Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• A BE azt jelenti hogy ahol vettet oda húzod a stopod is szóval ha a stopot eléri az árfolyam akkor 0ban szállsz ki.
    Ha a BE fogalommal volt baj...
    M

Hozzászólás

• Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ezt nem értem: TP1- nél húztad még csak a stoppodat BE-be??? , vagy valamit nem jól értek??, BE az Break Even azaz amikor az sl-t már ment előre az ár, akkor húzod sl-t 0-ba. Ez viszont nem lehet TP1, mert akkor 0 az R/R-ed !!
      Próbáltam ugyan azokat a kifejezéseket használni, mint amit a topic elején, éppen azért hogy ne zavarjam össze a még újabb rövidítésekkel a kedves olvasót,aki most kezd ismerkedni a stratégiával. Visszaolvastam kicsit és megnyugodva tapasztaltam,hogy szinte ugyan az a pozíció menedzsmentem,mint ami már le lett írva,úgyhogy megint nem találtam fel a spanyolviaszt.

Néhány kifejezéssel Én is bajba voltam párszor pl. ˝Ha van időm bebicsoszkodni,…..˝. Nyugtáztam,hogy ez szép magyar anyanyelvünk egy számomra ismeretlen kifejezése, persze pár olvasás után rájöttem,hogy ékezettekkel már számomra is értelmes a szó.
      Másik kedvenc amit Panthertől olvastam először: ˝Stop megy Oba,…. ˝ Oba???Biztosan a Barack Oba, akkor ez valami fundamentális megközelítés lesz.

Két korábbi hozzászólást megkerestem a szentírásból, ezek alapján szerintem tisztább lesz a kép...

HWT evangéliuma , 2. oldal, 93. bekezdés
      http://forum.tozsde.hu/1629-post93.html
      illetve, 4.oldal, 167. bekezdés
      http://forum.tozsde.hu/1751-post167.html

Szép napot,
      Swyr

Hozzászólás

• Panther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kód:
        Ezt nem értem: TP1- nél húztad még csak a stoppodat BE-be??? , vagy valamit nem jól értek??, BE az Break Even azaz amikor az sl-t már ment előre az ár, akkor húzod sl-t 0-ba. Ez viszont nem lehet TP1, mert akkor 0 az R/R-ed !!
        Vannak fogalomzavarok szerintem.

Az R/R azaz a kezdeti Hozam/Kockázat arány nem változik attól hogy mikor alkalmazol BE-t, azaz mikor húzod nullába a stopodat.

Van aki az FTA-ban már zárja is az egész pozit, neki az FTA, TP(1) is egyben,
        van aki az FTA (ahol bajba kerülhet az ár) csak 0ba húzza (BE) és kijelöl magának TP1 et távolabb ahol az egészet zárja vagy részlegesen és újabb TP-ket jelöl ki, közben pedig a stopot is mozgatja az árfolyam után.
        De ennek a kezdeti R/R-hez semmi köze.
        Az R/R 0 meg aztán végkép nem lehet.
        Ez egy osztás, matematikai művelet.
        M
        Igaz!
        Az R/R valóban nem lehet nulla mert a nevezőbe került a nulla,(így igaz) hanem értelmetlen , mint a leírás is, amiről szó van. Én sosem tekintem a belépési pontot, ami ugye a (Break Even) TP-nek (azaz célárnak) persze ez csak megnevezés dolga, kinek hogy teszik.Mindenesetre számomra a 0 mint profit cél értelmetlen ,mivel nem akarok kockázatot vállalni 0 profitért, legfeljebb ott kistopplódom miután oda húztam stoppomat.

Hozzászólás

• Sawyer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Próbáltam ugyan azokat a kifejezéseket használni, mint amit a topic elején, éppen azért hogy ne zavarjam össze a még újabb rövidítésekkel a kedves olvasót,aki most kezd ismerkedni a stratégiával. Visszaolvastam kicsit és megnyugodva tapasztaltam,hogy szinte ugyan az a pozíció menedzsmentem,mint ami már le lett írva,úgyhogy megint nem találtam fel a spanyolviaszt.

Néhány kifejezéssel Én is bajba voltam párszor pl. ˝Ha van időm bebicsoszkodni,…..˝. Nyugtáztam,hogy ez szép magyar anyanyelvünk egy számomra ismeretlen kifejezése, persze pár olvasás után rájöttem,hogy ékezettekkel már számomra is értelmes a szó.
          Másik kedvenc amit Panthertől olvastam először: ˝Stop megy Oba,…. ˝ Oba???Biztosan a Barack Oba, akkor ez valami fundamentális megközelítés lesz.

