Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv!
    Próbálkozom a teknőc alakzattal (ez ellentrend irányba kereskedik) .Itt cél a teknőc alja (sárga vízszintes vonal ),belépési pont a felső sárga vízszintes vonal(első csúcs) sl pedig a második csúcs teteje.
    Probald meg hogy amikor alakzatokra vadaszol, azok mellett figyeld az eros szinteket. A PPZ-k ragyogoan kombinalhatoak szinte minden stilussal ami a grafikonra epul. A szakma semmi masra nem kivancsi, csak arra, hogy meg tudja hatarozni azokat a szinteket, ahonnan a mozgasok kezdodnek. Erdemes nekunk is ezt tenni. Ha latod a nagy szintet, akkor arra figyelj nagyon. Ha talasz egy teknost aahol a belepesi pontod epp a PPZ ala-fole esik, ahogy az ellenallaskent/tamaszkent hat, akkor van egy nagy valoszinusegu setup-od. Ez igaz H&S, zaszlo, es az egzotikusabb alakzatokra is.

Igazabol egy szemlelet kell ehhez: latod az arat mozogni es latod hogy adott szintek hatnak ra igy-vagy ugy. Latod a mozgasok forrasat, hogy honnan indulnak el, latod, hogy a bejelolt szintjeid szinte oramu pontosan mukodnek, az ar fordul rajtuk, meg ha rovid idore is. Az, hogy ezt az infot/tudast hogy hasznalod, az mar egyen tol fugg. Van aki var egy szep gyertya szignalra, van aki akkor mar reg el is feljti az egeszet es ott zar ahol te belepsz mivel mar benne volt a PPZ erinteskor es igy tovabb...

Amikor elkezdesz ezzel foglalkozni, akkor megtanulod a gyertyakat/alakzatokat es a szinteket hasznalni, aztan kesobb csak a szintek ismerete boven eleg lehet ahhoz, hogy dontest hozz.

Az egesz egy fejlodesi folyamat.

HWT

Hozzászólás

• calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Szerintem ez nem tekinthető teknőcnek. Én csak két szorosan egymás melletti csúcsot vennék figyelembe, itt meg bezavar még több hullám is. Igaz, hogy alacsonyabb rendűek, de zavaróak.
      Szerintem az alakzatok szépsége önmagában nem túl sokat jelent, bár nem elhanyagolható sem (magasabb idősíkon nyílván egyenletesebb alacsonyabb síkon zavarosabb) , ami sokkal fontosabb kérdés ,mint itt is , hogy fordul-e vagy sem!!!
      Csak ezen múlik a dolog, ezért fontos a divergenciával együtt viszgálni.
      Ennek az alakzatnak nagyon rossz a találati aránya, viszont nagyon jó a risk/reward-ja,mert nagy előnye a szűk stop, és a viszonylag magas célár, ezért hosszabb távon lehet jövedelmező.Emiatt került bel a fegyvertáramba, és jelenleg TA-ra és Profit faktorra teszetelem.

Hozzászólás

• HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Probald meg hogy amikor alakzatokra vadaszol, azok mellett figyeld az eros szinteket. A PPZ-k ragyogoan kombinalhatoak szinte minden stilussal ami a grafikonra epul. A szakma semmi masra nem kivancsi, csak arra, hogy meg tudja hatarozni azokat a szinteket, ahonnan a mozgasok kezdodnek. Erdemes nekunk is ezt tenni. Ha latod a nagy szintet, akkor arra figyelj nagyon. Ha talasz egy teknost aahol a belepesi pontod epp a PPZ ala-fole esik, ahogy az ellenallaskent/tamaszkent hat, akkor van egy nagy valoszinusegu setup-od. Ez igaz H&S, zaszlo, es az egzotikusabb alakzatokra is.

