Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• flgabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    -szerintem is de ez még nagyon "zavaros".
    Inkább keress egy tisztább szépen kirajzolódott chartot ahol egyértelműbbek a szintek. ...is.
    Ja igen kicsit elméreteztem a stop losst ha erre értetted. A JPÉ indikátor szerint csökkenni fog legalább 1,57-ig. Ezt látom a legbiztosabbnak jelenleg.

Hozzászólás

Szia

Az az igazság, hogy olyan sok helyen leírták már, hogy mire figyeljünk egy trédelés megkezdésekor.
      Sajnos okosabbak akkor lennénk ha meg is fogadnánk azok építő jellegű tanácsait amit már több 100 esetben leírtak.
      Én is leírtam már ebben a topikban nem is olyan rég, hogy mit veszek figyelemben a nyitásnál.

Azonban csak akkor ér valamit a tanács ha nálad tényleg működik.
      ha nem akkor nem kell foglalkozni azok tanácsaival amik a Te trédjeidnél nem működnek.

Személy szerint én is olyan sok stratégiát láttam online a nyitások figyelembe vételéről, hogy Dunát lehetne rekeszteni tőlük.

Tehát lehet engem szeretni és utálni az indikátorok nem használata miatt.
      Szimpatikus vagy sem az ember? Indikátorral vagy sem.
      De mivel ez egy fórum ezért én is megírhatom azt amit gondolok.

Úgy látom, hogy olyan sok lusta ember van a fórumokon akik a sült halat várják, hogy segítsenek nekik mert annyira lusták maguk megjárni a saját Forex útjukat.
      Annak ellenére, hogy ömlik az ingyenes anyag az interneten!!!!

És most ismét megköveznek engem sokan....
      Látom, hogy annyi vonal van a chartokon, hogy nem látszik tőlük a gyertya!
      Annyira meg próbálják bonyolítani a kereskedési szignál megtalálását amennyire csak lehet.
      Én sem a 100% os nyitási lehetőséget várom mert akkor soha nem nyitnék!

Minden nap van veszteséges trédem.
      Ezt én teljességgel elfogadom. Ez a normális.
      Ne arra várjatok, hogy csak 100 % ban akarjátok meghatározni, hogy nyittok e vagy sem. Mert akkor soha nem fogtok nyitni.
      A rengeteg elemzésetek a vonalakkal teli vert nyugati pálya udvar kinézetű chartokkal tele tűzdelt és megváltást váró indikátorokat pedig korlátozzátok le 1,2,vagy 3 ra.
      Mondjuk inkább 1 vagy 2 re. Higgyétek el. Bőven elég.

A többi szükségtelen.,

Keressétek meg azokat a nyavajás erős völgyeket, csúcsokat!
      Fő trendet a napos nézetben határozzátok meg.
      Váltsatok órás, 4 órás nézetbe.
      Várjátok meg a szignált, és nyissatok szűk stoppal.

Ha nem jó felé megy akkor hamar lezár minimális veszteséggel ami bőven bele fér.
      Ha pedig elindul jó irányba akkor örülj és figyelj.

A fenébe. Nem is szóltam eddig az indikátor figyeléséről.
      Lehet, hogy nincs is rá szükség?

Ne bonyolítsd a kereskedésedet mert soha nem fogsz profitot termelni csak el süllyedsz az elemzéseidben.

Ne foglalkozz a hírekkel mert befolyásolnak téged.

Ne a megérzéseiddel foglalkozz mert akkor te magad akarod meghatározni, hogy merre menjen az árfolyam!
      Csak nézd meg az irányt! Ha Long akkor ne akarj shortolni!!!!!

Ugye el tudod dönteni, hogy ami lefelé megy az indikátor nélkül is short?
      Ugye ha van egy erős támasz amiről már 2szer visszapattant az árfolyam akkor vaklószínű, hogy most is vissza fog pattanni.
      Keresd az ismétlődéseket.
      És még mindig nem említettem, hogy melyik indikátort tedd rá a chartodra.

Tudod miért?
      Mert az, hogy mikor nyiss, az az egyik legkönnyebb meghatározni.
      Benne maradni az árfolyamban, pozíciót építeni, helyesen követni ezeket a stoppal, no az már érdekesebb.....

Ez a beírásom valószínű, hogy megint kiveri jó néhány embernél a biztosítékot.
      És nem is ellenkezek velük mert ők a saját útjukat járják.
      Aki pedig most kezdi a Forexet annak ne az legyen a legfontosabb, hogy minél bonyolultabban próbáljon bele vágni mert 5 hónap múlva el megy a kedve az egésztől.
      Nagyon az elején járok még az útnak, több videót megnéztem technikai elemzéssel kapcsolatban. (Pintér Péter féle videókat kerestem elsősorban, mert azonnal szimpatikussá vált, hogy nem csilliónyi indikátor alapján hozza meg a döntéseit).
      Most olvasok egy könyvet, de már most az elején megfogalmazódott bennem, hogy a legegyszerűbb elemzési módot fogom alkalmazni, mert valóban a sok indikátor használatakor csak elveszik az ember.

