Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Kereskedes de hogyan

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kérnék profiktól segítséget hogy jól értelmezem-e a látottakat!A mai gyertya egy kialakulófélben lévő pinbar, ami akkor lenne tökéletes ha 1.2000 felett zárna (egész szám amit letesztelt de az erős támasz miatt zárna felette),és szinte minden jelentős fibo szinten van jelentős PPZ!??Ha ez megvalósulna akkor lehetne ez egy long pozíció, ahol TP1 1.23350 közelébe lehetne rakni!?
    Ha nem akkor miért nem???
    Csatolt fájlok
    Forex, I think this is the beginning of a beautiful friendship????

Hozzászólás

• Billy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kérnék profiktól segítséget hogy jól értelmezem-e a látottakat!A mai gyertya egy kialakulófélben lévő pinbar, ami akkor lenne tökéletes ha 1.2000 felett zárna (egész szám amit letesztelt de az erős támasz miatt zárna felette),és szinte minden jelentős fibo szinten van jelentős PPZ!??Ha ez megvalósulna akkor lehetne ez egy long pozíció, ahol TP1 1.23350 közelébe lehetne rakni!?
      Én nem értek hozzá, tehát én is csak kérdeznék...
      A kerek számon kívül hol van itt erős támasz? (mert én nem látok)

Hozzászólás

• Én a sok Nullás számok erőségére gondoltam és H4-es és H1-es charton is töbször visszapattant, de lehet hogy teljes zöldséget írtam!Ezért is tettem fel mint kérdést!

Hozzászólás

• Billy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kérnék profiktól segítséget hogy jól értelmezem-e a látottakat!A mai gyertya egy kialakulófélben lévő pinbar, ami akkor lenne tökéletes ha 1.2000 felett zárna (egész szám amit letesztelt de az erős támasz miatt zárna felette),és szinte minden jelentős fibo szinten van jelentős PPZ!??Ha ez megvalósulna akkor lehetne ez egy long pozíció, ahol TP1 1.23350 közelébe lehetne rakni!?
          Udv Billy,

Eloszor mindig jo otlet megnezni mi az az osszkep.

Heti grafikon sokat elarul. Merre mutat a trend es melyek a valoban eros szintek. A alabbin csak a jelenlegi trendet akarom mutatni.
          Click image for larger version

Name:	eurchfw_230611.gif
Views:	1
Size:	10,5 KB
ID:	142494

Az eros szinteket jol latod, 1.2 a jelenlegi, ahol epp most vagyunk. Ha a napi gyertya folotte zar, akkor a pin szep. Azert a trend ellen megy, ezert erdemes ovatosan kezelni a TP1, FTA stb szintjeinket es konzervativnak maradni.

Bejeloltem az ar elott allo szamomra fontos szinteket, TP1 mindenkepp 1.2150 lenne.
          Click image for larger version

Name:	eurchfd_230611.gif
Views:	1
Size:	8,7 KB
ID:	142495

Hat ez mar nem fog 1.2 folott zarni az en brokeremnel, van meg 8 perc amikor ezt irom...

HWT

Hozzászólás

• Bocsánat, de már megint "találtam valamit"!Felfelé kilépve a háromszögből TP 80.80???
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• sziasztok, egy kis kísérletezés mára, gondolatébresztőnek
              a PPZ zónák megtalálása nem könnyű elsőre
              én ezt a módszert találtam ki magamnak:
              állítsd HAVI TF-re a chartot és zoomold ki maximumra
              húzd be az összes gyertyánál az OHLC vonalakat, majd válts le H1-re
              elsőre kicsit vadnak tűnik a havi chart a rengeteg vonallal, de óráson már magáért beszél az összkép
              ha több gyertyánál is megegyezik az ár, tedd mellé a következő vonalat, így alakulnak ki a jelentős szintek

a második verzió csak OC szintekre van behúzva
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• itt aztán vannak szintek

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  itt aztán vannak szintek

24-es monitoron kicsit másképp néz ki a történet
                  csak ötlet, most alakítom át az egyik profilomat erre a rendszerre, megdöbbentő dolgok rajzolódnak ki pl, USD/CHF H4-en
                  csak néz az ember mint hal a szatyorban, h meddig szakad és most látszik, h van egy 500 pip-es sáv, ami senki földje
                  azt hiszem az ilyen belépőkre vár mindenki
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

24-es monitoron kicsit másképp néz ki a történet
                    csak ötlet, most alakítom át az egyik profilomat erre a rendszerre, megdöbbentő dolgok rajzolódnak ki pl, USD/CHF H4-en
                    csak néz az ember mint hal a szatyorban, h meddig szakad és most látszik, h van egy 500 pip-es sáv, ami senki földje
                    azt hiszem az ilyen belépőkre vár mindenki
                    khmmmm, ez nem volt jó, hiszen nem volt alj, hanem letörte a szintet

viszont eurusd-ben ott a fej-váll alatt a 100 pip-es szakadék

Hozzászólás

• Udv pda,

A havi/heti nyitok es zarok sokszor jo indikacio lehetseges tamasz es ellenallas szintekre, de azert sajnos ennel picit tobbre van szukseg. Probald azt, hogy a havin berajzolod azokat a szinteket, amik kiugranak eled es latod hogy az ar alulrol es folulrol is tisztan letesztelte, vagyis keresd meg az eros PPZ-ket. Valts le hetiben es tedd ugyanezt. Valts le napira es ne jelolj be tobb szintet, hanem csak vard, hogy az ar elerje az eddigieket es adjon valami belepot. Szurheted meg a szintjeidet azokra amik nagy kerek szamra esnek es a napin egybeesnek FIB szintekkel, mozgo atlagokkal, stb.