Igazabol egy szemlelet kell ehhez: latod az arat mozogni es latod hogy adott szintek hatnak ra igy-vagy ugy. Latod a mozgasok forrasat, hogy honnan indulnak el, latod, hogy a bejelolt szintjeid szinte oramu pontosan mukodnek, az ar fordul rajtuk, meg ha rovid idore is. Az, hogy ezt az infot/tudast hogy hasznalod, az mar egyen tol fugg. Van aki var egy szep gyertya szignalra, van aki akkor mar reg el is feljti az egeszet es ott zar ahol te belepsz mivel mar benne volt a PPZ erinteskor es igy tovabb...

Amikor elkezdesz ezzel foglalkozni, akkor megtanulod a gyertyakat/alakzatokat es a szinteket hasznalni, aztan kesobb csak a szintek ismerete boven eleg lehet ahhoz, hogy dontest hozz.

Az egesz egy fejlodesi folyamat.

HWT
        OK! teljesen egyetértünk, nézzük milyen meggondolásokat tettem a belépéskor a setupra ill. a lehetséges kimenetekre (ezen az ábrán jobban láthatók):
        - a jelölt barna vonalakat megszámoztam a belépés alattiakat 1-3 ig, belépés D1-en történt
        1. Ha PPZ1-et letöri
        - visszateszt fib 23,6 ig, kisebbik teknőc teljesíti küldetését TP a sárga szaggatott víszintes vonal, egyben PPZ2
        - visszateszt PPZ3- ig a nagyobbik teknőc teljesítette küldetését TP a sárga vízszintes vonal
        - visszateszt fib 38,2 vagy alá esetén stop követés alacsonyabb TF-en (15 perces)
        2. Ha oldalazás kezdődik szignál után 3 gyertya zárásával 1/2 mennyiség zárás, 5 gyertyával teljes zárás
        3. Ha felfelé töri PPZ-t, akkor türelmesen megvárom míg kiveszi a stoppomat és -1-et írok a naplómba a teknőc gyakoriság oszlopba, és iszok egy jó hideg sört, ezzel pszichológiai élvezetet társítva a vesztes pozihoz

Egyetlen dolog hibádzik a setup-nál:
        - a ppz alatt lett volna jó belépni, ha úgy alakult volna (bár egyébként ha egy nappal előbb a BEOB zárásakor alatta léptem volna be , akkor is ugyanitt lennék)
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ha felfelé töri PPZ-t, akkor türelmesen megvárom míg kiveszi a stoppomat és -1-et írok a naplómba a teknőc gyakoriság oszlopba, és iszok egy jó hideg sört, ezzel pszichológiai élvezetet társítva a vesztes pozihoz
          Ez tetszik.

Hozzászólás

• Brian eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez tetszik.
            Üdv!!!!
            Ez nem vicc, 1 láda sör van a veszets pozikra és 1 karton ásványvíz a neyerőkre!!!

Hozzászólás

Üdv!!!!
              Ez nem vicc, 1 láda sör van a veszets pozikra és 1 karton ásványvíz a neyerőkre!!!
              Vigyázzál, nehogy vízmérgezést kapj, mert az is nagyon veszélyes tud lenni.
              http://www.webbeteg.hu/cikkek/elsose...vizmergezesrol
              Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• calen eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Szerintem ez nem tekinthető teknőcnek. Én csak két szorosan egymás melletti csúcsot vennék figyelembe, itt meg bezavar még több hullám is. Igaz, hogy alacsonyabb rendűek, de zavaróak.

OK. Példaként a nem túl szép (sőt ronda) teknőcre, ugyanúgy BEOB beszállóval és MACD divergenciával, aki megjátszotta + 165 pipet hozhatott kb 119 pip kockázat mellett,(igaz, nem túl jó, de épp ezt találtam a legutolsóként)) és itt is lehetett felette egy kisebb teknőccel is operálni,ahol a jelölt beszálló(entry) annak a TP-je, sokkal kedvezőbb sl-el.
                De nem akarok off lenni, csak a BEOB -k fontosságára akartam rávilágítani, ez már nem HWT startégiája!!!
                Bocs!
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Vigyázzál, nehogy vízmérgezést kapj, mert az is nagyon veszélyes tud lenni.
                  http://www.webbeteg.hu/cikkek/elsose...vizmergezesrol
                  Ez jó!!!, gondolod,hogy a zavarodottságom oka a vízmérgezés???, ááááá
                  Annyi nyertes pozim azért nincs, még kezdő vagyok, mint jeleztem!!!!