Erre most olvasom a tanácsodat
      Úgy látom, akkor nem járok túl nagy tévúton, ha nem akarom ezt túlbonyolítani.

Köszönöm a megerősítést.

Hozzászólás

• pborisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Most látom, hogy Ganco 16:38-kor írta a postot. Az hogy lehet, hogy már akkor látta az IB-t, ami nálam 21 órakor zárt H1-en?
        Vagy a demoban ennyi csúszás van?
        Azt értékelném ha ennyivel előbb jelezne egy bróker
        Én a 10 órás gyertyára gondoltam, te a 20h-ra. Szép volt az is.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Ganco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azt értékelném ha ennyivel előbb jelezne egy bróker
          Én a 10 órás gyertyára gondoltam, te a 20h-ra. Szép volt az is.
          Így már minden tiszta

Hozzászólás

• ByBrumy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez nem az aminek Te gondolod! Ne keress alakzatokat 'zajban'! [5-15-30min] ezeken az idosikokon csak a mar elore kigondolt belepesedet optimalizalod! naposon/hetesen kialakulo formaciok lehetnek kiindulasi pontjai egy tradenek. 1h-tol erdemes elindulni, azalatt csak a zajt kereskeded le.

" – a megnövekedett zaj -, amit a sok idősíkon kereskedők ellentétes nézőpontjai okoznak. A rövid idősíkon koncentrálódik az összes nézőpont harca. A magasabb idősíkokon csökken az egy-két perces trade-eket vivők hatása. Nem tűnik el teljesen, de nézőpontjuk ereje egy napi charton elenyészik."

Hozzászólás

• Lackok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              " – a megnövekedett zaj -, amit a sok idősíkon kereskedők ellentétes nézőpontjai okoznak. A rövid idősíkon koncentrálódik az összes nézőpont harca. A magasabb idősíkokon csökken az egy-két perces trade-eket vivők hatása. Nem tűnik el teljesen, de nézőpontjuk ereje egy napi charton elenyészik."
              Egyetértek, de szerintem nincs olyan, hogy "zaj". A különböző idősíkokon kereskedők különböző "látásmódja" okozza, hogy látszólag "nincs rendszer" az árfolyamok mozgásában. M5 idősíkon egy long lehetőség, az egy H1-es kereskedőnek csak visszahúzódás, aminek a csúcspontján jó belépési lehetősége nyílik majd az esés folytatódására játszva. Több idősíkon gondolkozva kell a piacot szemlélni, egy H1-H4 folyamatba kell törekedni beszállni M5-M15 szinten. Legjobban a tenger hullámaihoz lehetne hasonlítani a dolgot, ahol vannak a nagy dagály hullámok, majd az időjárás okozta kisebb hullámok, amik partot érve megtörnek a kövezésen apró hullámokra esve. Ezek a hullámok néhol erősítik, néhol gyengítik, vagy akár ki is oltják egymást. Valahogy így áramlik a pénz is a piacon. Valaki csak H1-H4 szinten talál "rendszert", ahol a kisebb idősík mozgásának már nincs jelentősebb befolyásoló szerepe. Viszont vannak akik eljutnak M5, ne adj isten M1 szintig is, hogy ezeket a hullámokat megkülönböztessék, és kiválasszák közülük azokat, amiket kereskedni érdemes.

Hozzászólás

• mi a véleményetek GBP/CHF short ról?1,4185 értéket átlépve???

Hozzászólás

• Erőteljesen kezdő vagyok, ezért is van egy bugyuta kérdésem!
                  Mia short és mi a long???
                  Forex, I think this is the beginning of a beautiful friendship????

Hozzászólás

• Long: veszel, mert emelkedést vársz, utána eladod.
                    Short: eladsz, mert csökkenést vársz, utána veszel.

(shortnál jön a kérdés, hogy hogy adsz el, ha nincs is? úgy h kölcsönkapod a pénzügyi "terméket" (pl. részvényt), ezt eladod, majd ha lement az ár és vettél, akkor vissza tudod adni. ha esésre játszol, de emelkedik, az is baj, mert amit kölcsönzöl, azt vissza kell adni, csak így magasabban tudsz venni, így lehet bukó.)

