szívni az információt.
        Valószínűleg igazad lehet egyébként, mert mostanra már majdnem teljesen visszahúzódott az ár a vételi szintre.
        Ilyenkor Ti egyébként hagytok mindent az eredetiben? Vagy ennyi idő után már kiderül, hogy mégsem volt jó a pozíció és bezárjátok, mielőtt visszamegy mínuszba?

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha MQ4 a kiterjesztése, azt az experts\indicators könyvtárba kell másolni. Majd újraindítani az MT4-et, hogy átfordítsa EX4-re. Ezután már ott kell lennie az egyéni indikátorok közt. Vannak olyan indikátorok, amik esetleg hibásak, és nem futnak.

Magától nem fordítja le EX4-re... A MetaEditorban nyisd meg az adott MT4-et (ha MT4), majd nyomj egy "Compile" gombot és kész is van a EX4, aminek futnia kéne rendesen.

Ha így se müxik Zsolesz, akkor küld át a linkjét és megnézem neked.
          "Rejtett képességeid jóval nagyobbak, mint azt bárki, bármikor hinni engedte volna neked"

Hozzászólás

• pborisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia Sawyer!

Köszönöm az észrevételt! Ezzel a divergencia dologgal még nem foglalkoztam részletesen, úgyhogy még egyelőre azt sem tudom mit takar , de hamarosan arra is rátérek
            Egyelőre a PPZ, FIB szintek, EMA és a gyertyaalakzatok voltak terítéken, de szép lassan próbálom magamba szívni az információt.
            Valószínűleg igazad lehet egyébként, mert mostanra már majdnem teljesen visszahúzódott az ár a vételi szintre.
            Ilyenkor Ti egyébként hagytok mindent az eredetiben? Vagy ennyi idő után már kiderül, hogy mégsem volt jó a pozíció és bezárjátok, mielőtt visszamegy mínuszba?
            Ha plusz 25 pipben vagy, onnan nem illik mínuszba zárni, akkor egy csúszó stoppot teszek 25-re, legrosszabb esetben is 0-ba bezár, ha feljebb megy akkor viszi magával, és pár pipben mindenképpen zárod. Persze elérheti az előre beállított profit szintedet is és akkor boldog vagy, de most nem azt kérdezted.

Hozzászólás

• Panther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az EURAUD és EURCAD os pinek meg elúszni látszódnak (számomra) a túl nagy test (ezzel együtt kockázat) miatt...nagyon kár!
              Pedig olyan jól néztek ki!
              Akkor ezek szerint nem nyitottál pozit? Mert most nézegetem hol látok a múltban szép alakzatokat és ez nem volt piskóta Bár én máshova raktam a fib szinteket. De ahogy én látom, mindhárom jelentős EMA ott van rajta, a teteje belenézett az 1.3900 kerek számba, fib 38.2 a pinben.
              Ha most zajlana a dolog, akkor a piros vonalnál nyitnám a pozíciót és a két kék vonal lenne a TP1 és TP2, mindkettő napi PPZ és TP1 fib 61.8 közelében.
              Mondjuk a fib 50 ott van közvetlenül a gyertya alatt. Ez lehet zavaró tényező a sok kedvező mellett?
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• RolandPax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Magától nem fordítja le EX4-re... A MetaEditorban nyisd meg az adott MT4-et (ha MT4), majd nyomj egy "Compile" gombot és kész is van a EX4, aminek futnia kéne rendesen.

Ha így se müxik Zsolesz, akkor küld át a linkjét és megnézem neked.
                Ha ennyire értesz hozzá, tudnod kellene, hogy az MT4 induláskor minden MQ4-et befordít automatikusan. Legközelebb ellenőrizz egy állítást, mielőtt cáfolni szeretnéd. Köszi.
                Valamint az ilyen kérdések kerülhetnének az MT4 topikba is, de ez már a kérdező hibája.

Hozzászólás

Ha ennyire értesz hozzá, tudnod kellene, hogy az MT4 induláskor minden MQ4-et befordít automatikusan. Legközelebb ellenőrizz egy állítást, mielőtt cáfolni szeretnéd. Köszi.
                  Valamint az ilyen kérdések kerülhetnének az MT4 topikba is, de ez már a kérdező hibája.
                  Ellenőriztem (még mielött leírtam), talán lehet hogy neked is le kéne... Köszi...
                  "Rejtett képességeid jóval nagyobbak, mint azt bárki, bármikor hinni engedte volna neked"

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Üdv borisz,

Véleményem szerint jól vetted észre a BEOB-ot,viszont a nyitó áradhoz túlságosan közel van az első problámás terület,ami ráadásul kerek szám is (86.00),amiről esélyes lett volna hogy visszapattan az ár.Hiányoltam még a nyitáshoz a divergenciát,kicsit mintha oldalazna a piac.Szimpatikusabb lett volna a BEOB swing high-on nagy kerek számról(pl.90-ről) fordulva.Fib szintek inkább 61,8 és 50 %-on nagyon erősek.