Két korábbi hozzászólást megkerestem a szentírásból, ezek alapján szerintem tisztább lesz a kép...

HWT evangéliuma , 2. oldal, 93. bekezdés
          http://forum.tozsde.hu/1629-post93.html
          illetve, 4.oldal, 167. bekezdés
          http://forum.tonekemzsde.hu/1751-post167.html

Szép napot,
          Swyr
          OK!
          Valószínűleg én félreértettem a leírásodat, nem akarlak befolyásolni, és összezavarni sem ,nekem mást jelent a TP1 !

Hozzászólás

• Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            OK!
            Valószínűleg én félreértettem a leírásodat, nem akarlak befolyásolni, és összezavarni sem ,nekem mást jelent a TP1 !
            Befolyásolni és összezavarni csak a villányi cabernetnek szokott sikerülni, úgyhogy lehet még próbálkozni.
            Mondanám, hogy oké hagyjuk a dolgot, de az olyan befejezetlen lenne, ezért a Te és néhány olvasó bánatára még egyszer és ígérem utoljára nekifutok a kérdésnek. Az EURGBP H4 példámban a Nyitás= Entry=Break Even nekem se TP szint, mint ahogy írtad a válaszodban, az felette van kicsivel.

Heco eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Én sosem tekintem a belépési pontot, ami ugye a (Break Even) TP-nek (azaz célárnak) persze ez csak megnevezés dolga, kinek hogy teszik.Mindenesetre számomra a 0 mint profit cél értelmetlen
            TP1,FTA az első olyan szint, ahol várható,hogy az ár reagálni fog rá. Ez túl közel van a nyitási árhoz, ezért be se kellett volna nyitnom rá. De pontosan azért raktam fel a példát, hogy megkérdezzem Ti nyitnátok-e ilyen helyzetben, ha a szignál aránylag jó, de nem előzi meg nagy momentum. Viszont megint leragadtunk értelmezési problémáknál, mint jó párszor, pl. hogy a BUOB mikor BUOB, elnyeli vagy nem nyeli.

Az FTA, azaz az első problémás terület nekem a TP1, ha az ár eléri, akkor valamit csinálok. Ha beoldalaz a piac a stopom és TP1 között, akkor próbálok kis pluszban minél hamarabb szabadulni a setuptól. Tehát nem elsődleges profit szint TP1, viszont könnyen előfordulhat, hogy teljes zárás lesz, ha nem kedvezően alakulnak a dolgok. Viszont,ha jó az irány, akkor TP1-nél stop szűkebbre vagy a nyitási szintre, hogy ne legyen kockázat a pozíción. Az RR-t jelen esetben TP2 adja, ami kb. 1:1 TP2-nél megint dönthetek, hogy mit az az előzmények függvénye.

Lehet ez csak nekem egyértelmű és észre se veszem, hogy nem érthetően szedem össze a gondolataimat,de tovább tényleg ne ragozzuk, mert hasznosabb időtöltés inkább chartot nézegetni, mint szövegértelmezési problémával rabolni saját időnket.Ha a hozzászólásom kritikus lett volna,akkor az saját magamnak szólt nem Neked.

Hozzászólás

• OK!
              A második chartod már érthető és világos volt számomra!
              Maradjunk abban hogy félreértettem a dolgot!!

Hozzászólás

• ,,akkor próbálok kis pluszban minél hamarabb szabadulni a setuptól"
                EZ tetszik felvésem. Már én is pár vörösbor után vagyok. Kéne vlamikor valami nagy tőzsdés partyt.

Hozzászólás

• Chartelemző csemege a nagy Világból....
                  Amiről lemaradtam (be sem volt állítva ez a pár eddig) pedig állítólag A+
                  Nem kezdőknek való ,mert nem swing high on vagy lown lévő beölelőről van szó, hanem breakout BEOB-ről.
                  Nagyon szép és jól definiálható alakzatoknál szép szignál ha a beölelővel tör fel vagy lefele az árfolyam,főleg ha kerek számnál történik.....
                  Mivel a "semmibe" indult az ár FTA vagy TPként érdemes a következő kerek számot figyelni.
                  Ilyeneket kellene kivárni és észrevenni...na majd a rutin meg az évek múltával hátha.....
                  M
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• +1

Ez akkor lesz nagyon erdekes, ha visszanezunk a PPZ ala. Ragyogo lenne...