Hozzászólás

• Csabi1987 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Long: veszel, mert emelkedést vársz, utána eladod.
                      Short: eladsz, mert csökkenést vársz, utána veszel.

(shortnál jön a kérdés, hogy hogy adsz el, ha nincs is? úgy h kölcsönkapod a pénzügyi "terméket" (pl. részvényt), ezt eladod, majd ha lement az ár és vettél, akkor vissza tudod adni. ha esésre játszol, de emelkedik, az is baj, mert amit kölcsönzöl, azt vissza kell adni, csak így magasabban tudsz venni, így lehet bukó.)
                      Jó írtad.

Shortolni valójában úgy tudsz hogy kölcsönkéred a részvényt a brókercégtől "ha ad" és azt eladod. Nyereséged akkor van rajta ha csökken az árfolyam hiszen ezzel a céllal nyitottál short pozíciót. Ha ezt a short pozit zárni akarod akkor vissza kell venned a részvényt és vissza adni a brokernek.

Long mindennek a fordítottja.
                      www.mikxfx.blogspot.com

Hozzászólás

• Billy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Erőteljesen kezdő vagyok, ezért is van egy bugyuta kérdésem!
                        Mia short és mi a long???
                        Már nagyrészt elmondták hogy mi a short és long de azért kicsit kiegészíteném hogy jobban ismerd a hátteret!

Sok alap mint például nyugdíjalapok vagy egyéb befektetési alapok a szabályzatukban lefektetett módon kötelesek tartani részvényeket, kötvényeket stb.
                        Külföldön elterjedtebb hogy a cégeknek vagy a magánszemélyeknek nyugdíjalapjuk van ami végeredményben egy részvényekből és kötvényekből álló alap! Ők megveszik pl a DAX, BUX stb kosarat(ezek ugye végeredményben részvény kosarak) ami valódi részvényeket tartalmaz és ezt tartják mert nem adhatják el! A részletekkel nem untatnék senkit de végeredményben sok ilyen alapnak felhasználatlan, sok százmilliárd dollárnyi részvénye van amit minimális összegért kölcsön lehet venni és használni! Tehát megkapod tőle és amíg használod addig díjat fizetsz neki! Ez nekik jó hisz pénzt kapnak az egyébként használatlan részvényekért és a tőzsde is mozgékonyabb!
                        Tehát a short is valódi részvényekkel történik mert ez ugye kötelező a tőzsdén!
                        Ja és nem a brókercégtől kapod kölcsön mert ők csak megegyeznek az elszámolóházzal akik már megegyeztek a részvényt tartó alappal.
                        Kivétel Magyarország ahol valóban a brókercéggel kell egyezkedni hogy kinek a részvényét használhatod fel de ez nálunk amúgy is bonyolult...

Remélem nem untattam sok embert a háttérinfóval
                        A Tőzsde egy vicces hullámvasút

Hozzászólás

• Köszönöm a kimerítő válaszokat!Ha jól értelmezem akkor ez ugyan úgy müködik mint a "rendes" adás vétel csak itt az árfolyam esésen keresek!?
                          Itt sincs időkorlát hogy mikor veszem vissza a részvényeket?
                          Forex, I think this is the beginning of a beautiful friendship????

Hozzászólás

• eurgbp

Ma én csak ezt találtam megjátszhatónak, igaz múlthétről még vannak futó pozik, így a korreráló párokat ki is hagytam;
                            nagyon erős szint és h4-en a buob mutatja az irányt, célár elérés esetén stop 0-ba másik felével megcélozva 88as ár
                            Click image for larger version

Name:	eurgbp20110523.GIF
Views:	1
Size:	66,7 KB
ID:	142402

Hozzászólás

• forexmaniac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ma én csak ezt találtam megjátszhatónak, igaz múlthétről még vannak futó pozik, így a korreráló párokat ki is hagytam;
                              nagyon erős szint és h4-en a buob mutatja az irányt, célár elérés esetén stop 0-ba másik felével megcélozva 88as ár
                              [ATTACH]1740[/ATTACH]

...hát ez short...0.8530-ig vagy 0.8460-ig.... (jó lenne) mert utánna nyitnék egy longot.
                              De majd meglátom a gyertyáim mit mutatnak a spekulációim szerint.

Hozzászólás

...hát ez short...0.8530-ig vagy 0.8460-ig.... (jó lenne) mert utánna nyitnék egy longot.
                                De majd meglátom a gyertyáim mit mutatnak a spekulációim szerint.
                                Célárat elérte, most már csak jól jöhetek ki belőle, így a "...hát ez short..." kijelentés nem állja meg a helyét
                                Rakhatnál be képet a gyertyáidról és a spekulációdról, ne csak a levegőbe beszéljünk.

Hozzászólás

Working...
                                X