Hozzászólás

• Ma letöltöttem az MT4 szimulátort és majdnem végigpörgettem a 2009-es évben az EUR/USD párost D1-en. Most októbernél tartok és eddig mindössze két pozíciót tudtam megnyitni, másik kettőben nem voltam biztos, ezért nem bántottam. Igazából nagyon próbáltam figyelni mindenre és nem beleugrani kétes megbízásokba. Ennyire azért ne legyek válogatós, vagy ez reális lehet?

Egyébként elsőre sikerült beállítanom mindent és szépen működik is, de szeretnék kérni egy kis segítséget. Sajnos nem sikerült rájönnöm, hogy amikor kiadom a megbízást, akkor a stop értékhez milyen számot kell megadnom. Én azt gondoltam, hogy az éppen aktuális árfolyamhoz képest kell megadnom a buy stop helyét pip-ben mérve a távolságot, de persze, hogy nem oda teszi és amikor elindítom a "lejátszást", akkor meg olyan gyorsan elütötte, hogy nem volt alkalmam módosítani. Mondjuk szerencsére mindkét esetben közel volt ahhoz a ponthoz, ahova szerettem volna tenni. Arra már rájöttem, hogy utólag hogyan tudom mozgatni a stop loss és a target vonalakat.

Hozzászólás

OK. Példaként a nem túl szép (sőt ronda) teknőcre, ugyanúgy BEOB beszállóval és MACD divergenciával, aki megjátszotta + 165 pipet hozhatott kb 119 pip kockázat mellett,(igaz, nem túl jó, de épp ezt találtam a legutolsóként)) és itt is lehetett felette egy kisebb teknőccel is operálni,ahol a jelölt beszálló(entry) annak a TP-je, sokkal kedvezőbb sl-el.
                      De nem akarok off lenni, csak a BEOB -k fontosságára akartam rávilágítani, ez már nem HWT startégiája!!!
                      Bocs!
                      Itt van egy nagyon szép divergencia hárompupu. Amikor a pupok kialakulnak nem mennek a 0 vonal fölé és ekkor szép egy divergenvia.
                      Csatolt fájlok
                      www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

• MIKXFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Itt van egy nagyon szép divergencia hárompupu. Amikor a pupok kialakulnak nem mennek a 0 vonal fölé és ekkor szép egy divergenvia.
                        Igen! Nagyon szép!!, a három pup teljesülése szinte ritkaságszámba megy, azt jelezve hogy nagyon erős a div.,annál valószínűbb a fordulás.
                        Kiváncsi leszek hozza e TP-t?

Hozzászólás

Igen! Nagyon szép!!, a három pup teljesülése szinte ritkaságszámba megy, azt jelezve hogy nagyon erős a div.,annál valószínűbb a fordulás.
                          Kiváncsi leszek hozza e TP-t?
                          Itt vannak lehetséges TP-k is.
                          Csatolt fájlok
                          www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

• A jelölt pár azért elég veszélyesen néz ki, nézd meg a magasabb D1 TF-en , én nem mernék egyértelműen egy fib50-et megkockáztatni long irányba(bár nem látom te azt honnan méred, lehet hogy m1-en elmegy még), ugyan a div szép és nagy , de az a kérdés, hogy meddig tart ki (!), meddig lesz képes emelkedni. Jelenleg a D1 trend szerintem short és sort csatornába lépett vissza az eur (vedd figyelembe,az irány, a TF és a TP nagysága összefügg!!)
                            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Bocs ez nem bölcselkedés akart lenni!!, bár az utolsó mondat,amit visszaolvastam ,úgy tűnik, mintha tanácsot osztogatnék, de igazán azt akartam ezzel mondani, hogy ami nekem short a magasabb idősíkon az neked lehet long az alacsonyabbon!
                              Ez a lényeg!!

Hozzászólás

• indikátor vs. árfolyam harc.

Hozzászólás

Working...
                                X