HWT

Hozzászólás

• Hat az A+ eros neki, Ne feledd, amikor megvan a BEOB meg nem tudod hogy ez egy fake-out vagy valodi letores.

Vakon beleugrani ezekbe, sokszor veszelyes. Ha viszont ez visszateszteli az elozo szintet, az mar valoban egy nagy valoszinusegu helyzet akar touch trade-el is.

Hozzászólás

• Nekem is tetszene ha visszatesztelné ezt a bivalyerős PZ-t
                        Én a touch tradetől még parázok (nem demoztam még le, de izgatja a fantáziám a jó RR miatt) de ha kialakítana egy jó szignált és maradna hely az eséshez akkor felszállnék a vonatra.
                        M

Hozzászólás

• Nincs semmi baj azzal, ha nem eroltetsz mindent egyszerre.

gyertya+szintek, vagy touch+ szintek, az egesz ugyanannak a folyamatnak a resze.

A szintek a lenyeg, es kezdetnek a gyertya+ mindenfele egybeeses adja az onbizalmat ahhoz, hogy lepjunk. Ido utan kialakul a bizalom a szintjeinkben elegge ahhoz, hogy ne kelljen a gyertyakra varni.

Professzionalis korokben errol ugy beszelnek, hogy a piac idorol idore lehetoseget ad beszallni a mozgas forrasanal azoknak, akik latnak is nem csak neznek

Ez talan a legmagasabb szint amit elerhetsz a modszerrel. Igen ott az RR mar nem problema.

Egy trade amiben jelenleg benne vagyok(az egyetlen)

EURUSD

Eros szint 1.44 PPZ+Kerek szam

Ar visszatesztel ami beszallasi lehetoseget ad. Nincs gyertya szignal.
                          Click image for larger version

Name:	eurusdtt_220611.gif
Views:	1
Size:	19,1 KB
ID:	142492

Kicsit korabban az 1.45 adott ugyanilyen lehetoseget, tankonyvi pelda volt.

A piac idorol idore ugyanazt csinalja, az mar csak rajtunk mulik, ki tudjuk-e hasznalni.

HWT

Hozzászólás

• Gratula a pozihoz, ütősnek néz ki!
                            Időnek kell eltelnie hogy PZ és PZ között különbséget tudjon tenni az ember, én egyenlőre örülök ha egy kinézet szintemet megerősíti egy gyertyaalakzat és megfordul.
                            Berajzolgatom a szinteket és figyelem a piacot, próbálom megérteni a mozgást és próbálom lemodellezni hogy mi fog történni.
                            Egyébként félelmetes hogy mennyire tiszteletben tartja a piac a rajzaimat.....
                            De csak figyelem még és rajzolok.

Nem akarom siettetni a dolgokat mert az kudarchoz vezetne, és abból így is akad elég a piacon.....meg akarom erősíteni a hitem a látásmódomban a szintjeimben és amikor már rutin lesz a jó szintek megkülönböztetése elkezdem demózni a touch tradeket is.

De jó látni hogy hova el lehet jutni a módszer fejlesztgetésével, mindig erőt ad és segít a kitartásban....
                            Köszi a képet!
                            M

Hozzászólás

• Panther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Gratula a pozihoz, ütősnek néz ki!
                              Időnek kell eltelnie hogy PZ és PZ között különbséget tudjon tenni az ember, én egyenlőre örülök ha egy kinézet szintemet megerősíti egy gyertyaalakzat és megfordul.
                              Berajzolgatom a szinteket és figyelem a piacot, próbálom megérteni a mozgást és próbálom lemodellezni hogy mi fog történni.
                              De csak figyelem még és rajzolok.

Nem akarom siettetni a dolgokat mert az kudarchoz vezetne, és abból így is akad elég a piacon.....meg akarom erősíteni a hitem a látásmódomban a szintjeimben és amikor már rutin lesz a jó szintek megkülönböztetése elkezdem demózni a touch tradeket is.

De jó látni hogy hova el lehet jutni a módszer fejlesztgetésével, mindig erőt ad és segít a kitartásban....
                              Köszi a képet!
                              M
                              Csak igy tovabb, nagyon jo uton haladsz, latom

Igen, ez a dolog nyitja, Ebbol tudod majd kialakitani azt hogy erre reagalj is. A modszer nagyon hatasos a gyertya szignalokkal is, nincs ok a sietsegre.

HWT

Hozzászólás

• USD JPY-n H4en hasonló a szitu lefele csak már elérte az első PPZt.

Hozzászólás

Working...
                                X