Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Borg82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok!
    [ATTACH]1728[/ATTACH]

ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy lehet hogy váll-fej alakzat ami a körben van, vagy benéztem???
    illetve minden hozzá szólás érdekelne amit jelöltem, célár , stoppal kapcsolatban!
    előre is köszi!
    Ez nem az aminek Te gondolod! Ne keress alakzatokat 'zajban'! [5-15-30min] ezeken az idosikokon csak a mar elore kigondolt belepesedet optimalizalod! naposon/hetesen kialakulo formaciok lehetnek kiindulasi pontjai egy tradenek. 1h-tol erdemes elindulni, azalatt csak a zajt kereskeded le.

Hozzászólás

• flgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Pár nap alatt megnéztem a Tőzsde fórumban feltett chart képeket amiken nyitási pozíciókat keresnek a kereskedni kívánók.

Néhány észrevétel:

1. próbálnak olyan charton nyitási pozíciót keresni ami nem igazán átlátható, zavaros, nem eléggé aktív. Hiányoznak a szép egymást követő völgyek és csúcsok sorozata.
      2. sajnos nem ismerik fel a Fő trend irányt. (Bár lehet ellene is kereskedni (counter-trend )rövid távon de hosszabb távon rizikós!) Ígéretesebb a Fő trendet lekereskedni amíg megy.
      3. nem igazán látják az erős szinteket.
      4. olyan mint ha az idősíkokban ugrálnának és bele zavarodnának, hogy melyiket is nézzék, melyik idősíkban nyissanak, kereskedjenek.
      Koszonjuk az epito kritikat! De ettol meg okosabbak sajnos nem lettunk
      Segitenel, hogy meglathassuk azt, amit mondjuk te latsz egy dontes meghozatala elott?

Hozzászólás

• ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Heco, milyen szignalra nyitottal?
        Üdv!
        Napi ppz-n a kialakuló BEOB és a trendirány ami megadta a "kezdő löketet".

Hozzászólás

• Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Üdv!
          Napi ppz-n a kialakuló BEOB és a trendirány ami megadta a "kezdő löketet".
          Szia, én a képen nem látok BEOB-ot, de lehet csalóka a kép

Hozzászólás

• usdcad

USDCAD longgal fogok próbálkozni, ha BUOB-ként zár a h4es gyertya igaz elég kicsik az előtte lévő gyertyák, de rágerjedtem a fej-váll alakzatra
            Click image for larger version

Name:	Chart_USD_CAD_4 Hours_snapshot.png
Views:	1
Size:	76,9 KB
ID:	142395

Hozzászólás

• forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              USDCAD longgal fogok próbálkozni, ha BUOB-ként zár a h4es gyertya igaz elég kicsik az előtte lévő gyertyák, de rágerjedtem a fej-váll alakzatra
              [ATTACH]1732[/ATTACH]
              Napin törte a trendvonalat és egy szép buob van kialakulóban.

Hozzászólás

• Amiben tegnap benne voltam, UsdChf 1h beob. De még aznap zártam is.
                Csatolt fájlok

Hozzászólás

• forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia, én a képen nem látok BEOB-ot, de lehet csalóka a kép
                  Most sorrendben az utolsó előtti gyertya betakarja az előtte levő négyet!
                  Jelenleg 50 pip nyerőben!
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• EurUsd újra esik, kiváncsi vagyok meglátogatja-e újra a heti ppz-t. Egy másik brókernél H1-en a szép nagy buob után egy IB volt, ami az ellenállás alá zárt. Benne voltam de már rég zártam. Sajnos..
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Borg82 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      sziasztok!
                      [ATTACH]1728[/ATTACH]

ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy lehet hogy váll-fej alakzat ami a körben van, vagy benéztem???
                      illetve minden hozzá szólás érdekelne amit jelöltem, célár , stoppal kapcsolatban!
                      előre is köszi!
                      Egyetértek ByBrumy megállapításaival az alacsony idősíkra vonatkozóan, egyébként technikailag fej-váll (H&S), ahogy írtad, én nem dönteném meg egyáltalán a nyakvonalat, az sl-t én is oda raknám,a TP-t pedig ppz,vagy erős (R/S) szint fölé.
                      Ami még fontos lehet, hogy a fő trend irányába mutasson, , ezért mivel fordító alakzat,én a pullback-en keresem, fibo-val MACVD-vel kiegészítve.
                      Kivéve ha ezenkívül még sokminden megerősíti a főtrend fordulását és azt jelezné.

Hozzászólás

• Ganco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        EurUsd újra esik, kiváncsi vagyok meglátogatja-e újra a heti ppz-t. Egy másik brókernél H1-en a szép nagy buob után egy IB volt, ami az ellenállás alá zárt.
                        Én pont 9 után néztem rá és sikerült elkapnom az IB-t H1-en.
                        Egyelőre szépen fut lefelé

Hozzászólás

• Most látom, hogy Ganco 16:38-kor írta a postot. Az hogy lehet, hogy már akkor látta az IB-t, ami nálam 21 órakor zárt H1-en?
                          Vagy a demoban ennyi csúszás van?