Igy valoban megtalalod azokat a helyeket, ahol valami eselyed van egy jo belepore. Igaz joval kevesebb lehetoseg fog adodni.

Ha orason akarsz kereskedni, akkor a heti es napi szinteket hasznald.

A lenyeg hogy a meglevo szintjeidet valamikepp szurni kell hogy a legerosebbek maradjanak.

Remelem segit.

HWT

Hozzászólás

• HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Udv pda,

A havi/heti nyitok es zarok sokszor jo indikacio lehetseges tamasz es ellenallas szintekre, de azert sajnos ennel picit tobbre van szukseg. Probald azt, hogy a havin berajzolod azokat a szinteket, amik kiugranak eled es latod hogy az ar alulrol es folulrol is tisztan letesztelte, vagyis keresd meg az eros PPZ-ket. Valts le hetiben es tedd ugyanezt. Valts le napira es ne jelolj be tobb szintet, hanem csak vard, hogy az ar elerje az eddigieket es adjon valami belepot. Szurheted meg a szintjeidet azokra amik nagy kerek szamra esnek es a napin egybeesnek FIB szintekkel, mozgo atlagokkal, stb.

Igy valoban megtalalod azokat a helyeket, ahol valami eselyed van egy jo belepore. Igaz joval kevesebb lehetoseg fog adodni.

Ha orason akarsz kereskedni, akkor a heti es napi szinteket hasznald.

A lenyeg hogy a meglevo szintjeidet valamikepp szurni kell hogy a legerosebbek maradjanak.

Remelem segit.

HWT
                        Szia, köszi a választ, ez az egész csak ötlet volt, közben módosítottam a dolgokon, és a valóban komoly swing low/high szinteket húzom csak be D1-en.
                        át szoktam váltani line chartra is, ott is jól látszanak a szintek, h fibo-t éppen hová húzzak azt még át kell gondolnom
                        igazán jó beszállók tényleg ritkán adódnak, hiszen nagy utat kell bejárni egy chartnak, mire megérint egy ilyen lehetséges pontot
                        tanulgatok, időm mint a tenger
                        esetleg megtennéd, h feltennél egy EUR/USD chartot, miként látod most az életet, csak szemléltetés képpen?
                        köszi

ps: azt hittem már a madár sem jár erre

Hozzászólás

esetleg megtennéd, h feltennél egy EUR/USD chartot, miként látod most az életet, csak szemléltetés képpen?
                          köszi
                          khmmm, kérdeznék még

vannak preferált devizapárjaid, akármilyen szempontból (volatilitás, stb..), illetve olyan amit messzire elkerülsz?
                          vagy bekötöd bármiben a szignált ha létrejön?

köszönöm

Hozzászólás

khmmm, kérdeznék még

vannak preferált devizapárjaid, akármilyen szempontból (volatilitás, stb..), illetve olyan amit messzire elkerülsz?

köszönöm
                            még 1 kérdés lenne:

a PPZ -k behúzásakor mennyire kell zoomolni?
                            szóval mi az az időszak, ameddig visszanézel?
                            mert hetesen már elég sűrű tud lenni egy chart

köszönöm

Hozzászólás

• Szia pda,

Kicsit megkesve de megprobalok valaszolni a kerdeseidre.

Rakok fel grafikont amint lesz egy pici idom.

Addig is egy gyors valasz a fontosabbakra:

Kedvenceim mindig masok. Jelenleg tetszik az eurusd meg mindig, vagyon szepen mozog a szintjeim kozott. NZDUSD volt meg teriteken a hetvegi gap miatt, betoltotte am rendesen.

Igazabol, a radaron tartom a nagy paroktol kezdve az exotikusokig szinte mindent amit a brokerem ajanl. Emellett figyelem az arutozsde, es tozsdei indexek viselkedeset is. Ha adodik rajtuk lehetoseg, akkor boldogan kereskedem oket(CFD-k szinte kivetel nelkul)

Elkerulni az olyan parokat szoktam, amik egyszeruen ket szintem kozott "lebeg" vagy csak oldalazik a senki foldjen. Ha egy par nagyon sokaig "olelgeti" a PPZ-met, akkor azt sem szoktam eroltetni. Ezeknel mondjuk adodhat jo kitoreses jelzes, ha a konszolidacio jol definialhato.

még 1 kérdés lenne:

a PPZ -k behúzásakor mennyire kell zoomolni?
                              szóval mi az az időszak, ameddig visszanézel?
                              mert hetesen már elég sűrű tud lenni egy chart

en a hetin/havin probalom kizoomolva nezni a teljes meglevo historikus adatokat, amikor az elso nagy szinteket keresem. Azt szeretem ebben, hogy nagyon szepen megmutatja hol vannak az alulrol es felulrol is jol letesztelt zonak. Az, hogy nem latod az egyes gyertyakat, nem szamit itt.
                              Naposon is ugyanezt teszem az elso odakapcsolaskor. Egyszeruen a tomoritett nezet kihozza azt amire figyelni erdemes.

HWT
                              Utoljára szerkesztve a következő által: HWTrader; 2011-07-01, 08:36. Oka: vesszok...

Hozzászólás

• HWTrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia pda,

Kicsit megkesve de megprobalok valaszolni a kerdeseidre.

Rakok fel grafikont amint lesz egy pici idom.

HWT
                                oké, köszönöm, majd figyelgetem a topikot

Hozzászólás

Working...
                                X