Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintem azert ha kicsapja a stopodat, akkor azert az elegge komoly jelentoseggel bir
    Minden bizonnyal igazad lehet,ha külön értelmezzük a kérdéseket,de Heco-nak adott válaszomban a gyertya méretére utaltam,hogy ne tulajdonítson nagy jelentőséget neki a ˝söprésre˝ feltett kérdésére nem tettem utalást,feltételezem azt kikövetkeztette a hsz-ból.

Valószínű a bróker feed-jében lehet a probléma oka,azért akkora a kanóca a gyertyának és feltételezem Heco kb. 250 pipes H4-es gyertyája más brókerek adatai is követték volna valamekkora mértékben.Ez volt Heco gyertya kanócáról feltett kérdésére adott válaszom indíttatása.
    Remélem sikerült eloszlatnom a félreértésed.

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Minden bizonnyal igazad lehet,ha külön értelmezzük a kérdéseket,de Heco-nak adott válaszomban a gyertya méretére utaltam,hogy ne tulajdonítson nagy jelentőséget neki a ˝söprésre˝ feltett kérdésére nem tettem utalást,feltételezem azt kikövetkeztette a hsz-ból.

Valószínű a bróker feed-jében lehet a probléma oka,azért akkora a kanóca a gyertyának és feltételezem Heco kb. 250 pipes H4-es gyertyája más brókerek adatai is követték volna valamekkora mértékben.Ez volt Heco gyertya kanócáról feltett kérdésére adott válaszom indíttatása.
      Remélem sikerült eloszlatnom a félreértésed.
      Üdv!!!
      Köszönöm mindkettőtök hsz-ét,mindkettőtöknek igaza van (!!!),ha rajtam kívüli probléma lett volna, egyik oldalon a kérdés hogy szándékos visszaélés történt-e az adatokkal a bróker részéről !!!! ,a másik oldalon,teljesen jogosan a válasz,hogy véletlenszerű technikai probléma adódhat minden brókernél!!!
      Ezért nem is írtam ki a bróker nevét, hátha csak nálam nem működik valami megfelelően.
      Aztán így is lett!!!
      ,be kell valljam ez az én nagy-nagy maflaságom következménye volt!!!, a charton bent maradt egy alacsonyabb idősíkon berakott meredek trendvonal, ami magasabb idősíkon szép függőlegesen rásimult a gyertyára, és szép, nagy kanócnak tűnt.
      Elnézést kérek mindenkitől akit félrevezettem ezzel !!!, de egyet megtanultam újra ennek kapcsán: a trendvonal és a gyertya vonalai legyenek más színűek, egyszerű technikai kérdés,mégis egy cég szavahihetősége kerülhet így esetleg hamisan értékelésre!!
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• usdchf

beléptem longba usdchf-en a h4 elnyelőre
        Click image for larger version

Name:	Chart_USD_CHF_4 Hours_snapshot.png
Views:	1
Size:	70,5 KB
ID:	142389

Hozzászólás

• Nálam nem teljesen így néz ki, nincs elnyelő.
          Én viszont tegnap nyitottam usdcad d1-en, de most sem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez a signal megfelel-e pinbarnak. Szerintetek?
          Továbbá az a kérdés is felmerült bennem, hogy a trend ugyebár lefelé mutat. Jó helyre tettem így a fibet, vagy inkább az emelkedő szakaszra kellene már tenni ilyenkor?

szerk: a stoppot már lejjebb mozgattam, mivel úgy tűnik jó irányba indult
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Sziasztok!
            Befektettem eurót egy osztrák Bankba magyar brókercégen keresztül.A brókernek lett haszna meg a Bank is levonta a kezelési költséget nekem nincs árfolyam nyereségem a pénzt hazahozom.
            Kérdésem ti mit csinálnátok az euróval mibe fektetnétek be? váltsam át forintra? kötvény?
            már nem bízok a brókerekben.
            Adjatok tanácsot!
            Köszi
            L.

Hozzászólás

• Az egyik legjobb befektetést tudom javasolni: a gyerek.