Hozzászólás

• ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Koszonjuk az epito kritikat! De ettol meg okosabbak sajnos nem lettunk
                            Segitenel, hogy meglathassuk azt, amit mondjuk te latsz egy dontes meghozatala elott?

Szia

Az az igazság, hogy olyan sok helyen leírták már, hogy mire figyeljünk egy trédelés megkezdésekor.
                            Sajnos okosabbak akkor lennénk ha meg is fogadnánk azok építő jellegű tanácsait amit már több 100 esetben leírtak.
                            Én is leírtam már ebben a topikban nem is olyan rég, hogy mit veszek figyelemben a nyitásnál.

Azonban csak akkor ér valamit a tanács ha nálad tényleg működik.
                            ha nem akkor nem kell foglalkozni azok tanácsaival amik a Te trédjeidnél nem működnek.

Személy szerint én is olyan sok stratégiát láttam online a nyitások figyelembe vételéről, hogy Dunát lehetne rekeszteni tőlük.

Tehát lehet engem szeretni és utálni az indikátorok nem használata miatt.
                            Szimpatikus vagy sem az ember? Indikátorral vagy sem.
                            De mivel ez egy fórum ezért én is megírhatom azt amit gondolok.

Úgy látom, hogy olyan sok lusta ember van a fórumokon akik a sült halat várják, hogy segítsenek nekik mert annyira lusták maguk megjárni a saját Forex útjukat.
                            Annak ellenére, hogy ömlik az ingyenes anyag az interneten!!!!

És most ismét megköveznek engem sokan....
                            Látom, hogy annyi vonal van a chartokon, hogy nem látszik tőlük a gyertya!
                            Annyira meg próbálják bonyolítani a kereskedési szignál megtalálását amennyire csak lehet.
                            Én sem a 100% os nyitási lehetőséget várom mert akkor soha nem nyitnék!

Minden nap van veszteséges trédem.
                            Ezt én teljességgel elfogadom. Ez a normális.
                            Ne arra várjatok, hogy csak 100 % ban akarjátok meghatározni, hogy nyittok e vagy sem. Mert akkor soha nem fogtok nyitni.
                            A rengeteg elemzésetek a vonalakkal teli vert nyugati pálya udvar kinézetű chartokkal tele tűzdelt és megváltást váró indikátorokat pedig korlátozzátok le 1,2,vagy 3 ra.
                            Mondjuk inkább 1 vagy 2 re. Higgyétek el. Bőven elég.

A többi szükségtelen.,

Keressétek meg azokat a nyavajás erős völgyeket, csúcsokat!
                            Fő trendet a napos nézetben határozzátok meg.
                            Váltsatok órás, 4 órás nézetbe.
                            Várjátok meg a szignált, és nyissatok szűk stoppal.

Ha nem jó felé megy akkor hamar lezár minimális veszteséggel ami bőven bele fér.
                            Ha pedig elindul jó irányba akkor örülj és figyelj.

A fenébe. Nem is szóltam eddig az indikátor figyeléséről.
                            Lehet, hogy nincs is rá szükség?

Ne bonyolítsd a kereskedésedet mert soha nem fogsz profitot termelni csak el süllyedsz az elemzéseidben.

Ne foglalkozz a hírekkel mert befolyásolnak téged.

Ne a megérzéseiddel foglalkozz mert akkor te magad akarod meghatározni, hogy merre menjen az árfolyam!
                            Csak nézd meg az irányt! Ha Long akkor ne akarj shortolni!!!!!

Ugye el tudod dönteni, hogy ami lefelé megy az indikátor nélkül is short?
                            Ugye ha van egy erős támasz amiről már 2szer visszapattant az árfolyam akkor vaklószínű, hogy most is vissza fog pattanni.
                            Keresd az ismétlődéseket.
                            És még mindig nem említettem, hogy melyik indikátort tedd rá a chartodra.

Tudod miért?
                            Mert az, hogy mikor nyiss, az az egyik legkönnyebb meghatározni.
                            Benne maradni az árfolyamban, pozíciót építeni, helyesen követni ezeket a stoppal, no az már érdekesebb.....

Ez a beírásom valószínű, hogy megint kiveri jó néhány embernél a biztosítékot.
                            És nem is ellenkezek velük mert ők a saját útjukat járják.
                            Aki pedig most kezdi a Forexet annak ne az legyen a legfontosabb, hogy minél bonyolultabban próbáljon bele vágni mert 5 hónap múlva el megy a kedve az egésztől.

Hozzászólás

• http://www.kepfeltoltes.hu/view/1105...toltes.hu_.jpg

GBP/Cad csökkenni fog.

Hozzászólás

• tabaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

-szerintem is de ez még nagyon "zavaros".
                                Inkább keress egy tisztább szépen kirajzolódott chartot ahol egyértelműbbek a szintek. ...is.

Hozzászólás

Working...
                                X