Sikeres pip vadászatot,
                    Swyr
                    Üdv mindenkinek!
                    Ha szabad hozzászólnom, persze én is csak mint kezdőként, javaslattal és nem kioktatásként a BEOB,BUOB-ról:
                    - ha a HWtrader stratot használod, akkor valóban nagyon fontos amit Sawier is leírt!
                    - ha kiegészítésként használod más strattal kombinálva (mint jelen esetben én is az ábrán),akkor nem swing high-low-on használva megerősítésként nagyon jók , de ez csak annak egyetlen eleme!
                    - a TP-t érdemes a várt ármozgás irányát tekintve ppz elé rakni, a sl-pedig fölé (én az sl-t már lejjebbre egy helyi csúcsra húztam)
                    - közbenső erős szinteket vedd figyelembe, mert menet közben kiderülhet ,hogy az lesz a TP-d, vagy sl-ed
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• RolandPax eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ellenőriztem (még mielött leírtam), talán lehet hogy neked is le kéne... Köszi...
                      Akkor tényleg nem értesz hozzá.
                      Másolj be simán egy MQ4-et az indikátor könyvtárba, indítsd el az MT4-et, és utána nézd meg, hogy magától megjelenik az EX4 párja is, mindenféle külön fordítgatás nélkül. Részemről téma lezárva, mert tényleg nem erről szól a topik.

Hozzászólás

Akkor tényleg nem értesz hozzá.
                        Másolj be simán egy MQ4-et az indikátor könyvtárba, indítsd el az MT4-et, és utána nézd meg, hogy magától megjelenik az EX4 párja is, mindenféle külön fordítgatás nélkül. Részemről téma lezárva, mert tényleg nem erről szól a topik.
                        Összekevertem 2 MetaTradernek a parancsikonját véletlenül... Azt indítottam el, aminek a mappáihoz hozzá se nyúltam. Ott a pont.

Hozzászólás

• Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha plusz 25 pipben vagy, onnan nem illik mínuszba zárni, akkor egy csúszó stoppot teszek 25-re, legrosszabb esetben is 0-ba bezár, ha feljebb megy akkor viszi magával, és pár pipben mindenképpen zárod. Persze elérheti az előre beállított profit szintedet is és akkor boldog vagy, de most nem azt kérdezted.
                          Szia Satti,

Sajnos a dolog nem ilyen kerek az en tapasztalatom szerint.

Ha stoppodat huzod 25 pipnel akar meg orason is, akkor ahhoz oltari pontosnak kell lennie a belepodnek.

25 piprol vesztest zarni velemenyem szerint elfogadhato orastol folfele. 100-rol mar nem. Persze skalpolas az mas teszta.

Ha mar van 50-60 kotesed, ahol jon a stop ahogy leirtad, erdemes megnezni, mi tortenne, ha adnal neki egy kicsit tobb teret. Meg tudod nezni, mennyi az atlag mozgas a pozicioid ellen a nyeroknel, van-e reakcio/visszateszt es meg egy halom dolgot.

Az en tapasztalatom a tul korai BE-be mozgassal, az, tul sokba kerul a nap vegen. Ha az elso problemas terulet kozel van es nincs nagy bizalmam a pozicioban, akkor csinalom en is, de egyebkent, az FTA legtobbszor csak informativan van jelen. Esetleg ha onnan ellenem mozog, akkor leveszek a pozicio meretbol kicsit, hogy ne kelljen teljes vesztot elkonyvelnem.

HWT

Hozzászólás

• Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Üdv mindenkinek!
                            Ha szabad hozzászólnom, persze én is csak mint kezdőként, javaslattal és nem kioktatásként a BEOB,BUOB-ról:
                            - ha a HWtrader stratot használod, akkor valóban nagyon fontos amit Sawier is leírt!
                            - ha kiegészítésként használod más strattal kombinálva (mint jelen esetben én is az ábrán),akkor nem swing high-low-on használva megerősítésként nagyon jók , de ez csak annak egyetlen eleme!
                            - a TP-t érdemes a várt ármozgás irányát tekintve ppz elé rakni, a sl-pedig fölé (én az sl-t már lejjebbre egy helyi csúcsra húztam)
                            - közbenső erős szinteket vedd figyelembe, mert menet közben kiderülhet ,hogy az lesz a TP-d, vagy sl-ed
                            Heco, mi volt az oka az itteni nyitasodnak?

Innen ugy tunik, hogy beleadtal a tamaszba.

HWT.

Hozzászólás

• HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Heco, mi volt az oka az itteni nyitasodnak?

Innen ugy tunik, hogy beleadtal a tamaszba.

HWT.
                              Üdv!
                              Próbálkozom a teknőc alakzattal (ez ellentrend irányba kereskedik) .Itt cél a teknőc alja (sárga vízszintes vonal ),belépési pont a felső sárga vízszintes vonal(első csúcs) sl pedig a második csúcs teteje.

Hozzászólás

• Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Üdv!
                                Próbálkozom a teknőc alakzattal (ez ellentrend irányba kereskedik) .Itt cél a teknőc alja (sárga vízszintes vonal ),belépési pont a felső sárga vízszintes vonal(első csúcs) sl pedig a második csúcs teteje.
                                Szerintem ez nem tekinthető teknőcnek. Én csak két szorosan egymás melletti csúcsot vennék figyelembe, itt meg bezavar még több hullám is. Igaz, hogy alacsonyabb rendűek, de zavaróak.

Hozzászólás

Working...
                                X