Hozzászólás

• pborisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nálam nem teljesen így néz ki, nincs elnyelő.
                Én viszont tegnap nyitottam usdcad d1-en, de most sem vagyok benne teljesen biztos, hogy ez a signal megfelel-e pinbarnak. Szerintetek?
                Továbbá az a kérdés is felmerült bennem, hogy a trend ugyebár lefelé mutat. Jó helyre tettem így a fibet, vagy inkább az emelkedő szakaszra kellene már tenni ilyenkor?

szerk: a stoppot már lejjebb mozgattam, mivel úgy tűnik jó irányba indult
                Hat igen, ez technikailag nem Pin. Ahhoz, hogy valodi Pin legyen, a kanoca hosszabbnak es a teste kisebbnek kene hogy legyen.

A hely ahonnan jon viszont mellette van, latod is hogy megy amerre vartad.

Azert erdemes a tiszta jelekre varni, mert az ilyeneknek nincs pozitiv varhatosaga.

HWT

Hozzászólás

• nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az egyik legjobb befektetést tudom javasolni: a gyerek.
                  Köszi a tippet van már gyerekem ha akarnék se jönne össze mert 53 vagyok.
                  Valami komolyabb tipp?

Hozzászólás

• forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    beléptem longba usdchf-en a h4 elnyelőre
                    [ATTACH]1725[/ATTACH]

szia

szerintem ez simán a short vissza tesztje amiből tovább short irányba ( fő trend irányba) halad az árfolyam.

legalább is remélem mert én 0.8915 nél nyitottam short irányba vagy 3 napja.

ja, és remélem le megy legalább 0.8560 ig

Hozzászólás

• HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hat igen, ez technikailag nem Pin. Ahhoz, hogy valodi Pin legyen, a kanoca hosszabbnak es a teste kisebbnek kene hogy legyen.

A hely ahonnan jon viszont mellette van, latod is hogy megy amerre vartad.

Azert erdemes a tiszta jelekre varni, mert az ilyeneknek nincs pozitiv varhatosaga.

HWT
                      Köszi! Valahogy sejtettem. Elérte TP1-et, de nem zártam, hanem a stoppot mozgattam BE-be. Sajnos visszajött és kiütötte

Hozzászólás

• flgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        szia

szerintem ez simán a short vissza tesztje amiből tovább short irányba ( fő trend irányba) halad az árfolyam.

legalább is remélem mert én 0.8915 nél nyitottam short irányba vagy 3 napja.

ja, és remélem le megy legalább 0.8560 ig
                        célárat elérte (ahol volt a képen a vízszintes piros vonal), szóval szépen teljesített a signál

egyébként én is a shortot kerestem rajta de ez egész jónak tűnt és nem bírtam kihagyni
                        h1 elnyelőre nyitottam is shortot, aminek a célárja a 88as szint ahol fele záródik a pozíciónak, a másik order pedig 87-en van

Name:	Chart_USD_CHF_Hourly_snapshot.png
Size:	36,1 KB
ID:	142391

Hozzászólás

• Pár nap alatt megnéztem a Tőzsde fórumban feltett chart képeket amiken nyitási pozíciókat keresnek a kereskedni kívánók.

Néhány észrevétel:

1. próbálnak olyan charton nyitási pozíciót keresni ami nem igazán átlátható, zavaros, nem eléggé aktív. Hiányoznak a szép egymást követő völgyek és csúcsok sorozata.
                          2. sajnos nem ismerik fel a Fő trend irányt. (Bár lehet ellene is kereskedni (counter-trend )rövid távon de hosszabb távon rizikós!) Ígéretesebb a Fő trendet lekereskedni amíg megy.
                          3. nem igazán látják az erős szinteket.
                          4. olyan mint ha az idősíkokban ugrálnának és bele zavarodnának, hogy melyiket is nézzék, melyik idősíkban nyissanak, kereskedjenek.

Hozzászólás

• sziasztok!

Name:	névtelen.jpg
Size:	214,0 KB
ID:	142392

ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy lehet hogy váll-fej alakzat ami a körben van, vagy benéztem???
                            illetve minden hozzá szólás érdekelne amit jelöltem, célár , stoppal kapcsolatban!
                            előre is köszi!

Hozzászólás

• Üdv!
                              Egy chart a próbálkozássommal:
                              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Heco, milyen szignalra nyitottal?

Hozzászólás

Working...
                                X